Štítek futures

Termínovaný kontrakt neboli futures je smlouva, která je uzavřena na danou dobu, neboli je dán termín, jak smlouva platí. V rámci této smlouvy je sjednána cena, za kterou bude proveden daný obchod v budoucnosti. Futures slouží jako zajišťovací nástroj budoucích obchodů.

Související štítky

Související slova ve slovníku

Související zprávy

 • Konec papírového zlata
  Papírové zlato a stříbro zažívá krušné časy. Papírovou formu drahých kovů je možné přirovnat k určité formě fiat měny. Rozdíl ve vnímání papírové formy komodit, která je určována futures kontrakty, a cenou fyzických komodit, jenž je vytvářená nákupem a dodávkou, se neustále rozrůstá.
 • Komoditní vývoj v červnu
  Řecko se v závěru června neshodlo s ministry financí eurozóny na plánovaném balíku reforem. Vyhrocená situace okolo Řecka nenechala některé komodity chladnými. Svoji stopu na vývoji komodit zanechal i americký dolar.
 • Ceny energií jsou pod tlakem
  Současné ceny energií působí vrásky na čele všem, kteří sázeli na to, že nedostatek zásob způsobí růst jejich cen.
 • Sedm tipů, jak na investování
  Termín investování vyvolává v mnoha českých domácnostech stále obavy a připojují k němu slova, jako jsou pokles, riziko, složitost, hodně peněz a podobné nepříliš povzbuzující výrazy.
 • Obliba kvalitní kávy se zvyšuje
  Průzkum Národní asociace kávy v USA ukázal, že podíl konzumentů gurmánské kávy ve Spojených státech dosáhl 34 procent. V minulém roce dosahoval tento podíl 31 procent. Konzumace kávy nižší kvality klesl z loňské úrovně o 4 procentní body na 35 procent. Rostoucí požadavky na kvalitu kávových zrny způsobují spory mezi producenty, pražírnami a obchodníky.
 • Investice do soft komodit: Káva
  Káva Arabica se zjevně v posledních dvou týdnech již odrazila od cenového dna a lze očekávat další růst. Aktuální cena březnového futures kontraktu se pohybuje kolem úrovně 1.5 USD za libru a dostala se tak na nejvyšší hodnotu za posledních téměř 10 měsíců.