Štítek investice do umění

Investice do umění je jeden z alternativních způsobů investování peněz. Postupem času umělecká díla často získávají na hodnotě a se jménem autora roste většinou i cena jeho děl. Investice do umění jsou ovšem částečně rizikové, není jasné říct, kdy neznámý autor stojí za investici, a jsou především velmi málo likvidní.

Související štítky

Související zprávy

  • Osoby se statusem umělce budou moci získat finanční podporu od státu
    Novela zákona o některých druzích podpory kultury má lidem pracujícím v kultuře umožnit získat status umělce a prostřednictvím něj čerpat státní finanční podporu. Které podmínky budou muset umělci splnit?
  • PODCAST: Kolem čtvrtiny mých klientů tvoří abstinenti, říká investor do alkoholu
    Češi jsou na špičce v žebříčcích konzumace alkoholických nápojů a zároveň se vyznačují obřími počty sběratelů čehokoliv. Obě vášně se tak mohou spojit a sbírka alkoholu se může stát zajímavou alternativní investicí. Jaké druhy alkoholu jsou pro to vhodné? Jaká jsou úskalí při investování do vína, whisky či rumu?
  • Jak neudělat chybu při investování? Nesledujte jen výnos, radí portfolio manažerka Amundi
    Vysoká inflace znehodnocující úspory, nejistoty kolem budoucnosti starobních důchodů i široká nabídka investičních příležitostí, to vše Čechy nutí přemýšlet nad investováním. Jaké otázky si položit, než začnete odkládat peníze? Jakým chybám se vyhnout při investování do podílových fondů? Na tyto otázky odpovídá Markéta Jelínková, portfolio manažerka společnosti Amundi.
  • Spustili jsme podcast o alternativních investicích: Je pro vás vhodné investovat do Lega či autoveterána?
    Přemýšleli jste, že investičně nakoupíte Lego, alkohol, hodinky, mince, známky nebo karty hokejistů či Pokémonů? Jak začít a na co si dát pozor, vám prozradí podcast o alternativních investicích.
  • Hokejové karty jako alternativní investice: kolik stojí hokejisté z půdy?
    Inflace tvrdě dopadá na naše úspory, proto je dobré dočasně zbytné peníze raději investovat. Pro řadu lidí může být zajímavější je vložit do svého hobby spíš, než aby zkoumali zákonitosti finančních trhů. Uchovatelem hodnot mohou být i sbírky různých věcí. V prvním díle našeho seriálu o alternativním investování se podíváme, jak se dá vydělávat na hokejových kartách.
  • ROZHOVOR: Jak na prověřování zahraničních investic?
    Jakým způsobem funguje prověřování zahraničních investic a kdo má takovou pravomoc? Finance.cz pro vás připravily nový rozhovor s právním expertem.
  • Ušetřená tisícovka měsíčně: Do čeho ji investovat?
    Češi se pokouší spořit stále. Daleko výhodnější než běžně dostupné možnosti spoření však můžou být i investice, pokud si troufáte. Pojďme se společně podívat, do čeho je výhodné "hodit" tisícovku měsíčně.
  • Rozhovor s finančním ředitelem Avant: Naše fondy nejsou určené jen pro horních 10 000 nejbohatších
    Zajímáte se o investiční fondy? Pokud ano, přečtěte si náš rozhovor s finančním ředitelem společnosti Avant, jejíž růst nezastavila ani pandemie.
  • Rozhovor s Ondřejem Chládkem: Jak funguje investice do sudů s whisky
    Lákají vás investice do alkoholu? Společnost Trebitsch Whisky na konci loňského roku zavedla novou investiční příležitost, a to nákup whisky v sudech. Jak vše funguje a jaké je zhodnocení?
  • Chcete investovat? Osvojte si základní pravidla finančníků
    Vytvořili jste si finanční polštář, máte zajištěné bydlení, a ještě vám zbylo? Z peněz uložených na běžném nebo spořicím účtu si ukrajuje stále větší podíl inflace. Zhodnocení financí pak slibují různé investice. Než jim ale peníze svěříte, osvojte si základní pravidla investování.
  • Zazářilo a padá. Jak se vyvíjí cena zlata a co bude dál?
    Loni byla cena zlata vyhnána vysoko a mnozí předpokládali, že drahý kov přinese závratné výkony i letos. Jenže trend se otočil a ceny zlata mají za sebou citelný propad. Znamená to, že v této nejisté době už ani investice do zlata nejsou jisté? 
  • Investování do Lega: 1. krok neotevřít krabici?
    Lego - kousek umělé hmoty, které pobláznilo svět vám může vynést balík a zároveň může uchovat hodnotu vaši peněz v této turbulentní době. Můžete si hrát s investičním legem? Jak začít investovat do Lega? A kde nakupovat zajímavé sety?
  • Filatelie slaví výročí: jsou známky dobrou alternativní investicí?
    Ekonomická krize přináší pokles ceny řady produktů, investoři musí vyvažovat, kam ukládat svoje peníze. Svou stálost znovu prokazují sběratelské předměty. Vedle vzácných mincí a bankovek, nebo starých automobilů jsou to tradičně i poštovní známky. Podle expertů jsou právě známky cenově velmi stabilní a ve středně a dlouhodobém horizontů generují velice slušné zhodnocení. Dokládají to i statistiky internetového portálu Aukro, přes který lidé od ledna 2018 do současnosti v oboru filatelie zobchodovali zboží v hodnotě 153 milionů korun.
  • Rozhovor: Jaký měla pandemie vliv na investiční vína a stařené destiláty
    Pandemie otřásla světem investic, a to včetně těch alternativních. Jak se dotkla cen investičních vín a stařených destilátů? Přečtěte si rozhovor.
  • Rozhovor s Pavlem Břízou: Podle náročnosti umíme obhospodařovaný fond připravit v řádech měsíců
    Zajímáte se o investiční fondy? Na toto téma nám poskytl rozhovor Pavel Bříza, obchodní ředitel AVANT investiční společnost, a.s.
  • Rozhovor s Ondřejem Chládkem o whisky TREBITSCH a založení investičního fondu SICAV
    Znáte Trebitsch whisky? Jedná se o českou značku, která se nemusí jen popíjet. Je možné do ní i investovat. Jakým způsobem a jak vysoký je roční výnos?
  • Do čeho Češi nejčastěji spoří a investují
    Češi jsou v oblasti spoření a investování opatrnější a spíše konzervativnější. Kam ukládají své peníze a jaké investiční nástroje nejčastěji volí?
  • Mince či bankovky jsou lákavější investicí než zlato, zhodnotí se rychleji
    Láká vás investice do drahých kovů a zejména pak do zlata? Ještě víc než zlato vám mohou vydělat mince a bankovky.
  • Jsou investice do energetických fondů výhodné?
    Pakliže disponujete volnými peněžními prostředky, které máte v úmyslu zhodnotit, máte na výběr hned z několika možností. Některé z nich jsou zajímavé, jiné už tolik ne. Vše se většinou odvíjí od toho, kolik času chcete svým investičním záměrům věnovat, jak moc velké riziko jste ochotni podstoupit a kolik toho o dané problematice víte. Pokud si v těchto ohledech věříte, můžete zvolit i poněkud méně tradiční cestu a investovat například do energetických fondů.
  • Zajištění na horší časy: Kdy a jak nakoupit zlato?
    Podle některých ekonomů i politiků nás čeká recese. Kdo má peníze navíc, zvažuje, kam je uložit. Zlato je jednou z možností. Pořídit si ho můžete jako mince, slitky nebo cihličky. Rychlý výdělek ale nečekejte.
  • Jsou Češi investiční "konzervy"?
    Češi jsou při investování známí svoji konzervativností a vyhlédavají minimální riziko, které s sebou nese nízký úrok. Do čeho Češi nejvíce investují? Jaký očekávají úrok? Jaké jsou trendy v investování? Jak se liší investování dle pohlaví, věku a vzdělání?
  • Jak vydat knihu? Zeptali jsme se spisovatele
    Chtěli byste vydat knihu? Až 90 % lidí vám na tuto otázku odpoví kladně. Jaké jsou vaše možnosti, když svoje dílo nechcete nechat zavřené v šuplíku?
  • Jaké alternativní investice existují a kolik vám vydělají?
    Některá investiční rozhodnutí se nemusejí řídit čistě finanční úvahou. Když je někdo ochoten zaplatit desítky milionů dolarů za půl století starý sporťák, musí v tom být silná touha, nebo dokonce láska. Lidé investují i do krásy nebo vína a letos získala obrovskou pozornost digitální měna Bitcoin. Podívejte se, jaké alternativní investice jsou k mání a kolik se na nich dá vydělat.
  • Máte doma staré šperky? Možná jste milionáři
    Možná doma máte staré rodinné šperky, nenosíte a neznáte ani jejich přibližnou cenu, nevíte, jestli jsou starožitné. Poradíme, co s tím udělat. Možná totiž, že máte doma ve špercích miliony a ani o tom nevíte. Téměř v každém případě ale budete muset s klenotem navštívit znalce.
  • Výhody a nevýhody nejoblíbenějších investic
    Také vám připadají úroky na účtech legrační? Přemýšlíte o nejvhodnějším způsobu, jak investovat své úspory? Rozhodování není lehké. Abyste zjistili, který z nejpopulárnějších investičních nástrojů nejvíce vyhovuje vašim požadavkům, přinášíme vám stručný přehled.
  • Diamantová katastrofa na obzoru
    Lavina obav o čínskou ekonomiku zaplavila komoditní trhy od železné rudy po měď a vedla k propadu na největších světových trzích surovin. Nyní se tato vlna přelévá z průmyslových komodit i na diamanty.
  • Proč jsou bohatí lidé stále bohatí i v dobách recese?
    Jak už to většinou bývá zvykem, velmi bohatí lidé si pořizují velmi drahé rezidence. Avšak pravdou zůstává, že jejich veškeré bohatství není situované právě v jejich primárních nemovitostech určených pro život.
  • Vyplatí se investice do umění, aneb za kolik se v krizi vydraží umělecké dílo?
    Investovat lze v dnešní době již takřka do všeho. Drtivou většinu z nás jako první bezpochyby napadne zlato nebo stříbro. Investovat se však dá také do jiných kovů, jako je například platina a výjimkou nejsou ani investice do drahých kamenů. Investovat své uspořené peníze můžete také do nemovitostí nebo akcií podniků a nadnárodních korporací. Jen málokoho však napadnou umělecká díla, která by plnila funkci uchovatele hodnoty.
  • Lákají vás netradiční investice?
    Je libo diamanty, umění nebo kvalitní víno. A co třeba „dluhopisy smrti“? Investování do akcií nebo fondů už není dneska nic neobvyklého. Možná proto se otvírá více prostoru pro jiné, alternativní investice.
  • Investice do umění? Proč ne!
    Pod pojmem investice si většina z nás představí cenné papíry či jiné finanční instrumenty. Existují však i jiné, méně tradiční způsoby, jak zhodnotit volné finanční prostředky. Patří mezi ně i investice do umění.