Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

 

Štítek investiční certifikáty

Investiční certifikát je druh cenného papíru. V něm se dlužník neboli emitent zavazuje investorovi, že od něj za určitých podmínek odkoupí investiční certifikát zpět. Investiční certifikát je speciální druh dlužného úpisu.

Související obsah


Finance.cz

Související zprávy


 • Čisté zisky zámořských firem klesají již pátý kvartál v řadě

  Výsledková sezóna probíhá v těchto dnech na plné obrátky, přičemž svá čísla za 2Q reportovala již nadpoloviční většina společností zahrnutých do indexu S&P 500. Lze tak již tvořit předběžné závěry o tom, jak úspěšně či neúspěšně uplynulý kvartál pro americké korporace dopadl.

 • Brokerjet končí. Kam můžete převést portfolio?

  Brokerjet České spořitelny oficiálně oznámil ukončení služby Brokerjet. Drobní investoři využívající služby tohoto on-line brokera si musí vybrat nového obchodníka. Jaké jsou aktuální nabídky jednotlivých obchodníků s cennými papíry?

 • Proč jsou bohatí lidé stále bohatí i v dobách recese?

  Jak už to většinou bývá zvykem, velmi bohatí lidé si pořizují velmi drahé rezidence. Avšak pravdou zůstává, že jejich veškeré bohatství není situované právě v jejich primárních nemovitostech určených pro život.

 • ZertifikateJournal 8/2014: Alstom - americký shopping

  V posledních dnech to byla burzovní událost číslo jedna. Šlo o budoucnost francouzského energetického koncernu Alstom.

 • Kde zhodnocují své peníze bohatí

  Chytří a zkušení lidé vědí, že pokud peníze leží ladem, ztrácejí svoji hodnotu. Je tedy dobré je zhodnocovat. Zejména při záměru investovat větší sumu peněz, v řádu milionů, však není výběr správného nástroje jednoduchý. Zeptali jsme se proto profesionálů, co bychom neměli podcenit při výběru důvěryhodného investičního fondu. Přinášíme tipy, podle nichž se při svém rozhodování řídí takzvaní kvalifikovaní investoři.

 • ZertifikateJournal 2/2014: Opravdová korekce?

  Uplynulé dny na burze bohužel nebyly tak pěkné. Na celém světě docházelo ke korekci doposud velmi pozitivního tržního vývoje. Co ale tuto korekci spustilo, lze určit jen stěží.

 • ZertifikateJournal 1/2014: Warren Buffett - první porážka

  Poprvé po 44 letech se stalo to, že žijící investiční legenda Warren Buffett – vlastník investiční společnosti Berkshire Hathaway - nedokázal v pětiletém horizontu porazit vůdčí americký akciový index S&P 500. Cílem miliardáře Buffetta a jím řízené společnosti Berkshire Hathaway (která má tržní kapitalizaci ve výši 292 miliard dolarů) je překonat v pětiletém časovém horizontu, právě benchmark S&P 500.

 • ZertifikateJournal 20/2013: DAX - Již brzy 10.000

  Na 9 253,68 bodech se od tohoto pondělí nachází nové rekordní maximum indexu DAX. Došlo tedy k tomu, co jsme v ZertifikateJournalu předpovídali na začátku tohoto roku, a to totiž to, že DAX v průběhu roku pokoří hranici 9 000 bodů.

 • ZertifikateJournal 14/2013: Defenzivní certifikáty

  V Německu investují bezpečně. Více než 2 z celkem 4,9 bilionů eur volných peněžních prostředků je uloženo na termínových a spořicích účtech. 260 miliard eur investovaných do cenných papírů tak tvoří pouze pět procent.

 • ZertifikateJournal 13/2013: DAX na konci roku

  Většina kupujících investičních certifikátů nepochybně očekává vysoké výnosy, což ostatně dokládají výsledky aktuální online ankety od Deutscher Derivate Verband (DDV). Na dotazníku, který byl zpracován ve spolupráci se sedmi velkými finančními portály, se podílelo celkem 5.084 respondentů, a řadí se tedy mezi ankety DDV s největší účastí.

 • Jsou diamanty investicí?

  Diamanty patří mezi přírodní nerosty, které dokáží lidi doslova očarovat. Jsou pro ně, stejně jako pro zlato, ochotni udělat cokoli. Po staletí patří mezi symboly krásy a rovněž uchovavatele hodnot.

 • Jádro - investice budoucnosti?

  O jaderné energii se v tuzemsku hovoří především v souvislosti s dostavbou jaderné elektrárny Temelín. Občas se v médiích objeví i jiné zprávy, jako třeba o havárii jaderné elektrárny v japonské Fukušimě. Výroba jaderné energie, i když je možné ji považovat za bezpečnou, s sebou nese určitá rizika.

 • ZertifikateJournal 5/2013: Evonik IPO

  Tiše, potají a nenápadně se index DAX po několika letech opět přehoupl přes hranici 8000 bodů. Bohužel většina investorů a velká část jejich investičních prostředků se stále nachází na vedlejší koleji a další možné alternativy se jeví v době nízkých úrokových sazeb jako velmi nerentabilní.

 • ZertifikateJournal 20/2012: Trh s certifikáty rostl

  Podle profesní organizace European Structured Investment Products Association (EUSIPA) se letos ve třetím čtvrtletí zobchodovalo na evropských burzách pákových produktů a investičních certifikátů v celkovém objemu za 24 miliardy EUR.

 • ZertifikateJournal 19/2012: Sílící obavy z rostoucí inflace

  Pozor na inflaci, dojde k opětovnému vyvlastnění! Tak před necelým měsícem označil svou titulní stránku renomovaný německý časopis Der Spiegel. Samozřejmě po zkušenostech z minulého století je třeba brát vážně kolektivní starosti o peněžní znehodnocení.

Zajímavá témata štítků

Zobrazit další témata štítků