Štítek stravenky

Stravenka je poukázka na jídlo, která patří k zaměstnaneckým benefitům. Lze jí hradit např. oběd v restauraci, ale i nákup v obchodě, pokud si zaměstnanec vaří sám. Nepodléhá odvodům na sociální a zdravotní pojištění ani dani z příjmu.

Související štítky

Související zprávy

 • Jaká je v roce 2020 daňově nejvýhodnější stravenka?
  Jste zaměstnanec, který dostává stravenky anebo naopak zaměstnavatel, který by chtěl svým pracovníkům zařídit příspěvek na stravování? Která stravenka pro vás bude daňově nejvýhodnější?
 • Co dělat, když máte doma prošlé stravenky
  Stravenky patří mezi oblíbené zaměstnanecké benefity. Jsou podporované státem v rámci daňových výhod pro zaměstnavatele a zaměstnanci se díky tomu můžou levněji naobědvat.
 • V jakých velkých obchodech můžete zaplatit stravenkou?
  Dostáváte od zaměstnavatele stravenky? Pak víte, že je neberou ve všech supermarketech nebo hypermarketech. Kde jimi můžete zaplatit? A jak velký nákup?
 • Jak je to s DPH u stravenek?
  Novelizace zákona o DPH přinesla pro mnohé daňaře otázky ohledně postupu pro uplatňování DPH u tradičních „stravenek“. Jaký režim DPH tedy mají poukázky na stravování? Asociace provozovatelů poukázkových systémů (APROPOS) spolu s daňovými experty společnosti Mazars zformulovala stanovisko pro interpretaci „poukázkové směrnice“ zákona o DPH a její aplikaci v účetní praxi.
 • Jaký je rozdíl mezi stravenkou a stravným?
  Stravné a stravenka rozhodně není to samé. Jaký je mezi nimi rozdíl a kdy je nárok na jedno anebo na druhé? Může vám být navíc „přiklepnuto“ oboje?
 • Papírovým stravenkám odzvonilo. Elektronické ušetří čas i peníze
  Na trh přichází nová elektronická stravenka, která má být výhodnější nejen pro zaměstnance, ale i pro zaměstnavatele. Zajímá vás jak? Přečtěte si rozhovor.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.