Štítek PX

Index PX je cenovým indexem nejobchodovanějších emisí a je oficiálním indexem Burzy cenných papírů Praha. Vznikl v roce 1994, historicky navazuje na index PX 50. Jedná se o cenový index s váženým poměrem nejlikvidnějších akcií počítaný v reálném čase.

Související štítky

Související zprávy

 • Tristní situace v CETV
  Mediální společnost CME, matka české TV Nova, reportovala ve středu ráno výsledky hospodaření za třetí čtvrtletí. A pohled to není pro akcionáře zrovna příjemný.
 • Týdenní komentář: Výsledková sezóna v USA
  Uplynulý týden plně patřil výsledkové sezóně v USA, a to konkrétně bankovnímu sektoru a čínským makroekonomickým ukazatelům. Bankovní sektor v USA vykázal rozličné výsledky, kdy se velmi dařilo investičním bankám v čele s Goldman Sachs či Morgan Stanley, ale mírně slabší výsledky zaznamenala Bank of America či Citigroup.
 • Většina úspor prodělává
  Loňské úspory domácností jsou nejnižší za posledních 10 let, tedy od „špatného“ roku 2002. A to přesto, že i viceguvernér se diví, proč se úsporné chování rozlilo i do dalších sektorů ekonomiky, které v zásadě žádný problém s předlužením nemají: „Když se podíváte na chování domácností a podniků, tak vidíte téměř neuvěřitelnou věc – i v časech, kdy části populace klesají reálné příjmy, vytvářejí nové úspory.“
 • Dividendové bonbónky pražské burzy
  Ačkoliv jsou světové akciové trhy jako například německý či americký poblíž svých historických maxim, česká burza zůstává jakoby zabrzděna. Od svého vrcholu z roku 2007 je na hony vzdálena. O útlumu zájmu o pražskou burzu svědčí i pokles zobchodovaného objemu, který se za den jen velmi vzácně dostane nad jednu miliardu korun.
 • Týdenní komentář: Investoři čekají na jednání FEDu
  První prosincový týden se nesl v relativně klidném duchu vzhledem k tomu, že na programu týdne nebylo významnější politické setkání. Vedle pokračujících rozhovorů ohledně fiskálního útesu se investoři zaměřili na čtvrteční ECB. Zde ke změně sazeb dle očekávání nedošlo, ale následný komentář ke snížení výhledu růstu EU a potenciálu na snížení sazeb přinesl reakci trhu resp. eura.
 • Týdenní komentář: Nové dluhopisy na trhu
  Poslední listopadový týden se nesl ve schvalování pomoci Řecku a úzce sledovaném vyjednávání o odvrácení ukončení daňových/výdajových úlev v USA (tzv. „fiscal cliff“).
 • Pegas Nonwovens – opomíjená příležitost na pražské burze
  Když se řekne pražská burza, lidem se nejčastěji vybaví tituly jako je ČEZ, Komerční banka a případně Erste Bank. Všechny tyto společnosti samozřejmě mají něco do sebe a zvláště pak první dvě lákají investory i štědrými dividendami. Méně se ovšem ví o znojemské firmě Pegas Nonwovens, která je na našem hlavním akciovém trhu také kótována.
 • Týdenní komentář: Nervozita na trzích roste
  Hledání řešení při odvrácení ukončení daňových/výdajových úlev v USA (tzv. „fiscal cliff“), Řecko resp. dluhový problém eurozóny a roztržka na Blízkém východě. To jsou témata uplynulého obchodního týdne.
 • Týdenní komentář: Investoři sledovali výsledky voleb v USA
  Uplynulý týden byl jednoznačně ve znamení amerických prezidentských a senátních voleb. Jejich výsledek přinesl na finanční trhy spíše skepticismus a otázku, co bude dál ve smyslu výzev, jakými jsou řešení ukončení daňových/výdajových úlev (tzv. „fiscal cliff“), pravděpodobné zvýšení úvěrového rámci pro USA či související otázka udržení nejvyššího ratingu.
 • CETV: majitel TV Nova má problém
  Mediální společnost CETV, která je mimo jiné majitelem české televize Nova, zasadila investorům tvrdou ránu. Ti neváhali ani na okamžik a poslali akcie této firmy v posledních dnech asi o 20 % níže. Podle mého názoru je to reakce adekvátní, nicméně se tím otevírá slušná dlouhodobá příležitost k ziskům.
 • Týdenní komentář: Sandy zavřela Wall Street
  Uplynulý týden byl poznamenán zavřením amerických trhů díky hurikánu Sandy, pokračovala výsledková sezóna, sledovala se americká makrodata v čele s měsíční nezaměstnaností. V Čechách ČNB pokračovala v uvolněné měnové politice snížením sazeb na nové historické minimum 0,05 % (2T Repo).
 • Lyžujete? Zvažte investici do Tatry Mountain Resort
  Vstup akcií společnosti Tatry Mountain Resorts (TMR) na pražskou burzu zatím nevyvolal příliš velkou vlnu zájmu mezi investory, což je škoda. Nejedná se sice o žádnou těžkou váhu, která by sama o sobě mohla zlepšit upadající aktivitu investorů na BCPP, přesto podle mého názoru tento titul stojí za pozornost. Alespoň pro určitou část investorů.
 • Týdenní komentář: Výsledková sezóna přinesla slabší čísla
  Uplynulý týden byl o výsledkové sezóně, makrodatech v čele s americkým HDP za 3Q12 a o vyčkávání na případný potenciál rétoriky amerického FEDu k současné i budoucí měnové politice resp. jejího expanzivního směru.
 • Kuboň: Přišel čas hájit zájmy drobných investorů
  Řada obchodníků s cennými papíry či investičních zprostředkovatelů v ČR poskytují své služby kvalifikovaně a čestně. Je ovšem zjevné, že i tak dochází k protiprávnímu jednání a vzniku škody. Co je to best execution a jak se vyvarovat např. tzv. churningu? Buďte aktivní a sledujte pravidelně své portfolio, radí v dnešním rozhovoru JUDr. David Kuboň.
 • Vítězové a poražení americké výsledkové sezóny
  Výsledková sezóna v USA je již v plném proudu. Z celkových 500 firem v rámci indexu S&P 500 již své kvartální výsledky reportovalo 117 společností. Ještě před zahájením sezóny reportem hliníkárny Alcoa však na trhu panovala skepse ohledně toho, jak se společnostem v uplynulých třech měsících dařilo, a očekávání analytiků procházela s blížícími se reporty urychlenou revizí.
 • Týdenní komentář: Výsledková sezóna začala
  Uplynulý týden byl týden zahájení výsledkové sezóny za třetí kvartál 2012. Dle očekávání investoři přistupovali k mírnému vybírání zisků z důvodu opatrnosti díky anticipaci slabších hospodářských výsledků a především snížených výhledů.
 • Týdenní komentář: Překvapilo Orco, zklamal KIT Digital
  První říjnový týden byl o výsledcích španělských stresových testů tamního bankovního sektoru a o komentáři ECB k připraveným krokům na podporu vybraných evropských zemí, které požádají o pomoc.
 • Investiční soutěž: Nejlepší obchod přinesl přes třicet tisíc
  Na začátku minulého týdne byla odstartována investiční soutěž společnosti Bossa. V prvním týdnu se nejvíce obchodovalo s měnovým párem EUR/USD, zlatem a ropou. Právě ropa vydělala jednomu z účastníků soutěže 33 tisíc korun. Jaké další události přinesl první soutěžní týden?