Štítek internetbanking

Internetbanking je internetové bankovnictví, díky kterému má klient online přístup ke svému účtu za pomoci přístupových údajů. Dnes již bývá zřizováno společně s účtem a u naprosté většiny bank je bez poplatků. Klient díky němu nemusí kvůli každé drobnosti do banky.Jeho prostřednictvím pak lze podávat příkazy k úhradě, kontrolovat stav účtu a přijímat a odesílat platby.

Související obsah

Související štítky

Související slova ve slovníku

Související zprávy

  • Jen mi potvrzujte SMS a jděte vařit? Kybernetickou negramotností přicházíme o miliony
    Triky podvodníků neznají mezí. A nízká finanční gramotnost řady lidí tomu nahrává. V některých případech můžete využít pojištění kybernetických rizik. Vždy je ale důležité se i vzdělávat.
  • Hlásit se do online banky pohodlně a zároveň bezpečně je výzva pro vývojáře
    Většina klientů chce s bankou komunikovat hlavně digitálně. Obávají se však, zda je to bezpečné. Jak najít hranici mezi kvalitním zabezpečením a uživatelskou přívětivostí?
  • Nejčastější triky podvodníků, kteří ohrožují vaše internetové bankovnictví
    Používáte internetové bankovnictví? Podvodníci a internetoví slídilové jsou čím dál vychytralejší. Jak útočí na klienty bank nejčastěji a jak se bránit?
  • Jak překonat omezení bankovní identity?
    S bankovní identitou se nepřihlásíte třeba ke své zdravotní pojišťovně, škole či nemocnici. Ale můžete ji využít k jednorázové aktivaci Mobilního klíče eGovernmentu. S ním se pak dostanete i tam, kam vás s bankovní identitou nepustí.
  • Jaké inovace a FinTech vám mohou nabídnout banky?
    Hledáte účet, který by vám umožňoval nejen správu vašich financí, ale i možnost spoření či investic? Chtěli jste zkusit nakoupit kryptoměny, ale na vlastní pěst jste se toho báli? Dnes to lze i prostřednictvím běžného účtu. Kde a jak?
  • V čem se liší čeští klienti bank oproti těm v západní Evropě?
    Banky musí vykročit nad rámec tradičních služeb, aby se udržely na trhu, protože jim do řemesla začínají fušovat start-upy i velké internetové společnosti. Jak jsou na tom české banky? V čem se liší čeští klienti oproti těm v západní Evropě?
  • Chystáte se na studium dvou vysokých škol najednou? Na co se připravit?
    Jaké jsou úskálí studia na dvou vysokých školách? Jak si naplánovat čas, abyste se z toho nezbláznili? Kdy budete platit poplatky za studium?
  • Jaké jsou kódy bank v ČR?
    Podívejte se na přehled bankovních kódů jednotlivých bankovních institucí a spořitelen, abyste věděli, na účet které banky své peníze posíláte.
  • Jak nás weby vždy nalákají ke koupi?
    Ačkoli tomu bylo ještě před několika lety jinak, dnes už se nákupům na webu nevyhýbáme. Podle Českého statistického úřadu (ČSÚ) loni na internetu něco koupil každý druhý Čech – 54 % z nás si něco online pořídilo, v roce 2005 přitom na webu nakoupilo jen 5 % Čechů. 
  • Jak a kde si zřídit transparentní účet
    Rádi byste si vytvořili transparentní účet a nevíte, jak na to? Jaké banky tuto možnost nabízejí a kdy je dobré po něm „sáhnout“?
  • Už jste někdy za oběd zaplatili Facebookem?
    V posledním dílu seriálu, který se věnuje elektronickým převodům peněz, se podíváme do blízké budoucnosti. Finance se totiž dají převádět i jinak – třeba pomocí sociálních sítí. V České republice se tato změna teprve chystá.
  • Bankovní převod do zahraničí: co se vyplatí znát?
    Elektronické převody peněz mezi bankami dnes provádí už asi každý. Je samozřejmě možné posílat finance nejen do tuzemských bank, ale také za hranice.
  • Jak dlouho trvá, než se převedou peníze z banky do banky?
    Elektronické převody peněz mezi bankami jsou dnes samozřejmostí a nejspíše si bez nich již neodkážeme tok našich financí představit. Je asi jasné proč – nepotřebujeme hotovost.
  • Ty nej programy a appky pro domácí kancelář
    Malí podnikatelé se cítí pod haldou papírů zakleknutí a ještě si musí kupovat řadu programů. Přitom si mohou stáhnout alternativy Microsoft Office, které jsou zdarma. A s plánováním času a schůzek jim pomohou jiné appky a programy.
  • Nej programy a apky pro malé podnikatele a živnostníky
    Malý podnikatel se potýká s množstvím papírování, které mu může ulehčit pár programů. Jejich používání je lehké a intuitivní. Které jsou ty nejlepší? A v čem všem vám ulehčí život?
  • Komu se vyplatí založit PayPal?
    Uvažujete o založení elektronické peněženky? Přemýšlíte, v čem se vám vlastně vyplatí? A nestojí to náhodou něco? Přečtete si výhody, nevýhody i návod, jak založit PayPal.
  • Účty našich bank – propojte se!
    Máte účty u několika bank? Nejste sami, po krachu několika bankovních ústavů po roce 1990, to tak snad udělal každý a diverzifikaci účtů se dnes brání jen málokdo. Do letoška jsme ale museli své účty ovládat každý zvlášť. To ale od půlky ledna neplatí.
  • Kyberbezpečnostní rizika pro rok 2018
    Kyberpezpečnost není dobré podceňovat. Podívejte se na oblasti, kde bude riziko při online aktivitách v roce 2018 nejspíš růst.
  • Jak zadat příkaz v bance, aby platba došla do konce roku 2017
    Blíží se konec roku a vánoční dny klidu a míru. Pokud plánujete do konce roku odeslat ještě nějaké platby, typicky například splátku pro stavební spoření, abyste získali plnou státní podporu za rok 2017, tak si dejte pozor na data zadání příkazů ve své bance, aby byly tyto platby včas zaúčtovány.
  • Měli byste se bát, když nakupujete na českých e-shopech?
    Vánoce se pomalu blíží a s nimi i (ne)příjemná povinnost, která spočívá v nakupování dárků. Plno Čechů k tomu pak využívá především e-shopy. Jsou ale dostatečně zabezpečené?
  • Zadali jste špatně číslo účtu a platba se odeslala? Poradíme vám, jak dostat peníze zpět
    Při zadávání transakce jste špatně napsali číslo účtu anebo vybrali nesprávný kód banky? Odeslali jste chybně platbu a vaše peníze odešly na neznámý účet? Víme, co dělat, abyste je dostali zpátky.
  • Všude stejně: jak moc riskujete, když používáte univerzální hesla a pořád stejný PIN?
    Stejně jako se rozšiřuje virtuální svět kolem nás, rozšiřují a prohlubují se také možnosti elektronických zlodějů, kteří čekají jen na to, až si kvůli nedostatku času budeme zjednodušovat možnosti přístupu k našim kontům a dalším citlivým datům.
  • Jak se nenechat nachytat na internetu
    Internet banking je pro většinu z nás samozřejmá věc. Přesto však podle posledních průzkumů většina z nás riskuje a internetovou bezpečnost zanedbáváme. Jsme tedy ideální šancí pro hackery. A nejenom pro ně.
  • Nejste spokojení s mobilním operátorem? Změňte ho
    Máte se svým operátorem problémy? Rádi byste přešli pod jiného, protože má podstatně výhodnější nabídky? Zdá se vám, že s vámi nejednají férově? Co můžete dělat?
  • Jaké služby studentům nabízejí banky v roce 2017?
    Studenti mají nárok na řadu výhod. Hýčkají si je pak zejména bankovní a finanční poradci, protože v nich vidí potencionální a dlouhodobé klienty. Jaký je pro ně sortiment finančních služeb?
  • Koupit, či nekoupit? Podvodné obchodníky na internetu můžete odhalit selským rozumem.
    Na internetu dnes nakupuje každý třetí Čech. Nejčastěji se jedná o oblečení, doplňky anebo elektroniku. S narůstajícím počtem uživatelů ale zároveň vzrůstá i počet podvodníků, kteří se na internetu snaží okrádat lidi. Jak se jim bránit?
  • FinTech může být i ve vašem telefonu: 4 případy, kdy se to vyplatí
    Nechte chytrý telefon, aby vám to spočítal, ohlídal, zaplatil nebo vypůjčil. FinTech aplikace jsou na vzestupu. A navíc jsou často úplně zdarma.
  • Kdy jsou vaše peníze na internetbanking v ohrožení?
    Internetové bankovnictví je hojně využíváno převážně mezi mladými lidmi. Ulehčuje to čas a čas jsou přece peníze. Bohužel plno z nich také zapomíná na důslednost, která se může řádně prodražit. Kdy vám hrozí u internetového bankovnictví nebezpečí?
  • Letní Fintech konference v Evropě
    Nové technologické inovace ve světě financí mají na svědomí především startupy a nově vznikající firmy na decentralizované technologii blockchain. Přečtěte si přehled nejzajímavějších konferencí, které se v tomto oboru odehrály či teprve budou konat.
  • Spokojeni se svou bankou jsme i proto, že od ní můžeme snadno odejít
    Klienti „kamenných“ bank byli podle průzkumů v loňském roce se svými bankami spokojeni, ale stále více jich využívá FinTech společností, které taky doporučují svým známým a příbuzným.
  • Jak jste na tom s bezpečností na internetu?
    Bezpečnost na internetu – téma tisíckrát omílané, a přesto jakoby se některých vůbec netýkalo. A to I presto, že hackeři můžou zneužít od vašeho facebookového profilu, až po odlehčení bankovního účtu od financí. Že se to týká jen známých lidí? To je pravda jen zčásti. Pokud jsou někde dveře bez zámku, proč by jimi hackeři nevešeli a nezkomplikovali majitelům život?
  • Na netu nejste nikdy v bezpečí
    Dokážete si ještě představit život bez internetu? Možná, když spíte. Jinak s jeho pomocí komunikujeme, nakupujeme, obchodujeme, čteme zprávy a každý si nakonec může doplnit, jak jej využívá. Jenže s komfortem roste i riziko. Co všechno se může stát a kde být obezřetní?
  • Průzkum: Komunikace bank s klienty je na velmi dobré úrovni
    Banky si dávají záležet na rychlé a kvalitní odpovědi, a to jak v telefonické, tak mailové komunikaci. Celkově dávají výsledky telefonického a e-mailového mystery testování, které zrealizovala analytická agentura Datank v rámci výzkumu Nejlepší banka 2016, bankám v České republice poměrně dobrou vizitku. Partnery výzkumu jsou společnosti KPMG Česká republika a IBM Česká republika.
  • České banky mají vysoké zabezpečení elektronických plateb
    České banky mají v rámci Evropy nadstandardní zabezpečení elektronických plateb. Řadí se tak na špičku například s Velkou Británii, Lucemburskem a Švýcarskem. Vyplývá to ze studie poradenské společnosti Grant Thornton, o které informovala Česká bankovní asociace.
  • Přes internet nakupuje asi polovina Čechů. Musíme budovat důvěru, tvrdí odborníci
    Připadá vám, že lidé stále více nakupují přes internet? Není to jen domněnka, ale skutečnost. Dokazují to i čísla, které zveřejnil Česká statistický úřad. Zkušenost s nákupem přes internet mělo v loňském roce 42 procent lidí. Avšak stále to znamená, že přes polovinu lidí tento způsob obchodování stále nevyužívá. Odborníci na elektronické obchodování vidí na českém trhu obrovský potenciál. Ve Velké Británii a Dánsku, které jsou v tom v Evropské unii rekordmany, nakupuje na internetu téměř 80 procent obyvatel.
  • 60 % českých průmyslových objektů nemá dostatečnou ochranu před kybernetickými útoky
    Až 60% průmyslových objektů v Česku nemá podle údajů společnosti Auris, patřící do skupiny Delta Capital, dostatečnou ochranu před hrozbou kybernetických útoků. Jedná se zejména o energetiku, telekomunikace, dopravu, chemický, vodní nebo potravinářský průmysl.
  • Pojištění nástrah online života
    Na internetu můžete přijít o peníze i dobrou pověst. Cílem útočníků jsou hesla do internetového bankovnictví, platebních karet, sociálních sítí a redakčních systémů. Internetová rizika si lze pojistit. Které pojišťovny toto pojištění nabízejí?
  • Heslo do online bankovnictví si většina Čechů aktivně nemění
    Třetina Čechů někdy půjčila svou platební kartu někomu blízkému a pouze necelá pětina lidí si pro své nákupy vybírá výhradně online obchodníky s 3D Secure zabezpečením. To jsou jen některé nešvary, na které ČSOB přišla ve svém průzkumu. Šetření je součástí kampaně, kterou banka poukazuje na nástrahy číhající na klienty a jejich peníze nejen na internetu.
  • Obětí phishingu a škodlivých virů přibývá
    Podle statistik ČSOB a Ery útočí hackeři nejčastěji na účty klientů prostřednictvím podvodných e-mailů a škodlivých virů. Phishing a malware představují 78 % všech evidovaných útoků, zbytek tvoří útoky s využitím sociálních sítí, zejména Facebooku. Počet kybernetických útoků meziročně stoupl o desítky procent. Odborníci odhadují, že počet některých typů útoků může letos vzrůst oproti loňsku dokonce až o stovky procent. Metody phishingových a malwarových útoků jsou navíc stále sofistikovanější a nebezpečnější, jen v loňském roce byly příčinou neoprávněného odčerpání peněz z účtů přes kanály elektronického bankovnictví v 95 % případů. Specialisté na bezpečnost upozorňují, že uživatelé by měli dobře chránit nejen své počítače, ale i chytré telefony, zejména ty s operačním systémem Android.
  • Je elektronické bankovnictví bezpečné?
    Počet uživatelů elektronického bankovnictví v posledních letech roste. S rozvojem nových technologií je nutné věnovat pozornost dalším bezpečnostním opatřením. Na otázky bezpečnosti dnešního bankovnictví odpovídal Liviu Chirita, manažer oddělení Finanční kriminality společnosti Deloitte.
  • Sedm tipů jak na platební karty
    Češi používají platební karty k bezhotovostním platbám stále častěji. Z údajů Sdružení pro bankovní karty vyplývá, že zatímco v roce 2012 s nimi uskutečnili 308 miliónů transakcí, vloni už to bylo o téměř 70 miliónů více. Za jeden rok tak jejich počet vzrostl o 22,6 %, za posledních pět let pak o 94,6 %.
  • Češi bankám věří. Důležitá je transparentnost a výše poplatků
    Češi patří k evropské elitě, pokud jde o využívání online bankovnictví, naopak návštěvy na pobočkách a intenzita využívání bankomatů jsou podprůměrné.
  • Bezpečnost v bankovnictví: Klienti si nemění hesla a neumí zabezpečit chytrý telefon
    Čeští bankovní klienti mají stále značné rezervy v bezpečném využívání bankovních služeb v online prostředí – ohrožují tím své finance, data a osobní údaje. Ze sledování základních kritérií bezpečnosti vyplynul aktuální index bezpečnosti ve výši pouhých 60 %.
  • Banka 3.0: mBank spouští bankovnictví nové generace, které zjednoduší zákazníkům život
    Nové internetové bankovnictví nabité inovativními technologickými řešeními, které doposud nebyly bankami použity, bylo právě spuštěno. Spolu s ním inovuje mBank i svůj firemní design, web a logo. Produktová nabídka a služby mBank budou ještě přehlednější a uživatelsky atraktivnější.
  • Nové internetové bankovnictví mBank udává směr a sklízí mezinárodní ocenění
    Nové internetové bankovnictví mBank S.A. se stalo měřítkem inovačních řešení v oblasti internetového bankovnictví. Společnost Forrester Research (USA), jedna z nejuznávanějších analytických a poradenských firem, vydala na toto téma zvláštní zprávu, která je založena na detailní analýze a předkládá doporučení pro ostatní banky a technologické firmy po celém světě, které realizují podobné projekty.
  • Když se bankovní bezpečnost stává paradoxem
    Žijeme v době, kdy se používání internetového bankovnictví stalo naprosto běžnou činností, stejně jako tomu je u nákupu zboží přes internet, povídání si s přáteli po skypu nebo seznamování prostřednictvím internetu. Zastavili jste se ale někdy a zkusili jste se zamyslet nad tím, jak je to s bezpečností dat, která dobrovolně poskytujete nejrůznějším institucím? PÁTEČNÍ GLOSA
  • Matula: Na rozdíl od konkurence nemusíme živit pobočkovou síť
    Rok 2013 má velkou šanci stát se dalším posunem, kdy online banky ještě více vyrostou a zesílí. Hlavní rozdíl mezi námi a přímou konkurencí, jakou je třeba mBank nebo Air Bank, je v tom, že my nemusíme živit pobočkovou síť, uvedl Miloš Matula, člen představenstva ZUNO Bank AG a ředitel ZUNO Česká republika.
  • Truhlář: Neúčastníme se dostihu „internetových spořitelen“
    Obchodní model velkých bank je založený na komplikované nabídce, která ztěžuje klientům orientaci a vytváří jakousi informační asymetrii banka – klient. Náš úspěch je v nabídce kompletní a jednoduché sady kvalitních služeb, uvedl v interview pro Finance.cz Roman Truhlář, generální ředitel mBank pro ČR a Slovensko.
  • Jak zhodnocovat peníze na spořicím účtu
    Jednou ze zásadních služeb, které ovlivňují české bankovnictví, se staly online spořicí účty. Jak už to tak bývá, prvotní nadšení nad zajímavým úrokem, začínají střídat naštvané komentáře zakladatelů kont, kterým se zajímavá úroková sazba snížila stejně jako optimistická očekávání konečně zajímavého účtu.
  • Kampelička nebo banka? Proč dnes využít služeb družstevní záložny
    Význam družstevních záložen jako alternativ k běžným bankám roste. Jaké jsou hlavní rozdíly mezi klasickou bankou a kampeličkou? A proč již dnes není třeba se bát podobných skandálů, jako byla známá kauza krachu kampeliček na počátku 90. let?
  • Peníze za nákup zpět nabízejí na internetu cashback servery
    Nakupování na internetu je rychlé, jednoduché a zákazníci si již zvykli, že zde najdou řadu slev. O slevových portálech jste již pravděpodobně slyšeli, aktuálně ale nastupuje nová generace nákupních webů, kterým se říká „cashback“. Na jakém principu fungují? Kolik peněz vám vrátí za nákup zboží a služeb?
  • Smartphone banking už má pevnou pozici. Co bude dál?
    Smartphone banking se postupně stává běžnou součástí našeho života. Přispívá k tomu rostoucí obliba chytrých telefonů, stejně jako finanční instituce, které ve stále větší míře nabízejí řešení pro mobilní platby a bankovnictví. Banka v kapse má celou řadu výhod a tlak konkurence i nároky klientů nutí banky ji dále rozvíjet.
  • Prémiové bankovnictví vs. „banky pro chudé“
    Už z podstaty je bankovnictví obor, do kterého již nelze vnést nějakou významnější inovaci. Velké většině bank proto klienti platí pouze za značku. Běžný občan nebo podnikatel stejně využije jen základní služby tj. internetbanking, kartu, spořicí účet, běžný účet, případně úvěr. Zavedené banky však těmto základním službám připisují nepřiměřeně vysokou přidanou hodnotu.
  • Peníze odeslané na nesprávný účet? Víme, jak si poradit
    Podařilo se Vám provést nesprávnou platbu na cizí bankovní účet? Takové věci se stávají a vše se dá vyřešit. V dnešním článku Vám navrhneme postup řešení pro získání svých peněz zpět.
  • Test: Platby na pobočkách vs. platby přes internet
    Jak se bude u jednotlivých bank lišit cena, když uskutečníte pět plateb do cizí banky na pobočce, anebo - když to stejné uděláte přes internetové bankovnictví?
  • Indexy přes úvodní nejistotu opět blízko svých dnešních maxim
    Dnes se zatím prosazuje na amerických trzích volatilní vývoj, avšak prozatím v pozitivním teritoriu (ačkoli Nasdaq na několi okamžiků propadl do červených čísel). Indexy narážejí zhruba na úrovni ...
  • Australský export pšenice klesne
    Austrálie, druhý největší exportér pšenice, snížila z důvodu hrozby El Nina předpověď úrody pro tento rok o 14 procent na 20,5 mil. tun z 24 mil tun oznámených v březnu.
  • Zvýšení exportu čínské kukuřice
    Čína chystá zvýšit export kukuřice o 33 % tento rok, aby snížila  rezervy krmiva a zabránila tím poklesu ceny. Tímto problémem se zabývala i vláda. Tím by se mohl letos čínský export kukuřice zvýšit na 8 miliónů tun z  6 miliónů tun v roce 2001.
  • Co je to platba třetí osobou?
    Penzijní fondy umožňují platit příspěvky na penzijní připojištění i jiným osobám než účastníkům. Přispívat může zaměstnavatel nebo třetí osoba. Kdy se uvádí, že se jedná o třetí osobu?
  • Sucho v Brazílii snizuje úrodu cukru
    Cena cukru vzrostla na šestitýdenním maximum díky očekávání, že suché počasí sníží brazilskou sklizeň. Brazílie je přitom největším světovým producentem.
  • Kukuřice na pětiměsíčním maximu
    Pokračující bouřky na americkém Středozápadě i nadále zpožďují setbu kukuřice. Pokud by špatné počasí pokračovalo, část farmářů místo této obilniny oseje pole sójou.
  • Zisk vzrostl o 120 % za první tři měsíce
    Hospodaření GE Capital Bank skončilo v prvním čtvrtletí tohoto roku čistým ziskem 177,95 mil. Kč. V porovnání se stejným obdobím loňského roku, kdy banka vytvořila zisk 81,08 mil. Kč, došlo k jeho růstu o 119,5%.
  • Zprávy ze zahraničních burz
    Američtí investoři si zřejmě uvědomili, že americké akcie propadly během uplynulých dní na velice nízké hodnoty, a proto nastala korekce směrem vzhůru.  Investoři dnes vzhůru posunuli akcie technologických firem, jelikož se všeobecně očekává lepší hospodářské výsledky polovodičové firmy Applied Materials Inc., která zítra zveřejní výsledky čtvrtletního hospodaření.
  • Zpomalení růstu životního pojištění
    Oproti minulému roku došlo k nižšímu nárůstu životního pojištění za první čtvrtletí 2002. Loňský nastartovaný růst tak letos zatím poněkud ochabl.
  • Dolar profituje z možné intervence
    Dolar šel nahoru během asijské seance, důvodem byl mírný výběr zisků a týdenní absenci japonských obchodníků. . Evropské trhy jsou dnes otevřeny mino Velkou Británii.