Štítek pojistné riziko

Jedná se o určitou míru pravděpodobnosti vzniku pojistné události. Pojistné riziko je právě ta událost, proti které se chce klient chránit. S vyšším pojistným rizikem roste výška pravidelně placeného pojistného. Jaká rizika kryje havarijní pojištění se můžete podívat v našem článku.

Související obsah

Související štítky

Související slova ve slovníku

Související zprávy

  • U veterináře můžete nechat desítky tisíc. Na kolik vyjde pojištění domácích mazlíčků?
    Veterinární péče o čtyřnohé domácí mazlíčky se může nečekaně vyšplhat až do vysokých částek ročně. Z toho důvodu některé pojišťovny nabízejí majitelům možnost si své zvíře pojistit. Podívejte se, na kolik vás takové pojištění ročně vyjde.
  • Chystáte se na hory či k moři? Jaké cestovní pojištění je pro vás to nejlepší?
    Podívejte se na srovnání cestovního pojištění, které pro vás bude vhodné? A kdy je vhodné sáhnout po ročním cestovním pojištění?
  • Když na havarijním pojištění platíte víc, než musíte
    Experti na havarijní pojistky říkají, že většina z nás platí za havarijní pojištění víc peněz, než by musela. Pokud by se podívali na stáří auta a zjistili, že platí od doby jeho koupě stále stejné částky, jistě by si uvědomili, že něco není v pořádku.
  • Dítě raději pojistěte. Jak na to?
    Pokud máte potomka, jistě jste už mysleli na jeho pojištění. Dělá to totiž většina rodičů. Málokdo z nich ale ví, jakou pojistku pro své dítě vybrat. Přinášíme několik rad.
  • Kdy využijete pojištění odpovědnosti?
    Způsobíme-li někomu škodu, musíme ji nahradit. Odpovídáme přitom nejen za sebe, ale i za jednání našich dětí nebo zvířat. Pro tyto případy existuje pojištění odpovědnosti. Sjednat ho lze samostatně nebo v rámci pojištění domácnosti. Lidé ho ocení např. u rekreačních sportů nebo při vytopení souseda.
  • Voda a vloupání způsobí nejvíc pojistných událostí
    Nejčastější příčinou majetkových škod v domácnostech, kterou řešila téměř polovina Čechů, je únik vody. Druhou obvyklou příčinou je vloupání. Nějakou formu vloupání řešilo 29 % obyvatelstva. Při ochraně svého majetku před vloupáním Češi spoléhají na bezpečnostní zámky. A přestože nepříjemnosti způsobené požárem figurují na chvostu pojistných událostí, právě z požárů panují mezi Čechy největší obavy.
  • Pojišťovny odmítly pojistit desítky cestovek. Proti krachu je jich pojištěných 900
    Pojišťovny pro tento rok pojistily proti riziku úpadku téměř 900 cestovních kanceláří, o zhruba 40 méně než před rokem. S dalšími ještě jednají, ale každá pojišťovna již odmítla pojistit desítky kanceláří. Důvodem byly jejich špatné ekonomické výsledky či nedůvěryhodný obchodní plán.
  • Odškodnění újmy na zdraví za lyžařský úraz
    Zima je konečně tady a na hory vyrážejí tisíce lyžařů. Bohužel s tímto sportem jsou rovněž spojeny úrazy na sjezdových tratích a následné spory o odškodnění způsobené újmy na zdraví. Dnešním tématem bude odškodnění újmy na zdraví za lyžařský úraz.
  • Střet s krávou, kopanec od pštrosa a další kuriózní pojistné události
    V poslední den roku vám přinášíme výběr kuriózních pojistných událostí od Pojišťovny České spořitelny, která každoročně řeší více než 160 000 škod na zdraví. Většinou jde o úrazy. Mezi smutnými příběhy se najdou i takové, kterým se po čase můžeme od srdce zasmát. Nechybí poetické lékařské zprávy, ani kuriózní zranění intimních partií.
  • Sedm tipů jak na pojištění nejenom pro zahraniční dovolenou
    Až jednu miliardu korun proplatí pojišťovny ročně Čechům, kteří se zraní v cizině. Vyplývá to ze statistiky České asociace pojišťoven, která uvádí, že pojistnou událost související s léčebnými výlohami a úrazem v zahraničí hlásí ročně bezmála 70 tisíc českých turistů. Průměrné náklady na jednu pojistnou událost přitom například loni činily 12 000 Kč.
  • Co přináší rok 2014 klientům bank a pojišťoven?
    Co se od Nového roku mění pro klienty stavebních spořitelen, bank a pojišťoven? Připravili jsme pro Vás přehled legislativních změn platných od 1. 1. 2014 v oblasti stavebního spoření, pojištění a bankovnictví a jejich dopadů na klienty.
  • Povinné ručení 2014: Sazby porostou, fixací ceny ale nemusíte ušetřit
    Fixace ceny povinného ručení na několik let dopředu, kterou nově nabízí některé pojišťovny, má své výhody i nevýhody. I přesto, že ceny povinného ručení budou v příštích letech stoupat, fixace stávající cenové nabídky se nemusí vždy vyplatit.
  • Rekreační objekty na podzim lákají zloděje. Nepodceňujte zabezpečení ani pojištění
    Na podzim roste počet vloupání do rekreačních objektů, protože je lidé často zazimují a vrací se do nich až na jaře. Jak předcházet řádění zlodějů nebo vandalů? Kvalitní zabezpečení jde v tomto ohledu ruku v ruce s vhodným pojištěním.
  • Úvěrové pojištění – měli byste si jej sjednávat?
    Snaží se nám jej „vnutit“ téměř ke všem produktům – hypotéce, spotřebitelskému úvěru či kreditní kartě. Úvěrové pojištění je pro finanční společnosti nejen lukrativním businessem, ale také prostředkem, jak snížit riziko toho, že si nebudete moci dovolit úvěr splácet. My, klienti finančních institucí tento produkt zase vnímáme jako zbytečně „vyhozených“ pár set či tisíc korun měsíčně. Jak je to vlastně s úvěrovým pojištěním ve skutečnosti, kdy se vyplatí si jej vzít a kdy se skutečně může jednat o „vyhozené“ peníze?
  • 3 otázky, které byste si měli položit před sjednáním cestovního pojištění
    Vyřaďte Murphyho zákony ze hry, věnujte před odjezdem na dovolenou zvýšenou pozornost cestovnímu pojištění. Již za pár desítek korun denně díky němu můžete získat ochranu před neočekávanými výdaji, coby následek úrazu, infekčního onemocnění, bolesti zubů apod. Cestovní pojištění je jednou z věcí, na které se vyplatí nešetřit. Úspora několika desítek korun vás totiž ve finále může vyjít pořádně draho, až na několik set tisíc korun.
  • Pojištění nebo loterie?
    V poslední době se objevují nová pojištění určená zvlášť pro ženy. Jedná se o pojištění rakoviny prsu či ženských orgánů. V praxi je často možné se potkat s úvahou: „Mnoho žen podobné choroby dostalo, kdybych onemocněla, ať z toho něco mám.“ Přitom hlavním důrazem při pojišťování by měl být pohled „z druhé strany“ – kolik peněz mi bude chybět, kdybych onemocněla? Co kdybych onemocněla něčím jiným?
  • Jak postupovat při řešení škodní události způsobené povodní a záplavou
    Česká asociace pojišťoven reaguje na aktuální hydrometeorologickou situaci a přináší klientům pojišťoven užitečné informace a rady, jak postupovat při řešení škodní události způsobené povodní a záplavou.
  • Smysluplné cestovní pojištění
    Možná se vám už stalo, že jste se viděli, jak sjíždíte zasněžené Alpy či se za šumění moře vyhříváte na pláži, když vtom jste si uvědomili, že nemáte cestovní pojištění. Protože jste odpovědní, nechcete bez něho za hranice vyrazit, a tak začnete ve spěchu „něco“ shánět. Bohužel uvažování ve stylu „hlavně abych něco“ měl, může přijít velmi draho.
  • Rozčtvrcení, nebo úrok – historie pojišťovnictví ve světě i u nás
    Potřeba „nechat se pojistit“ proti riziku a škodám je stará jako samo lidstvo – a kdož ví, možná i starší. Kolektivní sdílení rizika a následný podíl na zisku doprovázelo lidské komunity už v dobách, kdy se sežrání tygrem (popřípadě medvědem) řadilo k takřka přirozeným příčinám smrti.
  • Procházka: Největší riziko vážných onemocnění hrozí lidem nad 50 let věku
    Parkinsonova choroba, Alzheimerova choroba, infarkt, mozková příhoda, rakovina, selhání ledvin, „společníci“, které nikdo nevyhledává. Následky velmi vážných onemocnění nelze odstranit, lze je však zmírnit. Více v rozhovoru s Petrem Procházkou, ředitelem úseku řízení produktů PČS.
  • Jak si stojí euro, koruna a dolar? (Ruesch)
    Během pátečního obchodování se koruna udržela pod hranicí 30,50 CZK/EUR, kterou prolomila během čtvrtečního obchodování. Koruna tak nereagovala na prohlášení představitelů centrální banky o stále silném kurzu koruny.
  • Stalo se na burze?
    Páteční seance uzavřela týden plný letargie a nechuti na trhu cokoliv dělat. Většina zahraničních investorů jako by se z trhu zcela vytratila.
  • Stalo se na burze?
  • Komoditní trhy v kostce
    Produkce pšenice ozimé v USA zřejmě klesne na nejnižší úroveň za posledních 29 let, neboť zemědělci omezili setbu a sucha navíc zničila část úrody v jižních Plains, tvrdí analytikové.
  • Jak si stojí koruna, euro a dolar? (Ruesch)
    Včerejší obchodování koruny bylo při absenci hráčů většiny západoevropských trhů ve znamení nízké likvidity a relativního klidu.
  • Životní pojištění - oprávněná osoba versus dědické právo!
    Uzavíráte životní pojištění a přemýšlíte, kdo by peníze získal v případě, že by se s vám něco stalo? Dostane peníze váš dědic nebo osoba určená ve  smlouvě?
  • Podpora pro pěstitele bavlny
    V minulém týdnu schválila ve Spojených státech sněmovna representantů novou vládní podporu pro pěstitele bavlny.
  • Růst celého sójového komplexu
    Ceny sójového komplexu na CBOT během pátečního relativně aktivního dne posilovaly, když nejsilnějším článkem se stal sójový olej.