Štítek britská libra

Britská libra je oficiálním platidlem Království Velké Británie a Severního Irska. Velká Británie nepřijala euro, a britská libra tak zůstala jednou ze světových měn. Společně s americkým dolarem, eurem a japonským jenem je britská libra jednou z nejvýznamnějších světových měn a světovou rezervní měnou.

Související štítky

Související zprávy

 • Do kdy můžete vrátit peníze ze směnárny?
  Od 1. dubna 2019 můžete vrátit vyměněné peníze ve směnárně. Za jakých okolností můžete peníze? A do jaké částky a do kdy můžete peníze vrátit?
 • Brexit dopadne hůř, než všichni čekají
  Referendum o brexitu, tedy o vystoupení Velké Británie z Evropské unie, proběhlo už minulý rok. A do dnešního dne vyjednavači zatím moc nepostoupili. Není se čemu divit, brexit je totiž velmi komplexní proces. Může to dopadnout happy endem?
 • 5 odstínů Brexitu: na který je EU připravená?
  Po více než půl roce tápání a očekávání konkrétnějších rysů Brexitu, začíná vystoupení Velké Británie z EU nabývat jasnější obrysy. Velká Británie nezůstane na vnitřním trhu EU, ale ráda by zachovala spolupráci v určitých oblastech a také alespoň částečně stávající podobu obchodních vztahů s EU. Řekla to ve svém projevu Theresa May, ministerská předsedkyně Velké Británie.
 • Nákupy v zahraničí: víte, kdy zaplatíte clo a jaké bude poštovné?
  Můžeme tomu říkat české ceny. Což vlastně znamená, že u nás běžně zaplatíme za spoustu věcí víc peněz než jinde. Elektronika, kosmetika, oblečení, jídlo a další spotřební zboží. To vše se vyplatí nakoupit třeba v německých, anglických nebo amerických obchodech. Stačí jen připojení na internet, platební karta aktivovaná pro online nákupy a můžete začít nakupovat.
 • Britská volba: nižší tempo růstu a vyšší inflace
  Je tomu už víc než měsíc, co se Velká Británie rozhodla opustit klub zemí Evropské unie. I když si všichni tak nějak mysleli, že k tomu nemůže dojít, stalo se. Britové svým rozhodnutím vytvořili jasný precedens dalším zemím a evropské společenství tak už nikdy nebude stejné jako před 23. červnem. Nicméně největší daň zaplatí z krátkodobého hlediska právě obyvatelé ostrovního království.
 • Odchod Británie z EU: špatná zpráva pro akcie a libru, dobrá zpráva pro zlato a stříbro
  Odchod Velké Británie z EU by mohl vyvolat zhoršení celé ostrovní ekonomiky: snížit její aktivitu a zapříčinit pád do krátkodobé recese, rozkolísat finanční trhy a v neposlední řadě oslabit národní měnu. Na druhé straně by tyto negativní události měly pravděpodobně pozitivní vliv na vývoj cen drahých kovů jako je zlato a stříbro a mohli bychom se dočkat dalšího růstu jejich cen.
 • Brexit je jen zástěrkou maskující nevyhnutelnou recesi Velké Británie
  Blížící se volby o Brexitu jsou celkem ironické, protože Británie do Evropské unie vlastně nikdy pořádně nevstoupila. Jako dítě sedmdesátých a osmdesátých let si jasně vybavuji, jak paní Thatcherová bojovala s EU o každou píď. Přesvědčila ji, aby se smířila s její verzí unie, aspoň po finanční stránce.
 • Fio banka nabízí účty a výhodný platební styk již v 15 měnách
  Fio banka nabízí devět nových měn, v nichž je možné vést běžný účet a odesílat a přijímat platby s výhodnými poplatky. Celkem tak vede účty a poskytuje výhodné platby již v patnácti měnách.
 • Vysoké maloobchodné predaje v Británii pomáhajú libre
  Britská libra dnes zhodnocuje proti americkému doláru o 0,3 percenta na 1,6629 USD za 1 GBP. Národný štatistický úrad uviedol, že vo februári sa maloobchodné predaje zvýšili o 1,7 percenta, pričom analytici očakávali rast o 0,5 percenta....
 • Odpovědnost zaměstnance – škody na motorovém vozidle
  Jste zaměstnanec, který často k výkonu svého povolání používá vozidlo zaměstnavatele? Víte, že zaměstnavatel může po vás vyžadovat náhradu v případě, že způsobíte s vozidlem škodu.
 • Lze pojistit odcizení při odvodu peněžní hotovosti?
  Odvádíte tržby v hotovosti  do banky? Často zvažujete, že by se mohlo něco stát a vy byste mohli o své peníze přijít? Podívejme se na dotaz jednoho čtenáře.
 • Stane se na burze?
  V dnešním tisku se objevily zprávy o tom, že Agrofert by mohl odstoupit od nákupu majoritního podílu v Unipetrolu. Tyto zprávy považujeme ze spekulace (včera přinášely média do značné míry protikladné zprávy) a investorům, kteří mají v tomto titulu pozice doporučujeme využít případného růstu kurzu a redukovat pozice. Mírný zájem bude panovat o akcie Čezu, který by měla postupně opustit nervozita z předchozích dní způsobená vybíráním zisků. Růst Českého Telecomu doporučujeme rovněž využít k prodejům pozic.
 • Dolar stále nejistý
  Osud dolaru zůstává nejistý a pokračuje v range obchodování. USD/JPY. Včerejší prudký nárůst kurzu o téměř 100 bodů vystřídal postupný sestup na původní level 127,50.
 • Mírný růst amerických trhů
  Americké trhy dnes zaznamenávaly během první poloviny obchodování rozdílné trendy, Nasdaq se dnes „plácá" okolo počátečních hodnot, naproti tomu Dow Jones se dnes drží v mírném růstu.  Pohyb indexu Dow Jones je stimulován mírným nadšením investorů pro akcie společnosti Wal-Mart a dalších maloobchodních společností, které čerpají z neutichající poptávky amerických spotřebitelů.
 • RWE dnes zaplatila 4,1 mld. EUR za české plynárenství
  FNM oznámil, že RWE dnes převedla na účet fondu (u centrální banky) 4,1 mld. EUR (124,2 mld. Kč). Devizový trh na tuto informaci nereagoval a koruna stagnovala na úrovni 33,30 CZK/EUR.
 • Poslanci rozhodli o zvýšení odškodnění
  Částku až 400.000 korun budou  moci obdržet jako odškodnění klienti zkrachovalých družstevních záložen. Ale jen v případě, že zákon projedná a schválit Senát a podepíše prezident republiky.
 • Víte, že ušetříte když použijete prodejní automat jízdenek neboli PAJ?
  Jak ušetřit při cestě vlakem? Nechce se vám čekat ve frontě na lístek a chcete ještě ušetřit? Kupte si lístek v automatu.  Podle toto jak daleko cestujete získáte slevu 30-50 % z ceny běžného jízdného.