-
Kdy vám končí status studenta po vysoké škole?
Kdy po bakalářském a magisterském typu studia ztrácíte status studenta? Kdy musíte začít platit sociální a zdravotní pojištění? A kdy ztratíte status studenta po vyloučení ze školy?
-
Kdo ze žáků a studentů a od kdy může na letní brigádu?
Letní prázdniny jsou příležitostí pro sezonní zaměstnance. Přivydělat si mohou i žáci a studenti. Od kdy a za jakých podmínek?
-
Kde vám za zřízení účtu dají nejvyšší odměnu?
Banky se přetahují o klienty pomocí různých prémiových akcí. Kde dostanete za zřízení běžného účtu nejvíce? Jaké jsou podmínky a do kdy platí marketingové akce?
-
Kde dostanete nejvyšší odměnu za založení účtu?
Jaké odměny nyní poskytují banky za založení účtu? Která banka vám dá 1 000 Kč? A jaké další podmínky musíte splnit?
-
Kdy vám končí status studenta po střední škole?
Kdy ztratíte status studenta po maturitě? 30. června či 31. srpna? A co, když maturujete až v září? A co když vás ze střední školy vyloučí?
-
Jaké jsou kódy bank v ČR?
Podívejte se na přehled bankovních kódů jednotlivých bankovních institucí a spořitelen, abyste věděli, na účet které banky své peníze posíláte.
-
Kolik cizinců studuje v ČR vysokou školu zdarma?
Studium na české vysoké škole je pro studenty z ciziny lákavé. Odkud přichází? Jaké platí poplatky? Jaké mají problémy? A kam chodí naopak studovat Češi?
-
Mobilní studentské tarify 2019: kde mají nejvýhodnější?
Jste student a hledáte pro sebe výhodný tarif? Zajímat vás bude určitě počet SMS zdarma, volné minuty, množství dat a cena. Který operátor má pro studenty nejlepší nabídku?
-
Jak mohou studenti v novém akademickém roce ušetřit?
Nastupujete v záři do dalšího semestru a už teď se bojíte výdajů spojených se studiem? Podívejte se s námi, na čem v letošním akademickém roce můžete ušetřit.
-
Jak financovat školu? Něco může řešit půjčka na studium
Letní prázdniny se nám přehouply do poslední třetiny. Školáci budou za chvíli nastupovat do dalšího ročníku a studenti do dalšího semestru. Jenže to něco stojí. Co je dobré vědět, pokud uvažujete o půjčce na studium?
-
Třetina Čechů chce změnit banku, ale odhodlají se jen 2 % z nich
Důvěřují Češi svým bankám? Co ji může ohrozit? Nástup FinTech společností? Či vysoké poplatky a nízké úroky? Kolik lidí změnilo loni banku?
-
Nelíbí se vám na vysoké? Studium můžete ukončit, změnit nebo přerušit
Nastoupili jste na VŠ a zjišťujete, že obor, který jste si vybrali, není to pravé ořechové? Uvažujete, jestli bude lepší akademický rok ukončit nebo jen přerušit? A projde vám to vůbec?
-
Jaké služby studentům nabízejí banky v roce 2017?
Studenti mají nárok na řadu výhod. Hýčkají si je pak zejména
bankovní a finanční poradci, protože v nich vidí potencionální a
dlouhodobé klienty. Jaký je pro ně sortiment finančních služeb?
-
Velké porovnání mobilních tarifů pro studenty 2017
Přemýšlíte o změně mobilního tarifu a nejste si jistí, jestli je vůbec z čeho vybírat? Co nám v letošním roce pro studenty připravila velká trojka? A co nám můžou nabídnout virtuální operátoři?
-
Bankovní účty pro studenty: kde nejsou zbytečné poplatky?
Nad založením bankovního konta uvažuje plno studentů a nejen těch, kteří se snaží přivydělávat si při studiu. Je ale z čeho vybírat? Podle čeho bychom se vůbec měli rozhodovat?
-
Jsou finanční produkty pro studenty opravdu výhodnější?
Na trhu dnes narazíte na řadu produktů, které svým názvem cílí na studenty. Studentský účet, půjčka, nebo dokonce hypotéka. Je však produkt označený jako studentský automaticky výhodnější?
-
Firmy zohledňují absolvované pracovní stáže. Školy praxi studentů podporují
Více než polovina firem při přijímání nových zaměstnanců zohledňuje absolvované pracovní stáže. Vyplývá to z posledního průzkumu Národní agentury pro evropské vzdělávací programy. 64 % zaměstnavatelů upřednostňuje stáž přímo v jejich firmě, 56 % akceptuje i stáže z jiných společností, obor však musí zůstat stejný. V získávání praxe studenty významně podporují i vzdělávací instituce. 87 % škol má zkušenosti s vysíláním studentů na pracovní stáže v rámci ČR i do zahraničí.
-
Maturita a daňové zvýhodnění
Daňové zvýhodnění na děti uplatňuje vždy jeden z rodičů. Zaměstnanec tak činí měsíčně při výpočtu čisté mzdy, živnostník vedoucí daňovou evidenci pak jednou za rok v daňovém přiznání. Za jaké měsíce se uplatňuje daňové zvýhodnění na maturanta?
-
Průměrný dluh na školném je 20 tisíc. Častěji dluží bohatí rodiče s vysokoškolským vzděláním
Dát dítě do školy a pak neplatit školné? Překvapivě takových rodičů není málo. Další skupinou školních neplatičů jsou pak vysokoškoláci a dálkoví studenti, kteří důkladně nečtou smlouvy. Průměrný dluh dosahuje 20 tisíc korun.
-
„Věčný“ student žádal o výživné. U soudu neuspěl
Ústavní soud v nedávné době posuzoval případ přelétavého studenta střední školy žádajícího určení výživného, který poměrně často měnil studijní obory bez snahy k jejich dokončení. Jak tento student dopadl?
-
Existuje studentova banka snů?
A co stojí banka snů? Právě že nic! Anebo téměř nic. Že je platit prostě normální? Normální jak pro koho, ale ne pro toho, co umí spočítat jedna plus jedna, aneb jak se stát klientem banky, která nevybírá poplatky na všem, co si umane. A možné výhody i nevýhody s takovým účtem spojené? Existují. Jedno je však jisté… Nic není naprosto zdarma nebo bez naprosté námahy. Platí se třeba přizpůsobením. Nejenom penězi.
-
Kolik zaplatí čeští studenti za studijní pobyt v zahraničí?
Nedávný průzkum mezi zaměstnavateli, který realizovala Vysoká škola obchodní v Praze, potvrdil, že největší šanci na uplatnění mají absolventi se znalostí elektronické komunikace, kteří hovoří plynule cizím jazykem a jsou schopni zvládat konflikty a stres. Studijní pobyt v zahraničí se tak stává neocenitelnou výhodou při hledání uplatnění na trhu práce. Jaké mají studenti České republiky možnosti a jsou finančně dostupné opravdu pro všechny zájemce?
-
Bankovní účet pro každého: Právo, nikoliv povinnost
Bez peněz do hospody nelez. Jenže hospodská zařízení zůstala jedním z mála míst, kde je hotovost vítána. A tu si stejně většina lidí vybere z bankomatu. Bankovní služby zkrátka nahradily peníze uschované pod matrací nebo rodinné úspory ukryté v krabici od bot. Na světě přitom přibývá lidí, kteří do tohoto modelu nedokážou nebo nechtějí zapadnout. Situaci začala řešit Evropská unie - podle nové směrnice bude mít od roku 2016 právo na základní účet u banky i bezdomovec.
-
Jak se vyhnout bankovním poplatkům při studiu v zahraničí?
Na podzim řada studentů plánuje nebo vyjíždí na studium do zahraničí. Nákladné bývá nejen školné a ubytování, ale i běžné životní potřeby. Spousta peněz navíc padne na poplatcích, které si banky počítají za výběry z bankomatů nebo za převody peněz mezi českými a zahraničními bankami. Například poplatek za platbu školného z českého na zahraniční účet může lehce přesáhnout 1000 korun.
-
My předstíráme, že vás platíme, vy předstíráte, že pracujete
Prezenční doktorandi. Studenti, kteří si místo nástupu do práce vybrali vědu a musí proto vyžít se skromným měsíčním stipendiem. Vlastní byt nebo založení rodiny zpravidla nepřipadá v úvahu. Dojde po předčasných volbách ke změně?
-
Studentské půjčky pomohou, ale mohou zadlužit již na startu
Školné se na veřejných vysokých školách naštěstí stále neplatí, avšak i tak se může studium nepěkně prodražit. Navíc některé obory jsou natolik náročné na čas, že je při nich prakticky nemožné si přivydělat.
-
Studentům vysokých škol jsou špatně vyměřovány poplatky
Nejvyšší správní soud v červencovém rozhodnutí shledal protiprávním vyměřování poplatků na Masarykově univerzitě (MU). Praxe zavedená MU však funguje i na Univerzitě Karlově a dalších veřejných vysokých školách. Kdo tedy vlastně poplatek platit nemusí?
-
Vzdělání začíná být nejistou investicí
Příležitostí ke zhodnocení peněz je dnes habaděj. Investovat lze do nejrůznějších produktů, od akcií přes komodity nebo dluhopisy až třeba po nákup půdy či nemovitostí. Nic však nemá takovou hodnotu, jako investice do vzdělání.
-
Studenti - snadná kořist exekutorů
Soudní exekutoři jsou v podstatě podnikatelé - mají z každé exekucí nemalý zisk, proto bývají efektivnější než státní, dravější, a své klienty aktivně vyhledávají.
-
Jak si stojí koruna, euro a dolar ? (Ruesch)
Včerejší obchodování koruny vůči euru se opět neslo v očekávání dnešního zasedání centrální banky, kdy obchodníci nejsou ochotni otevírat své pozice.