Štítek žádost o půjčku

Před vyřízením půjčky a faktickým půjčením peněz je nutno podat žádost o půjčku. Tu poté banka prověřuje a hodnotí, na základě čehož poté rozhodne o tom, zda půjčku žadateli poskytne, nebo naopak zamítne. Součástí žádosti o půjčky bývá posouzení platební schopnosti žadatele, která se dokazuje například příjmy, nebo majetkem žadatele. Zažádat o půjčku můžete v dnešní době nejen fyzicky na pobočkách bank a nebankovních institucí, ale také online.

Související obsah

Související štítky

Související zprávy

  • Pět základních rozdílů mezi bankovní a nebankovní půjčkou
    Chystáte se vzít si půjčku? Lidé někdy tápou, jaký je rozdíl mezi půjčkou od banky a nebankovní společnosti. Spočívá hlavně v riziku a celkové výši nákladů. 
  • Může si manžel za vašimi zády vzít půjčku?
    Manžel si sice může vzít bez vašeho vědomí půjčku, ale neznamená to, že jste za ni vždy zodpovědní i vy. Jsou i situace, kdy se můžete bránit a neplatit dluh, který jste neudělali.
  • Jaké výhody mají mladší žadatelé o hypotéku?
    Krize v oblasti vlastního bydlení trvá několik let a stále ještě nebylo vymyšleno žádné řešení, které by jej lidem pomohlo snáze získat. Snad jen mladí mají v oblasti žádostí o hypotéku menší výhody. Jaké?
  • Základní informace pro Ukrajince (4): Na co se dívat při výběru půjčky
    Řada Ukrajinců, ať už těch, co utekla anebo byla ještě před započetím válečného konfliktu na území České republiky, uvažuje o půjčce. Přečtěte si, na co se při výběru dívat.
  • Jak požádat stát o půjčku ve výši až 2,4 milionu Kč na bydlení?
    Stát prostřednictvím programu Vlastní bydlení umožňuje mladým rodinám s dětmi žádat o státní půjčku, která může dosáhnout až 2,4 milionu korun. Jak o ni žádat? A jaké doklady musíte doložit, aby vaše žádost byla schválena?
  • Krize se začíná podepisovat i na hypotékách: Co očekávat v dalších měsících?
    Ač se zpočátku zdálo, že krize zatím hypoteční trh výrazně nepoznamenala, květnová data začínají ukazovat, že dostupnost vlastního bydlení se Čechům komplikuje. Kterým a v čem?
  • Kdo bude mít nárok na úvěry z programu COVID III?
    Vláda se rozhodla podpořit podniky státní zárukou na úvěr v rámci programu COVID III? Kterých společností se státní záruka na půjčky týká? Co musí splnit tyto firmy a jaké výdaje se budou moci pokrýt tímto úvěrem?
  • Poslanci schválili odklad splátek hypoték a úvěrů. Jak a kdy žádat?
    Koho se týká možnost odložení splátek úvěru o 3 či 6 měsíců kvůli pandemii koronaviru? Jak žádat a co musíte dokládat? Hrozí vám nějaké penále či úroky?
  • Ode dneška lze žádat o státní záruku na úvěry: jak na to?
    Jak si žádat o státní záruky COVID II při čerpání provozního úvěru na pokrytí dopadů pandemie koronaviru? Kdo na něj má nárok? A jak tato pomoc funguje? Jakou výši úroků vám uhradí stát?
  • Zonky má za sebou nejúspěšnější rok. Letos se jako Benxy chystá na expanzi do Evropy
    Rok 2019 byl pro Zonky nejúspěšnějším v jeho více než čtyřletém fungování - společnost loni uzavřela 46 % všech úvěrů ze své celkové produkce. Objem půjčených peněz na Zonky navíc dosáhl v roce 2019 více než 10 miliard a ve srovnání s rokem 2018 vzrostl o 40 procent.
  • Vánoce na splátky? Opatrně
    Chceme udělat o Vánocích radost, ale máme hluboko do kapsy. Buď zvítězí rozum a uvědomíme si, že zadlužit se, by bylo z hlediska budoucnosti špatné. Anebo budou mít navrch emoce, vždyť nakonec nebudu muset platit hned. To možná u zboží s odloženou platbou opravdu nebudu, ale pak na mě splátky budou pravidelně a nepříjemně dorážet.
  • Které příjmy se posuzují při žádosti o hypotéku?
    Chystáte se žádat o hypotéku? Víte, jaké příjmy banka zohledňuje při žádosti o úvěr? Které příjmy vám banka jednoduše neuzná? A jak je to s jejich dokazováním?
  • Trendy v osobním bankovnictví - crowdfunding?
    Co vás v budoucnu čeká ve vašem osobním bankovnictví? Bude vám váš účet hlídat a nabízet slevy, doporučovat nejvhodnější investice nebo zprostředkovávat poslední novinky z oblasti bankovnictví a inovativních finančních technologií? A víte, co je crowdfunding a jak pomocí něj investovat do zajímavých projektů?
  • Experti radí: Tohle jsou 4 neprůstřelné důvody, proč zamítnou vaši žádost o půjčku
    Vyřízení půjčky bývá náročné a i malá chyba vás může stát to,  že ji nezískáte. Na co si dát tedy pozor? A jak se hodnotí vaše bonita?
  • Co dělat, když nemáte na splátku půjček?
    Dnes splácí nějakou půjčku téměř každý. Byt, auto anebo partner, který se neuváženě zadluží… Výsledek může být stejný. Najednou vám rozpočet na splácení pohledávek nestačí. Co se dá v takovém případě dělat?
  • Není sazba jako sazba aneb co je p. a. či RPSN?
    Obří úrok na spořicím účtu, hypotéka atakující 1% sazbu či rychlá půjčka z klidu domova a téměř zdarma. I tak často působí reklamy na finanční produkty. Jak ale poznat pravou úrokovou sazbu a jak se vyznat v podmínkách finančních produktů?
  • Jak banka rozhodne, jestli vám dá, nebo nedá půjčku?
    Jestliže jste již někdy žádali v bance o úvěr, možná jste se setkali s pojmem „bonita klienta“ nebo „bonita žadatele“. Víte však, co tento pojem znamená a k čemu si banka bonitu klienta zjišťuje?
  • Co je a k čemu slouží RPSN?
    Roční procentní sazba nákladů, tedy RPSN, vám může zamotat hlavu. Je dobré ji znát, nebo je lepší, když ji před námi banka přece jenom schová?
  • Od 15. srpna můžete čerpat nové státní půjčky pro mladé - máte nárok?
    Sazby hypoték letí vzhůru a jejich získání dále znesnadňuje ČNB. Od srpna letošního roku si budete smět podat žádost na státní půjčku na bydlení lidem do 36 let. Jaká bude maximální výše státního úvěru při stavbě či koupi domu a bytu? Jaká bude sazba u těchto půjček? A kolik peněz na to vláda uvolní?
  • Registr dlužníků. Elektronický udavač, nebo dobrý pomocník?
    Ať už si půjčíte na byt, auto, nebo novou televizi, máte v něm záznam. Do registru dlužníků proto běžně nahlížejí banky i společnosti, které poskytují úvěry. Nejenže jim to ukládá zákon, ale také vlastní obezřetnost. Jasně z něj poznají, jestli své závazky zvládáte splácet. A v neposlední řadě jde i o solidaritu s oběťmi dluhových pastí, které by si další půjčkou jen způsobily větší problém.   
  • Sdílím, sdílíš, sdílíme aneb o co a proč se v Česku „dělíme“
    V dnešní době už nemusíte auta, peníze nebo byty vlastnit, ale můžete je sdílet s ostatními. Na to, jaký mají Češi vztah ke sdílené ekonomice, se zaměřil nový/nedávný/květnový průzkum společnosti IPSOS pro Českou asociaci sdílené ekonomiky. Z něj mimo jiné vyplynulo, že hlavní motivací těch, kteří „sdílí“ je především úspora peněz.
  • Nestíháte splácet půjčky? Zachránit vás může konsolidace
    Hypotéku splácíte jen tak tak a do toho se vám ještě porouchalo auto. Potřebujete nové, ale z finančního hlediska připadá v úvahu jen leasing, čili další půjčka. Přerůstají vám splátky přes hlavu? Pak je pro vás konsolidace jasnou volbou.
  • Jak získat hypotéku, nebo půjčku, kterou vám banka odmítá schválit
    Rádi byste si zažádali o hypotéku, ale bojíte se, že na ni kvůli příjmům nedosáhnete? Kdysi jste dlužili a máte strach, že by se tento fakt negativně podepsal na žádosti o úvěr? Hypotéku můžete získat i tak. Co pro to udělat?
  • Chcete půjčku vyřídit online?
    Na internet se přesunuje stále více služeb. Je to pohodlné a rychlé. Ale je například půjčování si peněz přes web skutečně bezpečné? Je, ale musíte dodržovat jistá pravidla.
  • Banka vám nechce dát spotřebitelskou půjčku? Zkuste online půjčku od lidí
    Peer to peer půjčky, neboli P2P, u nás existují již několik let. Funguje to jednoduše: lidé půjčují ostatním a vše organizují a také na výsledek dohlížejí organizátoři na internetu.
  • 6 otázek, na které se budou ptát v bance, když chcete hypotéku
    Bydlet v pronájmu už není ono? Pak pravděpodobně uvažujete o hypotéce na vlastní byt nebo dům. Věřte ale, že si vás banka pořádně prověří. Na záludné otázky bankovních poradců se proto raději připravte předem.
  • Jaké služby studentům nabízejí banky v roce 2017?
    Studenti mají nárok na řadu výhod. Hýčkají si je pak zejména bankovní a finanční poradci, protože v nich vidí potencionální a dlouhodobé klienty. Jaký je pro ně sortiment finančních služeb?
  • Vše o rozvodu 3. díl: Jak na hypotéku při rozpadu manželství
    Zamilovali se, vzali se a zařídili si domek na hypotéku. Netrvalo však dlouho a manželství se najednou ocitlo v troskách. Co ale teď se společným domkem a půjčkou?
  • Obtěžují vás nevyžádané telefonáty? Návod, jak se jim vyhnout
    Každý jistě zažil, že mu v nejnevhodnější dobu zazvonil telefon s neznámým číslem. Energický hlas začal chrlit přehršel informací a nabízet šperky, pojištění, uhlí, elektřinu a další, a další produkty. Jak se bránit proti těmto hovorům? A kde vůbec získali vaše číslo?
  • Co je dobré vědět o exekucích? 5. díl: Jak na oddlužení a osobní bankrot
    Oddlužení a vyhlášení osobního bankrotu je jednou z možností, jak řešit exekuci. Řada lidí se k ní upíná a doufá, že jim žádost projde. Nic ale není tak snadné, jak se zdá…
  • Jaké je zadlužení českých domácností?
    Jak jsou na tom aktiva a finanční závazky českých domácností? Podle posledního průzkumu ČBA za rok 2016 české domácnosti bohatnou. Zatímco dřív držely peníze spíš v hotovosti, tak v posledních letech stále více uvažují o investicích. A krom toho si také půjčily zase o kousek víc.
  • Když máte nečekané výdaje: kde a jak si půjčit?
    Nečekané výdaje můžou být různé. Rozbité auto, nedoplatek za elektřinu nebo neplánovaný výlet. Proto je vhodné mít naspořenou nějakou tu rezervu, která by takové nečekané výdaje pokryla. Pokud rezervu nemáte, můžete si půjčit. Různé půjčky jsou dneska už dostupné pro každého, stačí si jenom vybrat řešení, které bude vyhovovat právě vám.
  • Průzkum: Pro Čechy je důležitá zejména rychlost vyřízení úvěru
    Pro Čechy je důležitá zejména rychlost vyřízení úvěru, akceptovatelná úroková sazba nebo RPSN (roční procentní sazba nákladů) a výše splátek. Zájemci o půjčku často vezmou první nabídku a jen zřídka ji srovnávají s dalšími. Půjčku chtějí rychle a podstatnou roli hraje možnost předčasného splacení, vyplývá z průzkumu agentury NMS Market Research, kterého se v ČR a na Slovensku zúčastnila tisícovka respondentů.
  • Crowdfunding: jen přes HitHit se v roce 2016 investovalo 39 miliónů. Jak uspět se svým projektem?
    Crowdfundingové financování projektů v České republice roste. V minulém roce se vybralo celkem 60 milionů, více než polovinu z toho vybral portál HitHit. Co všechno ovlivňuje úspěšnost vybírání peněz na projekty a jak nejlépe vytvořit svůj vlastní projekt?
  • Jak vybrat nejvýhodnější půjčku
    Když už se rozhodnete vzít si půjčku, hledejte nejvýhodnější nabídku. Zajímejte se nejen o výši úrokové sazby, ale i další poplatky spojené s půjčkou. Smlouvu podepište až po jejím prostudování. Pokud ve smlouvě něčemu nerozumíte, nebojte se zeptat.
  • Zájem o úvěry před Vánocemi roste o čtvrtinu
    V letošním roce před Vánocemi tradičně roste zájem o spotřebitelské úvěry, a to až o čtvrtinu proti běžnému období roku. Poptávka po půjčkách je zhruba stejná jako ve stejném období loni, shodli se tuzemští poskytovatelé úvěrů. Lidé si podle nich zatím nejvíce půjčují na vybavení domácností, elektroniku a dražší dárky.
  • Jak úspěšně vyřídit půjčku?
    Tuto otázku si pokládá většina žadatelů o úvěr. Abychom na ni dokázali nalézt odpověď podívali jsme se blíže na základní ukazatel, který rozhoduje o úspěchu či neúspěchu zájemce o půjčku. Řeč je o bonitě žadatele.
  • Jak na refinancování úvěru
    Dlouhodobě nízké úrokové sazby nám sice přináší malý zisk na spořicích účtech nebo termínovaných vkladech, ale zato nabízí mnoho příležitostí, jak si razantně snížit nejen úroky a splátky u našich úvěrů, ale zredukovat i bance skutečně zaplacenou výslednou sumu. Oblíbená výše splátky uváděná v reklamách je totiž ukazatel nepodstatný. Pokud chcete na splácení půjčky opravdu ušetřit, musí vás zajímat RPSN a skutečně zaplacená suma bance. Jak postupovat při refinancování úvěru?
  • Řecko odstartoval strastiplnou cestu
    Německý parlament podpořil řecký záchranný program v objemu 85 miliard EUR, čímž odpadla největší překážka v poskytnutí finanční pomoci.
  • Co přináší rok 2014 klientům bank a pojišťoven?
    Co se od Nového roku mění pro klienty stavebních spořitelen, bank a pojišťoven? Připravili jsme pro Vás přehled legislativních změn platných od 1. 1. 2014 v oblasti stavebního spoření, pojištění a bankovnictví a jejich dopadů na klienty.
  • Jak správně vyhlásit osobní bankrot
    Rozvoj úvěrového trhu s sebou přinesl i těžko potlačitelný vedlejší negativní efekt – neschopnost některých dlužníků řádně splácet. Jak postupovat v okamžiku, kdy již nejste schopni splácet své dluhy?
  • Jak si na Vánoce nepůjčovat
    Dárky na úvěr mohou udělat více škody než radosti. Obzvláště pak půjčky na několik měsíců, které nejdou předčasně splatit bez sankcí...
  • Kučera: Pokud dojde k úbytku střední vrstvy, celý národ bude o něco chudší
    Zadluženost domácností představuje pro ekonomiku a sociální stabilitu společnosti zásadní problém, se kterým je třeba pracovat. S Davidem Kučerou, kterého můžete znát z pořadu Krotitelé dluhů, jsme se zaměřili na otázku řešení dluhové problematiky českých domácností.
  • Hák: Refinancování je cíleno přednostně na klienty s kvalitní platební historií
    Equa bank vstoupila na český trh v září 2011. Dnes nabízí jednoduché a srozumitelné služby osobního i firemního bankovnictví. S Ondřejem Hákem, ředitelem úvěrových produktů Equa bank, jsme se bavili především o refinancování úvěrů. Refinancováním půjček lze totiž ušetřit výrazné finanční prostředky.
  • Kypr volá opět o pomoc
    Kyperský prezident Nicos Anastasiades zaslal dopis věřitelům včetně zástupců eurozóny, v němž je žádal, aby zvážili a následně revidovali podmínky desetimiliardového úvěru, jenž byl Kypru poskytnut v březnu tohoto roku. Oficiální dopis kritizuje podmínky záchranného programu a hlavně upozorňuje na špatné provedení restrukturalizace tamních dvou největších bank. Prezident rovněž píše, že s ostrovní zemí bylo tehdy nakládáno nespravedlivě.
  • Kakos: Dáváme vydělat věřitelům a šanci dlužníkům
    Dlužníkům, kterým nepůjčí banka, doporučuji, aby se v žádném případě nepouštěli do dobrodružství s neznámými firmami, neplatili nikomu předem jakékoli poplatky za půjčku atd. a vyzkoušeli raději systém P2P půjček, uvedl v interview Roman Kakos, zakladatel a ředitel serveru Bankerat.cz.
  • Na dluhy poskytovatelé půjček nezapomínají
    K získání menší půjčky dnes nepotřebujete shánět ručitele ani prokazovat výši příjmu. Někteří lidé se mohou snadno dostat do situace, kdy již nejsou schopni vypůjčené peníze splácet. Jak se nedostat do začarovaného kruhu splátek? Kterým společnostem se raději vyhnout?
  • Kamil Holý: Banky si v krizi podkopávají vlastní business
    Krize a hůře přístupné bankovní půjčky nutí i jinak spolehlivé zákazníky bank vyhledávat úvěry na nebankovním trhu. O aktuální situaci na poli nebankovních půjček jsme mluvili s předsedou představenstva společnosti ACEMA Credit Czech Kamilem Holým.
  • Novodomcová: Češi si půjčují více s rozvahou
    Češi se zadlužují rozumněji než dříve. Učí se půjčovat si spíš na věci trvalejší hodnoty. Co se týče finanční gramotnosti, nemyslím si, že by čeští klienti byli nevzdělaní, mají spíš v přehršli nabídek a terminologií trochu zmatek, uvedla v rozhovoru Milota Novodomcová, produktová manažerka ZUNO.
  • Tři léčky hotovostních půjček
    Hotovostní půjčky s sebou nesou tři nástrahy: půjčíte si více, než jste chtěli; půjčíte si na delší dobu, než byste chtěli; a půjčíte si dráž, než si myslíte.
  • Od ledna budete moci odstoupit od nerozvážně uzavřené půjčky. Pomoci finančního arbitra se ale dovoláte až v létě
    Od ledna začíná platit nový zákon o spotřebitelském úvěru. Rozšíření kompetencí arbitra ale vláda schválit nestihla.
  • Půjčka jako dárek
    Došly vám finance na dárky? Zadlužování se je hra, která má pravidla jako každá jiná. Uděláte to buď tak, že jdete v klidu dále. A nebo vás také může potkat restart, který však zabere mnohem více času, než vám bude milé.
  • Kamarád mě požádal ať mu ručím u úvěru. Mám?
    Vzhledem k tomu, jak je ručení a vymanění se z něj problematická záležitost, je nutné si velmi dobře rozmyslet předem, zda a komu ručit. Posuďte sami.
  • Kolik si mohu půjčit od banky?
    Přibližnou částku, kterou můžeme měsíčně splácet, zjistíme, když od čistých rodinných příjmů odečteme všechny povinné splátky a bankou stanovenou částku životních nákladů na domácnost. Nabízíme jednoduchý návod.
  • Češi se za krize změnili, jsou nyní obezřetnější
    Podle úvěrových společností si jejich klienti přestali si půjčovat na dovolenou nebo zábavu. Žádají spíše o úvěry na důležité věci, jako je třeba rekonstrukce bytu.
  • Balon: Čím později se s námi dlužník spojí, tím dražší pro něj zaplacení dluhu bude
    Zajímá vás, jak se z pohledávky ve výši 1010 Kč může rázem stát pohledávka ve výši přes 21 tisíc Kč? Dozvíte se to v rozhovoru s Radkem Balonem, ředitelem M.B.A. Finance ČR.
  • Domácí trhy a události v týdnu od 10.6. do 16.6.2002
    Zprávy, ekonomický vývoj, trh peněžní, dluhopisový, akciový, devizový a základní makronomické údaje. Všechny důležité domácí informace uplynulého týdne Vám pravidelně každé pondělí přinášíme na našich stránkách ve spolupráci s firmou Conseq Finance.
  • Zprávy ze zahraničních burz
    Americké trhy dnes otevřely výraznýoslabením, které bylo převážně motivováno včerejšími negativními zprávami od společnosti Sprint, ale i od Adobe Systems nebo Genesis Microchip.
  • V 1. čtvrtletí pokračoval v ČR úbytek obyvatelstva
    Počet obyvatel České republiky se v 1. čtvrtletí 2002 o 10,4 tisíce osob snížil. Bylo to způsobeno jak převahou počtu zemřelých nad počtem narozených  (úbytek -3,8 tisíce),  tak převahou počtu osob vystěhovalých do zahraničí  nad počtem osob, které se do ČR  přistěhovaly (úbytek  - 6,6 tisíc).
  • A jak je to se splácením úvěru z kreditní karty?
    Kreditní karty aneb co o nich nevíte? Splácení úvěru je v podstatě u všech kreditních karet obdobné. Klient čerpá úvěr a na základě měsíčního vyúčtování je povinen uhradit minimální částku.
  • Jak lze získat kreditní kartu?
    Blíží se léto a s ním i dovolené, a nebo si potřebujete dovybavit domácnost? Kde na to všechno vzít peníze? Můžete si vzít úvěr pomocí kreditní karty.
  • Obilniny pokračují v růstu
    Sojové boby zahájily týden růstem na devítiměsíční maximum v očekávání chladnějšího počasí na Středozápadě. Mírně za boby v posilování zaostávala i kukuřice.
  • Komoditní trhy v kostce
    Norsko, třetí největší vývozce ropy na světě, oznámilo, že plánuje po 30. červnu zvýšit svou produkci ropy. Spolu se svým větším rivalem, Ruskem, tím pádem bude ohrožovat snahu OPECu o udržení cen na jím požadované úrovni.