Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

 

Štítek fond pojištění vkladů

Fond pojištění vkladů slouží k ochraně finančních prostředků, které bance svěřili klienti. V případě, kdy by mělo dojít ke krachu společnosti a ztrátě peněz, bude z fondu pojištěných vkladů vyplacena náhrada ve výši 100 %. Maximálně však mohou být klientovy vráceny prostředky do výše 100 000 EUR.

Související obsah


Finance.cz

Související zprávy


 • Jak dostat peníze ze zkrachovalé banky

  Doba krachů kampeliček, družstevních záložen a bank je pryč. Přesto i v současné době se můžete dostat do situace, kdy instituce, u které máte uloženy peníze, může zkrachovat. Ke svým penězům se dostanete díky Garančnímu systému finančního trhu.

 • Klienti zkrachovalých bank dostanou peníze za sedm pracovních dní

  Ze dvaceti na sedm pracovních dnů se od 1. června zkracuje lhůta pro výplatu náhrad vkladů, na něž mají nárok klienti zkrachovalé banky, družstevní záložny nebo stavební spořitelny. Informoval o tom Garanční systém finančního trhu, který od 1. ledna 2016 nahradil Fond pojištění vkladů. Ten byl do té doby odpovědný za výplatu náhrad vkladů zkrachovalých finančních institucí.

 • Co týden dal? Skandál Volkswagenu může být největší hrozbou pro ekonomiku Německa

  Skandál s manipulací s emisemi u naftových vozů Volkswagenu šokoval podnikatelské a politické prostředí v Německu. Analytici upozorňují, že aféra by se mohla stát největší hrozbou pro ekonomiku Německa, větší než řecká krize.

 • Tauber: Jednotné pojištění musí jít ruku v ruce s jednotným dohledem

  Jednotnou regulaci prosazuje Evropská komise v řadě oblastí. Pro oblast bankovnictví je klíčová bankovní unie. Vedle toho má stát evropský stabilizační mechanismus, který má být nástrojem pro přímou rekapitalizaci bank, uvedl Josef Tauber, předseda správní rady Fondu pojištění vkladů.

 • Co týden dal? Pojišťovny očekávají povodňové škody za 7,5 miliard

  Pojišťovny v Česku nyní v souvislosti s velkou vodou evidují téměř 10.000 nahlášených pojistných událostí. Podle předběžného odhadu ale naroste počet škod na 96.000 za celkem 7,5 miliardy korun. Více v pravidelném týdenním přehledu.

 • Kadlecová: Fond pojištění vkladů není schopen sanovat krach velké banky

  Fond pojištění vkladů může přímo řešit problémy menších či středních bank. V případě krachu systémové banky, tedy jedné z těch velkých, přebírá iniciativu ČNB ve spolupráci s Ministerstvem financí, uvedla v interview pro Finance.cz výkonná ředitelka Fondu pojištění vkladů Renáta Kadlecová.

 • Jak zhodnocovat peníze na spořicím účtu

  Jednou ze zásadních služeb, které ovlivňují české bankovnictví, se staly online spořicí účty. Jak už to tak bývá, prvotní nadšení nad zajímavým úrokem, začínají střídat naštvané komentáře zakladatelů kont, kterým se zajímavá úroková sazba snížila stejně jako optimistická očekávání konečně zajímavého účtu.

 • Odvody bank do Fondu pojištění vkladů loni stouply na 3,6 mld. Kč

  Odvody bank, stavebních spořitelen a družstevních záložen do Fondu pojištění vkladů (FPV) se loni zvýšily na téměř 3,6 miliardy korun. Na dnešní tiskové konferenci o tom informovali představitelé fondu. Za rok 2011 finanční instituce odvedly do fondu necelých 3,4 miliardy korun. Finanční rezervy fondu ke konci loňského roku stouply na 24,7 miliardy korun.

 • Bylo by pro Česko členství v bankovní unii přínosné?

  Vytvoření fiskální unie v Evropské unii je momentálně odloženo. Evropští diplomaté zaměřili svoji pozornost na bankovní sektor a v Bruselu je teď žhavým tématem vznik bankovní unie. Z České republiky však zaznívají spíše pesimistické názory na integraci v oblasti bankovního dohledu. Jsou obavy na místě?

 • Bankovní unie v eurozóně: posun vpřed nebo jen další nárůst regulace?

  Neustálé tendence k prohlubování integrace v Evropské unii se nyní přetavily v plán na vytvoření bankovní unie. Vydaly se evropské země konečně tím správným směrem a bankovní unie zabezpečí stabilitu finančního sektoru v EU, potažmo eurozóně?

 • Kam s uspořenými penězi

  Světové finanční problémy (krize jen někde) vrátila mentalitu Čechů někam před čtvrtstoletí do dob vkladních knížek. Jistě – nejistota vzrostla a mediální masáž ne a ne skončit. K některým změnám bude muset dojít zejména v šíleném zadlužování států, i těch nejrozvinutějších. U nás to naštěstí zdaleka není nijak hrozivé, jen jak to (i u nás) bývá: když stát rozdává, kdo nebere (nekrade), okrádá rodinu.

Související slova ve slovníku


Články Finance.cz

Zobrazit další články