Štítek školkovné

Školkovné je sleva na dani, kterou si může uplatnit poplatník umisťující dítě do předškolního zařízení. Školkovné se uplatňuje jednou ročně jako daňová sleva, na základě které může vzniknout daňová vratka, tedy poplatníkovi stát vrátí část daně z příjmu. Školkovné je možné uplatnit až do výše minimální mzdy. Tuto slevu uplatňuje vždy pouze jeden z rodičů, prarodiče dítěte ji mohou uplatnit, pokud mají dítě v péči nahrazující péči rodičů. Pro uplatnění školkovného je nutné doložit potrzení ze školky o výši zaplacených poplatků za uplynulý rok. Do školkovného se nepočítá stravné, ani poplatky za výlety a další, pouze školné ve školce.

Související štítky

Související zprávy

 • Otevření škol a rizikové skupiny podle Ministerstva zdravotnictví
  Ministerstvo zdravotnictví minulý rok stanovilo rizikové faktory a skupiny, které souvisejí s otevřením nejen základních škol. Nespadá tedy vaše dítě do rizikové skupiny?
 • Školkovné – sleva na dani až 14 600 Kč
  Školkovné vám může docela výrazně snížit daň z příjmu a přinést daňovou vratku. Podívejte se na to, kdo může školkovné jako slevu na dani uplatnit a kolik na tom může získat.
 • Nepošlete dítě do školy = ztráta ošetřovného? Příklady napoví
  Podívejte se na 5 příkladů, které vám pomohou pochopit situaci ohledně ošetřovného a návratu dětí do základních a mateřských škol. Co když dítě do školy nepošlete? Jak je to s těhotenstvím a ošetřovným? A co když hlídá babička?
 • Změny ve slevách na dani v daňovém přiznání za rok 2019
  Vyplňujete daňové přiznání za rok 2019? Jaké si můžete uplatnit daňové slevy? A jaké jsou změny oproti roku 2018?  
 • Školkovné na děti nás nevytrhne, vymíráme
  Pokud máte děti ve školce, můžete uplatnit slevu na dani z příjmů. Školkovné, tedy umístění dítěte v předškolním zařízení můžou uplatňovat všichni rodiče, nárok na slevu má ale jen jeden z nich.
 • Kdy budou podzimní prázdniny?
  Školní rok 2019/2020 dětem přinese řadu nových vědomostí, útrap i společně strávené přestávky s kamarády (či mobilem). Kdy se mohou děti těšit na podzimní prázdniny? Kdy budou ve vašem okrese jarní prázdniny? A na jaké dny v tomto školním roce připadají svátky?
 • Jaký je rozdíl mezi školkovným a daňovým zvýhodněním?
  Daňová podpora rodin s dětmi je v Česku v porovnání s ostatními vyspělými zeměmi světa vysoká. Jaký je rozdíl mezi daňovým zvýhodněním na děti a školkovným? A jak vysoká je rodinná daňová podpora v letošním roce?
 • Kdy může ředitel školy vypsat ředitelské volno
  Dle školského zákona má každý ředitel základní i střední školy pravomoc vypsat školákům dny volna navíc. Kromě prázdnin a státních svátků tak děti nemusí do školy ani během tzv. ředitelského volna.