Štítek bydlení pro studenty

Pokud studenti mají vysokou školu v jiném městě, obvykle volí možnost internátu, kolejí a čím dál více oblíbeného spolubydlení s ostatními studenty. Aktuální nabídky bydlení pro studenty můžete najít na našem webu

Související štítky

Související zprávy

  • Mohou získat příspěvek na bydlení také studenti?
    Příspěvek na bydlení je aktuálně nejžádanější sociální dávkou v České republice. Mohou o něj požádat také studenti?
  • Co byste měli vědět, když chcete ubytovat cizince?
    Chcete ubytovat cizince? V takovém případě máte jako pronajímatel řadu povinností. Co všechno musíte zařídit?
  • Jaká je budoucnost bydlení v případě nové koaliční vlády?
    Zlepšení dostupnosti bydlení bylo jedním z velkých témat programů politických stran, které v letošních volbách do poslanecké sněmovny bojovaly o přízeň voličů. Na pokus o sestavení vlády nyní čeká vítězné uskupení dvou koalic SPOLU (ODS, TOP 09 a KDU-ČSL) a Piráti a Starostové. Zvýhodněné hypotéky na startovací byty, bezúročné státní půjčky pro mladé rodiny, zkrácení odpisové doby pro investory do výstavby, podpora nákupu a bourání zchátralých budov v centrech měst či digitalizace a zefektivnění procesů stavebních řízení. To a mnoho dalšího je potenciální budoucnost občanského bydlení, pokud koalice vládu úspěšně postaví a dodrží své sliby.
  • Kdy potřebujete návrh vkladu do katastru nemovitostí? Jde to online?
    Jaké dokumenty budete potřebovat při vkladu do katastru nemovitostí? Jak jej snadno vyřídit online?
  • Investiční byty pořád vydělávají. Jaké nemovitosti nakoupit?
    Zlevňující hypotéky a zrušení daně z nabytí nemovitosti jsou jedním z důvodů, proč je pořízení bytu na pronájem stále zajímavou investicí. A to přesto, že reality závratně nezlevňují. Podle jakých kritérií investiční byt v době koronaviru vybrat?
  • Jak vzrostla za posledních 10 let cena bydlení? Nejvíce podražilo Brno
    Za posledních 10 let stoupaly ceny bydlení raketovou rychlostí, alespoň ve třech největších českých městech. Z dat realitního portálu RealityMIX vyplývá, že v Praze vzrostla za poslední dekádu průměrná cena bytu o 98 %, v Brně dokonce o 114 %, a Ostravany stojí nákup bytu v průměru o 60 % více než před deseti lety. Obdobně jsou na tom také ceny pronájmů.
  • Dodavatel elektřiny a plynu pro rok 2020. Jak vybrat nejlepší společnost?
    Domácnost, která si vybere nového dodavatele, může ušetřit stovky až tisíce korun ročně. Rozhodující je cena. Lidé by ale neměli přehlížet ani obchodní podmínky a skryté sankce.
  • Cihla versus pórobeton? Výhody a nevýhody
    Váháte nad použitím pórobetonu (například ytongu) či pálené cihly na vaši stavbu? Jaké jsou výhody a nevýhody jednotlivých řešení? Která možnost je právě pro vás vhodná?
  • Můžete mít trvalý pobyt v nájmu?
    Mezi lidmi se říká, že získání trvalého pobytu v nájemním bytě bývá obtížné. Opak je ale pravdou. Pokud vás pronajímatel ústně nebo písemně informuje, že si v jeho bytě nemůžete zapsat trvalý pobyt, je takové rozhodnutí neplatné a vy ho nemusíte respektovat.
  • Jak pojistit věci na studentských kolejích?
    Přemýšlíte, zdali lze nějak pojistit věci na studentských kolejích? Ano, lze. U pojišťovny Slávia je to navíc možné v balíčku, který zahrnuje pojištění domácnosti. Co všechno kryje?
  • Studentské bydlení je šance pro majitele investičních bytů
    Studenti, kteří nedostali kolej nebo zkrátka dávají přednost takzvanému privátu, mohou být zajímavou cílovou skupinou pro majitele investičních bytů, a to jak ve velkých, tak v menších univerzitních městech. Poptávka po pronájmech z jejich strany je nejsilnější v průběhu srpna a nároky na vybavení a stav bytu jsou u studentů nižší než u jiných potenciálních nájemníků.
  • Jaké doklady vyřídit při bourání starého domu?
    Jaké doklady vyřídit před a po demolici? Kdy vám bude hrozit pokuta? A které úřady musíte kontaktovat?
  • Stěhujete se? Podívejte se, jak neudělat chybu při přepisu energií
    Když se stěhujete, jednou z mnoha věcí, kterou musíte vyřídit, je přepis energií. Nevyhnete se vyplňování formulářů a žádostí či dokládání dokumentů. Na co nezapomenout? A jak se vyhnout pokutě, kterou si někteří dodavatelé mohou naúčtovat? 
  • Jak si říct o dotace na dešťovou vodu?
    Loni na podzim přibylo do dotačního programu Dešťovka dalších 100 milionů korun. Příspěvek až 55 tisíc korun mohou získat domácnosti, které chtějí zachytávat dešťovou vodu pro zalévání zahrady, 105 tisíc korun je připraveno na složitější systémy. Dotace se vztahují i na chaty a chalupy, pokud v nich lidé trvale žijí.
  • Jak prodat byt co nejdráže? Nepodceňujete profesionální fotky a home staging
    Chcete byt prodat co nejdráže? Pak se určitě soustřeďte ta to, jak ho budete prezentovat! Neváhejte investovat do home stagingu a také do profesionálního fotografa. Pak to zvládnete i bez realitky!
  • S novým školním rokem se shánějí pronájmy. Na co si dát pozor?
    Začal nový školní rok a města, ve kterých jsou školy, zažívají první nápory studentů. Pokud jsou přespolní, tak si krom studia shánějí také místo k bydlení. Pokud z nějakého důvodu neklapnou koleje, je na čase se podívat na nabídku pronájmů. A my si řekneme, na co si při tom dát pozor.
  • Jak mohou studenti v novém akademickém roce ušetřit?
    Nastupujete v záři do dalšího semestru a už teď se bojíte výdajů spojených se studiem? Podívejte se s námi, na čem v letošním akademickém roce můžete ušetřit.
  • Jak ve 3 krocích koupit nemovitost na vlastní pěst
    Hledáte nemovitost, ale nechcete dávat desetitisíce realitce? Jak na koupi nemovitosti na vlastní pěst? Na co si dát pozor v kupní smlouvě?
  • Jak financovat školu? Něco může řešit půjčka na studium
    Letní prázdniny se nám přehouply do poslední třetiny. Školáci budou za chvíli nastupovat do dalšího ročníku a studenti do dalšího semestru. Jenže to něco stojí. Co je dobré vědět, pokud uvažujete o půjčce na studium?
  • Opouštíte nájem. Co vše musíte udělat?
    Rozhodli jste se opustit nájemní byt? Vaše povinnosti asi neskončí jen předáním klíčů a pronajímatel nejspíš bude chtít byt ještě před vaším odchodem vidět, takže ho budete muset odevzdat ve stavu, ve kterém jste ho přejímali.
  • Syndrom nemocných domů (11)
    Nemocné domy současnosti i minulosti mají jedno společné – pokud v nich žijeme nebo pracujeme, časem se to projeví na našem zdraví. Projevům se říká SBS (sick building syndrome) a mohou to být skutečně nejrůznější příznaky, kterou mohou vést třeba i k vystěhování se z domova, nebo podání výpovědi v zaměstnání.
  • Syndrom nemocných domů (10)
    Nemocné domy, ve kterých se většina lidí roznemůže, a trpí SBS (sick building syndrome), někdo samozřejmě také vymýšlí, navrhuje a kreslí. Pojďme se nyní podívat na problém z hlediska architektury.
  • Syndrom nemocných domů (9)
    Jak se cítíme psychicky a fyzicky v domech, které jsou považovány za nemocné. Za mnoho to nestojí a v těch nejhorších případech to může skončit depresí i sebevraždou.
  • Syndrom nemocných domů (6)
    Syndromem nemocných budov možná trpíme, ačkoli to ani netušíme. Příčiny příznaků, které se mohou přisuzovat nejrozličnějším popsaným chorobám, mohou spočívat v materiálech, ze kterých je dům vyroben.
  • Syndrom nemocných domů (5)
    O syndromu nemocných domů slýcháme často při zmínkách třeba o velkých místnostech, kde pracuje řada zaměstnanců – open space office. Ale nemocné mohou být i staré a malebné chaloupky.
  • Syndrom nemocných domů (2)
    Některé domy jsou nemocné. Vlastně se ta nemoc netýká samotných budov, nám je v nich nedobře. Jenže málokdy můžeme v domě na prodej před koupí pár dnů či nocí pobýt. Jak je tedy poznáme?
  • Syndrom nemocných domů (1)
    Necítíme se tam dobře, máte dojem, že ten dům prostě není v pořádku. A jako by tam na vás ještě lezla jakási nemoc. Tak takhle fungují nemocné budovy. Když v nich bydlíte či pracujete, jste za nějaký čas nejen bez nálady, ale vaše kroky nejspíš povedou k lékaři.
  • Je správný čas na nákup nemovitostí? Ceny bytů a domů rostou pomaleji, pozemky přestaly růst
    Také poslední čtvrtletí loňského roku bylo ve znamení růstu cen rezidenčních nemovitostí. Výjimkou se staly pozemky, které si poprvé za dobu existence HB INDEXu připsaly mezičtvrtletně nulu. Byty i rodinné domy dál rostly. Oproti roku 2016 byl znatelný zejména nárůst cen rodinných domů, u bytů se tempo růstu tolik nelišilo.
  • Hypoték se sjednává méně. Proč?
    Bankám se ve financování bydlení daří. Od začátku roku na hypotékách rozpůjčovaly 168 miliard korun*, což je o 8 miliard více než loni. Došlo však ke změně trendu a v posledním čtvrtletí produkce hypoték zaostává za loňskými výsledky. Co je příčinou?
  • Na co nezapomenout při odchodu z pronájmu?
    Našli jste si lepší bydlení a chcete současný pronajatý byt opustit? Nebo vás chce vystěhovat pronajímatel? Snad to nebude velký problém, ale na některé postupy by bylo dobré pamatovat, abyste se nedostali do potíží.
  • Jaký má vliv sdílené ubytování na českou ekonomiku?
    Sdílená ekonomika frčí. Pravděpodobně nejlépe se daří taxislužbám a hlavně ubytování. Kolik si průměrně vydělají hostitelé? Jaký to má vliv na českou ekonomiku? A proč některým podobné aplikace čím dál více vadí?
  • Ceny bytů jsou jako na houpačce
    Nabídkové ceny bytů od letošního května oscilují mezi 2,5 a 2,6 miliony Kč. V meziročním srovnání ceny stále ještě rostou a to napříč všemi kraji, na měsíční bázi je však evidentní zpomalení a v některých regionech ceny dokonce korigují na loňskou úroveň.
  • Nelíbí se vám na vysoké? Studium můžete ukončit, změnit nebo přerušit
    Nastoupili jste na VŠ a zjišťujete, že obor, který jste si vybrali, není to pravé ořechové? Uvažujete, jestli bude lepší akademický rok ukončit nebo jen přerušit? A projde vám to vůbec?
  • Jaké služby studentům nabízejí banky v roce 2017?
    Studenti mají nárok na řadu výhod. Hýčkají si je pak zejména bankovní a finanční poradci, protože v nich vidí potencionální a dlouhodobé klienty. Jaký je pro ně sortiment finančních služeb?
  • Ceny bytů jsou zpět na květnových maximech
    Hypoteční sazby i ceny bytů po letní pauze opět mírně rostou. Zatímco loni česká domácnost vynaložila na splátku hypotéky 33 % svých příjmů, letos v srpnu už to bylo bezmála 40 %. Byty se nyní v průměru nabízejí za 2,6 mil. Kč.
  • Velké porovnání mobilních tarifů pro studenty 2017
    Přemýšlíte o změně mobilního tarifu a nejste si jistí, jestli je vůbec z čeho vybírat? Co nám v letošním roce pro studenty připravila velká trojka? A co nám můžou nabídnout virtuální operátoři?
  • Sazby hypoték v srpnu rostly
    Průměrná nabídková sazba hypoték roste napříč celým spektrem. V březnu začaly růst sazby hypoték pokrývající více než 80 % hodnoty nemovitosti (LTV), nyní už se pozvolna přidaly i úvěry do 80 % LTV. Ceny hypoték jsou vlivem vzájemné konkurence bank stále ještě na velmi příznivých úrovních, ale tlak na jejich růst je enormní.
  • Srovnání: Češi utratí za zemní plyn víc než Poláci nebo Němci
    Plyn, který odebírají české domácnosti, nepatří zrovna mezi nejlevnější ve střední Evropě. Ve srovnání s polskými, slovenskými nebo německými domácnostmi si za plyn připlácí. Dražší plyn je naopak v Rakousku.
  • Pozor na podvodné inzeráty pronájmu bytu, které vyžadují zaslat peníze do zahraničí
    Olomoučtí kriminalisté upozorňují na to, že přibývají podvodné inzeráty, které nabízejí pronájmy bytů na realitním portálu Sreality.cz. Podvodník podle policie vytvoří fiktivní inzerát, ve kterém nabízí či zprostředkovává za výhodné částky pronájem bytu. Se zájemci komunikuje anglicky e-mailem a platby žádá zaslat do zahraničí prostřednictvím služby MoneyGram. Poškozené evidují policisté po celé republice, v Olomouckém kraji zaznamenali již tři případy.
  • Vysoká škola: Na jaké výdaje se připravit?
    Prázdniny se neúprosně blíží ke konci a mnohým z vás se brzy otevřou brány vysokoškolského života. Jak se na tuto změnu připravit? S jakým výdaji počítat, abychom obzvláště ty první měsíce finančně ustáli? Pokud se vás to tento rok prozatím ještě netýká, určitě nebude na škodu, když se již s předstihem podíváte, jak moc budete jako vysokoškolák zatěžovat vaši peněženku.
  • Studentské bydlení letos podražilo až o pětinu
    Ceny pronájmů studentských bytů rostou; v některých městech meziročně až o pětinu. Vyplývá to z interních statistik společnosti UlovDomov.cz, provozující internetový portál zprostředkovávající pronájmy bytů a spolubydlení. Rostoucí ceny však zájem studentů o bydlení v soukromí pravděpodobně nijak neovlivní. Důvodem jsou zejména omezené kapacity univerzitních kolejí i řada výhod, které jim tento druh bydlení nabízí.
  • Jak ukončit pronájem bytu?
    Ukončit nájem bytu lze několika způsoby. Nejčastěji se setkáváme s dohodou mezi pronajímatelem a nájemcem o skončení nájmu, ale zákon také oběma stranám umožňuje podat výpověď z nájmu. Všechny způsoby ukončení nájmu se však řídí určitými pravidly.
  • Bytů v Brně je málo, zájem obrovský
    Poptávka po bytech v Brně se neustále zvyšuje a počet nabídek na trhu nedostačuje. Situace se pozvolna zhoršuje. Upozorňují na to analytikové.
  • Krátkodobé pronájmy zažívají v Česku boom, jsou přímou konkurencí hotelů i zajímavou investicí
    Stoupající obliba individuálního ubytování dala vzniknout novému trendu na realitnímu trhu – nákupu a provozu bytů na krátkodobé pronájmy. Správa krátkodobého pronájmu je však všestranně náročná a pro majitele skýtá mnohá rizika. I z toho důvodu jsou tu specializované realitní společnosti, které se postarají o hladký průběh jak ze strany nájemce, tak majitele nemovitosti.
  • Jak se vyhnout bankovním poplatkům při studiu v zahraničí?
    Na podzim řada studentů plánuje nebo vyjíždí na studium do zahraničí. Nákladné bývá nejen školné a ubytování, ale i běžné životní potřeby. Spousta peněz navíc padne na poplatcích, které si banky počítají za výběry z bankomatů nebo za převody peněz mezi českými a zahraničními bankami. Například poplatek za platbu školného z českého na zahraniční účet může lehce přesáhnout 1000 korun.
  • Lepší koleje a učebnice zdarma pro všechny vysokoškoláky?
    Politické strany vědí, že studenti vysokých škol a jejich rodiče tvoří významnou část voličů. Nabízí jim proto zlepšení stavu školství celkově i různé způsoby, jak docílit rovného přístupu k vysokoškolskému vzdělání.
  • My předstíráme, že vás platíme, vy předstíráte, že pracujete
    Prezenční doktorandi. Studenti, kteří si místo nástupu do práce vybrali vědu a musí proto vyžít se skromným měsíčním stipendiem. Vlastní byt nebo založení rodiny zpravidla nepřipadá v úvahu. Dojde po předčasných volbách ke změně?
  • Zapomeňte na hypotéku, objevte kouzlo odpadu
    Už před rokem médii a sociálními sítěmi proběhly obrázky domku útulného jako hobití nora, dýchajícího kouzlem a nevšedním půvabem, ke kterému přispívala i skutečnost, že ho za čtyři měsíce a tři tisíce liber svépomocí postavil mladý muž bez předchozích zkušeností se stavebnictvím.
  • Realitní trh: Nakupte garsonky s terasami
    Rusové v Praze nakupují byty a Britové se jich zbavují. Každopádně realitní boom je zde a pokud máte 900 tisíc korun kupte si byt v Praze a investujte. Jestli ovšem máte 900 tisíc eur, můžete třeba investovat do Karlína. Spekulativní development je totiž taky v kurzu.