Štítek investiční životní pojištění

Investiční životní pojištění patří mezi oblíbené produkty finančních poradců. Má celkově dvě složky - pojistné a investiční. V pojistné složce jste pojištěni proti úrazům, nemocem, smrtí a dalšími riziky. V investiční složce pojišťovna investuje do fondů. Na rozdíl od kapitálového životního pojištění nenabízí garantovaný výnos a návratnost může být i nulová. Částku zaplacenou na životním pojištěním si můžete odečíst od daňového základu. Na životní pojištění vám může přispívat i zaměstnavatel, tyto příspěvky nepodléhají sociálnímu, ani zdravotnímu pojištění.

Související obsah

Související štítky

Související slova ve slovníku

Související zprávy

  • Zrušení životního pojištění a daně: kdy budete muset dodaňovat zrušené pojistné?
    Co obnáší zrušení vaší životní pojistky? Ve kterých případech budete muset doplácet něco na dani z příjmů? Kdy je zrušení životního pojištění výhodné? Jak je to s přestupem k jiné pojišťovně?
  • Kdy vám životní pojištění (ne)sníží daně?
    Při splnění zákonných podmínek snižují vklady na smlouvu o životním pojištění daňový základ, a snižují tedy roční daň z příjmů. Podívejme se v praktických příkladech, jak postupují zaměstnanci a OSVČ a kdo daňovou slevu nevyužije.
  • Co udělat, aby se vám neprodražily pojistky?
    Očekává se, že v souvislosti se zdražováním zdraží své služby také pojišťovny. Jak postupovat, abyste neplatili více, než je nutné?
  • Životko a pojištění majetku během války: Co by se (ne)plnilo?
    Situace, která aktuálně vládne na Ukrajině, donutila lidi oprávněně myslet na to nejhorší. Každý se přirozeně bojí nejen o lidské životy, ale i o svůj majetek. Jak je to v takovém případě s plněním pojišťoven?
  • Jak uplatnit odpočet životního pojištění v daních
    Přispíváte si na soukromé životní pojištění a budete letos odevzdávat daňové přiznání? V tom případě si můžete příspěvky uplatnit v daních, a snížit si tak daňovou povinnost. Co k tomu potřebujete vědět?
  • Kolik si do konce roku vložit na penzijko, stavebko a životko?
    Pokud chcete mít vysoké daňové odpočty a od státu získat letos co nejvíc, tak máte nejvyšší čas vložit peníze na vaše stavební spoření, penzijko či životní pojištění. Kolik vložit na jednotlivé finanční produkty, abyste měli nejvyšší státní příspěvek a nejvyšší daňové úlevy?
  • Ušetřená tisícovka měsíčně: Do čeho ji investovat?
    Češi se pokouší spořit stále. Daleko výhodnější než běžně dostupné možnosti spoření však můžou být i investice, pokud si troufáte. Pojďme se společně podívat, do čeho je výhodné "hodit" tisícovku měsíčně.
  • 7 věcí, které pomohou správně vybrat životní pojištění
    Životní pojištění patří mezi nejoblíbenější finanční produkty a navíc je spojeno i s daňovou úlevou. Jak si ovšem správně nastavit jeho výši? Co vám pomůže optimalizovat vaše životní pojištění?
  • Jak na životní pojistku, aby dávalo pojištění smysl
    Na rozdíl od většiny zboží a služeb, které běžně nakupujeme, nemá pojištění v čase nákupu žádný okamžitý a viditelný efekt, a proto jej možná podceňujeme nebo dokonce vnímáme jako zbytečný výdaj.
  • Dokonalý finanční plán je jen chiméra
    Každý někdy zatouží být bohatý, nemít žádné finanční starosti a plnit si svá finanční přání jediným mávnutím platební karty. Finanční realita většiny z nás je ale naprosto odlišná. Majetek je třeba dlouhodobě budovat. A na tomto faktu je postavena teorie finančního plánování.
  • Rozhovor s finančním ředitelem Avant: Naše fondy nejsou určené jen pro horních 10 000 nejbohatších
    Zajímáte se o investiční fondy? Pokud ano, přečtěte si náš rozhovor s finančním ředitelem společnosti Avant, jejíž růst nezastavila ani pandemie.
  • Rozhovor s Ondřejem Chládkem: Jak funguje investice do sudů s whisky
    Lákají vás investice do alkoholu? Společnost Trebitsch Whisky na konci loňského roku zavedla novou investiční příležitost, a to nákup whisky v sudech. Jak vše funguje a jaké je zhodnocení?
  • Koronavirus a výplata plnění u životního a cestovního pojištění
    Koronavirus pronikl do našich životů a pojištění není výjimkou. Kdy budete mít nárok na plnění při úmrtí blízké osoby? A jaké cestovní pojištění vám pomůže přečkat nákazu na dovolené v cizině?
  • Chcete investovat? Osvojte si základní pravidla finančníků
    Vytvořili jste si finanční polštář, máte zajištěné bydlení, a ještě vám zbylo? Z peněz uložených na běžném nebo spořicím účtu si ukrajuje stále větší podíl inflace. Zhodnocení financí pak slibují různé investice. Než jim ale peníze svěříte, osvojte si základní pravidla investování.
  • Transformace přinesla nový KAPITOL
    Poradenská společnost KAPITOL v roce 2020 slaví nejen 25. výročí od založení, ale také dokončila rozsáhlou transformaci celé firmy. Pomyslnou tečkou za celou restrukturalizací je inovované logo, moderní web a spuštění nové divize KAPITOL Reality.
  • Jak si správně nastavit životní pojištění
    Budete si sjednávat životní pojištění? Anebo už životní pojištění máte? A jste si jistí, že jste si pojistku nastavili dobře? Přečtěte si, na co se před podpisem smlouvy dívat a na co klást důraz.
  • Rozhovor: Jaký měla pandemie vliv na investiční vína a stařené destiláty
    Pandemie otřásla světem investic, a to včetně těch alternativních. Jak se dotkla cen investičních vín a stařených destilátů? Přečtěte si rozhovor.
  • Koronavirus a životní pojištění: Na co se vztahuje krytí?
    Máte nárok na plnění ze smlouvy o životním pojištění, pokud jste v karanténě anebo doma pečujete o dítě, protože se uzavřely školy? A jak je to s krytím v případě nákazy anebo pokud jste museli uzavřít na základě mimořádných opatření provozovnu? Přečtěte si nejčastější otázky životně pojištěných.
  • Jaká úskalí přináší změny v oblasti financí a bankovnictví z důvodu pandemie?
    Svět financí, bankovnictví a finančního poradenství se změnil. Vyzpovídali jsme proto odborníka, který odpovídá na jedny z nejčastější otázek, které si veřejnost z hlediska pojištění, odkladu splátek, hypoték anebo investicí pokládá.
  • Jaké žádosti a náležitosti s úřady vyřešíte online z domu?
    Potřebujete si zajít na úřad, ale bojíte se? Anebo se tam zkrátka nemůžete dostavit, když mají zrovna otevřeno? Úřady stejně vyzývají občany, aby s nimi komunikovali na dálku. Plno žádostí lze navíc podat elektronicky, a to i bez epodpisu.
  • Jak na přestup mezi životními pojištěními bez ztráty financí
    Chystáte se změnit životní pojištění? Kdy je možný přestup mezi pojišťovnami? Kdy nemusíte zpětně podávat daňové přiznání a dodatečně danit příjmy? Můžete přesunout celou částku?
  • Rozhovor s Pavlem Břízou: Podle náročnosti umíme obhospodařovaný fond připravit v řádech měsíců
    Zajímáte se o investiční fondy? Na toto téma nám poskytl rozhovor Pavel Bříza, obchodní ředitel AVANT investiční společnost, a.s.
  • Rozhovor s Ondřejem Chládkem o whisky TREBITSCH a založení investičního fondu SICAV
    Znáte Trebitsch whisky? Jedná se o českou značku, která se nemusí jen popíjet. Je možné do ní i investovat. Jakým způsobem a jak vysoký je roční výnos?
  • Do čeho Češi nejčastěji spoří a investují
    Češi jsou v oblasti spoření a investování opatrnější a spíše konzervativnější. Kam ukládají své peníze a jaké investiční nástroje nejčastěji volí?
  • Jsou investice do energetických fondů výhodné?
    Pakliže disponujete volnými peněžními prostředky, které máte v úmyslu zhodnotit, máte na výběr hned z několika možností. Některé z nich jsou zajímavé, jiné už tolik ne. Vše se většinou odvíjí od toho, kolik času chcete svým investičním záměrům věnovat, jak moc velké riziko jste ochotni podstoupit a kolik toho o dané problematice víte. Pokud si v těchto ohledech věříte, můžete zvolit i poněkud méně tradiční cestu a investovat například do energetických fondů.
  • Když pojistit, tak proti zlomené noze. Nebo?
    Vážná onemocnění Češi stále podceňují vyplynulo z průzkumu, který si nechala zpracovat pojišťovna Kooperativa. Životní pojištění totiž mnoho lidí stále chápe jako úrazové pojištění se spořením. Daleko důležitější ale je mít pojištěny události, které nás mohou existenčně ohrozit. „Když nás totiž postihne vážná nemoc, případně invalidita, rázem se dlouhodobě ocitneme bez svého obvyklého příjmu. Na tuto situaci není připravena téměř polovina Čechů,“ odhaluje závažné zjištění Filip Král, člen představenstva v Kooperativě.
  • 5 věcí, které nepodcenit u životního pojištění
    Chcete si zřídit životní pojištění a přemýšlíte, jak si ho co nejefektivněji nastavit? Češi často dělají chyby a pak se diví, že se jim pojistka vlastně vůbec nevyplatí. Co je tedy dobré rozhodně nepodcenit?
  • Víte o tom, že když jste loni zrušili životní pojištění, tak musíte letos podat daňové přiznání?
    Předčasné zrušení životního pojištění během roku 2018 přináší daňové povinnosti a dodanění daňových odpočtů uplatněných v minulých letech a příspěvků zaměstnavatele. Jak se postupuje?
  • Poradna plná daňového přiznání
    S blížícím se termínem daňového přiznání, který je letos v pondělí prvního dubna, se množí v naší poradně dotazy na daně z příjmu. Kdo musí přiznání podat, jaké příjmy je třeba uvést a jak je zdanit. Pojďme se společně podívat na některé dotazy.
  • Životní pojištění: jiné má úředník a jiné zase kaskadér
    Čím máte z hlediska úrazu rizikovější povolání, tím bude vaše životní pojištění dražší. Je to logické, vyššímu riziku při práci je vystaven například natěrač výškových budov než asistentka v prodejně značkových parfémů. Rizikovost klienta má povolání z hlediska pojišťovny zásadní vliv. A podle něj se také určuje většinou cena.
  • Jak získat peníze ze životního pojištění?
    Životní pojištění je dobrý produkt, který vám ušetří na daních a vy budete klidně spát, že jste pojištěni. Ale co když ho budete chtít zrušit? Jaké máte možnosti? Která cesta bude pro vás nejlepší?
  • Jak si správně nastavit životní pojistku
    Pokud se chcete pojistit, je dobré si přečíst podmínky. Když se vám totiž něco stane, pak vám v případě špatně ujednané životní pojistky pojišťovna nemusí taky zaplatit vůbec nic. Poradíme, jak na to.
  • Nabízí vám pojištění a spoření? Ne všichni to myslí dobře (2)
    Reprezentanti finančních institucí vám nabízejí různé produkty, mezi nimiž nechybí životní pojištění a penzijní spoření. Kdekdo si pod nimi představí finanční zajištěni stáří. Ale potřebujeme je skutečně a nejsou argumenty prodejců někdy až zavádějící?
  • Paradoxy životního pojištění: Češi se bojí úrazů, největším rizikem jsou ale nemoci
    Průzkum ukázal, že pokud jde o životní pojištění, tak Češi se nejčastěji pojišťují proti následkům úrazu, ale na vážné nemoci zapomínají. Přitom ale právě nemoc patří k nejčastějším důvodům poklesu budoucích příjmů. Jak máte nastavené životní pojištění vy?
  • Uplatněte si všechny daňové odpočty
    Díky daňovým odpočtům je možné zaplatit na dani z příjmu za rok 2016 až o desetitisíce méně. Jaké daňové odpočty a za jakých podmínek je možné uplatnit v daňovém přiznání za rok 2016?
  • Jak (ne)ukončit životní pojištění?
    Výpověď životního pojištění je třeba vždy důkladně zvážit. Při předčasném ukončení totiž vzniká povinnost dodanit uplatněné odpočty a rovněž zdanit případné příspěvky zaměstnavatele. Pokud finanční prostředky z pojistné smlouvy převedete na novou smlouvu, můžete se těmto ztrátám vyhnout. I tak ale o část peněz přijdete.
  • Jak dostat peníze ze zkrachovalé banky
    Doba krachů kampeliček, družstevních záložen a bank je pryč. Přesto i v současné době se můžete dostat do situace, kdy instituce, u které máte uloženy peníze, může zkrachovat. Ke svým penězům se dostanete díky Garančnímu systému finančního trhu.
  • Pojišťovny odhalily podvody za téměř miliardu, víc než před rokem
    Pojišťovny odhalily v pololetí pojistné podvody za téměř miliardu korun, meziročně opět více. Největší podíl na této trestné činnosti měly případy z pojištění vozidel. Významně vzrostl počet případů hlášených z životního a úrazového pojištění, kde podvodníci nárokovali výplatu pojistného plnění za fingované nebo uměle navýšené škody.
  • Ukončujete pojistku? Počítejte s „nováčkem“ mezi poplatky
    Zatímco s běžnými účty malých bank již většinou nejsou spojeny žádné poplatky, u životního pojištění je situace jiná. Pojišťovny si z účtů klientů nadále účtují celou řadu více či méně absurdních poplatků. O složitosti a neúměrné výši poplatků za zprostředkování investičního životního pojištění již bylo napsáno mnohé. Jedním z poplatků, kterému nebyla zatím věnována příliš pozornost, je poplatek za předčasné ukončení smlouvy. Klienti kvůli němu přitom mohou přijít i o tisíce. V sazebnících některých pojišťoven se začal objevovat relativně nedávno. Důvod?
  • Daňový odpočet za životní pojištění loni klesl, průměrně činil 7427 Kč
    Pojišťovny letos rozeslaly klientům 2,12 milionu potvrzení o zaplaceném pojistném za rok 2015, díky kterým si klienti mohli snížit daňový základ v průměru o 7 427 Kč. Počet smluv, které splnily podmínku daňové uznatelnosti, se meziročně díky legislativním změnám snížil téměř o milion. Jen každý devátý klient upltňuje maximální odpočet 12 000 Kč.
  • Omezení provizí pojišťovákům by mělo zabránit přepojišťování smluv
    Sněmovna v prvním čtení podpořila vládní návrh, který omezuje výplaty provizí pojišťovacím zprostředkovatelům při předčasném ukončení pojistných smluv. Při výpočtu odkupného by provize měly být rozloženy do pěti let. Návrh tedy neomezuje samotnou výši provize.
  • Životní pojištění a sleva na dani za rok 2015
    V daňovém přiznání za rok 2015 nebo v ročním zúčtování daně prováděném za zaměstnance zaměstnavatelem bude moci uplatnit daňový odpočet u životního pojištění méně občanů než v roce 2014. Důvodem je zpřísnění zákonných podmínek.
  • Proč jsou bohatí lidé stále bohatí i v dobách recese?
    Jak už to většinou bývá zvykem, velmi bohatí lidé si pořizují velmi drahé rezidence. Avšak pravdou zůstává, že jejich veškeré bohatství není situované právě v jejich primárních nemovitostech určených pro život.
  • Konec neprůhledným praktikám zprostředkovatelů udělají samotné pojišťovny
    Kvalita a hlavně objektivita finančního zprostředkování vždy byla velmi diskutovaným tématem a prodej produktů nevýhodných pro klienta, zároveň však s tučnou provizí pro poradce, palčivou otázkou.
  • Král: Peníze již nebude možné z životního pojištění vybírat
    Od roku 2015 bude muset pojistná smlouva splňovat novou podmínku pro uplatnění daňového zvýhodnění, a to, že vložené finanční prostředky již nebude možné průběžně vybírat formou mimořádného výběru, uvádí Filip Král, předseda Sekce pojištění osob České asociace pojišťoven a ředitel Úseku pojištění osob Kooperativy.
  • Jak se vyznat v nabídkách životního pojištění?
    Životní pojištění patří v současné době do portfolia většiny významných pojišťoven. Jejich nabídky jsou velice komplexní a při dobré kombinaci mohou obsáhnout všechny životní situace. Zeptali jsme se proto odborníků, na co se soustředit během výběru a uzavírání životního pojištění.
  • Pojišťovny zaznamenaly mírné oživení
    Pojistný trh pozvolna narůstá, ukázaly to statistické výsledky členů České asociace pojišťoven (ČAP) za 2. čtvrtletí letošního roku. Předepsané pojistné se meziročně zvýšilo o 715 mil. Kč, což odpovídá 1,2% navýšení.
  • Kolik stojí rada finančního profesionála?
    V evropských zemích se můžete setkat se dvěma způsoby odměňování finančních poradců – provizním a placeným přímo klientem. V České republice jsou až na pár výjimek poradci závislí na provizích od finančních společností. V některých evropských zemích je tento způsob odměňování zakázán.
  • Kapitálová hodnota nebo odkupné? Nyní na tom nezáleží
    Při předčasném ukončení smlouvy o životním pojištění je nutné dodanit dříve uplatněné daňové odpočty. Dodanění bylo do konce roku 2013 možné se vyhnout jen v případě, že byla převedena celá kapitálová hodnota pojištění na novou pojistnou smlouvu. Nově stačí převést peníze z ukončeného životního pojištění přímo na nové a vyhnout se sankcím.
  • Vyznáte se v pojistných produktech?
    Dnes si můžete pojistit nejen dům, auto nebo psa, ale i dopravní pokuty či pracovní neschopnost. Nabídka pojistných produktů je velmi široká a pokrývá nejrůznější oblasti. Proč se vyplatí pojistit?
  • Co dělat, když si chcete odečíst pojistné?
    Pojistné, které si platíte na životní pojištění, si můžete odečíst od základu daně. Je to jedna z možností, jak si snížit daňový základ a tím i zaplacenou daň z příjmů. Ať jste zaměstnanec nebo podnikatel, vězte, že si můžete ze základu daně odečíst zaplacené pojistné na soukromé životní pojištění ve výši maximálně 12 000 Kč ročně.
  • Co dělat, když chcete životní pojištění aneb proč ho uzavřít?
    Životní pojištění představuje zajištění nejbližších, ale také spoření  na důchod podpořené daňovými výhodami. Kdy je vhodné o tomto produktu uvažovat a kdy naopak není. Nepodléhejte iluzím prodejců o super výhodném spoření.
  • Zlatá bublina zvaná investiční životní pojištění
    Věta, kterou dříve či později zaslechne každý finanční poradce: „Když už si platím pojištění, ať z toho taky něco mám.“ Marketingový poradce se může radovat, neboť původně reklamní slogan pojišťoven se dostal do podvědomí lidí natolik, že jej nyní již sami opakují. Otázkou ovšem je, jak to s tím „ať z toho taky něco mám“, vlastně je doopravdy.
  • Předčasné ukončení životního pojištění má nepříznivé daňové důsledky
    Výpověď pojistné smlouvy předčasně se zpravidla nevyplatí. Musíte totiž dodanit uplatněné odpočty, zdanit příspěvky zaměstnavatele i případné výnosy.
  • „Dokonalá investice“
    Češi patří mezi nejkonzervativnější investory. Značnou část prostředků drží na spořicích účtech, případně v produktech se státní podporou. Pokud již investují, tak opět značně konzervativně, tedy především do produktů, kde je minimalizována možnost ztráty. Ovšem tato opatrnost se může občas vymstít. A to tehdy, pokud místo rozumu zvítězí „zaručené“ jistoty. Tyto „jistoty“ poskytují především zajištěné produkty.
  • Špatné dluhy: Které to jsou a jak se jim vyhnout
    Peníze jsou dobrý sluha, ale zlý pán a dluhy mohou být jak dobré tak i špatné. V tomto článku se podíváme na hlavní rozdíl mezi špatnými a dobrými dluhy. Poznáte jak se jim vyhnout a v případě, že je již máte, jak se jich nejlépe zbavit.
  • Přepojišťování pojistných smluv: Nešvar českého pojišťovnictví
    Jen za posledních pět let změnilo v ČR svého poskytovatele životního pojištění 25 % klientů, zatímco v ostatních evropských státech jen 8 % klientů. Více než čtvrtina klientů, kteří mají sjednané životní pojištění, také stále netuší, jaké má pro ně důsledky předčasné zrušení životní pojistky. Ukázal to průzkum ČAP.
  • Kam s uspořenými penězi
    Světové finanční problémy (krize jen někde) vrátila mentalitu Čechů někam před čtvrtstoletí do dob vkladních knížek. Jistě – nejistota vzrostla a mediální masáž ne a ne skončit. K některým změnám bude muset dojít zejména v šíleném zadlužování států, i těch nejrozvinutějších. U nás to naštěstí zdaleka není nijak hrozivé, jen jak to (i u nás) bývá: když stát rozdává, kdo nebere (nekrade), okrádá rodinu.
  • Blíží se konec „zvýhodňování“ žen při výpočtu pojistného
    Od 21. 12. 2012 nebude využívána příslušnost k určitému pohlaví jako kritérium pro stanovení výše pojistného. Vyplývá to z rozsudku Soudního dvora Evropské unie, který tuto praxi vyhodnotil jako diskriminační. Česká asociace pojišťoven (ČAP) upozorňuje na změny s touto skutečností spojené.
  • Domácnosti loni uspořily méně
    Domácnosti naspořily loni nejméně za posledních osm let, dokonce i méně než v „krizovém“ roce 2008. Finanční aktiva domácností vzrostla „jen“ o 125 miliard korun, nejméně od roku 2003, kdy jsme se teprve vzpamatovávali z dotcom minirecese.
  • Kam jdou ty peníze
    Lidé sice prý spoří jak mourovatí, ale právě „oblíbené“ bankovní vklady zatím signalizují v nárůstu proti loňskému roku jen citelně nižší sumu.
  • Spoření do 18 let přístupné
    Jak vhodně zkombinovat klasické i dětské spořicí produkty a usnadnit tak svým potomkům vstup do finanční dospělosti?
  • Přestup k jiné pojišťovně neexistuje
    Chcete předčasně vypovědět smlouvu o životním pojištění? Pak vězte, že se to nikdy nevyplatí. Tím spíše u těch, kdo si uplatňovali zaplacené pojistné jako nezdanitelnou část základu daně. Ukončíte-li předčasně smlouvu, musíte dodanit.
  • Zprávy ze zahraničních burz
    Akcie na amerických trzích během čtvrtečního večera neprodloužily pozitivní odpolední náladu investorů a opět klesaly.  Důvodem tohoto poklesu se zdá být kritická situace mezi Indií a Pákistánem a také obava amerických národohospodářů z oslabujícího dolaru, který by mohl pozastavit současné hospodářské oživení. 
  • Můžu si uzavřít více smluv o penzijním připojištění?
    Máte uzavřeny dvě smlouvy o stavebním spoření? Chcete si na stáří naspořit hodně peněz? Napadlo Vás uzavřít také dvě smlouvy o penzijním připojištění. A může se to vůbec?
  • Víte kolik měsíčně platíte státu na daních?
    Také jste podlehli iluzi, že Vám stát nechává sedmdesát procent z Vašeho výdělku? Opak je pravdou, oněch 20 až 30 procent, které si stát strhne z výplatní pásky, je jen vrchol ledovce. Ve skutečnosti zaplatíte státu až sedmdesát procent z Vašeho celkového výdělku! Daně totiž neplatíte pouze jednou za měsíc při výplatě, ale každý den, ať už jedete autem, kupujete si svačinu nebo jdete s přáteli na skleničku!
  • Valná hromada schválila závěrku
    Na valné hromadě ČMHB byla schválena  roční účetní závěrka za rok 2001 a byli zvoleni noví členové dozorčí rady.
  • Denní přehled trhů (Atlantik)
    Denní přehled trhu dluhopisů (Český trh dluhopisů včerejšího obchodního dne a výhled na dnešek, peněžní trh PRIBOR, swapové sazby, výnosová křivka), zahraniční peněžní trhy (peněžní trh LIBOR, výnosová křivka), devizové trhy (CZK/EUR, CZK/USD), kalendář očekávaných událostí a mnoho dalších informací.
  • Stane se na burze?
    Dnešní vývoj bude příznivě ovlivněn vývojem v zahraničí a lze předpokládat, že většina cen bude již před otevřením upravena směrem nahoru.
  • Co udělá s mými úsporami případný přechod na euro?
    Začátkem tohoto roku došlo v mnoha evropských zemích k přechodu na euro. V budoucnosti tento krok čeká pravděpodobně i nás. Chcete vědět co se bude dít se vašimi úsporami?
  • DAX znovu padá...
    Německé akcie zaznamenaly již třetí ztrátový den z posledních čtyř obchodních seancí.  Především technologické tituly podpořily tento pokles.
  • Klasifikace fondů závazná pro členy UNIS ČR