Štítek MMF

Mezinárodní měnový fond (MMF) je mezinárodní organizace, která působí při OSN. MMF sídlí v americkém Washingotnu, D. C. Jejím hlavním cílem je usnadňování globální monetární spolupráce, mezinárodního obchodu, zabezpečování finanční stability, udržitelný hospodářský růst, podpora zaměstnanosti a omezení chudoby na celém světě. MMF byl založen 27. prosince 1945 na základě dohody z Brettonwoodské konference. Mezi hlavní strůjce MMF patří H. D. White a J. M. Keynes. Vrcholný orgán MMF je sbor guvernérů. Česká republika vstoupila (jako ČSFR) do MMF 20. září 1990.

Související obsah

Související štítky

Související zprávy

 • Poroste rychleji USA nebo eurozóna? MMF upravil předpovědi
  Mezinárodní měnový fond (MMF) uvedl ve Světovém ekonomickém výhledu, že světová ekonomika zrychlí tempo růstu na 3,5 % a příští rok poroste ještě rychleji. Jarní prognózy MMF se tedy vyplňují, ale oproti dubnu MMF zhoršil odhady pro USA a zlepšil výhledy růstu pro země eurozóny
 • Co týden dal? Deficit státního rozpočtu by měl být 100 miliard Kč
  Ministr financí očekává, že státní rozpočet skončí díky dobrému vývoji v prvním pololetí na konci roku v deficitu 100 miliard Kč, tedy deset procent pod plánovaným cílem. Přitom podle Babiše je prioritou vlády spíše oživení investic než snižování rozpočtového schodku. Více v pravidelném týdenním přehledu.
 • Co týden dal? Aktivní důchodci získají zpět slevu na dani
  Vláda schválila návrh na slevu na dani pro pracující důchodce a na zvýšení slev za druhé a třetí dítě o 200 a 300 korun měsíčně. Zavést chce rovněž dvoumilionový strop u daňových paušálů pro živnostníky. Více v pravidelném přehledu událostí.
 • Co týden dal? Sazby hypoték dále klesaly
  Průměrná úroková sazba hypoték se v květnu propadla na 2,81 procenta, a dostala se tak opět na nejnižší hodnotu za dobu sledování ukazatele. Předchozí minimum bylo v dubnu, kdy průměrná sazba činila 2,88 procenta. Více v pravidelném přehledu událostí.
 • Co týden dal? ČOI zjistila nedostatky u tří čtvrtin internetových obchodů
  Celkově Česká obchodní inspekce (ČOI) zkontrolovala 181 internetových obchodů. Ve více než 40 procentech šlo o užívání nekalých obchodních praktik, především klamání spotřebitelů. ČOI jim tak v prvním čtvrtletí udělila pokuty v celkové výši 1,2 milionu Kč. Více v pravidelném týdenním přehledu.
 • Co týden dal? Den daňové svobody bude letos dříve
  Letošní den daňové svobody se nezadržitelně blíží. Podle výpočtů Liberálního institutu připadá letos na 10. června, loni to bylo 11. června. Češi tak letos budou na stát pracovat 160 dní. Více v pravidelném týdenním přehledu.
 • Evropa se probouzí z recese
  Evropský statistický úřad (Eurostat) zveřejnil první rychlý odhad týkající se druhého čtvrtletí roku 2013 a jeho hospodářské výsledky nejsou pro eurozónu a země Evropské unie vůbec špatné. Ekonomika zemí Evropské unie se vymanila ze skoro rok a půl trvající recese. Od posledního čtvrtletí roku 2011 totiž vykazovala nepřetržitý pokles. Zveřejněné údaje ze 14. 8. 2013 jsou světlejší, než odhady většiny analytiků, které očekávaly maximálně mezičtvrtletní růst 0,2 %. V meziročním vyjádření se však povedlo euro ekonomiku pozvednout o 0,3 %, s čímž analytici nepočítali.
 • Kypr volá opět o pomoc
  Kyperský prezident Nicos Anastasiades zaslal dopis věřitelům včetně zástupců eurozóny, v němž je žádal, aby zvážili a následně revidovali podmínky desetimiliardového úvěru, jenž byl Kypru poskytnut v březnu tohoto roku. Oficiální dopis kritizuje podmínky záchranného programu a hlavně upozorňuje na špatné provedení restrukturalizace tamních dvou největších bank. Prezident rovněž píše, že s ostrovní zemí bylo tehdy nakládáno nespravedlivě.