Štítek vkladní knížka

Jedná se o způsob spoření, který má jako jediný hmatatelnou formu - tiskopis. Ten vám bude vydán hned poté, co uhradíte minimální vklad. S vkladní knížkou poté můžete nakládat na základě podmínek smlouvy. Úrok je zde připisován ročně.

Související obsah

Související štítky

Související slova ve slovníku

Související zprávy

 • Vkladní knížka: vyplatí se, nebo už je za zenitem?
  Přemýšlíte o tom, že byste dětem začali spořit a uvažujete o vkladní knížce? Jedná se skutečně o tradiční produkt, který fungoval řadu desetiletí. Některé banky jej ještě stále nabízejí. Vyplatí se ale, anebo už nestojí ani za řeč?
 • Vadná kniha? Reklamujte ji
  Ke knížkám možná chováte respekt a dáváte přednost raději čtení z webu nebo čtečky. Přesto se ale ke koupi knihy rozhodnete. A právě váš výtisk je vadný. A přitom knížka nestála zrovna málo peněz. Co teď? Řešením je reklamace.
 • Na anonymních vkladních knížkách ČS zůstalo 1,78 miliardy Kč
  Na anonymních vkladních knížkách České spořitelny, jejichž výplata skončila definitivně s rokem 2016, zůstalo 1,78 miliardy Kč. Počet nevyzvednutých vkladů činil 2,456 milionu. Peníze dostane od spořitelny Nadace Depositum Bonum.
 • Výběr peněz z anonymních vkladních knížek je možný do konce roku 2016
  Klienti mají poslední tři měsíce na výběr peněz z anonymních vkladních knížek. Jejich výplata skončí na konci roku 2016. Česká spořitelna lhůtu pro výplatu peněz několikrát prodloužila. Přibližně na 98 % anonymních vkladních knížek je uložena částka nepřesahující 5 000 Kč, na 41 % z nich je uloženo dokonce méně než 50 Kč.
 • Jak dostat peníze ze zkrachovalé banky
  Doba krachů kampeliček, družstevních záložen a bank je pryč. Přesto i v současné době se můžete dostat do situace, kdy instituce, u které máte uloženy peníze, může zkrachovat. Ke svým penězům se dostanete díky Garančnímu systému finančního trhu.
 • Klienti zkrachovalých bank dostanou peníze za sedm pracovních dní
  Ze dvaceti na sedm pracovních dnů se od 1. června zkracuje lhůta pro výplatu náhrad vkladů, na něž mají nárok klienti zkrachovalé banky, družstevní záložny nebo stavební spořitelny. Informoval o tom Garanční systém finančního trhu, který od 1. ledna 2016 nahradil Fond pojištění vkladů. Ten byl do té doby odpovědný za výplatu náhrad vkladů zkrachovalých finančních institucí.
 • Kam s uspořenými penězi
  Světové finanční problémy (krize jen někde) vrátila mentalitu Čechů někam před čtvrtstoletí do dob vkladních knížek. Jistě – nejistota vzrostla a mediální masáž ne a ne skončit. K některým změnám bude muset dojít zejména v šíleném zadlužování států, i těch nejrozvinutějších. U nás to naštěstí zdaleka není nijak hrozivé, jen jak to (i u nás) bývá: když stát rozdává, kdo nebere (nekrade), okrádá rodinu.
 • Spoření do 18 let přístupné
  Jak vhodně zkombinovat klasické i dětské spořicí produkty a usnadnit tak svým potomkům vstup do finanční dospělosti?
 • Jaká splátka úvěru na bydlení je pro Vás přijatelná?
  Jak dopadla poslední anketa v sekci Bydlení? Jaká odpověď dostala od čtenářů nejvíce hlasů? Podívejte se s námi na její vyhodnocení …
 • Zprávy ze zahraničních burz
  Na nejnižší hodnotu za posledních čtrnáct dní se propadly americké cenné papíry. Německé akcie se pod vlivem negativního otevření amerických trhů propadly znovu do červených čísel. 
 • Snižování dovozních a vývozních cen pokračovalo
 • Výsledky stavební spořitelny v prvním čtvrtletí
  Jak si vedla největší stavební spořitelna na našem trhu? Kolik uzavřela za první čtvrtletí nových smluv o stavebním spoření a kolik poskytla nových úvěrů ze stavebního spoření a překlenovacích úvěrů?
 • Jak ušetřit při volání v Česku?
  Jak ušetřit za telefon? Dnes má většina z nás mobilní telefon. Ten nám přináší obrovské výhody v podobě možnosti telefonovat odkudkoliv, kdykoliv a také být neustále k zastižení.
 • Report z pražské burzy (Fio)
  Dnešní vývoj na burze byl nadále ve znamení korekce, která  prohloubila pokles cen většiny titulů. Index PX-D ztratil necelé 1 % a jeho hodnota zavírala na 1263 bodech. O většinu dění se na burze postarala aktivní ochota k prodejům a realizaci zisku.