Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

 

Štítek Evropská komise

Evropská komise je nadnárodním orgánem EU. Hájí zájmy EU a je nezávislá na členských státech. EK sídlí v Bruselu a je složena z komisařů. V čele komise je předseda, kterého navrhuje Evropská rada a musí ho schválit Evropský parlament. O komisi se říká, že je "strážkyní smluv", která hlídá dodržování zakládajících smluv EU a v případě porušení některé ze smluv či nařízení podává Evropská komise žaloby.

Související obsah


Finance.cz

Související zprávy


 • Jíme stejnou čokoládu jako Němci? Složení čokoládových výrobků v zemích střední Evropy

  Rozdíly mezi potravinami mezi zeměmi střední Evropy byly prokázány u řady potravin. Některé nadnárodní společnosti berou země bývalého východního bloku jako druhořadé spotřebitele. Týká se to i čokoládových výrobků? Jsou rozdíly u Lentilek, Snickers, Milky či Kinder Bueno u nás, v Německu a dalších zemí střední Evropy?

 • Konec utajených miliard. Úřady zjistí majitele kont krytých bankovním tajemstvím

  Češi mají na zahraničních kontech schované desítky miliard korun. Skrývání peněz však už brzy skončí. Může za to nová směrnice, kterou přijala Evropská rada ke konci loňského roku.

 • Stane se ČR čistým plátcem do rozpočtu EU?

  Dlouhodobým problémem České republiky je nízká schopnost čerpat finanční prostředky z fondů EU. Hrozí nám, že se z pozice čistého příjemce z rozpočtu EU dostaneme do pozice čistého plátce? Jak jsme na tom s čerpáním prostředků v rámci končícího programového období 2007 -2013?

 • Tauber: Jednotné pojištění musí jít ruku v ruce s jednotným dohledem

  Jednotnou regulaci prosazuje Evropská komise v řadě oblastí. Pro oblast bankovnictví je klíčová bankovní unie. Vedle toho má stát evropský stabilizační mechanismus, který má být nástrojem pro přímou rekapitalizaci bank, uvedl Josef Tauber, předseda správní rady Fondu pojištění vkladů.

 • Bankovní unie: o krok blíže

  Členské země Evropské unie udělaly další krok kupředu směrem k bankovní unii. Na uplynulém summitu Evropské unie byla právě bankovní unie jedním z hlavních projednávaných témat.

 • Chorvatsko – nový člen Evropské unie

  Od 1. 7. 2013 se Evropská unie rozrostla o dalšího člena. Osmadvacátým dítkem EU se stalo Chorvatsko. Je tak již druhou (po Slovinsku) bývalou jugoslávskou republikou, která splnila všechny podmínky pro udělení členství do EU. 

 • Velká Británie: zůstat či odejít z EU?

  Velká Británie patří mezi klíčové země Evropské unie. Přesto však tato země nikdy nepatřila mezi „tahouny“ integrace a je známá především svými kritickými postoji k euro záležitostem. Byl by odchod Britů z Evropské unie přínosem pro evropskou integraci či nikoliv?

 • Bankovní unie v eurozóně: posun vpřed nebo jen další nárůst regulace?

  Neustálé tendence k prohlubování integrace v Evropské unii se nyní přetavily v plán na vytvoření bankovní unie. Vydaly se evropské země konečně tím správným směrem a bankovní unie zabezpečí stabilitu finančního sektoru v EU, potažmo eurozóně?

 • Vyřeší záchranný fond dluhovou krizi?

  Mnoha investorům se ulevilo, když před měsícem německý ústavní soud stáhl důvody k blokování ESM. Avšak, jak se v průběhu krize mnohokrát potvrdilo, odstranění jedné překážky neznamená vítězství.

Investice - zajímavé odkazy

Zobrazit další obsah