Štítek krátkodobé úvěry

Krátkodobý úvěr je úvěr poskytovaný bankou většinou na menší částku a se splatností během několika málo měsíců. Mezi typické představitele krátkodobých úvěrů patří například kreditní karty nebo kontokorent. V dnešní době jsou velmi populární i tzv. bleskové půjčky do výplaty nebo japonské půjčky, které půjčí třeba jen několik tisícovek se splatností jednoho měsíce.

Související obsah

Související štítky

Související zprávy

  • Jaké výhody mají mladší žadatelé o hypotéku?
    Krize v oblasti vlastního bydlení trvá několik let a stále ještě nebylo vymyšleno žádné řešení, které by jej lidem pomohlo snáze získat. Snad jen mladí mají v oblasti žádostí o hypotéku menší výhody. Jaké?
  • Základní informace pro Ukrajince (4): Na co se dívat při výběru půjčky
    Řada Ukrajinců, ať už těch, co utekla anebo byla ještě před započetím válečného konfliktu na území České republiky, uvažuje o půjčce. Přečtěte si, na co se při výběru dívat.
  • Každá 10. faktura v Česku je zaplacena až po splatnosti
    Nejspíše každý podnikatel se setkal s placením faktur po splatnosti a někteří podnikatelé ani jinak faktury neplatí. Kolik % faktur je placeno až po splatnosti? Zlepšuje se platební morálka?
  • Co je a k čemu slouží RPSN?
    Roční procentní sazba nákladů, tedy RPSN, vám může zamotat hlavu. Je dobré ji znát, nebo je lepší, když ji před námi banka přece jenom schová?
  • Čtvrtina Čechů se zadlužuje rizikově. Před dluhovou pastí pomůže konsolidace a refinancování půjček
    Máte půjčku na auto, vyčerpaný kontokorent a také úvěrovou kartu. Splátky tak posíláte hned několika směry, přičemž si každý z věřitelů nezapomene naúčtovat příslušné poplatky. Možná stojí za to, uvažovat o sloučení půjček do jediného úvěru. Tomuto opatření se říká konsolidace. Celý dluh si navíc můžete přestěhovat k jiné úvěrové společnosti pomocí takzvaného refinancování. Aby vše provázela také řádná úspora, je třeba si pohlídat několik věcí.
  • Jsou Češi investiční "konzervy"?
    Češi jsou při investování známí svoji konzervativností a vyhlédavají minimální riziko, které s sebou nese nízký úrok. Do čeho Češi nejvíce investují? Jaký očekávají úrok? Jaké jsou trendy v investování? Jak se liší investování dle pohlaví, věku a vzdělání?
  • Éra levných peněz končí. Co na to naše peněženky?
    Centrální bankéři letos už dvakrát zvedli základní úrokové sazby. Snaží se zchladit rozjetou ekonomiku a brzdit rostoucí inflaci. Jak pocítí lidé vyšší sazby na svých peněženkách?
  • Do roka musejí mít úvěroví specialisté zkoušku odborné způsobilosti. Zlepší se kvalita půjček?
    Úvěry a půjčky mohl donedávna nabízet prakticky kdokoliv. Nový zákon o spotřebitelském úvěru však přinesl kromě často zmiňovaných opatření posilujících postavení klientů také přísnější podmínky pro činnost úvěrových poradců. Těm zbývá přesně rok na prokázání odborné způsobilosti absolvováním zkoušky organizované Českou národní bankou (ČNB). Podle odborníků to nakonec není pro poradce takový strašák, jak se původně zdálo. Shodují se však, že je to krok správným směrem. Absolvovat odbornou zkoušku bude brzy nezbytné i v dalších oblastech.
  • 8. září aneb Den finanční gramotnosti: otestujte si tu svou
    Finanční gramotnost je důležitou součástí našeho běžného života. Aneb vždycky se vyplatí, když se dokážete správně orientovat v nabídce bankovních produktů a dokážete efektivně spravovat své osobní finance. Jste finančně gramotní? Otestujte se!
  • 4 otázky, které vám pomůžou zlepšit vaše finance po dovolené
    Hroutí se vám po dovolené vaše osobní finanční bilance a trošku jste se utopili v dovolenkových výdajích? Zkuste si odpovědět 4 jednoduché otázky a zlepšete si rodinný rozpočet.
  • 5 tipů, jak se zorientovat v nabídce půjček. Co přinesl nový zákon?
    V oblasti spotřebitelských úvěrů se lze setkat s nepřeberným množstvím různých produktů a běžný člověk se v nabídce často ztrácí. Nová legislativa má ambici pročistit trh především od nepoctivých poskytovatelů a zprostředkovatelů a jejich neprůhledných produktů či nekalých praktik. Od letošního března již mnohé firmy nesmějí půjčky nabízet, protože nevyhověly náročným kritériím pro získání licence. Přinášíme 5 tipů, na co si dát pozor, když si chcete půjčit.
  • Jak používat kreditní kartu s maximálním užitkem v 5 krocích
    Kreditní karta je dobrý sluha, ale zlý pán. Proto se jí občas bojíme a raději ji ani nepoužíváme. Stačí ale dodržet pár pravidel, správně si vybrat a zaplatit kreditku včas a získáte díky tomu víc, než vám kreditní karta vezme. Dodržte pět kroků a kreditka vám bude sloužit dobře k vaší spokojenosti.
  • 3 jednoduché triky, jak získat víc a utratit méně. Umíte je využít?
    Předvánoční nákupy jsou v plném proudu. Umíte využít své peníze na 100 % a znáte všechny pomocníky, jak využít jejich potenciál? Spoustu možností nabízejí kreditní karty. Peníze z nákupu zpět, peníze zpět na spoření na důchod, peníze na dárkovém certifikátu. Znáte tyto možnosti a víte kdy který produkt co nejlépe použít?  
  • Jak nepadnout do vánoční pasti na peníze?
    Už jste začali nakupovat vánoční dárky? Pro maminku, pro babičku, pro děti, pro tatínka, pro dědečka. To je stovka támhle, tisícovka tuhle, účet prázdný, peněženka vysypaná, ale potřebujete nakoupit ještě stromeček a zásoby na Vánoce. Však si na to můžu půjčit, asi si říkáte. Je to ale dobrá volba?
  • Zájem o úvěry před Vánocemi roste o čtvrtinu
    V letošním roce před Vánocemi tradičně roste zájem o spotřebitelské úvěry, a to až o čtvrtinu proti běžnému období roku. Poptávka po půjčkách je zhruba stejná jako ve stejném období loni, shodli se tuzemští poskytovatelé úvěrů. Lidé si podle nich zatím nejvíce půjčují na vybavení domácností, elektroniku a dražší dárky.
  • Jak úspěšně vyřídit půjčku?
    Tuto otázku si pokládá většina žadatelů o úvěr. Abychom na ni dokázali nalézt odpověď podívali jsme se blíže na základní ukazatel, který rozhoduje o úspěchu či neúspěchu zájemce o půjčku. Řeč je o bonitě žadatele.
  • Chybná RPSN v úvěrové smlouvě? Dostanete zpět většinu úroků
    Roční procentní sazba nákladů (RPSN) na spotřebitelský úvěr musí být ve smlouvě uvedena ve správné výši. Omyl nebo početní chyba při jejím stanovení znamená, že se na úvěr uplatní diskontní sazba České národní banky z doby uzavření smlouvy. Vyplývá to z rozhodnutí Nejvyššího soudu, jehož očekávané odůvodnění je nově dostupné v internetové databázi.
  • Čeští výrobci budou dál inovovat, nutí je k tomu situace na trhu. Zavádění nových technologií napomáhají levné úvěry
    Čeští výrobci budou muset dál inovovat, aby udrželi svoje postavení na trhu. Je to nezbytné k zachování konkurenceschopnosti, inovace také pomáhají v boji s levnou konkurencí. Na nové technologie si firmy berou úvěry, které mají u bankovních domů v současnosti velmi nízké úroky. Firmy počítají také s podporou státu, v minulosti hojně využívaly například Operačního programu podnikání a inovace. Naopak se snižují prostředky, které stát vydává na aplikovaný výzkum.
  • Stále více Čechů si bere půjčky, zejména na bydlení
    Počet lidí s úvěry na bydlení se významně zvýšil, berou si v průměru menší částky. I přes zvýšený počet lidí s půjčkami dosahuje podíl ohroženého dluhu na jeho objemu stejných hodnot jako před rokem. Banky a finanční instituce častěji prověřují úvěrovou historii žadatelů o půjčky. Lidé se ke svým závazkům chovají zodpovědněji a kontrolují stav svých závazků už i on-line.
  • Ekonomika nabírá obrátky. Objem leasingu, úvěrů a faktoringu rostl o 11 %
    Členské společnosti České leasingové a finanční asociace (ČLFA) poskytly klientům v prvním pololetí letošního roku prostřednictvím leasingu, úvěrů a factoringu 70,88 miliardy korun, to je o 11,3 % více než ve stejném období roku 2013. Celkové pohledávky ČLFA z běžících leasingových a úvěrových kontraktů dosáhly na konci letošního prvního pololetí 221,94 miliardy korun. Nejvíce se zvýšil zájem o financování firemních investic.
  • Co přinese Draghiho intervence?
    Evropská centrální banka svou nedávnou intervencí vyšla vstříc všem, kteří již delší dobu volali po razantním zákroku proti posilujícímu euru a hrozbě pádu do deflační pasti. Draghi a jeho kolegové z rady guvernérů jednohlasně odsouhlasili hned několik zajímavých nástrojů s potenciálním dopadem na finanční trhy a také na reálnou ekonomiku.
  • Nejvyšší soud: Ujednání o poplatku za správu úvěru je určité
    Minulý týden vydal Ústavní soud nález, kterým ve sporu o poplatek za správu úvěru neshledal porušení ústavně zaručených práv spotřebitele a celkově shledal poplatek za platný. Nejvyšší soud nyní vydal sjednocující stanovisko, kterým se přiklonil na stranu argumentace bank. Právní souboj o platnost poplatku lze považovat za ukončený.
  • Své finanční závazky můžete sledovat on-line
    Bankovní (BRKI) a Nebankovní registr klientských informací (NRKI) spustily společný projekt v podobě nového webu kolikmam.cz. Tento unikátní portál umožňuje registrovanému uživateli bezpečný, pohodlný a snadný on-line přístup k jeho úvěrové zprávě, díky které získá aktuální přehled o svých finančních závazcích.
  • Manželovým dluhům dává nový občanský zákoník zelenou
    Jestliže patříte k těm, kteří jen nevěřícně vrtí hlavou nad novinovými články, ve kterých se popisují praktiky exekutorů, věřte, že nový občanský zákoník jim přítrž neučiní. Naopak, pravomoc exekutorů ještě rozšiřuje. Udělal totiž z manželství společnost s ručením neomezeným.
  • Zastropování RPSN lichvu neomezí, nejvíce by uškodilo samotným spotřebitelům
    Zavedení maximální výše roční procentní sazby nákladů (RPSN) by podle Platformy pro odpovědné finance nevedlo k eliminaci lichvy. Paradoxně by nejvíce uškodilo samotným spotřebitelům. Stanovení maximální RPSN by mnohým z nich znemožnilo dosáhnout na úvěr, protože jejich rizikový profil by neumožňoval, aby jim byl poskytnut úvěr s menší sazbou.
  • Velká Británie vyráží do boje proti poskytovatelům krátkodobých půjček
    Původně měly pomoc americkým domácnostem v případě neočekávaného výdaje, dnes však slouží k zajištění základních lidských potřeb ve Velké Británii. Rychlý nárůst počtu lidí, kteří se kvůli tzv. payday loans dostali do vážných finančních potíží, již začíná být trnem v oku britské vlády i regulátora tamního finančního trhu.
  • Jak správně vyhlásit osobní bankrot
    Rozvoj úvěrového trhu s sebou přinesl i těžko potlačitelný vedlejší negativní efekt – neschopnost některých dlužníků řádně splácet. Jak postupovat v okamžiku, kdy již nejste schopni splácet své dluhy?
  • Společné jmění manželů a vypořádání
    Při zániku manželství bude nutné vypořádat společné jmění manželů. V případech emotivnějších rozvodů se nebude jednat o lehkou záležitost. Láska se v konečném důsledku mění v boj o peníze, a proto se zaměříme na otázku podílů při vypořádání společného jmění manželů a způsoby vypořádání.
  • Rozhodčí smlouva a spotřebitel
    Od minulého roku je v účinnosti novela zákona o rozhodčím řízení, která zpřísnila podmínky pro využití rozhodčí doložky ve spotřebitelských smlouvách. V našem článku se zaměříme na tuto novou úpravu pro ochranu našich práv.
  • Kakos: Dáváme vydělat věřitelům a šanci dlužníkům
    Dlužníkům, kterým nepůjčí banka, doporučuji, aby se v žádném případě nepouštěli do dobrodružství s neznámými firmami, neplatili nikomu předem jakékoli poplatky za půjčku atd. a vyzkoušeli raději systém P2P půjček, uvedl v interview Roman Kakos, zakladatel a ředitel serveru Bankerat.cz.
  • Novodomcová: Češi si půjčují více s rozvahou
    Češi se zadlužují rozumněji než dříve. Učí se půjčovat si spíš na věci trvalejší hodnoty. Co se týče finanční gramotnosti, nemyslím si, že by čeští klienti byli nevzdělaní, mají spíš v přehršli nabídek a terminologií trochu zmatek, uvedla v rozhovoru Milota Novodomcová, produktová manažerka ZUNO.
  • Domácnosti se do dluhů nehrnou
    Lidé se loni k půjčkám postavili velmi rozumně a zadlužili se nejméně za poslední roky. Jejich dluhy v bankách vzrostly o 54 miliard korun a nárůst šel kompletně na hypotéky.
  • Lidé jsou v úvěrech rozvážnější, exekucí ale přibude
    Lidé si berou méně úvěrů, přesto bude přibývat úvěrových selhání, insolvenčních návrhů a exekucí. I to, že nejčastěji dluží mladí lidé a penzisté, vyplývá ze studie Institutu ekonomických studií UK o zadlužování českých domácností.
  • Tři léčky hotovostních půjček
    Hotovostní půjčky s sebou nesou tři nástrahy: půjčíte si více, než jste chtěli; půjčíte si na delší dobu, než byste chtěli; a půjčíte si dráž, než si myslíte.
  • Úvěrový rádce: Clubcard kreditní karta od Home Creditu
    Plánujete v době Vánoc sáhnout i po nějakém úvěrovém nástroji? V rámci série článků o vánočních půjčkách jsme se podívali podrobně na známou Tesco kartu, nabízenou pod názvem Clubcard kreditni karta.
  • Schyluje se k vánočnímu šílenství, nakoupíte také na dluh?
    Spolu s vánočním zbožím pomalu plnícím regály obchodních domů přibývá i nabídek bank a společností na financování dárků. Není přitom nejhorší využít některé z těchto nabídek, nejhorší je ztratit v nich orientaci.
  • Jsou studentské úvěry výhodné?
    Vyplatí se studentovi pátrat u bank po úvěrech, určených speciálně pro studující? Jaká je nabídka na českém trhu?
  • Šmejkal: Zadlužování neodsuzuji, ale bez pravidel se se zlou potážeme
    Průměrně máme okolo jednoho tisíce nových klientů za měsíc a předpokládám, že práce budeme mít dost i nadále, uvedl David Šmejkal v rozhovoru pro Finance.cz.
  • Kamarád mě požádal ať mu ručím u úvěru. Mám?
    Vzhledem k tomu, jak je ručení a vymanění se z něj problematická záležitost, je nutné si velmi dobře rozmyslet předem, zda a komu ručit. Posuďte sami.
  • Češi se za krize změnili, jsou nyní obezřetnější
    Podle úvěrových společností si jejich klienti přestali si půjčovat na dovolenou nebo zábavu. Žádají spíše o úvěry na důležité věci, jako je třeba rekonstrukce bytu.
  • Domácí trhy a události v týdnu od 10.6. do 16.6.2002
    Zprávy, ekonomický vývoj, trh peněžní, dluhopisový, akciový, devizový a základní makronomické údaje. Všechny důležité domácí informace uplynulého týdne Vám pravidelně každé pondělí přinášíme na našich stránkách ve spolupráci s firmou Conseq Finance.
  • Zprávy ze zahraničních burz
    Americké trhy dnes otevřely výraznýoslabením, které bylo převážně motivováno včerejšími negativními zprávami od společnosti Sprint, ale i od Adobe Systems nebo Genesis Microchip.
  • Zásoby benzínu nečekaně klesly
    Americké zásoby benzínu v minulém týdnu neočekávaně oslabily díky zvýšené poptávce ze strany distributorů a prodejců, kteří se zásobují pro letní řidičskou sezónu.
  • Co dál s cestovními šeky?
    Byli jste v zahraničí a zbyli Vám nějaké cestovní šeky. A co s nim? Chcete vědět zda je můžete vyměnit zpátky a kolik Vás to bude stát?
  • Denní brífink (BBG Finance)
    Obavy a hrozba teroristických útoků brzdí burzu, výhled společnosti Home Depot investory zklamal.
  • Dolar na maximu
    USD/JPY oslabil na nové 5-ti měsíční minimum 125,20, těsně pod support na 125,32 50% retracement z růstu 115.75 k 135.15. Během noci se dolar obchodoval kolem 126 s maximem 126,07, stále pod klíčovou rezistencí na 126,40 a 126,80.
  • Jak si stojí koruna, euro a dolar? (Ruesch)
    Včerejší obchodování koruny s eurem bylo opět klidné, koruna otevírala na úrovni 30,34 CZK/EUR, celý den se pohybovala v úzkém pásmu, uzavírací kurz činil 30,37 CZK/EUR.
  • Denní přehled trhů (Atlantik)
    Denní přehled trhu dluhopisů (Český trh dluhopisů včerejšího obchodního dne a výhled na dnešek, peněžní trh PRIBOR, swapové sazby, výnosová křivka), zahraniční peněžní trhy (peněžní trh LIBOR, výnosová křivka), devizové trhy (CZK/EUR, CZK/USD), kalendář očekávaných událostí a mnoho dalších informací.