Štítek reklamace

Reklamace je jednání, kdy kupující uplatňuje svůj nárok na vrácení zboží prodávajícímu z přesně udaného důvodu. Reklamaci řeší zákon, může být upravena i v kupní smlouvě. Mezi nejčastější reklamace patří reklamace z důvodu vadného zboží. V takovém případě musí prodávající nahradit zboží výměnou za bezchybné, může zboží opravit, kupující může odstoupit od smlouvy nebo dostane na nákup takového zboží slevu.

Související obsah

Související štítky

Související zprávy

 • Jak se změní podmínky pro reklamaci a vrácení zboží zakoupeného v e-shopech a kamenných prodejnách?
  Novely občanského zákoníku a zákona o ochraně spotřebitele přinesou změny při uplatňování reklamací a vrácení zboží. S jakými změnami musí prodejci a spotřebitelé počítat?
 • Jak je to s reklamací ojetého automobilu
  Koupili jste ojetý automobil a po nějaké době anebo dokonce hned po nákupu jste zjistili, že má nějaké skryté vady, o kterých jste nebyli předem informováni? Jak je to s reklamací?
 • Co dělat, když nemůžete využít vstupenky nebo poukaz kvůli mimořádným opatřením?
  Dostali jste k Vánocům prodloužený víkend anebo třeba voucher na večeři v restauraci? Valí se vám doma už nějakou dobu vstupenky na zrušený koncert? Jaké máte možnosti, když je nemůžete využít kvůli mimořádným opatřením?
 • Jak na vrácení nebo reklamaci vánočního dárku
  Dostali jste vánoční dárek, který nemáte jak využít anebo se vám zkrátka nelíbí a chtěli byste ho vrátit? Pojďte si přečíst, jak na to.
 • ES Katalog - 4 minuty nepozornosti za 6 tisíc Kč
  Šmejdi si opět našli nový směr, jak obírat důvěřivé lidi, a to prostřednictvím bezvýznamné reklamy na jejich webových stránkách, kterou může internetovou reklamou neznalý člověk považovat za seriózní nabídku od společnosti Seznam.cz. Jak se takovým praktikám bránit? Musíte fakturu zaplatit?
 • Jak správně reklamovat či vrátit zboží
  Nefunkční, právě rozbalený telefon, rozbitá pračka v záruční době, oblečení, které nepasuje. To všechno jsou problémy, které nás mohou postihnout nejen v období Vánoc, ale také kdykoliv během roku. Jak se vyznat mezi reklamací a vrácením zboží? A jaká jsou práva a povinnosti zákazníka?
 • Chyba ve faktuře za elektřinu? Podejte co nejdříve písemnou reklamaci
  S reklamacemi vyúčtování za elektřinu nebo zemní plyn má zkušenosti téměř třetina domácností. Lidé ale často tápou v tom, kdo provádí odečty energií a jak reklamaci správně podat.
 • Špatné jídlo v restauraci? Nepřecházejte to mlčením
  Těšili jste se, že se dobře najíte a napijete. S partnerem jste si tedy vyšli do restaurace a očekáváte jen to nejlepší. Ale všechno je jinak. Personál je líný a kuchař taky nemá zrovna dobrý den. Jinými slovy obsluha mizerná, jídlo vám nechutná. Řešení existuje, protože i jídlo se dá reklamovat.
 • Ježíšek se s dárkem netrefil. Co teď?
  Občas se to stane. Ježíšek se sice snažil, ale nadělil vám bundu o jednu velikost menší, nebo jste něco dostali dvakrát, protože se dárci nedomluvili. Co teď?
 • Při reklamaci zboží účtenku ani původní obal nepotřebuje. Zákon vám hraje do karet
  Zbrusu nový holicí strojek, který jste si před dvěma týdny zakoupili v místním obchodě s elektronikou, z ničeho nic přestal fungovat? Pak je načase jej zajít vyreklamovat. Ještě předtím si ale přečtěte, na co vše máte v takovém případě podle platné legislativy nárok.
 • Stěhujete se? Podívejte se, jak neudělat chybu při přepisu energií
  Když se stěhujete, jednou z mnoha věcí, kterou musíte vyřídit, je přepis energií. Nevyhnete se vyplňování formulářů a žádostí či dokládání dokumentů. Na co nezapomenout? A jak se vyhnout pokutě, kterou si někteří dodavatelé mohou naúčtovat? 
 • Jak správně reklamovat vyúčtování za elektřinu a co dodavatel uzná?
  Vysoký nedoplatek nebo dojem, že dodavatele elektřiny naúčtoval víc, než měl. To jsou podle energetických společností nejčastější důvody reklamací vyúčtování. Jak správně při reklamaci faktury za elektřinu postupovat? A co dodavatel uzná?
 • Lze reklamovat ojetý vůz?
  Pro firmu jsem koupil auto v autobazaru a chtěl bych ho reklamovat. Ve smlouvě ovšem není reklamace nijak ošetřena. Jaké mám možnosti se bránit?
 • Jak reklamovat fakturu za elektřinu?
  Když otevřete obálku od energetické společnosti, možná vás do očí hned uhodí složenka s vysokou částkou – skutečně můžete mít tak velký nedoplatek? Jste si přitom jisti tím, že se u vás v domácnosti spotřeba elektřiny nezvýšila…
 • I dovolenou můžete reklamovat
  Také jste se těšili, že konečně odjedete na dovolenou, dlouho před tím jste si pečlivě vybírali vysněný zájezd, na ten odjeli… a realita byla úplně jiná od té vysněné?
 • A co takhle reklamovat prezidenta?
  Nemohly by se některé výroky stát podkladem pro reklamaci politika? Bylo by to pěkné, vyplnit formulář o závadě a počkat si na náhradu, popřípadě dotyčného odlifrovat do minulosti, v níž by se jeho názory vyjímaly o mnoho lépe. PÁTEČNÍ GLOSA
 • Když chce zákazník reklamovat, ale není u koho
  Nakoupili jste, doma zjistili, že zboží není v pořádku a chystáte se na reklamaci. Dotyčný obchod však mezitím zanikl. Co dělat v takové situaci?