Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

 

Štítek podnikatelský účet

Podnikatelský účet je v podstatě to samé jako běžný účet , ale pouze pro právnické osoby. Při zakládání pak musí podnikatel bance prokázat totožnost a oprávnění k podnikání (výpisem z obchodního rejstříku). Na podnikatelské konto někdy bývá nutné vložit předem vklad.

Související zprávy


 • Nepovinný PES by měl podnikatelům usnadnit práci. V čem a jak?

  Podnikání s sebou nese řadu povinností a nutný přehled o tom, jaké předpisy a zákony je třeba dodržovat. Kdo se v tom má ale vyznat? Pomoct by vám měl PES.

 • 5 tipů jak úspěšně nastartovat nový podnik

  Založení úspěšného podniku není nic jednoduchého. 80 procent firem skončí s podnikáním již v prvním roce, během následujících pěti let pak zkrachuje většina těch, které překonají krizový první rok. Úspěšné jsou tak zhruba jen 4 firmy ze 100. Podnikatelé se totiž při rozjíždění firmy dopouštějí řady chyb. Trpí nedostatkem trpělivosti, nedostatečně plánují výdaje či se příliš soustředí na zisk. V tomto článku vám přinášíme souhrn toho nejdůležitějšího, na co si je třeba při rozjíždění podniku dát pozor.

 • Korupce je nejnižší ve Skandinávii

  Nejnižší korupce na světě je v zemích Skandinávie. Nízká míra korupce je příznivá pro celou společnost a pomáhá zdravému ekonomickému růstu. Česko v míře korupce za vyspělými zeměmi zaostává.

 • Business karty snižuji náklady, ale podnikatele s nimi platí zatím jen 10% výdajů

  MasterCard® uskutečnila průzkum, který mapoval vztah podnikatelů a představitelů malých a středních firem k platebním kartám a jejich využívání. Průzkum ukázal, že ač společnosti platební karty využívají, platby jejich prostřednictvím tvoří jen okolo 10 % všech finančních transakcí. Zajímavé bonusy a výhody by ale toto chování mohly změnit.

 • Nová úprava osobní odpovědnosti jednatelů

  Zákon o obchodních korporacích (ZOK) nově upravuje v ustanovení paragrafu 68 osobní odpovědnost osob v postavení statutárního orgánu, tedy například jednatelů ve společnosti s ručením omezeným.

 • Zlatá koruna 2014 přinesla Fio bance 10 cen, z toho 4 zlaté

  Fio banka získala v soutěži Zlatá koruna 2014 čtyři Zlaté, tři Stříbrné a tři Bronzové koruny. Účty bez poplatků opět obhájily první místo hned ve třech kategoriích, letos navíc zabodoval Fio Smartbanking v nové kategorii On-line aplikace.

Poradna finance.cz

Zobrazit další dotazy