Štítek státní příspěvek

Státní příspěvek je státní podpora od státu, kterou můžete získat za splnění podmínek u stavebního spoření. Jestliže na konci roku budete mít naspořeno minimálně 20 000 Kč, můžete obdržet příspěvek od státu až do výše 2000 korun.

Související obsah

Související štítky

Související slova ve slovníku

Související zprávy

 • Sousedské hlídání dětí by mohlo fungovat už příští rok. Pečující může získat přes 70 tisíc měsíčně
  Návrh zákona o provozování sousedských dětských skupin schválila v minulém týdnu vláda. Sousedské dětské skupiny by mohly začít fungovat již od začátku příštího roku.
 • Odměny pěstounů se v letošním roce zvýšily. O kolik?
  Osoby vykonávající péči o děti, které jim byly svěřené do pěstounské péče, mají za tuto činnost nárok na některé dávky od státu. V souvislosti se zvýšením minimální mzdy vzrostla v roce 2024 také odměna pěstounů, o kolik?
 • Jak se zvýší příspěvek na péči v roce 2024?
  Jak by se mohl navýšit příspěvek na péči v roce 2024? Podle jakých dat by se nově měl automaticky valorizovat?
 • Vláda od roku 2024 zruší bezplatné ubytování pro některé skupiny lidí z Ukrajiny
  Od roku 2024 zanikne zranitelným osobám, které přišly z Ukrajiny z důvodu válečného konfliktu, nárok na bezplatné nouzové ubytování. MPSV však těmto lidem zvýší příspěvky na bydlení, které mají navýšit výslednou humanitární dávku pro zranitelné osoby.
 • Nepozvete úředníka domů? Můžete přijít o příspěvek na bydlení
  S pobíráním příspěvku na bydlení souvisí také řada povinností. Jednou z nich je například povolit vstup úředníkům do domu, pokud chcete, aby vám příspěvek byl vyplácen i v dalších měsících. Které další povinnosti by měli lidé pobírající příspěvek na bydlení dodržovat?
 • Podívejte se, jak by mohl v roce 2024 vzrůst příspěvek na péči
  Skupina poslanců za hnutí ANO poslala do připomínkového řízení návrh zákona na zvýšení příspěvku na péči. Ten by se podle návrhu měl zvýšit ve všech stupních závislosti už od příštího roku.
 • Vláda schválila prodloužení ochrany uprchlíků, chce jim také přispět na návrat na Ukrajinu
  Uprchlíci z Ukrajiny na území České republiky budou moci požádat o prodloužení dočasné ochrany o jeden rok. Akce by měla probíhat stejně, jako tomu bylo letos. Stát rovněž připraví program na podporu cizinců, kteří se budou chtít dobrovolně na Ukrajinu vrátit. Proplacena jim bude část nákladů spojených s návratem do rodné země. Návrh zákona včera podpořila vláda.
 • Kdy můžete začít žádat o dotace na zateplení v projektu „Oprav dům po babičce“?
  Ministerstvo životního prostředí již představilo veřejnosti termíny, kdy budou spuštěny žádosti o dotace v rámci nového dotačního programu „Oprav dům po babičce“. Objasnilo rovněž podmínky žádosti.
 • V obcích vzniknou kontaktní centra, lidem pomohou s hledáním nájemního bydlení
  Návrh zákona o podpoře bydlení, který poslalo do připomínkového řízení Ministerstvo pro místní rozvoj a Ministerstvo práce a sociálních věcí, upravuje možnosti řešení současné bytové krize. Vzniknout mají poradenská centra, která nabídnou ohroženým rodinám informace o možném řešení situace a případně zprostředkují nájemní bydlení podporované státem. S účinností zákona se počítá nejdříve od druhé poloviny roku 2025.
 • Státní příspěvek na penzijko se změní. Komu se zvýší a kdo bude dostávat méně?
  Pokud do budoucna nebudete na své „penzijko“ posílat dost, státní podpora se vám sníží. Nově ji ale bude možné získat i k dalším investičním produktům.
 • Máte to daleko do nového zaměstnání? Můžete si požádat o příspěvek na dojížďku
  Nastupujete po evidenci na Úřadu práce do nového zaměstnání mimo své trvalé bydliště? Možná, že vám vzniká nárok na příspěvek na dojížďku. Co musíte splnit a v jaké výši se tento příspěvek pohybuje?
 • Jak žádat o příspěvek na školní pomůcky?
  S blížícím se koncem prázdnin startují také nákupy školních potřeb. V případě malých dětí, které jdou do školy poprvé, se může částka vyšplhat až k několika desítkám tisíc korun. Nízkopříjmové rodiny mohou žádat o příspěvek na úhradu školních pomůcek Úřad práce.
 • Bude zrušena podpora u stavebního spoření? Vyplatí se nadále spořit?
  Vládní strany hledají, kde ušetřit. Jednou z cest je zrušení státní podpory u stavebního spoření, která činí až 2000 Kč ročně. Kdo je pro zrušení státní podpory? Jaká jsou pro a proti zrušení státní podpory stavebního spoření?
 • Majitelé venkovských obchodů budou moci opět žádat o dotace na krajském úřadě
  Ministerstvo průmyslu a obchodu vyhlásilo již podruhé možnost pro majitele venkovských obchodů žádat o dotaci spádový krajský úřad. Jaké podmínky musí podnikatelé splnit? Stále také probíhá možnost pořízení platebního terminálu na 6 měsíců zdarma.
 • Komu a jak pomůže úsporný energetický tarif zvládnout vysoké náklady na energie?
  Topná sezóna se nezadržitelně blíží a s tím i mnohem vyšší náklady na energie, než tomu bylo v předchozích letech. Jak plánuje vláda prostřednictvím úsporného tarifu pomoci českým rodinám zvládnout finančně tento skokový nárůst cen?
 • Popularita bankovní identity roste, digitální službu využilo již přes 700 000 uživatelů
  Uplynul rok od doby, co se v České republice začala poskytovat služba bankovní identity. Od jejího spuštění využilo služeb digitální aplikace již přes 700 000 uživatelů.
 • Zaslouží si recese milionovou podporu od státu?
  Sejroška a její hnutí ANO, vytrollíme europarlament uspělo před týdnem ve volbách a získalo přes jeden a půl procenta hlasů. Díky tomu mají nárok na příspěvek ze státní pokladny. 
 • Jaké tarify nabízejí operátoři zdravotně postiženým?
  Zlevněné tarify nenáleží jen studentům anebo důchodcům. Nárok na ně mají při splnění podmínek i osoby s průkazem ZTP nebo ZTP/P. Co nám operátoři letos můžou nabídnout?
 • O kolik vám sníží penzijní spoření a životní pojištění daň z příjmu za rok 2018?
  Máte uzavřené penzijní připojištění, životní pojištění anebo doplňkové penzijní spoření? V tom případě byste měli vědět, že si své příspěvky můžete odečíst z daní a následně očekávat daňovou vratku.
 • Jak na přechod z penzijního připojištění na doplňkové penzijní spoření
  Máte uzavřené penzijní připojištění, ale rádi byste si začali spořit na důchod v doplňkovém penzijním spoření? Oba produkty mít nemůžete. Přechod z jednoho na druhý ale už možný je. Jakým způsobem?
 • Od 15. srpna můžete čerpat nové státní půjčky pro mladé - máte nárok?
  Sazby hypoték letí vzhůru a jejich získání dále znesnadňuje ČNB. Od srpna letošního roku si budete smět podat žádost na státní půjčku na bydlení lidem do 36 let. Jaká bude maximální výše státního úvěru při stavbě či koupi domu a bytu? Jaká bude sazba u těchto půjček? A kolik peněz na to vláda uvolní?
 • Nabízí vám pojištění a spoření? Ne všichni to myslí dobře (1)
  Prodejci volají, mailují, nabízejí a vy nemáte čas. A vlastně ani nevíte, co po vás chtějí. Životní pojištění a penzijní spoření? Není to vlastně stejný produkt, kterým si zabezpečujeme stáří?
 • Dlouhá cesta do práce? I na dojíždění a stěhování existuje příspěvek
  Líbí se vám pracovní nabídka v jiném městě, ale bojíte se, kolik byste utratili v případě úspěchu za dopravu? Máte strach, že by se vám MHD prodražilo a benzín ještě víc? Nemáte tedy náhodou nárok na příspěvek na dopravu?
 • Sociální systém Finska
  Finsko patří mezi země s nejpropracovanější sociální politikou. V případě nemoci, mateřské dovolené, důchodu nebo nezaměstnanosti patří zajištění občanů mezi nejlepší na světě. Aktuálně pověřená skupina odborníku pracuje ve Finsku na zjednodušení sociálního systému a zavedení jednotného měsíčního příjmu.
 • Domácí trhy a události v týdnu od 24.6. do 30.6.2002
  Zprávy, ekonomický vývoj, trh peněžní, dluhopisový, akciový, devizový a základní makronomické údaje. Všechny důležité domácí informace uplynulého týdne Vám pravidelně každé pondělí přinášíme na našich stránkách ve spolupráci s firmou Conseq Finance.
 • Stane se na burze?
  Díky zlepšenému sentimentu na zahraničních trzích očekáváme mírný posun směrem vzhůru na většině českých akciových titulů. Nicméně díky struktuře objednávek a náladě domácích investorů nepůjde o význěmné pohyby.
 • Zprávy ze zahraničních burz
  Jestliže se před otevřením amerických trhů zdálo, že vliv včerejšího ohlášení telekomunikačního WorldComu způsobí rozsáhlou paniku a výprodej titulů, pak samotné pokoření 1,400b. hranice indexu Nasdaq se zřejmě stalo dostatečným impulsem pro vymazání úvodních ztrát...
 • Denní přehled trhů (Atlantik)
  Denní přehled trhu dluhopisů (Český trh dluhopisů včerejšího obchodního dne a výhled na dnešek, peněžní trh PRIBOR, swapové sazby, výnosová křivka), zahraniční peněžní trhy (peněžní trh LIBOR, výnosová křivka), devizové trhy (CZK/EUR, CZK/USD), kalendář očekávaných událostí a mnoho dalších informací.
 • Zprávy ze zahraničních burz
  Americké trhy opět ztrácejí. Objem obchodů je velký. Dosahuje celkově na Nyse a Nasdaqu 1 mld. zobchodovaných akcií. Katalizátorem dnešního prodejního tlaku a vysokéko objemu je tzv. triple witch...
 • Stalo se na burze?
  Čtvrteční propad na amerických trzích předurčil páteční směr na evropských burzách. V ranních hodinách se tak domácí burza vydala směrem k jihu.
 • Jak si stojí koruna, euro a dolar? (Ruesch)
  Včerejší obchodování koruny vůči euru bylo klidné, koruna otevírala na hladině 30,45 CZK/EUR a na stejné hladině i uzavírala. Koruna výrazně nezareagovala na horší než očekávaný ukazatel hrubého domácího produktu za první čtvrtletí.
 • V Německu se obchoduje těsně pod otevíracími hodnotami
  Většina německých akciových titulů upadla po krátkém pozitivním otevření, které bylo generováno včerejšími růstovými hodnotami v USA do mírně ztrátových hodnot. Akcie společnosti Infineon patří zatím mezi nejvíce zpevňující, naopak SAP ztrácí zhruba k 1%.
 • Stabilní růst tržeb
  V maloobchodě včetně prodeje a oprav motorových vozidel a prodeje pohonných hmot se v dubnu tržby ve stálých cenách meziročně zvýšily o 4,7 % (po očištění o sezónní vlivy o 3,9 %).
 • Stane se na burze?
  Díky pozitivnímu závěru zahraničních trhů čekáme silnější otevření. Polepší si tak tituly, o které mají investoři v posledních dnech největší zájem. Posuny vzhůru však nebudou výrazné a ani aktivita nepřesáhne průměr.
 • Restrukturalizace podnikatelských subjektů - pokračování
  V pokračování článku "Restrukturalizace podnikatelských subjektů v České republice" se dozvíte o možnosti změny právní formy, o prodeji podniku nebo jeho vkladu do základního kapitálu, o nájmu podniku apod. Na konec na Vás čeká závěrečné shrnutí restrukturalizace.
 • Denní přehled trhů (Atlantik)
  Denní přehled trhu dluhopisů (Český trh dluhopisů včerejšího obchodního dne a výhled na dnešek, peněžní trh PRIBOR, swapové sazby, výnosová křivka), zahraniční peněžní trhy (peněžní trh LIBOR, výnosová křivka), devizové trhy (CZK/EUR, CZK/USD), kalendář očekávaných událostí a mnoho dalších informací.
 • Stalo se na burze?
  Začátek povolebního týdne prospěl domácím akciím. Hned od začátku obchodování doháněla většina titulů obchodovaných v systému SPAD ztráty z minulého týdne.
 • Rusko zvyšuje vývoz, ropa klesá
  Začátek nového týdne přinesl pátý den poklesu ceny ropy. Za prodeji stojí spekulace, že Evropa a Spojené státy, jako hlavní spotřebitelé, budou mít díky vyšším ruským exportům dostatek suroviny.