-
V obchodu je vše eco, bio, fresh, ale realita je jiná? EU chce zakázat matení zákazníků greenwashingem
V půlce ledna Evropský parlament schválil směrnici, která zakazuje klamavá tvrzení o ekologických vlastnostech produktů. Zjistěte, co se má změnit.
-
Ruské příjmy z vývozu ropy a plynu se výrazně propadají
Ruská ekonomika i federální rozpočet pociťují stále více dopady cenového stropu na ropu a plyn uvaleného EU a zeměmi G7. O kolik procent se propadly příjmy z ropy a plynu? Jaký to má dopad na ruský federální rozpočet?
-
Jak a proč budete muset měnit údaje o skutečných majitelích společnosti v evidenci
Údaje o skutečných majitelích se musí opět změnit. Co s sebou přináší novela zákona a od kdy je platná?
-
Jakých spotřebičů se týkají nové energetické štítky a co z nich nově vyčtete?
Energetické štítky se dočkaly změn. Co z nich zákazníci nově vyčtou, jaká označení se změnila a proč k tomu vůbec došlo?
-
Kdy se v ČR zakáží zvířata v cirkusech?
Je cirkus byznys s týranými zvířaty, nebo národní poklad? Ve kterých zemích je již vystupování zvířat zakázáno? A jak souvisí cirkus, zookoutek a potence asijských mužů?
-
Volby do Evropského parlamentu: kdy budou výsledky
Tento víkend jdeme k volbám a budeme volit zástupce do Evropského parlamentu. Volby se konají tento víkend na území celé Evropské unie, přičemž každý z členských států má konkrétní datum jiné.
-
Kdo a kolik vydělá na eurovolbách - odhad státních příspěvků na volební náklady
Tento týden jdeme k volbám, tentokrát budeme volit zástupce do Evropského parlamentu. Předvolební kampaň je v plném proudu. A víte, že na tuto předvolební kampaň vybraným stranám stát přispívá i z vašich daní?
-
Udělejte si pořádek v eurovolbách a spojte si evropskou politickou stranu s tváří
Než dojdete příští týden k volebním urnách a hodíte to vybraným kandidátům, přečtěte si, co je to tzv. spitzenkandidát a proč mají evropské politické strany své volební lídry.
-
Proč mít (a proč nemít) Evropskou unii
Volby do Evropského parlamentu jsou tady už za chvíli. Při té příležitosti si pojďme zopakovat, k čemu nám ta Evropská unie je vlastně dobrá a k čemu ani tak moc dobrá není.
-
Co dělají evropští poslanci a který z českých poslanců byl nejpracovitější?
Volební období europoslanců se nachýlilo ke konci a už příští týden půjdeme k letošním volbám do Evropského parlamentu. Podívejte se, co všechno stihli za pět let čeští europoslanci.
-
Volby do Evropského parlamentu se blíží: co o nich víte a nevíte
Volby do Evropského parlamentu proběhnou čtvrtý týden v květnu. A české politické strany už všechny zahájily svou předvolební kampaň. Otestujte se, co víte a co nevíte o eurovolbách v našem kvízu.
-
Eurovolby 2019: kde a jak volit, když jste se stěhovali
Volby do Evropského parlamentu se blíží. Chcete jít k volbách, ale zrovna teď jste se stěhovali a měnili trvalé bydliště? Do jakého volebního obvodu tedy patříte? Co udělat, když opravdu chcete volit.
-
Opravdu jíme jinou čokoládu než Němci?
Rozdíly mezi potravinami mezi zeměmi střední Evropy byly prokázány u řady potravin. Některé nadnárodní společnosti berou země bývalého východního bloku jako druhořadé spotřebitele. Týká se to i čokoládových výrobků? Jsou rozdíly u Lentilek, Snickers, Milky či Kinder Bueno u nás, v Německu a dalších zemí střední Evropy?
-
8 důvodů, proč volit do Evropského parlamentu
K volbám do Evropského parlamentu půjdeme už v druhé polovině května, tedy za pár týdnů. Chystáte se volit, nebo zůstanete doma? A jsou vůbec důvody, proč k těmto volbám jít?
-
Euromýty aneb jak moc nám škodí Evropský parlament
Evropská unie může pravděpodobně za všechno špatné, co se nám děje. Alespoň tak to vidí euromýty, zaručené pravdy a polopravdy o legislativě přijímavé v Evropském parlamentu.
-
Jak moc nám bude UK po brexitu chybět?
Velká Británie pracuje na svém odchodu, i když připravená na to úplně není. Bude nám UK po brexitu chybět?
-
Podoba BrExitu zůstává po měsících vyjednávání stále neznámá
Velká Británie spolu s britským sterlingem čelí neustálé nejistotě ohledně podoby brexitu a jakým způsobem se chystá opustit EU. Podle posledních zpráv se britská premiérka Theresa Mayová bude snažit protlačit dohodu parlamentem do dvou týdnů, aby zamezila množícím se obavám o jejím sesazení z postu premiérky. Právě za dva týdny, konkrétně 17. řijna se sejdou lídři 27 zemí EU a budou diskutovat o vývoji jednání kolem brexitu. Druhý den, tedy 18. října, následuje řádný summit, který bude klíčový pro následné finální rozhodnutí na mimořádném summitu v listopadu.
-
Konec utajených miliard. Úřady zjistí majitele kont krytých bankovním tajemstvím
Češi mají na zahraničních kontech schované desítky miliard korun. Skrývání peněz však už brzy skončí. Může za to nová směrnice, kterou přijala Evropská rada ke konci loňského roku.
-
Stane se ČR čistým plátcem do rozpočtu EU?
Dlouhodobým problémem České republiky je nízká schopnost čerpat finanční prostředky z fondů EU. Hrozí nám, že se z pozice čistého příjemce z rozpočtu EU dostaneme do pozice čistého plátce? Jak jsme na tom s čerpáním prostředků v rámci končícího programového období 2007 -2013?
-
Tauber: Jednotné pojištění musí jít ruku v ruce s jednotným dohledem
Jednotnou regulaci prosazuje Evropská komise v řadě oblastí. Pro oblast bankovnictví je klíčová bankovní unie. Vedle toho má stát evropský stabilizační mechanismus, který má být nástrojem pro přímou rekapitalizaci bank, uvedl Josef Tauber, předseda správní rady Fondu pojištění vkladů.
-
Bankovní unie: o krok blíže
Členské země Evropské unie udělaly další krok kupředu směrem k bankovní unii. Na uplynulém summitu Evropské unie byla právě bankovní unie jedním z hlavních projednávaných témat.
-
Chorvatsko – nový člen Evropské unie
Od 1. 7. 2013 se Evropská unie rozrostla o dalšího člena. Osmadvacátým dítkem EU se stalo Chorvatsko. Je tak již druhou (po Slovinsku) bývalou jugoslávskou republikou, která splnila všechny podmínky pro udělení členství do EU.
-
Velká Británie: zůstat či odejít z EU?
Velká Británie patří mezi klíčové země Evropské unie. Přesto však tato země nikdy nepatřila mezi „tahouny“ integrace a je známá především svými kritickými postoji k euro záležitostem. Byl by odchod Britů z Evropské unie přínosem pro evropskou integraci či nikoliv?
-
Bankovní unie v eurozóně: posun vpřed nebo jen další nárůst regulace?
Neustálé tendence k prohlubování integrace v Evropské unii se nyní přetavily v plán na vytvoření bankovní unie. Vydaly se evropské země konečně tím správným směrem a bankovní unie zabezpečí stabilitu finančního sektoru v EU, potažmo eurozóně?
-
Vyřeší záchranný fond dluhovou krizi?
Mnoha investorům se ulevilo, když před měsícem německý ústavní soud stáhl důvody k blokování ESM. Avšak, jak se v průběhu krize mnohokrát potvrdilo, odstranění jedné překážky neznamená vítězství.