Štítek tržby

Tržby jsou přijaté finanční prostředky určitou provozovnou, závodem, společností za prodané zboží a poskytnuté služby. Většinou se udávají za určité časové období (den, měsíc, rok). V účetnictví se s tržbami setkáme ve 6. účtové třídě - Výnosy.

Související štítky

Související zprávy

  • Vysoké zisky bank a energetických společností, nastal čas na válečnou daň?
    Vysoké zisky bank a energetických společností z poloviny roku 2022 nenechávají vládu chladnou. Bude zavedeno zdanění zisků bank a energetických společností? Dříve se mluvilo o sektorové dani, nyní se mluví spíše o dani z neočekávaných zisků či válečné dani. Jaké varianty jsou na stole? A kdy bude jasno o zavedení daně?
  • Kolik lidí ročně navštíví zoo? Jaký dopad na návštěvnost měl koronavirus?
    Česká republika je zemí zoologických zahrad. Kolik lidí ročně navštíví české zoo? Jak srazil koronavirus jejich návštěvnost v letech 2020 a 2021? Která zoo je nejnavštěvovanější?
  • Kolik zaplatíme za Českou televizi a Český rozhlas?
    Poplatky za veřejnoprávní vysílání, ať již televizní, či rozhlasové, budí v poslední době emoce. Jak vysoké jsou poplatky za vysílání České televize (ČT) a Českého rozhlasu (ČRo)? Kolik lidí je platí a jak vysoké jsou tržby ČT a ČRo?
  • Kdo vlastní české cukrovary?
    Rušení cukrovarů během devadesátých let pobouřilo veřejnost. Jak jsme na tom nyní? Kdo a kolik u nás vyrábí cukr? Kolik ho vlastně spotřebujeme?
  • Homestaging aneb jak prodat i pronajmout za vyšší cenu
    Zvažujete prodej či pronájem své nemovitosti, ale jste si vědomi, že skýtá mnoho nedostatků? Máte na výběr: buď zainvestujete do rekonstrukce, nebo půjdete s nabízenou cenou dolů. Rovněž můžete využít tzv. služby „homestaging“, která se osvědčila jako velice efektivní prostředek k rychlému a zároveň profitabilnímu prodeji nemovitostí. Rozhodně homestaging nepodceňujte, tato služba už dávno není určená jen luxusním nemovitostem, naopak se v posledních letech stává nezbytnou součástí procesu přípravy prodeje i pronájmu realit.
  • Koho se týká zvláštní režim u EET?
    Týká se vás letošní vlna EET? Anebo už si elektronickou evidenci tržeb nějakou dobu vedete? A už jste slyšeli o zvláštním režimu? Někomu může pomoct.
  • Jak se připravit na další vlny EET?
    Prezident Miloš Zeman podepsal novelu zákona o evidenci tržeb, elektronické účtenky tak budou vydávat i podnikatelé, kterých se to dosud netýkalo. Jedná se například o řemeslníky, zemědělce, taxikáře, ale také lékaře nebo advokáty. Na jaře příštího roku tak i oni budou muset mít pokladnu pro elektronickou evidenci tržeb. 
  • Kolik si vydělaly největší české e-shopy a kdo je vlastní?
    Ročně se skrze e-shopy nakoupí zboří v řádech desítek miliard korun. Kdo ovšem vlastní největší české e-shopy? A jaké měly tržby ty největší?
  • "Matka" Kooperativy v zisku 11,65 miliard Kč
    Vienna Insurance Group patří ve střední a východní Evropě k hlavním hráčům na trhu pojištění. Jak si vedla na našem trhu? A které pojišťovny spadají do jejího portfolia?
  • Firmy, které vám zkazí úsměv, aneb 5 největších výrobců cukrovinek
    Cukrárenský průmysl zažívá zlaté časy, přes všechny trendy ve zdravé výživě se mu celosvětově velmi daří a ekonomický rozvoj mu otevírá stále nové trhy. Který gigant měl minulý rok největší tržby? Kteří giganti působí i na našem trhu?
  • Které společnosti dominují na trhu čokolád?
    Výběr čokoládových výrobků je na našem trhu opravdu široký. Ale neklame nás pouze zdání? Kolik firem "ovládá" trh čokolád?
  • Měly by západní země tlačit na zvyšování mezd v ČR?
    Ministru zahraničí Lubomíru Zaorálkovi se nelíbí politika západoevropských zemí, které vystupují proti tzv. sociálnímu a mzdovému dumpingu. Což je vlastně poskytování služeb "levnou" pracovní silou z východní Evropy. Měly by západní země tlačit na jejich firmy, ať zvyšují mzdy v Česku? Není to spíše partie pro české politiky, kteří by sami měli jednat se západoevropskými podniky? A není to chyba odborů, že si neumějí, či nechtějí dupnout?
  • Proč je v Česku drahé volání?
    V Česku na telekomunikačním trhu působí tři hlavní hráči. Jak se jim ekonomicky dařilo v minulých letech? Opravdu své zákazníky ždímají, jak tvrdí některá média? Jak zdůvodňují vyšší ceny za volání a mobilní data, než které mají lidé v sousedních zemích?
  • E-shopy budou evidovat tržby, až se dozvědí o přijaté platbě
    Internetové obchody budou muset v elektronické evidenci tržeb (EET) evidovat přijaté tržby až v okamžiku, kdy se o platbě dozvědí. On-line obchodník tak bude muset zaslat údaje nejpozději ve chvíli, kdy se dozví o tom, že mu platba byla odeslána z účtu zákazníka. V novém stanovisku tak Generální finanční ředitelství vyšlo vstříc e-shopům.
  • Prodej aut v EU v roce 2016: elektromobilů se prodalo celkem o 18,9 % více
    Automobilový trh je jedním z nejdůležitějších sektorů ekonomiky EU, vytváří zhruba 4 % HDP, zaměstnává až 12 miliónů obyvatel a je na něj navázáno velké množství dalších odvětví. Víte, jak se trh s osobními automobily vyvíjel v roce 2016? Která značka se prodávala nejvíce, kolik se celkem prodalo elektricky nabíjených automobilů a v které zemi prodej osobních automobilů v minulém roce nejvíc rostl?
  • Rekordy v online nakupování: Tržby e-shopů se v prosinci zvýšily až o 500 %
    Češi letos utratili za vánoční dárky rekordní sumu. Tuzemské e-shopy registrovaly v prosinci historicky nejvyšší tržby a potvrdily tak ekonomické prognózy. Podle údajů e-shopu Alza.cz se denní tržby v předvánočním období zvýšily až o 500 % oproti běžnému dni. Nejvíce Češi nakupovali v týdnu od 12. do 18. prosince. Přestože si lidé na internetu nejčastěji pořizovali elektroniku, hračky či kosmetiku, zájem vzrostl také o méně tradiční zboží, jako jsou erotické pomůcky nebo stavebniny.
  • Máte všechno připraveno na EET?
    Elektronická evidence tržeb pro podnikatele v oblasti ubytovacích a stravovacích služeb naplno odstartovala. Na tuto novou povinnost by se ale již měli připravit i další podnikatelé. Jaké technické vybavení budete potřebovat?
  • Podnikatelé nechávají pořízení pokladen k EET na poslední chvíli
    Prodejci očekávají hlavní nápor zájmu o pokladní systémy k elektronické evidenci tržeb až na konci roku, velká část podnikatelů nechává nákup zařízení na poslední chvíli. Již nyní ale poptávka po těchto zařízeních vzrostla, vyplývá z ankety ČTK mezi prodejci. Některé obchody pokladní systémy pro EET teprve zařazují do nabídky. Podle posledního průzkumu Hospodářské komory si 43 procent obchodníků hodlá pořídit co nejjednodušší technické řešení k EET.
  • 5 způsobů, jak obejít EET aneb do toho se raději nepouštějte
    Způsobů, jak se podnikatelé připravují na blížící se elektronickou evidenci tržeb (EET), je několik. První část z nich si vybírá nebo už vybrala pokladní systém připravený na EET. Druhá část typicky „po česku“ vyčkává, jak to vyřeší ostatní, a třetí se snaží najít způsoby, jak nově vzniklou povinnost obejít. Jaké zaručené rady jsou a nejsou zavádějící? Podívali jsme se na několik teoretických možností co nejobjektivněji.
  • EET: Jde to i levně a bez paušálu
    Náklady spojené s elektronickou evidencí tržeb mohou podnikatelé výrazně snížit výběrem vhodného pokladního řešení. Kasa se může díky dobré správě dat stát i užitečným nástrojem v podnikání.
  • EET: Buďte včas připraveni. Zkušební provoz v listopadu
    Elektronické evidenci tržeb (EET) budou jako první podléhat ubytovací a stravovací služby, a to již od prosince letošního roku. Od stejného data se však snižuje i sazba DPH u stravovacích služeb (kromě podávání alkoholických nápojů) z 21 % na 15 %. Všichni podnikatelé, kterých se EET týká, by si tedy měli co nejdříve zajistit datové připojení a získat přihlašovací údaje na portál správce daně.
  • EET krok za krokem: Jak získat autentizační údaje a vyřídit certifikaci
    Podle odhadů se první fáze EET bude týkat 60 tisíc podnikatelů. Ti všichni musí nejpozději do 1. prosince 2016 připravit své provozy na evidování tržeb. Příprava na EET však zdaleka neznamená jen pořízení vhodného pokladního systému. Je třeba vyřešit i nezbytné formality, v nichž řada podnikatelů tápe.
  • Evidence tržeb by měla příští rok přinést navíc téměř 16 mld. Kč
    Elektronická evidence tržeb (EET), která by měla být v první fázi spuštěna od 1. prosince pro hotely a restaurace, by měla ještě letos přinést do státní kasy půl miliardy korun. Příští rok by to pak mělo být už 15,7 miliardy korun. Vyplývá to z aktualizované verze Konvergenčního programu, kterou má ČTK k dispozici.
  • Poctivým živnostníkům elektronická evidence tržeb pomůže
    Projde-li navrhovaný zákon o evidenci tržeb úspěšně legislativním procesem, budou platby v hotovosti podléhat elektronické evidenci. Od tohoto opatření si vláda slibuje citelné snížení daňových úniků a zlepšení postavení poctivých živnostníků a firem na trhu. Zůstává ale otázkou, zda restrikce v podobě povinné evidence plateb v hotovosti je tím správným směrem k potírání černé ekonomiky.
  • Herní průmysl se již připravuje na své žně
    Největší zájem o své produkty registrují herní společnosti pravidelně během čtvrtého kvartálu, což samozřejmě souvisí s blížícími se vánočními svátky. Jde o nejvýznamnější období celého roku, kdy tržby herních producentů vzrostou v mezikvartálním srovnání i na dvojnásobek. Představíme si jedny z největších světových gigantů tohoto odvětví a ukážeme si vliv Vánoc na jejich výsledky.
  • Aktuální vývoj na trhu s uhlím
    Trh s uhlím zažívá nejdelší pokles za posledních sedm let. Už od jara loňského roku sledujeme, jak ceny energetického uhlí na trhu neustále klesají. Tuna uhlí s dodávkou v evropských přístavech (ARA) dnes stojí jen něco přes 90 dolarů ve srovnání s cenami blížícími se 130 dolarům, které byly k vidění ještě loni v létě.
  • Komoditní trhy v kostce
    Futures kontrakty na zemní plyn vystoupaly v pondělí v New Yorku na nejvyšší úroveň za poslední dva týdny, neboť obchodníci předpokládají, že teplejší počasí předpovídané pro střední část USA povede ke zvýšení poptávky po zemním plynu, ze kterého se vyrábí elektrická energie nutná na provoz klimatizací.