-
Co udělat, aby se vám neprodražily pojistky?
Očekává se, že v souvislosti se zdražováním zdraží své služby také pojišťovny. Jak postupovat, abyste neplatili více, než je nutné?
-
K čemu slouží advokátní úschovy při prodeji nemovitosti?
Advokátní úschovy lze využít pro ochranu finančních prostředků, cenných papírů i jiného majetku. Z jakého důvodu se sjednávají a jaké náležitosti si klient musí pohlídat?
-
Čeká banky digitální revoluce?
Bankovnctví čeká v následujících letech řada změn, které klientům ušetří čas i peníze. Jaké trendy budou hýbat bankovním světem? Co již klienti využívají?
-
Vkladní knížka: vyplatí se, nebo už je za zenitem?
Přemýšlíte o tom, že byste dětem začali spořit a uvažujete o vkladní knížce? Jedná se skutečně o tradiční produkt, který fungoval řadu desetiletí. Některé banky jej ještě stále nabízejí. Vyplatí se ale, anebo už nestojí ani za řeč?
-
Jak dostat peníze ze zkrachovalé banky
Doba krachů kampeliček, družstevních záložen a bank je pryč. Přesto i v současné době se můžete dostat do situace, kdy instituce, u které máte uloženy peníze, může zkrachovat. Ke svým penězům se dostanete díky Garančnímu systému finančního trhu.
-
Klienti zkrachovalých bank dostanou peníze za sedm pracovních dní
Ze dvaceti na sedm pracovních dnů se od 1. června zkracuje lhůta pro výplatu náhrad vkladů, na něž mají nárok klienti zkrachovalé banky, družstevní záložny nebo stavební spořitelny. Informoval o tom Garanční systém finančního trhu, který od 1. ledna 2016 nahradil Fond pojištění vkladů. Ten byl do té doby odpovědný za výplatu náhrad vkladů zkrachovalých finančních institucí.
-
Kadlecová: Fond pojištění vkladů není schopen sanovat krach velké banky
Fond pojištění vkladů může přímo řešit problémy menších či středních bank. V případě krachu systémové banky, tedy jedné z těch velkých, přebírá iniciativu ČNB ve spolupráci s Ministerstvem financí, uvedla v interview pro Finance.cz výkonná ředitelka Fondu pojištění vkladů Renáta Kadlecová.
-
Jak zhodnocovat peníze na spořicím účtu
Jednou ze zásadních služeb, které ovlivňují české bankovnictví, se staly online spořicí účty. Jak už to tak bývá, prvotní nadšení nad zajímavým úrokem, začínají střídat naštvané komentáře zakladatelů kont, kterým se zajímavá úroková sazba snížila stejně jako optimistická očekávání konečně zajímavého účtu.
-
Odvody bank do Fondu pojištění vkladů loni stouply na 3,6 mld. Kč
Odvody bank, stavebních spořitelen a družstevních záložen do Fondu pojištění vkladů (FPV) se loni zvýšily na téměř 3,6 miliardy korun. Na dnešní tiskové konferenci o tom informovali představitelé fondu. Za rok 2011 finanční instituce odvedly do fondu necelých 3,4 miliardy korun. Finanční rezervy fondu ke konci loňského roku stouply na 24,7 miliardy korun.
-
Kampelička nebo banka? Proč dnes využít služeb družstevní záložny
Význam družstevních záložen jako alternativ k běžným bankám roste. Jaké jsou hlavní rozdíly mezi klasickou bankou a kampeličkou? A proč již dnes není třeba se bát podobných skandálů, jako byla známá kauza krachu kampeliček na počátku 90. let?
-
Vklady vítězí nad fondy na celé čáře
Po jarní chvilce oddechu zas lepší náladu smetly vlny pesimismu a horších vyhlídek. Jak mohli zareagovat podílníci našich fondů jinak než brát nohy na ramena i se svými penízky do „pojištěných“ bankovních vkladů.
-
Deformace nejen v produktech, ale v prostředí
Politici vymýšlejí penzijní reformu, státní spořicí dluhopisy, regulaci mnohých finančních odvětví. Na největší problém a přímo distorzi trhu však jakoby zapomněli...
-
Jaká splátka úvěru na bydlení je pro Vás přijatelná?
Jak dopadla poslední anketa v sekci Bydlení? Jaká odpověď dostala od čtenářů nejvíce hlasů? Podívejte se s námi na její vyhodnocení …
-
Denní brífink (BBG Finance)
Nový týden burza odstartovala růstem, dění na burzovních parketech mohou rozvířit některé čtvrtletní výsledky firem.