Štítek rating
Rating, neboli hodnocení, je nezávislé hodnocení určitých subjektů na základě různých kategorii. Rating umožňuje s určitou přesností srovnat tyto subjekty. Nejčastěji se se slovem rating hovoří o úvěrovém ratingu, kde se hodnotí důvěryhodnost, schopnost placení a další možnosti potencionálního dlužníka. Různé ratingové agentury hodnotí na svých stupnicích také
schopnosti státu dostát svým závazkům. ČR v těchto srovnání vychází velmi příznivě.
Související obsah
Související štítky
Související zprávy
-
Fitch varuje před snížením ratingu zemí EU a Británie při brexitu
Odchod Británie z Evropské unie, tzv. brexit, by mohl případně způsobit snížení ratingu nejen Británie, ale také dalších členských zemí Evropské unie. Brexit by měl totiž dopad i na ekonomiky dalších zemí EU a zvýšil by politická rizika v Evropě, varovala ratingová agentura Fitch.
-
Co týden dal? Skandál Volkswagenu může být největší hrozbou pro ekonomiku Německa
Skandál s manipulací s emisemi u naftových vozů Volkswagenu šokoval podnikatelské a politické prostředí v Německu. Analytici upozorňují, že aféra by se mohla stát největší hrozbou pro ekonomiku Německa, větší než řecká krize.
-
Co týden dal? Od pondělí lze objednávat státní dluhopisy
Ministerstvo financí začne přijímat objednávky na nákup spořicích dluhopisů v rámci vánoční emise pro občany a další investory v pondělí 4. listopadu. Dluhopisy vydá 12. prosince. Více v pravidelném týdenním přehledu.
-
„Jistota“, která nenese
Státní dluhopisy jsou považovány za bezriziková aktiva. Nicméně dluhová krize ukázala i těm nejzatvrzelejším obhájcům tohoto tvrzení, že to neplatí doslova. Přesto však dluhopisy by měly patřit k základním stavebním kamenům portfolia každého investora.
-
Co týden dal? Povinné ručení zdraží
Ceny povinného ručení v příštím roce stoupnou v průměru o zhruba deset procent. Důvodem je vedle odvodu peněz na financování hasičů také nový občanský zákoník, který pojišťovnám zvýší náklady na odškodnění zdravotních následků z dopravních nehod. Více v pravidelném týdenním přehledu.
-
Kypr: krátkozraká opatření, dlouhodobé následky
Na zahraniční pomoci závislý Kypr čelí platební neschopnosti a kolapsu svého bankovního systému. Přestože je tato malá země nyní v centru pozornosti představitelů eurozóny, současný napjatý stav ohledně budoucnosti Kypru není žádným novým tématem, ale spíše vyhrocením dlouhodobého kyperského problému. V dnešním článku se podíváme na faktory, které, obrazně řečeno, sráží Kypr na kolena.
-
Peníze investorů proudí do rozvíjejících se zemí
Očekávat v současnosti zajímavé výnosy od dluhopisů rozvinutých zemí se řadí do kategorie sci-fi. Státní dluhopisy Německa, USA, Švýcarska nesou velmi nízké zhodnocení. Konzervativní investoři si dnes kladou otázku, které dluhopisy nabízejí zajímavý výnos za cenu přijatelného rizika.
-
Co týden dal? Kolik stojí prezidentská kampaň?
Suverénně nejvíc dosud za předvolební kampaň ze všech prezidentských kandidátů utratil Jan Fischer. Se znatelným odstupem za ním jsou na tom podobně Miloš Zeman, Přemysl Sobotka a Karel Schwarzenberg. Kolik je kampaň dosud stála se dozvíte v pravidelném týdenním souhrnu.
-
Stane se na burze?
Nepříznivá nálada ve světě zapříčiní slabší otevření. Při poklesech doporučujeme nakupovat akcie Komerční banky a Čezu, protože předpokládáme, že do konce obchodování se situace vylepší.
-
Zprávy ze zahraničních burz
Především downgrady pro blue-chips tituly (GM, F) a oslabení v biotechnologiích (snížení výhledu společností Genzyme, další propad Imclonu) ovlivnily čtvrteční obchodování....