Štítek banky

Banky jsou v podstatě instituce, které lidem nabízejí finanční služby a produkty. Předně se pak mezi bankovní produkty řadí zakládání běžných účtů, spořících účtů, terminovaných vkladů nebo stavebního spoření. Zákazníkům také nabízejí úvěry a hypotéky. V neposlední řadě také nesmíme zapomenout, že jsou i poskytovateli finančního poradenství.

Související obsah

Související štítky

Související slova ve slovníku

Související zprávy

  • Partners Banka: Tři poplatkové tarify a spoření se sazbou přes 6 % ročně
    Na bankovní trh vstupuje nová banka, Partners Banka. Ta nejprve nabídne běžný účet a spořicí účet se 6 procenty, později pak nezajištěné úvěry a hypotéky.
  • Srovnání spořicích účtů v březnu 2024: které banky udržely úrokovou sazbu nad 6 %?
    Česká národní banka v únoru podle očekávání snížila úrokové sazby. Jak na to reagovaly banky a spořitelny s úrokovými sazbami na spořicích účtech? Kdo nabízí nejvyšší úrokovou sazbu na spořicím účtu? Jaké mají banky podmínky pro získání těch nejvyšších sazeb?
  • Našli jste peníze v bankomatu? Přečtěte si, co hlavně nedělat
    Jdete si vybrat peníze, ale ten, kdo vybíral před vámi, svoje bankovky v automatu zapomněl. Co (ne)dělat s takovým nálezem? Peníze nevybírejte a nejdřív chvilku počkejte.
  • Měníte občanku? Tyto banky vyřídí všechno za vás a na pobočku ani nemusíte
    Nový občanský průkaz s sebou nese povinnost nahlásit změnu mimo jiné i bance. Některé banky či záložny vyžadují vaši osobní návštěvu, jinde nevyžadují ani vaši aktivitu a vše si zjistí samy.
  • Nahromadily se vám doma mince? Poradíme, jak a kde je vyměníte
    Možná jste zvyklí odkládat si drobné do kasičky, nebo třeba často dostáváte v práci tzv. „dýška“. Jak si mince pohodlně a pokud možno bezplatně vyměníte za bankovky, nebo vložíte na svůj bankovní účet?
  • Srovnání spořicích účtů v lednu 2024: které banky ještě drží úrokovou sazbu nad 6 %?
    Česká národní banka snížila úrokové sazby. Jaká byla reakce bank? Snížily banky úrokové sazby na spořicích účtech? Kde najdete pro vás nejvýhodnější úrokovou sazbu?
  • „Penzijko“ je (skoro)mrtvé, ať žije DIP! Co bude výhodnější?
    Od 1. ledna 2024 budete moci uzavřít dlouhodobý investiční produkt. O půl roku později pak stát omezí státní příspěvky u obou typů penzijních produktů. Co bude výhodnější? Kterou z možností zvolit, aby zajišťování se na stáří bylo co nejvýhodnější?
  • Test: Platby na kontakt fungují skvěle, ale ne vždy komfortně
    Platby na kontakt fungují výtečně a bez chyb. Tedy pokud za chybu nepovažujete registraci čísla, které by se registrovat nemělo. Značné rozdíly jsou v posílání plateb. Někde je zadání čísla zkouškou trpělivosti, jinde je to pohádka.
  • Česká spořitelna končí s George klíčem. Jak budete nově potvrzovat transakce?
    Klienti České spořitelny si začínají odstraňovat aplikace George klíč ze svých mobilů. V těchto dnech „Spořka“ postupně rozesílá pokyny, co máte dělat a jak přejít na samostatnou aplikaci George. Když neposlechnete, aplikací už nezaplatíte.
  • Zaveďte poplatky za útěky s hypotékou, nebo zrušíme fixace úplně, varují banky
    Tuzemské banky posílají vzkaz zákonodárcům: Pokud neodsouhlasíte poplatky za předčasné splacení úvěru, budeme napříště dávat jen krátkodobé fixace, anebo taky vůbec žádné. A pak už někteří lidé na hypotéky nemusí dosáhnout vůbec.
  • Konec opisování čísel účtů. K zaslání platby brzy postačí znát telefonní číslo příjemce
    K zaslání peněz na účet brzy postačí znát jen telefonní číslo příjemce. Službu by mohly některé banky poskytovat již během letošního podzimu. Aplikace má zjednodušit posílání plateb především mezi rodinnými příslušníky a nejbližšími lidmi.
  • Jak postupovat při reklamaci platby kartou?
    Zaplatili jste předem za zboží, které nedorazilo? Zaúčtovala se vám transakce dvakrát? V takových případech můžete požádat banku o reklamaci transakce. Jak postupovat?
  • Klienti využívající advokátních úschov získají větší kontrolu nad svými financemi
    Česká advokátní komora změnila s účinností od 23. července 2023 pravidla pro provozování advokátních úschov. Přijetím nových opatření chce zmírnit počet případů, kdy dochází ke zpronevěře klientských financí ze strany advokátů.
  • Právo platit hotovostí v ústavním pořádku? Ministerstva ani ČNB návrh SPD nepodporují
    Poslanci za SPD požadují prostřednictvím návrhu ústavního zákona zakotvit právo na platbu v hotovosti do Listiny základních práv a svobod. Ministerstva ani Česká národní banka ovšem návrh nepodpořily.
  • Bankovní identita jako klíč do zdravotní pojišťovny. Zavádí ji i VZP
    Už všechny zdravotní pojišťovny v ČR od léta nabídnou svým klientům možnost alespoň při některých úkonech ověřovat svou totožnost přes Bank ID. Jako poslední zavádí do svých kanálů bankovní identitu Všeobecná zdravotní pojišťovna, největší hráč na trhu povinného pojištění.
  • Chorvatsko přešlo na euro. Co udělat s kunami?
    Chorvatsko je oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů. Od letošního roku však zavedlo euro. Co dělat se zbývajícími kunami?
  • Srovnání spořicích účtů v červnu 2023: kde nejlépe zhodnotit peníze přes léto?
    Jaké jsou podmínky u spořicích účtů v červnu 2023? Kdo nabízí nejvyšší úrokovou sazbu, ale s menším háčkem? Které české banky nabízejí spoření s 6% úrokem?
  • Jak na změnu trvalého bydliště?
    Změna trvalého bydliště vás potrápí návštěvou minimálně dvou úřadů a padesátikorunovým poplatkem. Pokud ale máte řidičák, pobíráte důchod nebo podnikáte, proces se protáhne. Na počátku je vyplnění formuláře „Přihlašovací lístek k trvalému pobytu“. Mnohé úřady čerpají ze základních registrů, i tak je ale třeba na některých změnu hlásit.
  • Srovnání spořicích účtů na jaře 2023: kdo nabízí nejvyšší úrokovou sazbu?
    Inflace je nadále vysoká a znehodnocuje vklady v českých bankách. Spořicí účty alespoň trochu znehodnocení brzdí. Kde najdete nejvyšší úrokovou sazbu? Jaké jsou další podmínky na spořicích účtech?
  • Na převod klientů z Equa bank stačil místo půlroku víkend, říká manažer Raiffeisenbank
    Převod klientů bývalé Equa bank do Raiffeisenbank se v loňském roce dotkl půl milionu lidí. Někteří změnu vítají, jiní od banky odešli. Nejen na to, zda se klienti dočkají funkcí, které měli u bývalé banky, odpovídal Jan Figlovský, segmentový manažer Raiffeisenbank.
  • Kolik disponentů vám banka povolí k vašemu účtu
    Chcete, aby k vašemu účtu měli disponentská práva třeba manžel nebo dcera? Některé banky vám umožní mít i deset disponentů. Někde ale nemůžete mít ani jednoho.
  • Které banky ještě přijímají šeky a k čemu mohou být dobré
    Doba masového využívání šeků je už dávno pryč. Přesto se i dnes najdou situace, kdy lidé vystavení šeku preferují. Nebo si ho naopak potřebují vybrat. Bank, které to umožňují, ale rychle ubývá.
  • Kde umí založit účet se dvěma spolumajiteli? Jen disponent stačit nemusí
    Chcete si jako manželé založit společný účet? Banky s takovou variantou moc nepočítají a spíše narazíte. Umí to pouze jedna jediná. Většina bank nabízí pouze variantu s disponentem. Proč to není ideální?
  • Kdy vám (ne)pomůže pojištění krádeže peněz vybraných z bankomatu?
    Banky někdy nabízí také možnost uzavřít pojištění pro případ krádeže peněz, které vyberete z bankomatu. Jsou ale situace, kdy vám takové pojištění nepomůže. Co bývá ve výlukách?
  • Hromadí se vám doma mince? Můžete je snadno vyměnit za bankovky. Jak na to?
    Nosit v peněžence hromadu drobných mincí není ve většině případů nejpraktičtějším řešením. Mnozí Češi si doma odkládají drobné mince do prasátka. Ale co s mincemi, až bude prasátko plné? Dají se mince vyměnit za bankovky či vložit na účet?
  • Může si manžel za vašimi zády vzít půjčku?
    Manžel si sice může vzít bez vašeho vědomí půjčku, ale neznamená to, že jste za ni vždy zodpovědní i vy. Jsou i situace, kdy se můžete bránit a neplatit dluh, který jste neudělali.
  • Srovnání spořicích účtů v listopadu: kde úroková sazba přesáhne 6 %?
    Inflace je i nadále vysoká a jednou z možností, jak se alespoň částečně proti znehodnocení peněz bránit a zároveň mít peníze k dispozici, jsou spořicí účty. Jaká je aktuální nabídka úrokových sazeb na spořicích účtech bank? Kde je nejvyšší úroková sazba bez stropu na úročení vkladu?
  • Vysoké zisky bank a energetických společností, nastal čas na válečnou daň?
    Vysoké zisky bank a energetických společností z poloviny roku 2022 nenechávají vládu chladnou. Bude zavedeno zdanění zisků bank a energetických společností? Dříve se mluvilo o sektorové dani, nyní se mluví spíše o dani z neočekávaných zisků či válečné dani. Jaké varianty jsou na stole? A kdy bude jasno o zavedení daně?
  • Jak postupovat v období refixace hypotéky
    Čeká vás v blízké době refixace hypotéky? Pokud ano, kdy je nejlepší začít vyjednávat novou úrokovou sazbu? A co je třeba očekávat?
  • Jak na výměnu hotovosti nebo výběr z bankomatu na dovolené
    Pokud se na dovolenou teprve chystáte, určitě řešíte, jak na ní budete platit. Kde bude nejlepší vyměnit peníze a na co si dát pozor při výběru z bankomatu?
  • Co dělat, když vám končí fixace úroku u hypotéky?
    Konec fixace v blízké budoucnosti dokáže plno lidí vystrašit. Co v takové situaci dělat a jak získat co nejméně nepříjemný úrok?
  • Spoření v červenci: Kam vložit peníze?
    Banky potřebují naše peníze, moc peněz. Plošné zvyšování úrokových sazeb proto nastalo u většiny bank a téměř u všech spořicích finančních produktů. Je už z čeho vybírat.
  • Česká národní banka opět zvyšuje úrokové sazby, které jsou nejvyšší od roku 1999
    Česká národní banka opět zvýšila úrokové sazby, které jsou nyní nejvyšší od roku 1999. Jakou mají jednotlivé úrokové sazby výši? Budou se úrokové sazby nadále zvyšovat?
  • Kde získat potvrzení o bezdlužnosti?
    Ocitli jste se v nové životní situaci, kdy musíte dokládat potvrzení o bezdlužnosti? Kde takové potvrzení získat a lze o něj zažádat i z pohodlí domova?
  • Nové platby na mobilní číslo odstartují příští rok. Jak budou fungovat a které banky se zapojí?
    Číslo bankovního účtu už pro zaslání platby do budoucna nebudete potřebovat. Příští rok odstartují platby, které nasměrujete jen s použitím telefonního čísla. Jaké možnosti uživatelům přinesou?
  • Peníze za otevření účtu. K pomoci se přidaly i banky, Ukrajinci mohou získat až 7500 Kč
    Tisícové příspěvky jako symbol pomoci rozdávají k nově otevřeným účtům čtyři české banky. Co vše je zapotřebí k otevření účtu a jaké bonusy noví klienti získají?
  • Promítlo se zvýšení úrokových sazeb ČNB do sazeb spořicích účtů?
    Česká národní banka opět zvýšila úrokové sazby. Jak se to projevilo v úrokových sazbách u spořicích účtů? Kde přesahuje úroková sazba 3,5 %?
  • Do jaké maximální výše jsou pojištěné vaše bankovní vklady?
    Zajímali jste se někdy o to, do jaké výše jsou vaše peníze uložené v bance pojištěné? Kolik je vhodné mít maximálně na účtu peněz? Na jakou částku máte nárok, pokud vaše banka zkrachuje?
  • Základní informace pro Ukrajince (4): Na co se dívat při výběru půjčky
    Řada Ukrajinců, ať už těch, co utekla anebo byla ještě před započetím válečného konfliktu na území České republiky, uvažuje o půjčce. Přečtěte si, na co se při výběru dívat.
  • Jak mohou klienti Sberbank požádat o změnu způsobu vyplácení důchodových a nemocenských dávek?
    Činnost Sberbank v České republice definitivně končí. Jak to bude s vyplácením dávek důchodového a nemocenského pojištění? Prostřednictvím jakých formulářů změníte výplatu těchto dávek?
  • Popularita bankovní identity roste, digitální službu využilo již přes 700 000 uživatelů
    Uplynul rok od doby, co se v České republice začala poskytovat služba bankovní identity. Od jejího spuštění využilo služeb digitální aplikace již přes 700 000 uživatelů.
  • Srovnání spořicích účtů: jak se projevilo zvýšení úrokových sazeb ČNB?
    Česká národní banka nedávno zvýšila úrokové sazby, což se projevilo na růstu úrokových sazeb hypoték. Tradičně se zpožděním se růst úrokových sazeb ČNB začíná projevovat v úrokových sazbách spořicích účtů? Jaká je nabídka bank? A který spořicí účet je nejvýhodnější?
  • Musely banky a pojišťovny kvůli koronaviru zavřít pobočky?
    Rok 2020 byl rokem koronavirovým, banky i pojišťovny plně přešly do online prostředí a řada z nich musela zavřít pobočky. Musely banky a pojišťovny propouštět?
  • Bankovní identita vám pomůže vyřídit věci z banky i úřadů z tepla domova
    Bankovní identitu používá čím dál více bankovních institucí, rovněž i úřady státní správy jsou do ni zapojené. Co všechno skrze bankovní identitu vyřídíte? Jak lze zřídit? A jaké jsou její možnosti, výhody a nevýhody?
  • Jak se propadl zisk českých bank kvůli koronaviru? A kdo banky vlastní?
    Banky měly loni zisky přesahující 40 miliard Kč. Kdo vlastní české banky? Jak jsou na tom s počty klientů? Kterým bankám rostou zisky a kterým naopak dochází dech? 
  • Kde dostanete za založení účtu bonus? Jaké jsou aktuální akční nabídky tuzemských bank?
    Svůj bankovní účet má už většina dospělých obyvatel České republiky, řada z nich jich má i několik. Banky se proto snaží nové klienty nalákat na různé propagační akce. Zmapovali jsme, jaké jsou aktuální nabídky.
  • Jak překonat omezení bankovní identity?
    S bankovní identitou se nepřihlásíte třeba ke své zdravotní pojišťovně, škole či nemocnici. Ale můžete ji využít k jednorázové aktivaci Mobilního klíče eGovernmentu. S ním se pak dostanete i tam, kam vás s bankovní identitou nepustí.
  • Jak banky počítají poplatek za předčasné splacení hypotéky?
    Rozdíly mezi bankami a spořitelnami jsou veliké. Některé si za předčasné splacení hypotečního úvěru účtují několik stokorun, jinde jdou částky za předčasné splacení do desetitisíců. Co je příčinou takových rozdílů a mají poskytovatelé na účtování tak vysokých poplatků nárok?
  • Srovnání spořicích účtů v létě 2020
    Podívejte se na přehled spořicích účtů a zjistěte, který je pro vás ideální, jestliže si chcete vysokou částku na chvíli odložit, či spořit dlouhodobě pár drobných. 
  • Jaká úskalí přináší změny v oblasti financí a bankovnictví z důvodu pandemie?
    Svět financí, bankovnictví a finančního poradenství se změnil. Vyzpovídali jsme proto odborníka, který odpovídá na jedny z nejčastější otázek, které si veřejnost z hlediska pojištění, odkladu splátek, hypoték anebo investicí pokládá.
  • Promítne se odklad splátek v negativním registru?
    Moratorium splátek úvěrů a hypoték již podepsal prezident. Pokud se ale někdo rozhodně tuto možnost využít, nemůže se dostat do negativního registru?
  • Ode dneška lze žádat o státní záruku na úvěry: jak na to?
    Jak si žádat o státní záruky COVID II při čerpání provozního úvěru na pokrytí dopadů pandemie koronaviru? Kdo na něj má nárok? A jak tato pomoc funguje? Jakou výši úroků vám uhradí stát?
  • Jak si z daní odečíst úvěr ze stavebního spoření
    Brali jste si úvěr ze stavebního spoření, který aktuálně splácíte? V tom případě pro vás máme dobrou zprávu. Úroky z půjčky si můžete odečíst z daní, a získat tak přeplatek. Podívejte se s námi, jak na to.
  • Jak si u půjčky zařídit odklad splátek
    Půjčku jste spláceli svědomitě, ale najednou nastala situace, kdy nemáte peníze na další splátky? Vyhodili vás z práce anebo jste skončili z důvodu koronaviru na nemocenské, v karanténě nebo pobíráte ošetřovné? Zkuste se domluvit s bankou na odložení splátek.
  • Které banky a kdy vám umožní odklad splátek kvůli koronaviru?
    Podívejte se na seznam bank, které vám umožní odklad splátek kvůli negativním dopadům epidemie koronaviru. Které banky vám odklad neumožní? A kdy kontaktovat vaši banku?
  • V čem se liší čeští klienti bank oproti těm v západní Evropě?
    Banky musí vykročit nad rámec tradičních služeb, aby se udržely na trhu, protože jim do řemesla začínají fušovat start-upy i velké internetové společnosti. Jak jsou na tom české banky? V čem se liší čeští klienti oproti těm v západní Evropě?
  • Nechodíte rádi do banky? Nevadí, již nemusíte
    Chodit do banky, je otrava – stojí to čas a mnohdy i nervy. Mnohé banky proto vychází svým klientům vstříc a téměř všechny služby již vyřešíte z tepla svého domova prostřednictvím smartphonu, tabletu či notebooku.
  • Co je dobré vědět o nákupu bitcoinů?
    Láká vás investování do kryptoměn? Tou nejznámější vůbec je bitcoin. Jak v posledních několika letech nabíral na síle? Vyplatí se do něj ještě investovat? A kde jej uchovávat?
  • Čeká banky digitální revoluce?
    Bankovnctví čeká v následujících letech řada změn, které klientům ušetří čas i peníze. Jaké trendy budou hýbat bankovním světem? Co již klienti využívají?
  • Víte, od koho máte úvěr, pivo či pojištění? Kvíz vlastníků společnosti
    Víte, kdo vlastní známé české značky? A odkud tyto firmy pochází? Otestujte své znalosti o vlastnících našich bank, pivovarů, obchodních řetězců, novin a pojišťoven
  • Jsou hypotéky v České republice drahé?
    Evropská hypoteční federace před pár dny vydala zprávu, ve které mapuje vývoj na hypotečním trhu v prvním čtvrtletí letošního roku. Kromě jiného je součástí zprávy také porovnání úrokových sazeb sjednaných hypoték. Jak si stojí česká republika v mezinárodním srovnání?
  • Kde dostanete nejvyšší odměnu za založení účtu?
    Jaké odměny nyní poskytují banky za založení účtu? Která banka vám dá 1 000 Kč? A jaké další podmínky musíte splnit?
  • Možná budou opět 100% hypotéky. Pro koho ale?
    Na hypotékách posledních pár let visí řada omezení, díky kterým na ně plno lidí nedosáhne. To se ale může změnit pro mladé, kteří chtějí vlastní bydlení. Alespoň podle nového návrhu zákona.
  • Kolik jednotlivé banky odvedly na dividendách?
    Vláda se chystá zdanit bankám zisky a zabránit tak odtoku dividend. Ovšem o kolik miliard se jedná? Kolik jednotlivé banky odvedly na dividendách?
  • Jak spořící účty reagují na zvýšení sazeb? Vyplatí se více?
    Jak banky reagovaly na růst úrokových sazeb u spořících účtů? Staly se výhodnější, než byly v zimě? Kdo má spořící účet se zhodnocením 3 % p. a.?
  • Jaké jsou kódy bank v ČR?
    Podívejte se na přehled bankovních kódů jednotlivých bankovních institucí a spořitelen, abyste věděli, na účet které banky své peníze posíláte.
  • Bude v ČR zavedena daň pro banky a jejich dividendy?
    Které parlamentní strany podporují zavedení sektorové daně pro banky? Jakou bude mít podobu? A kdy bude zavedena? Kolik to přinese do státního rozpočtu?
  • Do kdy můžete vrátit peníze ze směnárny?
    Od 1. dubna 2019 můžete vrátit vyměněné peníze ve směnárně. Za jakých okolností můžete peníze? A do jaké částky a do kdy můžete peníze vrátit?
  • Není sazba jako sazba aneb co je p. a. či RPSN?
    Obří úrok na spořicím účtu, hypotéka atakující 1% sazbu či rychlá půjčka z klidu domova a téměř zdarma. I tak často působí reklamy na finanční produkty. Jak ale poznat pravou úrokovou sazbu a jak se vyznat v podmínkách finančních produktů?
  • Srovnání termínovaných vkladů
    Termínované vklady patří mezi konzervativní finanční produkty a mají řadu výhod. Která banka poskytuje nejvýhodnější termínovaný vklad?
  • Nechcete mít šperky doma? Uschovejte je třeba v bance
    Možná máte doma cennosti a bojíte se, abyste o ně nepřišli. Nemusí to být hned zloděj, stačí nějaká nečekaná návštěva, která se sama „pozve“ dál. Jdete udělat kávu a babiččiny šperky za statisíce jsou fuč.
  • Jak musíte zadat platební příkazy, aby to došlo do konce roku?
    Blíží se konec roku a možná řešíte, jak poplatit všechna stavební spoření a další poplatky, aby platba patřila ještě do tohoto roku? Sepsali jsme pro vás přehled, do kdy musíte zadat platební příkazy, aby platba došla na druhý účet ještě do konce tohoto roku.
  • Kdo vlastní české stavební spořitelny?
    Stavební spoření je díky státní podpoře zajímavým produktem. Kdo ovšem vlastní české stavební spořitelny? Ital, Němec či snad Rus? Jaké měly tržby a zisky stavební spořitelny?
  • Jak na "novou" hypotéku dosáhnou lidé s minimální či průměrnou mzdou?
    4 příklady vám ukáží, jak nové podmínky ČNB omezí vaše možnosti při získání hypotéky. Podmínky začnou platit již 1. října 2018. Jaké musíte mít mzdy a úspory, abyste dosáhli na průměrnou hypotéku? A jakou hypotéku si může dovolit člověk s minimální a průměrnou mzdou?
  • 4 tipy, na co si dát pozor při výběru ideálního spořicího účtu
    Víte, na co všechno si dát pozor, když si chcete otevřít nový spořicí účet?
  • Co dělat, když vám na dovolené někdo ukradl peněženku
    „Jsme v pohodě, máme se dobře, je dost vedro, ale moře fajn. Těšíme se na knedlíky s borůvkama,“ píšete mailovou pohlednici z prázdnin. Dopíšete, odešlete a chcete jít na zmrzlinu. Ale peněženka není k nalezení. Za chvilku hledá i váš partner, pak i děti, nakonec voláte delegáta, ale ten říká, že s tím vám bohužel nepomůže. Peníze nejsou k nalezení, co teď?
  • Poslal jsem peníze na špatný účet… Co teď?
    Občas se toho sejde moc a vy musíte najednou platit hned několik plateb. Děláte to třeba pomocí internetového bankovnictví, jste unavení, zkrátka přepíšete se a pošlete peníze úplně někam jinam, nebo někomu jinému. Jak podobnou situaci řešit?
  • Už jste někdy za oběd zaplatili Facebookem?
    V posledním dílu seriálu, který se věnuje elektronickým převodům peněz, se podíváme do blízké budoucnosti. Finance se totiž dají převádět i jinak – třeba pomocí sociálních sítí. V České republice se tato změna teprve chystá.
  • Jak financovat školu? Něco může řešit půjčka na studium
    Letní prázdniny se nám přehouply do poslední třetiny. Školáci budou za chvíli nastupovat do dalšího ročníku a studenti do dalšího semestru. Jenže to něco stojí. Co je dobré vědět, pokud uvažujete o půjčce na studium?
  • Bankovní převod do zahraničí: co se vyplatí znát?
    Elektronické převody peněz mezi bankami dnes provádí už asi každý. Je samozřejmě možné posílat finance nejen do tuzemských bank, ale také za hranice.
  • Jak dlouho trvá, než se převedou peníze z banky do banky?
    Elektronické převody peněz mezi bankami jsou dnes samozřejmostí a nejspíše si bez nich již neodkážeme tok našich financí představit. Je asi jasné proč – nepotřebujeme hotovost.
  • Měníme peníze na dovolenou I: Jak ušetřit při výběru z bankomatu?
    Také rádi vybíráte peníze na dovolené z bankomatu? Na co si dát pozor? A která banka má nejvyšší poplatek za výběr z bankomatu v zahraničí?
  • Je na uložení peněz lepší spořicí účet nebo termínovaný vklad?
    Přemýšlíte o tom, že byste začali spořit? Nemůžete se rozhodnout, jestli zkusit spořicí účet nebo termínovaný vklad? Tak si je tedy pojďme porovnat!
  • Třetina Čechů chce změnit banku, ale odhodlají se jen 2 % z nich
    Důvěřují Češi svým bankám? Co ji může ohrozit? Nástup FinTech společností? Či vysoké poplatky a nízké úroky? Kolik lidí změnilo loni banku?
  • Máte poškozenou bankovku a nevíte, co s ní?
    Někdy se to stane. Pokud platíte hotově a obchodník vám vrací poškozenou papírovou bankovku, můžete si vyžádat papírové peníze nepoškozené. Co když ale chcete zaplatit poškozeným platidlem vy?
  • Co přinese digitální revoluce v oblasti finančních produktů? Bankéři přestanou existovat
    Doba, kdy budou svět ovládat počítače namísto lidí, se urputně blíží. Jedny z největších změn pak nastanou v oblasti financí a bankovnictví. Na co se můžete (ne)těšit?
  • Co je dobré vědět o americké hypotéce?
    Uvažujete o úvěru na bydlení a nevíte, zda se vám vyplatí klasický hypoteční úvěr anebo americká hypotéka? Přečtěte si stručné porovnání.
  • Valentýn trochu jinak: Společně, nebo každý za svoje?
    Finance bývají mezi partnery často předmětem sporu. O peníze jde často vždy až na prvním místě. Jak máte společný rozpočet vyřešený vy? Necháte se na Valentýnskou večeři pozvat, budete ji platit půl na půl, nebo ze společného účtu?
  • Banka může platit i vám. Která nabízí bonusy?
    Plánujete přejít do jiné banky a rádi byste si přitom bez námahy přivydělali i nějakou tu kačku k dobru? Chcete změnit běžný účet, ale nevíte, jaký zvolit? Vyberte si ten, kde dostanete bonus!
  • Mám hypotéku, ale už ji nechci. Co můžu udělat?
    Vzali jste si hypoteční úvěr, ale naskytly se náhlé problémy, kvůli kterým nebudete moci splácet? Stěhujete se za prací jinam anebo se vám naskytla příležitost koupit lepší nemovitost? Pak pořádně zvažte všechny možnosti. Je jich hned několik.
  • Kyberbezpečnostní rizika pro rok 2018
    Kyberpezpečnost není dobré podceňovat. Podívejte se na oblasti, kde bude riziko při online aktivitách v roce 2018 nejspíš růst.
  • Jak zadat příkaz v bance, aby platba došla do konce roku 2017
    Blíží se konec roku a vánoční dny klidu a míru. Pokud plánujete do konce roku odeslat ještě nějaké platby, typicky například splátku pro stavební spoření, abyste získali plnou státní podporu za rok 2017, tak si dejte pozor na data zadání příkazů ve své bance, aby byly tyto platby včas zaúčtovány.
  • Co s vysokým úrokem u hypotéky? Pomůže refinancování
    Blíží se vám u hypotéky konec fixace a bojíte se, že vám dají příliš vysoký úrok? Přijde vám, že v jiných bankách mají lepší podmínky i nižší úrokovou sazbu? Pak u nich zkuste refinancovat.
  • Jak na výmaz zápisu z registru dlužníků
    Chtěli jste si vzít půjčku, ale v bance vám žádost zamítli, protože o vás našli záznamy v registru dlužníků? Nechápete, jak jste se na černé listině ocitli a už vůbec ne, jak z ní zmizet? Poradíme vám.
  • Zadali jste špatně číslo účtu a platba se odeslala? Poradíme vám, jak dostat peníze zpět
    Při zadávání transakce jste špatně napsali číslo účtu anebo vybrali nesprávný kód banky? Odeslali jste chybně platbu a vaše peníze odešly na neznámý účet? Víme, co dělat, abyste je dostali zpátky.
  • Jak získat hypotéku, nebo půjčku, kterou vám banka odmítá schválit
    Rádi byste si zažádali o hypotéku, ale bojíte se, že na ni kvůli příjmům nedosáhnete? Kdysi jste dlužili a máte strach, že by se tento fakt negativně podepsal na žádosti o úvěr? Hypotéku můžete získat i tak. Co pro to udělat?
  • Chcete půjčku vyřídit online?
    Na internet se přesunuje stále více služeb. Je to pohodlné a rychlé. Ale je například půjčování si peněz přes web skutečně bezpečné? Je, ale musíte dodržovat jistá pravidla.
  • Jak se nenechat nachytat na internetu
    Internet banking je pro většinu z nás samozřejmá věc. Přesto však podle posledních průzkumů většina z nás riskuje a internetovou bezpečnost zanedbáváme. Jsme tedy ideální šancí pro hackery. A nejenom pro ně.
  • Nechtěná kreditní karta ve schránce? Pochybný trik zkouší i dcera Komerční banky
    Co s ní? Ignorovat, vyhodit do popelnice, poslat zpět odesílateli? Řeč je o kreditních kartách, které začaly některé finanční společnosti posílat poštou lidem - bez ohledu na to, že adresát o službu nemá zájem. Děje se tak navzdory tomu, že Česká národní banka k věci vydala jasné stanovisko, že zákon o platebním styku vydávání nevyžádaných kreditních karet zakazuje.
  • Jaké služby studentům nabízejí banky v roce 2017?
    Studenti mají nárok na řadu výhod. Hýčkají si je pak zejména bankovní a finanční poradci, protože v nich vidí potencionální a dlouhodobé klienty. Jaký je pro ně sortiment finančních služeb?
  • Bilance centrálních bank se začínají rozcházet opačnými směry
    Japonská, americká a evropská. Tři centrální banky světové ekonomiky, které dosud táhly za jeden provaz. Jejich měnová politika se ale začíná lišit tak, jak postupně opouští programy kvantitativního uvolňování.
  • Zvýší ČNB své sazby? A co to udělá se sazbami hypoték?
    Bankovní radu ČNB čeká hlasování o úrokových sazbách a podle některých analytiků by již dnes ve čtvrtek mohlo dojít k rozhodnutí o jejich navýšení. Jak by se tato změna promítla v sazbách hypoték a mají vůbec sazby ČNB sílu ovlivnit výši úrokových sazeb hypoték?
  • FinTech může být i ve vašem telefonu: 4 případy, kdy se to vyplatí
    Nechte chytrý telefon, aby vám to spočítal, ohlídal, zaplatil nebo vypůjčil. FinTech aplikace jsou na vzestupu. A navíc jsou často úplně zdarma.
  • Kdy jsou vaše peníze na internetbanking v ohrožení?
    Internetové bankovnictví je hojně využíváno převážně mezi mladými lidmi. Ulehčuje to čas a čas jsou přece peníze. Bohužel plno z nich také zapomíná na důslednost, která se může řádně prodražit. Kdy vám hrozí u internetového bankovnictví nebezpečí?
  • Co dělat a kde sehnat peníze po ztrátě či krádeži platební karty v zahraničí?
    Léto je konečně tady a zasloužený odpočinek na lehátku u moře může začít. Dovolenková pohoda se ale zvrhne v peklo ve chvíli, kdy si uvědomíte, že je vaše platební karta fuč. Co teď?
  • Které banky snížily úrokové sazby hypoték?
    Hypotéky mají za sebou další bouřlivý měsíc. 11 z 15 bank v červnu měnilo sazby. Zatímco sazby hypoték pokrývající 80 % hodnoty nemovitosti zůstávají prakticky beze změny, u úvěrů nad 80 % prudce stoupají a atakují 3% hranici.
  • Letní Fintech konference v Evropě
    Nové technologické inovace ve světě financí mají na svědomí především startupy a nově vznikající firmy na decentralizované technologii blockchain. Přečtěte si přehled nejzajímavějších konferencí, které se v tomto oboru odehrály či teprve budou konat.
  • FinTech produkty čeká prudký vzestup
    Produkty FinTech (ze slov finance a technologie) změní podle odborníků během několika let bankovní prostředí. Díky technologiím, jakými jsou sociální sítě, internet nebo mobilní telefony už dnes nabízejí nástroje, které zlepšují a obohacují svět financí. Také tím, že jej dělají uživatelsky dostupnější.
  • Spokojeni se svou bankou jsme i proto, že od ní můžeme snadno odejít
    Klienti „kamenných“ bank byli podle průzkumů v loňském roce se svými bankami spokojeni, ale stále více jich využívá FinTech společností, které taky doporučují svým známým a příbuzným.
  • Když máte nečekané výdaje: kde a jak si půjčit?
    Nečekané výdaje můžou být různé. Rozbité auto, nedoplatek za elektřinu nebo neplánovaný výlet. Proto je vhodné mít naspořenou nějakou tu rezervu, která by takové nečekané výdaje pokryla. Pokud rezervu nemáte, můžete si půjčit. Různé půjčky jsou dneska už dostupné pro každého, stačí si jenom vybrat řešení, které bude vyhovovat právě vám.
  • Neplatné papírové padesátikoruny je možné vyměnit do konce března
    Papírové padesátikoruny, jejichž platnost skončila k 1. dubnu 2011, je možné vyměnit na pobočkách České národní banky (ČNB) už jen do konce letošního března. Mezi lidmi přitom bylo podle statistik ČNB ke konci loňského roku ještě 11,6 milionu papírových padesátikorun za 581 milionů korun.
  • Rok 2016 byl v úvěrech na bydlení rekordní
    Rok 2016 těžko nachází srovnání. Banky a stavební spořitelny během loňska půjčily lidem na bydlení více než 280 miliard korun, což je o 38 miliard (y/y +15 %) více než v roce předchozím. Drtivou většinu tvořily hypotéky, kterých bylo zhruba 233 miliard. Jaký byl rok 2016 a jak se bude dařit bankám a spořitelnám letos?
  • 5 věcí, které vám možná maminka o hypotéce neřekla
    Uvažujete o hypotéce, ale pořád nevíte, kterou si vybrat? Je toho na zvážení tolik: fixace, úroková sazba, doba splácení, nákup té správné nemovitosti. Pojďme se podívat na pět rozdílných aspektů každé hypotéky a vyzkoušejte našeho nového pomocníka, který vám rozhodování usnadní.
  • Potvrzeno: V listopadu už sazby hypoték neklesaly
    To, o čem jsme v uplynulých týdnech psali, se naplnilo. Listopad znamená stop poklesu úrokových sazeb. Z pětice velkých bank rozhodly 3 banky o navýšení a další banky se přidaly hned na začátku prosince. Titulní index průměrných nabídkových sazeb vzrostl na 1,86 %.
  • Nový zákon má lépe chránit lidi s úvěrem, platí od 1.11.
    Spotřebitelé budou moci od čtvrtka rychleji splatit dluhy z úvěrů a omezí se jim sankce za pozdní splátky. Lidé usilující o úvěr budou mít také nově před podpisem smlouvy nejméně dva týdny na rozmyšlenou, po níž nemůže poskytovatel úvěru zhoršit podmínky nabídky. Vyplývá to ze zákona o spotřebitelském úvěru, který ve čtvrtek vstupuje v platnost.
  • Centrální evidence účtů je hotová. Bude fungovat od roku 2018
    Kontroverzní zákon o centrální evidenci účtů vstoupil v účinnost 6. října 2016, přičemž samotná centrální evidence účtů by měla fungovat až od 1. ledna 2018. Důvodem zavedení centrální evidence byl požadavek na administrativní zjednodušení postupu oprávněných orgánů veřejné moci při zjišťování, u které úvěrové instituce má či nemá konkrétní osoba veden účet.
  • Banky budou sdílet informace o kybernetických útocích, uvádí novela
    Banky a Česká národní banky by měly sdílet informace o internetových útocích a incidentech a o přijatých opatřeních, jak takovým útokům zabránit. Počítá s tím novela zákona o bankách, kterou poslalo ministerstvo financí k připomínkám.
  • Regulace a růst cen nemovitostí jsou motorem rekordního objemu hypoték
    Blížící se regulace akceleruje poptávku po vlastním bydlení. Banky za uplynulá 3 čtvrtletí rozpůjčovaly na hypotékách bezmála 160 miliard korun. Dalších 36 miliard přidaly stavební spořitelny. Kam až objemy půjček na bydlení porostou?
  • Záložna Creditas dostala od ČNB bankovní licenci
    Největší tuzemská záložna Creditas obdržela od České národní banky bankovní licenci. Od ledna 2017 se tak český bankovní trh rozšíří o další instituci zaměřenou na retailové i firemní zákazníky. ČTK to dnes sdělil předseda představenstva Creditasu Vladimír Hořejší. Udělení licence následně ČTK potvrdil mluvčí ČNB Marek Zeman s tím, že je "před nimi ještě dlouhý proces přeměny."
  • ERB bank není schopna dostát svým závazkům
    ČNB oznámila, že ERB bank není schopna dostát svým závazkům. Do sedmi dnů musí Garanční systém finančního trhu začít s výplatou náhrad vkladů klientům. Banka s ruským kapitálem ERB bank se zaměřuje hlavně na financování českého exportu do Ruska, ale poskytuje i běžné bankovní služby. V ČR má pobočky v Praze a v Karlových Varech.
  • Jak dostat peníze ze zkrachovalé banky
    Doba krachů kampeliček, družstevních záložen a bank je pryč. Přesto i v současné době se můžete dostat do situace, kdy instituce, u které máte uloženy peníze, může zkrachovat. Ke svým penězům se dostanete díky Garančnímu systému finančního trhu.
  • Absurdní poplatky nejen v bankovnictví
    I přes rozruch okolo nesmyslných poplatků v bankovnictví nalezneme v sazebnících bank stále zajímavé absurdity. Absurdní poplatky nám ale účtují také dodavatelé energií a málo se ví třeba o poskytovatelích tankovacích karet. Platíme například za garanci nejnižší ceny nebo za nevyužívání služby.
  • Průzkum: Komunikace pojišťoven s klienty je na dobré úrovni, oproti bankám ale zaostává
    Pojišťovny si dávají záležet na rychlé a kvalitní komunikaci s klientem, oproti bankám však v některých bodech stále zaostávají. I přes určité nedostatky dávají výsledky telefonického a e-mailového mystery testování, které zrealizovala analytická agentura Datank v rámci výzkumu Nejlepší pojišťovna 2016, pojišťovnám v České republice poměrně dobrou vizitku. Partnery výzkumu jsou společnosti KPMG Česká republika a IBM Česká republika.
  • Průzkum: Komunikace bank s klienty je na velmi dobré úrovni
    Banky si dávají záležet na rychlé a kvalitní odpovědi, a to jak v telefonické, tak mailové komunikaci. Celkově dávají výsledky telefonického a e-mailového mystery testování, které zrealizovala analytická agentura Datank v rámci výzkumu Nejlepší banka 2016, bankám v České republice poměrně dobrou vizitku. Partnery výzkumu jsou společnosti KPMG Česká republika a IBM Česká republika.
  • Jak na refinancování hypotéky
    Refinancování úvěrů se stalo běžnou součástí nabídky bank. Běžný spotřebitelský úvěr lze refinancovat velmi snadno. Jak ale postupovat při refinancování hypotéky? Princip je stejný, ale má to svá specifika. Hypotéku lze např. bez sankcí splatit většinou jen na konci období fixace. Refinancování je dobré začít řešit již několik měsíců před koncem fixace.
  • Banky od klientů sbírají čím dál více informací. Nutí je k tomu zákony
    Na 65 % Čechů považuje množství informací sdělovaných bankám za přiměřené, vyplývá z průzkumu SC&C pro Českou bankovní asociaci. Počet údajů, které jsou banky od svých klientů povinny vyžadovat, se však kvůli novým zákonům stále navyšuje.
  • Jak na změnu banky aneb nový běžný účet snadno a rychle
    Bez bankovního účtu a dalších služeb, které banky v rámci něj nabízí, si jen málokdo z nás dokáže svůj život představit. Pokud nejste spokojeni se svou stávající bankou, nezbývá nic jiného než banku změnit. V následujícím textu ukážeme, že změna banky nemusí být žádným strašákem pokud využijete Kodex mobilita klientů.
  • Čínské banky v ČR: Zpočátku pro čínské firmy, poté důraz na lokální trh
    Nárůst zastoupení čínských bank na českém trhu přispěje podle analytiků ke zvýšení obchodu mezi oběma zeměmi a vytvoří základ pro čínské investice ve střední Evropě. Čínské banky na českém trhu mohou v první fázi poskytovat financování a transakční služby čínským firmám v regionu. Časem se pak mohou snažit získat výraznější podíl na lokálním bankovním trhu. Česko je po Španělsku a Francii třetí evropskou zemí, jejíž firmy budou v Číně na online nákupním portálu e-Mall prodávat své výrobky.
  • 100% hypotéky končí. ČNB je zakáže
    Česká národní banka od října zpřísní pravidla pro poskytování hypoték. Banky už nebudou moci poskytovat hypotéky na 100 % zástavní hodnoty nemovitosti (LTV). Maximální limit pro výši hypotéky bude od října 95 % hodnoty zajištěné nemovitosti a od dubna 2017 pak 90 %. Výrazně uvolněné standardy při poskytování hypoték jsou podle Zprávy o finanční stabilitě rizikem. Opatření se týká i stavebních spořitelen. Přísnější pravidla hypoték trh neovlivní.
  • Klienti zkrachovalých bank dostanou peníze za sedm pracovních dní
    Ze dvaceti na sedm pracovních dnů se od 1. června zkracuje lhůta pro výplatu náhrad vkladů, na něž mají nárok klienti zkrachovalé banky, družstevní záložny nebo stavební spořitelny. Informoval o tom Garanční systém finančního trhu, který od 1. ledna 2016 nahradil Fond pojištění vkladů. Ten byl do té doby odpovědný za výplatu náhrad vkladů zkrachovalých finančních institucí.
  • Česká pobočka banky Zuno meziročně snížila ztrátu o 30 procent
    Česká pobočka banky Zuno loni meziročně snížila ztrátu o 30 procent. Banka vykázala ztrátu 151 milionů korun, v roce 2014 to bylo 216 milionů korun, informovala dnes ČTK. Celkově všem bankám a spořitelnám v Česku stoupl loni souhrnný čistý zisk meziročně o 3,8 miliardy na téměř 67 miliard korun.
  • Pošta v dubnu osloví 20 bank a pojišťoven s nabídkou partnerství
    Česká pošta do konce dubna osloví zhruba desítku bank a deset pojišťoven, zda by měly zájem o spolupráci po roce 2017, kdy poště vyprší smlouva s ČSOB a Českou pojišťovnou. Poté chce nabídky transparentně posoudit. Uvedli to dnes zástupci pošty.
  • Banky v Česku oprašují íránské kontakty, některým to vlastníci nedovolili
    Zatímco ještě loni v létě nebylo možné mezi Prahou a Teheránem bezhotovostně převést ani korunu, letos je to jinak. Spolupráci s íránskými finančníky zahájily dva velké bankovní domy – ČSOB a Česká spořitelna.
  • ČEB získala za poslední rok prodejem ztrátových úvěrů jednu miliardu
    Prodej toxických pohledávek se v České exportní bance (ČEB) rozběhl naplno. Exportní banka otevřeně přiznává, že nesplácené úvěry v řádu desítek miliard korun jsou velkým problémem a některých pohledávek je třeba se zbavit.
  • Čtveřice největších bank loni vydělala opět přes 47 miliard Kč
    Čtveřice největších tuzemských bank v roce 2015 vydělala celkem přes 47 miliard Kč, což je zhruba stejně jako předloni. České spořitelně a Komerční bance zisk klesl, ČSOB a UniCredit Bank naopak vzrostl. Vyplývá to z výsledků bank. K ziskovosti bank podle expertů výrazně pomohl růst českého hospodářství a zájem domácností o hypoteční úvěry domácností.
  • Lednový hypoteční rekord: průměrná hypotéka nad 2 mil. Kč! Co nám to říká?
    Start do nového roku vyšel bankám a stavební spořitelnám na jedničku. Objem sjednaných hypoték dosáhl téměř 13 miliard korun. Stavební spořitelny přidaly 3,5 miliard, přičemž raketovým tempem vzrostla produkce Modré pyramidy. Jedna z varovných kontrolek signalizujících známky přehřívání trhu však začala v lednu povážlivě blikat.
  • Jiří Diepolt: Úroky u vkladů neporostou, spíše ještě klesnou
    U bankovních depozitních produktů je v současnosti úročení ve výši od několika desetin procenta až po jedno či dvě procenta u termínovaných vkladů. V letošním roce budou úroky spíše stagnovat či dokonce mírně klesat, uvádí v rozhovoru pro Finance.cz Jiří Diepolt, místropředseda představenstva ANO spořitelního družstva.
  • Růst sazeb příliv hypoték nezastavil, ba naopak
    Navzdory mírnému zvýšení úrokových sazeb 3 největších bank, zájem o hypotéky zůstává rekordní. Během srpna tuzemské banky sjednaly hypoteční úvěry za více než 15 miliard korun a v součtu od začátku roku již banky na hypotékách rozpůjčovaly téměř 124 mld. Kč. Daří se i stavebním spořitelnám, jejichž letošní produkce překonala 30 miliard.
  • Diepolt: V debatách o kampeličkách se zapomíná na zhodnocení členských vkladů
    Sektor družstevních záložen nyní prochází zásadními změnami v oblasti legislativy. Jedním z cílů těchto změn je, aby se člen družstva stal činným spolupodílníkem kampeličky, a tudíž se aktivně zapojoval do činnosti družstva, uvádí v rozhovoru pro Finance.cz Jiří Diepolt, místopředseda představenstva ANO spořitelní družstvo.
  • Nejčastější chyby při placení kartou v zahraničí – děláte je také?
    Doba dovolených se pomalu chýlí ke konci, a proto jí již teď můžeme částečně zhodnotit. Nejčastěji se letos výletníci vydali do Řecka, Turecka či do Chorvatska, kde se v mnoha případech nebáli sáhnout po platební kartě.
  • Je elektronické bankovnictví bezpečné?
    Počet uživatelů elektronického bankovnictví v posledních letech roste. S rozvojem nových technologií je nutné věnovat pozornost dalším bezpečnostním opatřením. Na otázky bezpečnosti dnešního bankovnictví odpovídal Liviu Chirita, manažer oddělení Finanční kriminality společnosti Deloitte.
  • Oživit pražskou burzu se snaží výsledková sezóna
    Na české burze bylo v minulém týdnu po delší době trochu více živo. Ve středu reportovala výsledky mediální společnost CETV, jejíž výsledky byly mírně pozitivní.
  • Kam bezpečně uložit finanční rezervu?
    Aktuální úrokové sazby spořicích účtů nikoho neoslní. I přesto mají tyto produkty nepopiratelné výhody – nabízejí alespoň nějaké zhodnocení a peníze máte v případě potřeby rychle k dispozici. Tyto výhody zůstávají i v současné době, kdy banky úrokové sazby snižují.
  • Polovina českých bank neumožňuje zrušit účet jinak než na pobočce
    Zřízení různých typů bankovních produktů pomocí internetu není dnes nic neobvyklého. Pokud chce ale klient zrušit běžný účet, musí se většinou vydat na pobočku. Přes internet, pomocí infolinky nebo e-mailem je účet možné zrušit u čtyř bank, poštou v osmi případech. Šestkrát z toho však s úředně ověřeným podpisem. Vyplývá to z průzkumu agentury Datank v rámci výzkumu Nejlepší banka 2014 a Nejlepší pojišťovna 2014.
  • Češi bankám věří. Důležitá je transparentnost a výše poplatků
    Češi patří k evropské elitě, pokud jde o využívání online bankovnictví, naopak návštěvy na pobočkách a intenzita využívání bankomatů jsou podprůměrné.
  • Bezpečnost v bankovnictví: Klienti si nemění hesla a neumí zabezpečit chytrý telefon
    Čeští bankovní klienti mají stále značné rezervy v bezpečném využívání bankovních služeb v online prostředí – ohrožují tím své finance, data a osobní údaje. Ze sledování základních kritérií bezpečnosti vyplynul aktuální index bezpečnosti ve výši pouhých 60 %.
  • Rozhok: Lidé bez bankovního účtu? Je to narůstající trend
    O populaci bez přístupu k bankovním službám přednášel na prestižní bankovní konferenci European Payment Forum 2013, která se konala koncem roku ve Vídni. „Světoví finančníci nás tam přijali s respektem, ale s rezervou. Stáváme se pro ně konkurencí, přitom bychom mohli spolupracovat,“ říká Nikolay Rozhok z české centrály společnosti MoneyPolo. Ta chce jako vůbec první provozovatel v České republice spustit předplacené služby také u nás.
  • Co týden dal? Které banky jsou nejvstřícnější?
    Nejvstřícnější bankou na českém trhu je za loňský rok opět Fio banka. Ocenění získala potřetí v řadě. Druhé nejvyšší hodnocení získala Air Bank a třetí místo obsadila UniCredit Bank. Na dalších místech následují Komerční banka a Equa bank. Více v pravidelném týdenním souhrnu.
  • Mobil místo kreditky bude hitem tohoto roku
    Vzpomenete si ještě na dobu, kdy jsme platili výhradně hotově a platební karty jaksi neexistovaly? Banky a obchodníci se však snaží nám při placení ulehčit ještě více a rozhodli se nabízet placení pomocí mobilního telefonu.
  • Prague Banking Club: Uplatnění studentů ve světě bankovnictví a financí
    Máte zájem pracovat ve světě bankovnictví a financí, ale nevěříte svých schopnostem? Prague Banking Club v čele s Martinem Vavrouchem je nový projekt založený studenty, který může inspirovat mnohé další nejen při založení obdobných spolků v dalších studentských městech, ale taktéž nabízí cenné osobní zkušenosti pro úspěch ve světě bankovnictví.
  • Zisk banky Goldman Sachs klesl o více než 20 procent
    New York 16. ledna (ČTK) - Čistý zisk americké investiční banky Goldman Sachs ve čtvrtém čtvrtletí klesl o 21 procent na 2,25 miliardy dolarů (asi 45,5 miliardy Kč). Banka uvedla, že její hospodářský výsledek nepříznivě ovlivnil pokles příjmů z obchodování s dluhopisy, byl však vyšší, než čekali analytici.
  • Podle čeho se při výběru kreditní karty rozhodnout?
    Kreditní karty již dávno nejsou exotickým produktem. S rozrůstající se skupinou jejich příznivců, se rozšiřuje také nabídka. Jak a podle čeho si ale kreditní kartu vybrat, aby bylo její užívání pro držitele co nejvýhodnější?
  • Zaměstnanci – kdy zaručeně nezískáte hypotéku a proč?
    Zaměstnanci patří mezi nejoblíbenější skupinu bank poskytujících hypotéky. Mají totiž prokazatelné a stabilní příjmy, stejně jako vyhlídku nemocenské či „slušného“ invalidního důchodu v případě, kdy si s nimi začne zahrávat osud. Ovšem, najdou se i situace, kdy žádná z bank těmto lidem nepůjčí za žádných okolností. Které to jsou?
  • Nejvýznamnější firmy vyhlašují hospodářské výsledky
    Minulý týden začalo odhalování výsledků nejvýznamnějších firem za třetí kvartál. Ovšem až v tomto týdnu se dozvíme více než 80 procent těch nejpodstatnějších informací o světových gigantech.
  • Co dělat, když chci vyřídit hypotéku
    Chcete si vzít hypotéku, ale nevíte jaké doklady budete potřebovat? Říkají vám něco pojmy, jako je položkový rozpočet a harmonogram prací? Poradíme vám, jak se na vyřízení hypotéky co nejlépe připravit.
  • Nové pořádky nesou riziko
    Dříve byly nejčastěji používaným nástrojem monetární politiky intervence ve prospěch měny a úrokové sazby. O nástrojích jako je kvantitativní uvolňování se ani neuvažovalo. Každá změna úrokových sazeb měla vliv na finanční trhy. A dnes?
  • Refinancování spotřebitelského úvěru u internetových bank v praxi
    Pryč jsou doby, kdy jsme mohli (resp. měli) být vděčni za spotřebitelský úvěr s 30% úrokem. Zostřující se konkurence na bankovním trhu stlačila úrokové sazby úvěrů o pořádný kus níže. Využijte toho! Najděte si výhodnější spotřebitelský úvěr a získejte do svého rodinného rozpočtu peníze navíc.
  • Tauber: Jednotné pojištění musí jít ruku v ruce s jednotným dohledem
    Jednotnou regulaci prosazuje Evropská komise v řadě oblastí. Pro oblast bankovnictví je klíčová bankovní unie. Vedle toho má stát evropský stabilizační mechanismus, který má být nástrojem pro přímou rekapitalizaci bank, uvedl Josef Tauber, předseda správní rady Fondu pojištění vkladů.
  • Když se bankovní bezpečnost stává paradoxem
    Žijeme v době, kdy se používání internetového bankovnictví stalo naprosto běžnou činností, stejně jako tomu je u nákupu zboží přes internet, povídání si s přáteli po skypu nebo seznamování prostřednictvím internetu. Zastavili jste se ale někdy a zkusili jste se zamyslet nad tím, jak je to s bezpečností dat, která dobrovolně poskytujete nejrůznějším institucím? PÁTEČNÍ GLOSA
  • Červnová inflace a spořicí účty v Česku
    Statistici nedávno zveřejnili výsledky inflace za červen 2013. Oproti květnu ceny vzrostly o 0,4 procenta. Svou roli v růstu inflace hrály zejména potraviny a nealkoholické nápoje. Například brambory zdražily o 86 % oproti květnu, což se spotřebitelským košem výrazně „zacloumalo“. Kromě brambor ale zdražilo i další jídlo. Významně stouply ceny drůbeže, mléčných výrobků i čokolády.
  • Bankovní unie: o krok blíže
    Členské země Evropské unie udělaly další krok kupředu směrem k bankovní unii. Na uplynulém summitu Evropské unie byla právě bankovní unie jedním z hlavních projednávaných témat.
  • Jaká bude banka budoucnosti?
    Za posledních dvacet let se svět výrazně změnil. Všichni používáme mobilní komunikační zařízení, zjednodušil se nám přístup k informacím, změnili jsme způsob života i své chování. Co z toho vyplývá pro banku?
  • Matula: Na rozdíl od konkurence nemusíme živit pobočkovou síť
    Rok 2013 má velkou šanci stát se dalším posunem, kdy online banky ještě více vyrostou a zesílí. Hlavní rozdíl mezi námi a přímou konkurencí, jakou je třeba mBank nebo Air Bank, je v tom, že my nemusíme živit pobočkovou síť, uvedl Miloš Matula, člen představenstva ZUNO Bank AG a ředitel ZUNO Česká republika.
  • Společné jmění versus výlučné vlastnictví
    Představte si situaci, že během manželství uložíte finanční prostředky z výlučného vlastnictví na bankovní účet svého manžela. V rámci rozvodových sporů bude manžel považovat tyto peníze za společné. Jsou peníze vaše nebo už se jedná o součást společného jmění manželů?
  • Truhlář: Neúčastníme se dostihu „internetových spořitelen“
    Obchodní model velkých bank je založený na komplikované nabídce, která ztěžuje klientům orientaci a vytváří jakousi informační asymetrii banka – klient. Náš úspěch je v nabídce kompletní a jednoduché sady kvalitních služeb, uvedl v interview pro Finance.cz Roman Truhlář, generální ředitel mBank pro ČR a Slovensko.
  • Kypr: krátkozraká opatření, dlouhodobé následky
    Na zahraniční pomoci závislý Kypr čelí platební neschopnosti a kolapsu svého bankovního systému. Přestože je tato malá země nyní v centru pozornosti představitelů eurozóny, současný napjatý stav ohledně budoucnosti Kypru není žádným novým tématem, ale spíše vyhrocením dlouhodobého kyperského problému. V dnešním článku se podíváme na faktory, které, obrazně řečeno, sráží Kypr na kolena.
  • Co týden dal? Bankéři přijdou o vysoké odměny
    Představitelé členských zemí Evropské unie a zástupci Evropského parlamentu se dohodli na omezení odměn bankéřů. Za běžných okolností nebudou moci odměny přesáhnout základní mzdu. Nová pravidla mají začít platit v lednu 2014. Další události týdne najdete v pravidelném přehledu.
  • Co týden dal? O vrácení poplatků žádejte do konce března
    O vrácení poplatků za vedení úvěru nyní žádá 51.400 klientů bank, které zastupují servery Poplatkyzpět.cz, Bankovnípoplatky.com a Jdeto.de. Celkem je ve hře přes tři čtvrtě miliardy korun. Konečný termín má motivovat nerozhodné klienty, kteří s odesláním plné moci dosud vyčkávali.
  • Kadlecová: Fond pojištění vkladů není schopen sanovat krach velké banky
    Fond pojištění vkladů může přímo řešit problémy menších či středních bank. V případě krachu systémové banky, tedy jedné z těch velkých, přebírá iniciativu ČNB ve spolupráci s Ministerstvem financí, uvedla v interview pro Finance.cz výkonná ředitelka Fondu pojištění vkladů Renáta Kadlecová.
  • Jak zhodnocovat peníze na spořicím účtu
    Jednou ze zásadních služeb, které ovlivňují české bankovnictví, se staly online spořicí účty. Jak už to tak bývá, prvotní nadšení nad zajímavým úrokem, začínají střídat naštvané komentáře zakladatelů kont, kterým se zajímavá úroková sazba snížila stejně jako optimistická očekávání konečně zajímavého účtu.
  • Limity a zneužití platební karty
    Byla Vám ukradena platební karta? Nechali jste PIN společně s kartou a byly Vám vybrány finanční prostředky na rámec zůstatku na účtu? Pojďme společně prostudovat rozhodnutí Nejvyššího soudu České republiky, které nám odpoví nejenom na tyto otázky.
  • Uzavřít hypotéku s variabilní sazbou při minimálních úrokových sazbách je risk
    Rekordně nízké hodnoty variabilních sazeb mohou lákat zájemce o hypotéku. Při volbě mezi fixní a variabilní sazbou by však nikomu neměly uniknout důležité detaily. Jedním jsou aktuální úrokové sazby, druhým pak například klauzule ve smlouvě opravňující banku k automatickému převodu na fixní sazbu.
  • Bylo by pro Česko členství v bankovní unii přínosné?
    Vytvoření fiskální unie v Evropské unii je momentálně odloženo. Evropští diplomaté zaměřili svoji pozornost na bankovní sektor a v Bruselu je teď žhavým tématem vznik bankovní unie. Z České republiky však zaznívají spíše pesimistické názory na integraci v oblasti bankovního dohledu. Jsou obavy na místě?
  • Jaké jsou vyhlídky českých bank pro rok 2013?
    V prostředí ekonomické recese, která českou ekonomiku zasáhla v období, kdy se ještě nestačila vzpamatovat z finanční krize, dosáhne letos mnoho tuzemských bank historicky rekordního zisku. Jak je to možné, když slyšíme nářky nad stagnujícím úvěrovým trhem a na bankovním trhu probíhá stále se vyostřující konkurenční boj na poli poplatků a úročení vkladů?
  • Bankovní unie v eurozóně: posun vpřed nebo jen další nárůst regulace?
    Neustálé tendence k prohlubování integrace v Evropské unii se nyní přetavily v plán na vytvoření bankovní unie. Vydaly se evropské země konečně tím správným směrem a bankovní unie zabezpečí stabilitu finančního sektoru v EU, potažmo eurozóně?
  • Kampelička nebo banka? Proč dnes využít služeb družstevní záložny
    Význam družstevních záložen jako alternativ k běžným bankám roste. Jaké jsou hlavní rozdíly mezi klasickou bankou a kampeličkou? A proč již dnes není třeba se bát podobných skandálů, jako byla známá kauza krachu kampeliček na počátku 90. let?
  • Peníze za nákup zpět nabízejí na internetu cashback servery
    Nakupování na internetu je rychlé, jednoduché a zákazníci si již zvykli, že zde najdou řadu slev. O slevových portálech jste již pravděpodobně slyšeli, aktuálně ale nastupuje nová generace nákupních webů, kterým se říká „cashback“. Na jakém principu fungují? Kolik peněz vám vrátí za nákup zboží a služeb?
  • Mezinárodní den neslyšících a chlebíčky s lososem
    Kontrasty a extrémy v ekonomice jsou zřetelné. Na jedné straně nejsou peníze na zaplacení tlumočníka neslyšícímu člověku, který si chce zajít na třídní schůzky svého slyšícího syna a na straně druhé probíhá večírek banky, kde teče šampaňské proudem, rozdávají se chlebíčky s lososem a generální ředitel baví všechny zaměstnance deštníky ze zmrzlinových pohárů.PÁTEČNÍ GLOSA
  • Proč banky chtějí, abyste platili kartou?
    Už jste někdy přemýšleli, proč mají banky takový zájem na tom, abyste platili kartou, a proč nabízejí bezúročné období u kreditních karet? V tomto článku se exkluzivně dočtete detaily ze zákulisí bankovního ziskového modelu.
  • Smartphone banking už má pevnou pozici. Co bude dál?
    Smartphone banking se postupně stává běžnou součástí našeho života. Přispívá k tomu rostoucí obliba chytrých telefonů, stejně jako finanční instituce, které ve stále větší míře nabízejí řešení pro mobilní platby a bankovnictví. Banka v kapse má celou řadu výhod a tlak konkurence i nároky klientů nutí banky ji dále rozvíjet.
  • Privátní bankovní poradenství: Na prací prášek už nikdy nebudete sami
    V České republice vám stačí deset milionů korun a máte nárok na privátní bankovní poradenství. To tedy znamená pohodlnou koženou sedačku, portské víno a poradce, který má na sobě kvalitní oblek a je ochoten pro vás udělat téměř vše, a to kdykoli.
  • Prémiové bankovnictví vs. „banky pro chudé“
    Už z podstaty je bankovnictví obor, do kterého již nelze vnést nějakou významnější inovaci. Velké většině bank proto klienti platí pouze za značku. Běžný občan nebo podnikatel stejně využije jen základní služby tj. internetbanking, kartu, spořicí účet, běžný účet, případně úvěr. Zavedené banky však těmto základním službám připisují nepřiměřeně vysokou přidanou hodnotu.
  • Proč je Air Bank zelená a mBank červená? Kvůli ufonům a muletě
    Při volbě barvy, na které se následně zakládá celá firemní identita, je vidět roztomilá snaha marketérů ovlivnit pocity nás zákazníků. Občas jim to jaksi nevychází. PÁTEČNÍ GLOSA
  • Proč Air Bank nechce „ukazovat pozadí“? Důvodem není etika
    Aféra „odejitého“ tiskového mluvčího Air Bank odhaluje naivistický pohled lidí na mechanismy trhu a byznys jako takový. Nemylme se, cílem investorů není „být slušný“, ale vydělat peníze. PÁTEČNÍ GLOSA
  • Nedelková: Počet sporů z oblasti úvěrů trvale roste
    V některých případech jsem se setkala i se spory, kdy spotřebiteli v podstatě žádná škoda nevznikla, ale požadoval omluvu po finanční instituci, uvedla v rozhovoru pro Finance.cz Monika Nedelková, finanční arbitr České republiky.
  • Chytré bankovnictví na telefonech - co umí, jak vypadá?
    Bankovnictví v chytrých telefonech je posledním trendem přímého bankovnictví. Oproti klasickému internetovému bankovnictví je rychlejší, dostupné odkudkoli a leckdy přehlednější. PŘEHLED APLIKACÍ SMARTPHONE BANKING PRO IOS, GALERIE Open in Google Docs Viewer Open link in new tab Open link in new window Open link in new incognito window Download file Copy link address Edit PDF File on PDFescape.com Open in Google Docs Viewer Open link in new tab Open link in new window Open link in new incognito window Download file Copy link address Edit PDF File on PDFescape.com
  • Kubáň: Český smartphone banking postrádá invenci
    Český smartphone banking patří ve srovnání se zahraničím k lepšímu průměru, nijak však neoslňuje úrovní invence. Po funkční stránce se většinou jedná o běžný internet banking převlečený do kabátu aplikace pro chytrý telefon, uvedl Michal Kubáň, ředitel společnosti Softec CZ, v rozhovoru pro Finance.cz.
  • Nekrmte banky zbytečně
    O tom, jak dřou banky klienty z kůže na poplatcích, se sice často hovoří, ale lidé jsou líní a navíc se bojí přesunů svých účtů i „zaběhaných“ pravidelných plateb. Přitom ani jedno není problém, protože to musí banka, kterou opuštíte, „nahlásit“ té nové sama. Ale lidé nad nějakou tou svojí stokorunou často mávají rukou. A už vůbec si ani nespočítají, kolik je to stojí třeba ročně.
  • Peníze odeslané na nesprávný účet? Víme, jak si poradit
    Podařilo se Vám provést nesprávnou platbu na cizí bankovní účet? Takové věci se stávají a vše se dá vyřešit. V dnešním článku Vám navrhneme postup řešení pro získání svých peněz zpět.
  • Jarní akční nabídky: Banky zvou na festival i k přečtení dobré knihy
    Nastupující jaro je u finančních institucí obdobím úvěrů na bydlení. Proto nikoho nepřekvapí, že dost akčních nabídek se vztahuje na hypotéky. Mezi akcemi však najdeme i méně obvyklé vlaštovky typu poukázky na nákup knih či slevy na festival.
  • Air Bank vstoupila do bankovního registru jako 50 člen
    Bankovní registr klientských informací dnes oznámil, že jeho novým členem se stala společnost Air Bank, která je tak již padesátým členem úvěrových registrů. Ty zprostředkují svým členům informace o více než 5,4 milionu klientů bankovních a finančních institucí.
  • Domácnosti loni uspořily méně
    Domácnosti naspořily loni nejméně za posledních osm let, dokonce i méně než v „krizovém“ roce 2008. Finanční aktiva domácností vzrostla „jen“ o 125 miliard korun, nejméně od roku 2003, kdy jsme se teprve vzpamatovávali z dotcom minirecese.
  • Být bankéřem je na hlavu
    Krize zásadně ovlivňuje život bankéřů. A nejen to. Samotný život bankéře je velmi náročný. PÁTEČNÍ GLOSA
  • Sedmdesátníci za kasou – odstrašující příklad
    Hypotéky v hodnotě 117 miliard. Vzrůst osobních bankrotů o 89 %. Z deseti manželství se devět rozvede. Česká republika – země plná šokujících údajů.
  • Banky před pogromem
    Jádro pudla v Evropě není jen v pákovém gamblingu a přihlouplé regulaci, navíc totiž v geneticky  historickém spolčení bank a států. A jaký rozdíl je mezi spolčením prospěšným a zločinným?
  • Na finanční gramotnosti je třeba zapracovat, shodují se odborníci
    Jak správně finančně vzdělávat dospělé bylo hlavním tématem konference, která se v pátek uskutečnila na VŠE v Praze. Odborníci nejen z oboru financí tu diskutovali především o stavu finanční gramotnosti v ČR a možnostech jeho zlepšení.
  • Air Bank upřesnila datum startu
    Tuzemská Air Bank ze skupiny PPF finančníka Petra Kellnera zahájí činnost v úterý 22. listopadu.
  • Banky jdou lovit peníze
    Kde vzít peníze na lepení dluhů, na další půjčky zemím již „propadlým“, na budoucí dluhy, které stále rostou. To je zapeklitá otázka Evropy, kterou příliš nevyřešily ani meetingy na nejvyšší úrovni.
  • Sexuologie českých bank a palačinky bez marmelády
    Je pryč. Z měst postupně zmizela reklama Komerční banky „Užij si svůj první bankovní styk“. Na plakátech se rozkoší svíjela mladá dívka, případně mladý chlapec. PÁTEČNÍ GLOSA
  • Air Bank je těsně před spuštěním
    Jsme v poslední fázi příprav před spuštěním Air Bank. Naše systémy jsou připraveny a již dlouho u nás funguje několik desítek plnohodnotných účtů v pilotním provozu, uvádí Air Bank na svých webových stránkách.
  • Test: Platby na pobočkách vs. platby přes internet
    Jak se bude u jednotlivých bank lišit cena, když uskutečníte pět plateb do cizí banky na pobočce, anebo - když to stejné uděláte přes internetové bankovnictví?
  • Přichází bankovní očistec
    Kdybychom si chtěli zahrát na Pýthii ve špatné náladě, která by ale přesto chtěla být cool, možná bychom mohli věštbu nazvat „Lehman Brothers relaunched“.
  • Eurozóna se neobejde bez společné pomoci bankám
    Myšlenka dolití kapitálu do evropských bank se trhům evidentně zamlouvá a akcie tak včera opět putovaly vzhůru, uvedl Jan Bureš, hlavní ekonom Era Poštovní spořitelny ve své ranní glose.
  • Iannone: Plovoucí sazby u hypoték budou výhodnější i nadále
    Každému radím: vezměte si u hypotéky plovoucí sazbu. I kdyby se sazby zvedly, vždy můžete přejít na ty fixní, řekl Paolo Iannone v rozhovoru pro Finance.cz.
  • Květnové akční nabídky: Za infarkt dvojnásobné prachy
    Akce finančních institucí v květnu připomínají, že už i kolotočáři postavili své stánky. Tady získáte dvojnásobek za infarkt, jinde slevu na nábytek, tam zase plyšovou růži. AKTUALIZOVÁNO
  • Bankovní vs. nebankovní klient. Jak se liší?
    Ten dělá to a ten zas tohle, říká parafráze Werichovy písně. Co dělá tedy bankovní klient a co ten, který si půjčuje u nebankovních institucí?
  • Odchodem do důchodu se dluhům nevyhnete, právě naopak
    Počet občanů mající problémy se svými dluhu v posledních letech neustále stoupá. Odchodem do důchodu se samozřejmě dlužníci svých závazků nezbaví, exekuce bude uvalena na jejich důchod. Kolik musí penzistům zůstat v roce 2011 po exekuci?
  • Studenti - snadná kořist exekutorů
    Soudní exekutoři jsou v podstatě podnikatelé - mají z každé exekucí nemalý zisk, proto bývají efektivnější než státní, dravější, a své klienty aktivně vyhledávají.
  • Půjčka jako dárek
    Došly vám finance na dárky? Zadlužování se je hra, která má pravidla jako každá jiná. Uděláte to buď tak, že jdete v klidu dále. A nebo vás také může potkat restart, který však zabere mnohem více času, než vám bude milé.
  • Jakým tržním rizikům jsou banky vystaveny?
    Tržní rizika vyplývají z vývoje tržních kurzů a cen. Co takové změny mohou bankám způsobit a jak se proti nim mohou banky zajistit?
  • Kde získáte nejlevněji okamžitou finanční rezervu?
    Stejná služba, ale markantně jiné ceny. Nakoukneme pod pokličku produku, kterému se dokonalá konkurence vyhla obloukem.
  • Kolik si mohu půjčit od banky?
    Přibližnou částku, kterou můžeme měsíčně splácet, zjistíme, když od čistých rodinných příjmů odečteme všechny povinné splátky a bankou stanovenou částku životních nákladů na domácnost. Nabízíme jednoduchý návod.
  • Ekonomické statistiky srazily akcie
    Po včerejších negativních ekonomických zprávách zavládly na akcích výprodeje. Spotřebitelská důvěra ve Spojených státech činila v září 76,8 bodu, přičemž v předcházejícím měsíci bylo dosaženo hodnoty 81,7 bodu. Trh sice očekával snížení,...
  • Indexy přes úvodní nejistotu opět blízko svých dnešních maxim
    Dnes se zatím prosazuje na amerických trzích volatilní vývoj, avšak prozatím v pozitivním teritoriu (ačkoli Nasdaq na několi okamžiků propadl do červených čísel). Indexy narážejí zhruba na úrovni ...
  • Jaká splátka úvěru na bydlení je pro Vás přijatelná?
    Jak dopadla poslední anketa v sekci Bydlení? Jaká odpověď dostala od čtenářů nejvíce hlasů? Podívejte se s námi na její vyhodnocení …
  • Australský export pšenice klesne
    Austrálie, druhý největší exportér pšenice, snížila z důvodu hrozby El Nina předpověď úrody pro tento rok o 14 procent na 20,5 mil. tun z 24 mil tun oznámených v březnu.
  • Zvýšení exportu čínské kukuřice
    Čína chystá zvýšit export kukuřice o 33 % tento rok, aby snížila  rezervy krmiva a zabránila tím poklesu ceny. Tímto problémem se zabývala i vláda. Tím by se mohl letos čínský export kukuřice zvýšit na 8 miliónů tun z  6 miliónů tun v roce 2001.
  • Neutěšený stav na amerických burzách
    Další eskalace napětí mezi Indií a Pakistánem dnes přispěla k negativnímu otevření amerických trhů.  Když se dnes začalo obchodovat s akciemi, málo investorů se hnalo do většího obchodování.
  • Stalo se na burze
    Středeční obchodování bylo ve znamení dalšího poklesu Českého Telecomu. Prodejní objednávka jej stlačila až k 315,-Kč.
  • Věrnostní program stavební spořitelny
    A je tu další akce, kterou pro své stálé klienty připravila ČMSS - stavební spořitelna, která spravuje více než 1,5 mil smluv o stavebním spoření.
  • Zprávy ze zahraničních burz
    Na nejnižší hodnotu za posledních čtrnáct dní se propadly americké cenné papíry. Německé akcie se pod vlivem negativního otevření amerických trhů propadly znovu do červených čísel. 
  • Neumím vyplnit příkaz k úhradě – pomóóc!
    Mnoho lidí nenávidí komunikaci s úřady, protože z toho plyne vyplňování nějakých formulářů, kterým nerozumí a nemají je rádi. S bankami jsou na tom podobně. Stále vyplňujete nějaké formuláře, ať již chcete vložit peníze na účet, vybrat peníze z účtu, nebo zaplatit příkazem k úhradě.
  • Vyjádření ke zprávě o pojištění psů
    Ve zprávě o tom zda lze pojistit psa i na jeho ztrátu bylo uvedeno, že toto pojištění je možné v rámci pojištění průmyslových rizik. Na zprávu reagovala Česká pojišťovna…
  • Poptávka po stříbře se zvyšuje
    Silver Institute ve své zprávě předpovídá, že v tomto roce dojde k obnově světové poptávky po stříbře.
  • Denní brífink (BBG Finance)
    Obavy a hrozba teroristických útoků brzdí burzu, výhled společnosti Home Depot investory zklamal.
  • Denní přehled trhů (Atlantik)
    Denní přehled trhu dluhopisů (Český trh dluhopisů včerejšího obchodního dne a výhled na dnešek, peněžní trh PRIBOR, swapové sazby, výnosová křivka), zahraniční peněžní trhy (peněžní trh LIBOR, výnosová křivka), devizové trhy (CZK/EUR, CZK/USD), kalendář očekávaných událostí a mnoho dalších informací.
  • Jak lze získat kreditní kartu?
    Blíží se léto a s ním i dovolené, a nebo si potřebujete dovybavit domácnost? Kde na to všechno vzít peníze? Můžete si vzít úvěr pomocí kreditní karty.
  • Obilniny pokračují v růstu
    Sojové boby zahájily týden růstem na devítiměsíční maximum v očekávání chladnějšího počasí na Středozápadě. Mírně za boby v posilování zaostávala i kukuřice.
  • Komoditní trhy v kostce
    Norsko, třetí největší vývozce ropy na světě, oznámilo, že plánuje po 30. červnu zvýšit svou produkci ropy. Spolu se svým větším rivalem, Ruskem, tím pádem bude ohrožovat snahu OPECu o udržení cen na jím požadované úrovni.
  • Co je to platba třetí osobou?
    Penzijní fondy umožňují platit příspěvky na penzijní připojištění i jiným osobám než účastníkům. Přispívat může zaměstnavatel nebo třetí osoba. Kdy se uvádí, že se jedná o třetí osobu?
  • Kurz kakaa na významné rezistenci
    Produkci kakaových bobů se daří v oblastech, kde klima splňuje následující podmínky: relativně vysoká teplota, dostatek dešťových srážek a jejich dobrá distribuce, hodně stínu a vysoká vlhkost.
  • Produkce pšenice v Kanadě slábne
    Kanadští farmáři v posledních letech přecházejí od pěstování pšenice k produkci prasat, hovězího dobytka a hrachu.
  • Jak si stojí koruna, euro a dolar? (Ruesch)
    Koruna včera zažila poměrně dramatický den, když se vlivem technického obchodování a nízkého objemu dostala na nové 2,5 týdenní maximum vůči jednotné evropské měně.
  • Denní brífink (BBG Finance)
    Středeční seance skončila pro burzovní indexy smíšeně, níže stahovaly farmaceutické tituly.
  • Výsledky stavební spořitelny v prvním čtvrtletí
    Jak si vedla největší stavební spořitelna na našem trhu? Kolik uzavřela za první čtvrtletí nových smluv o stavebním spoření a kolik poskytla nových úvěrů ze stavebního spoření a překlenovacích úvěrů?
  • Ranní měnový přehled
    Dolar se obchodoval ve velice těsném rozptylu během asijské seance a udržel si své zisky oproti euru a yenu.
  • Denní přehled trhů (Atlantik)
    Denní přehled trhu dluhopisů (Český trh dluhopisů včerejšího obchodního dne a výhled na dnešek, peněžní trh PRIBOR, swapové sazby, výnosová křivka), zahraniční peněžní trhy (peněžní trh LIBOR, výnosová křivka), devizové trhy (CZK/EUR, CZK/USD), kalendář očekávaných událostí a mnoho dalších informací.
  • Jak snížit telefonní účet za mobil?
    Jak ušetřit za telefon? Znáte to sami. Každý měsíc údiv nad účtem za mobilní telefon. Vždycky si říkáte, že příště se budete krotit. Ale jak na to?
  • Kukuřice na pětiměsíčním maximu
    Pokračující bouřky na americkém Středozápadě i nadále zpožďují setbu kukuřice. Pokud by špatné počasí pokračovalo, část farmářů místo této obilniny oseje pole sójou.
  • Úroda pomerančů na Floridě klesla
    Během páteční seance zaznamenal červencový futures kontrakt na mražený pomerančový koncentrát solidní růst, když posílil o 170 bodů a uzavřel na 88,50 centech za libru.
  • Uzavírání krátkých pozic v cukru
    Futures kontrakty na cukr v pátek na Coffee, Sugar & Cocoa Exchange významně posilovaly, když fondy uzavíraly své krátké pozice a výrazně tak nakupovaly.