Štítek finanční deriváty

Finanční deriváty jsou cenné papíry, které jsou odvozené od jiných cenných papírů, tzv. podkladového aktiva. Finanční deriváty jsou vhodné pro zajištění rizika budoucích obchodů a také pro zvýšení likvidity původních cenných papírů. Finanční deriváty jsou termínované kontrakty, které představují určité časové zpoždění mezi uzavřením samotné smlouvy a uskutečněním obchodu.

Související štítky

Související zprávy

 • Výprodeje na akciových trzích mohly způsobit algoritmy
  Akciové trhy jsou opět pod tlakem a to navzdory pozitivním výstupům z víkendového summitu G20 v Argentině, kde se prezidenti dvou největších ekonomik Číny a USA dohodli na 90denním příměří v obchodním sporu, během kterého na sebe nebudou zavádět další cla. Akciové trhy vnímaly zprávy pozitivně a v pondělí otevřely silným nákupním gapem.
 • Trump: celebrita či státník? Brexitové déja vu se nekonalo
  Trumpovo vítězství vyrazilo investorům dech. Vypadalo to na brexitové déj? vu. Odhady, že evropské akcie zareagují na Trumpovo vítězství více než 5% poklesem, se však nepotvrdily. V Evropě naopak přišel solidní růst. Co způsobilo takovýto obrat sentimentu ohledně Trumpa?
 • Vývoj poptávky a nabídky na trhu zlata
  Trh se zlatem se v letošním roce ustálil v porovnání s minulým rokem, kdy investorská veřejnost byla svědkem rychlého poklesu jeho ceny o 25 procent. To vyvolalo skokový nárůst poptávky po žlutém kovu. Důkazem toho je vývoj ceny zlata v období Q1 2013 až Q1 2014 v místních cenách v jednotlivých zemích, zejména pak Číny a Indie, který nasvědčuje, že nákupní horečka proběhla především v polovině loňského roku.
 • Skotské referendum a jeho vliv na britskou libru
  Skotsko bylo 307 let součástí Velké Británie. Nyní se však připravuje na hlasování o nezávislosti. Referendum je naplánováno na 18. září 2014. Nicméně finanční trhy tuto událost zatím přehlížejí a nezapočítávají ji do ceny aktiv.
 • Konec hry papírových US a UK derivátů je blíž a blíž
  Začátkem roku jsme konstatovali, že rok 2014 by neměl pro zlato představovat horskou jízdu podobnou jako v roce 2013. Od začátku roku jsme se dostali do rozdílu pouhých 15 % (1 382 dolarů/unci v půlce března, 1201 dolarů/unci začátkem roku).
 • Analýza: Platina může v růstu následovat palladium
  Cena palladia během posledního roku významně rostla. Doporučili jsme jej na nákup společně s vypuknutím ukrajinské krize 12. března. Od té doby palladium absolvovalo již 12procentní růst, zatímco platina od té samé doby posílila pouze o půl procenta.
 • Další černá labuť na trhu
  Zatímco někteří investoři si naplno užívají přicházející léto s rozkvetlými loukami a klidnými jezírky, jiní na hladinách vodních ploch spatřují kroužit černé labutě. Jednou z takovýchto černých labutí jsou nyní ve světě financí rozevírající se na trhu s opcemi.
 • Jak nejlépe zhodnotit malé peníze?
  Investování už dávno není doménou bohatých lidí. Dnes můžete investovat od několika stokorun. Nečekejte však, že se z malých částek stanou za pár let miliony. Kde můžete zhodnotit své úspory?
 • Havlena: Online obchodování je vhodné pro každého
  Naši klienti se nespokojí s výnosem, který jim nabízí jeho banka na spořicím účtu a hledají další alternativní způsoby zhodnocení peněz. Říká v rozhovoru pro Finance.cz Robert Havlena, Marketing a PR manažer společnosti HighSky Brokers, a.s.
 • Komoditní trhy v kostce
  Největší odborová federace ve Venezuele za podpory největší státní průmyslové asociace v zemi vstoupila včera do jednodenní celostátní stávky, která je vyjádřením souhlasu se stávkou ve státní naftařské společnosti.
 • Jak si stojí koruna, euro a dolar ? (Ruesch)
  Koruna dosáhla opět nového historického maxima vůči společné evropské měně, které má hodnotu 30,05 CZK/EUR.  Koruna začala posilovat hned po otevření trhu.
 • Další silný pád v lean hogs
  Futures ceny na lean hogs obchodované na Chicago Mercantile Exchange včera zažily další prudký pád.
 • Pšenice odolala výprodeji
  Futures ceny na pšenici na CBOT i na Kansas City Board of Trade dokázaly včera nepatrně posílit a vyhnuly se tak masivnímu výprodeji, který postihl trhy se sójovými boby a kukuřicí.
 • Komoditní trhy v kostce
  Po vyšším otevření kvůli očekávanému zlepšení aktivity na cash trzích, zavřely ve středu futures kontrakty na dobytek na Chicago Mercantile Exchange se ztrátou.
 • Denní brífink (BBG Finance)
  Indexy uzavíraly opět se ztrátou, varování firem nepolevuje.