Štítek zdravotní dotazník

Při sjednání životního, úrazového a dalších druhů pojištění musíte u pojišťovny vyplnit zdravotní dotazník, kterým dokazujete svůj zdravotní stav. Uvádí se v něm váš věk, váha, prodělané nemoci (většinou jen vážné), vážné úrazy, alergie apod. Ve zdravotním dotazníku musí být uvedeny pravdivé informace. Při zatajení, či uvedení nepravdivých informací pojišťovna může vypovědět smlouvu nebo vám nemusí vyplatit pojistku.

Související obsah

Související štítky

Související zprávy

  • Kolik zaplatíme za léky každý rok?
    Onemocněli jste vy nebo vaše rodina a potřebujete sehnat léky na předpis, které nejsou právě levné. Je možné je sehnat někde levněji? Je. Léky na předpis může prodávat každá lékárna za jinou cenu, tedy i levněji.
  • Levnější léky aneb jak najít levnou lékárnu
    Jestliže jsme mladí a zdraví, moc nás ceny léků netrápí. Maximálně si koupíme něco na bolení hlavy po „propařené noci“, nebo tabletového pomocníka, který nás vytáhne z rýmy a kašle. Ale co když potřebujeme léky častěji? Pak to něco stojí. Dokážeme medikamenty pořídit nějak levněji?
  • Nechodíte na preventivní prohlídky? Pojišťovna vám může udělit pokutu
    Víte, že byste se měli co nejdříve podrobit preventivní prohlídce, ale už teď máte jasno v tom, že se vlastně vůbec nedostavíte? I když je to otrava, děláte chybu. Za nedocházení vám hrozí pokuta. Kolik vás to tedy bude stát?

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.