-
Máte-li dražší kolo či elektrokoloběžku, zvažujte pojištění
Elektrokolo, drahé horské kolo, nebo elektrokoloběžka. Mají hodnotu, a tak o ně mají zloději zájem. Systém mají propracovaný, takže policie se ani moc nenamáhá. Pokud se někdo rozhodne vám kolo ukrást, asi s tím moc neuděláte. Možnost, jak dostat alespoň část peněz za kolo zpět, je pojistka. Bohužel ani ta nefunguje ve všech případech.
-
Jak postupovat při dopravní nehodě v zahraničí?
Plno Čechů vyráží v létě na dovolenou, a to vlastním autem. Rodinou a dovolenkovou idylu však může narušit dopravní nehoda v cizině. Jak se v takové situaci zachovat? A na co nezapomenout?
-
Na policii nespoléhejte a kolo si pojistěte
Krásný prázdninový den může klidně zkazit krádež kola. Co ale v tu chvíli udělá policie? A co byste měli dělat vy? Krom zcela zásadní nedůvěry k cizím místům byste se ani neměli spoléhat na kamerový systém a mít raději kola na očích.
-
Co dělat, když si doma zabouchnete klíče?
Pospíchali jste do práce a klíče zůstaly ležet v bytě na stole? Nebo vám dveře zničehonic zabouchl průvan, když jste vyběhli pro poštu a chtěli jste si krátce popovídat se sousedkou? Nezoufejte. Tento problém je sice velice nepříjemný, ale nikoliv neřešitelný. V našem článku vám poradíme, jak situaci co nejrychleji vyřešit.
-
Jak na zimu zabezpečit chalupu
Máte chatu nebo chalupu? Před zimou by se měla patřičně zabezpečit, a to nejen proti hlodavcům nebo zlodějům. Vhodné je uvažovat i o správném pojištění. Co všechno se v zimě může s nemovitostí stát?
-
5 tipů pro zabezpečení bytu během dovolené
Letní prázdniny jsou pro většinu Čechů obdobím cestování a řady sportovních aktivit dospělých i dětí. Vedle snížení rizika dopadu případných zranění, nemocí a dalších komplikací prostřednictvím cestovního pojištění se vyplatí věnovat pozornost i ochraně bytů a domů, které jsou během dovolených často vystaveny vyššímu riziku vloupání.
-
Nemějte o kvalitní kolo zbytečný strach…
Tohle kolo jste si chtěli už dlouho koupit. Bylo drahé, ale jezdí skvěle. Jenže vždycky se naskytne situace, kdy se jdete třeba občerstvit a necháte kolo před restaurací. Stačí pár minut, vrátíte se a kolo je pryč.
-
Je lepší se pojistit proti vodě, nebo proti ohni?
Pokud se někoho zeptáte, zdali s bojí víc zničení svého obydlí ohněm, nebo vodou, většina našinců odpoví, že mají strach spíše z ohně. Jenže voda bývá příčinou pojistných událostí daleko častěji.
-
Chata v záplavové nebo povodňové oblasti: pojistí vám ji vůbec?
Chcete si koupit chatu na rekreaci? Anebo už ji rovnou máte vybranou? A prověřili jste si, že není v povodňové oblasti? Pokud bude a dojde k záplavě, hrozí, že vám pojišťovna neproplatí škodu, a to i když budete platit vysokou pojistku.
-
5 věcí, které se podceňují při pojištění nemovitosti a domácnosti
Máte pojištěný byt či dům a navíc i domácnost? Děláte moc dobře. Otázkou už jen zůstává, zdali jsou vaše pojistné smlouvy nastaveny tak, abyste z nich v případě pojistné události těžili. Ukážeme vám hned několik věcí, které se velice často podceňují a berou na lehkou váhu.
-
Je zákon o prokazování původu majetku zbytečný?
Zákon o prokazování původu majetku platí od 1. prosince 2016, zanedlouho tedy „oslaví“ dva roky v praxi. Jisté je, že za prvních dvanáct měsíců ale úřady nedoměřily poplatníkům ani korunu. Vyzvaly přitom 11 lidí.
-
Kdy se vyplatí "pojistka na blbost"?
Kdo nic nedělá, nic nezkazí, říká se. A naopak, kdo nějakou činnost vyvíjí, ten škodu na majetku, penězích či zdraví prostě udělat může. I když u některých povolání je riziko větší než u jiných. Vyplatí se i vám?
-
Na co si Češi uzavírají životní pojištění?
Máte uzavřeno životní pojištění? Že ne? A nepatříte náhodu mezi ty, kteří by o něm měli začít uvažovat? Podívejte se, jak se chrání proti úrazu, ztrátě zaměstnání anebo úmrtí Češi.
-
Pozor na chyby při pojištění majetku
Kdo vlastní nějakou nemovitost, jistě má sjednáno pojištění. A stejné je to i s pojištěním domácnosti. Jenže málokdo má podle odborníků pojištění sjednáno správně.
-
Co obnáší práce finančního poradce? Doba prodejová skončila
Hledání dobrého finančního poradce je jako pátrat po jehle v kupce sena. Co všechno pro vás může zařídit? A proč si dávat pozor na prodejce úvěrů a pojistek?
-
5 aplikací, které vás ochrání před otravnými telefonáty z call centra
Obtěžují vás často nevyžádané hovory a SMS? Bojíte se, že z vás někdo bude chtít vytáhnout peníze skrz telefon? Tak si nainstalujte některou z aplikací, je to jednoduché a mnohdy i zadarmo!
-
Odškodnění dopravní nehody: Další nemajetková újma
V rámci problematiky odškodnění poškozeného při dopravní nehodě se pokusíme nastínit jeden z nových dílčích nároků při odškodnění újmy na zdraví dle nového občanského zákoníku. Jedná se o odškodnění další nemajetkové újmy.
-
Kdy můžete žádat náhradu škody za ztracený kabát v restauraci?
Poškození, ztráta nebo zničení svršku v restauraci? Kdy můžete žádat od provozovatele náhradu škody? Škoda na odložené věci dle nového občanského zákoníku bude tématem dnešního článku.
-
Odškodnění nákladů na zapůjčení náhradního vozidla po autonehodě
V dnešním článku se zaměříme na otázku zapůjčení náhradního vozidla po dopravní nehodě a požadavku poškozeného na odškodnění těchto nákladů. Jakým způsobem může být posuzována nutnost a účelnost nákladů na zapůjčení náhradního vozidla?
-
Pojištění zboží nemusí být plus
Mnozí si rádi připlatí za jistotu, vyhnou-li se tak v budoucnu dalším výdajům třeba při nutnosti vyměnit prasklý displej u nového telefonu. Pojištění proti škodě a krádeži je čím dál populárnější. Záruka řeší vady, pojištění zase pamatuje na nechtěné pády, a to se přeci vyplatí. Nebo snad ne? Existují i nevýhody této vychvalované služby.
-
Pojištění na škody způsobené přívalovými dešti
Přívalové deště jsou pravidelnou a pro mnohé tísnivou součástí letních měsíců. Jak zabránit tomu, aby déšť nezruinoval vaši peněženku?
-
Pojišťovny zaznamenaly mírné oživení
Pojistný trh pozvolna narůstá, ukázaly to statistické výsledky členů České asociace pojišťoven (ČAP) za 2. čtvrtletí letošního roku. Předepsané pojistné se meziročně zvýšilo o 715 mil. Kč, což odpovídá 1,2% navýšení.
-
Pojišťujeme si úrazy, ačkoliv umíráme na nemoci
Proti rizikům, kterých se v životě nejvíc bojíme, se pojišťujeme málo nebo vůbec, a naopak utrácíme za pojištění, kde jsou rizika sice vážná, ale málo pravděpodobná. Vyplývá to z rozsáhlé analýzy společnosti Swiss Life, která využila data z dřívějších průzkumů České asociace pojišťoven (ČAP), a porovnala je s pojistnými smlouvami svých nových klientů z posledních pěti let, řádově desítky tisíc případů. Mezi nejčastější slabiny smluv v oblasti životního pojištění patří nepoměr pojištění pro případy smrti na následky úrazů a nemoci.
-
Jak se změnil trh s pojistným nemovitostí po povodních?
Pojištění nemovitosti se zcela jistě vyplatí. Ne nadarmo se ukazuje, že ačkoliv jsme země spíše klidného charakteru a tornáda a zemětřesní se nám vyhýbají, i taková vichřice, nebo průtrž mračen dokáží napáchat své. Jak se změnily podmínky pojistného nemovitosti oproti loňsku?
-
Co dělat, když chcete nahlásit pojistnou událost?
Pojistná událost se stane jako úderem blesku, který nikdo nečeká. Pokud máte uzavřeno pojištění, může být pro vás tato neočekávaná a dost často nákladná situace trochu jednodušší. Pro rychlé vyřízení je třeba správně postupovat při hlášení pojistné události pojišťovně. Povodně, vichřice, krádeže či havárie tak zvládnete mnohem snáze.
-
Hypotéka: Pár tipů pro levnější úvěr
S podepsáním hypotečního úvěru se vyplatí chvilku otálet. Alespoň tak dlouho, než si budete jistí, že neuzavíráte hypotéku zbytečně draho. Konkurence na hypotečním trhu totiž hraje pro klienty a je z čeho vybírat.
-
Pojištění nebo loterie?
V poslední době se objevují nová pojištění určená zvlášť pro ženy. Jedná se o pojištění rakoviny prsu či ženských orgánů. V praxi je často možné se potkat s úvahou: „Mnoho žen podobné choroby dostalo, kdybych onemocněla, ať z toho něco mám.“ Přitom hlavním důrazem při pojišťování by měl být pohled „z druhé strany“ – kolik peněz mi bude chybět, kdybych onemocněla? Co kdybych onemocněla něčím jiným?
-
Povodeň mi vyplavila auto. Na jakou náhradu mám nárok?
S mizející vodou se pomalu začínají sčítat škody. Nemalou část z nich tvoří také vytopená auta. Co s autem, které poškodil vodní živel?
-
Co týden dal? Pojišťovny očekávají povodňové škody za 7,5 miliard
Pojišťovny v Česku nyní v souvislosti s velkou vodou evidují téměř 10.000 nahlášených pojistných událostí. Podle předběžného odhadu ale naroste počet škod na 96.000 za celkem 7,5 miliardy korun. Více v pravidelném týdenním přehledu.
-
Jak postupovat při řešení škodní události způsobené povodní a záplavou
Česká asociace pojišťoven reaguje na aktuální hydrometeorologickou situaci a přináší klientům pojišťoven užitečné informace a rady, jak postupovat při řešení škodní události způsobené povodní a záplavou.
-
Polovina z nás má zkušenost s pojistnou událostí
Ať už se jedná o autonehodu, zlomenou ruku nebo následek řádění živlů, má s pojistnou událostí vlastní zkušenost 46 % české populace. Vyplývá to z exkluzivního průzkumu České asociace pojišťoven (ČAP), ve kterém zároveň většina klientů hodnotí průběh likvidace pojistné události jako bezproblémový a časově přiměřený.
-
Růst celého sójového komplexu
Ceny sójového komplexu na CBOT během pátečního relativně aktivního dne posilovaly, když nejsilnějším článkem se stal sójový olej.