Štítek platba online

Online platbu kartou lze provést prostřednictvím ověřené platební brány. Často se pak tento způsob využívá právě při nákupu a platbě předem na e-shopech. Nemusíte se přihlásit do internetového bankovnictví a tam zadat příkaz k úhradě. Do formuláře platební brány pouze zadáte číslo platební karty, rok a měsíc konce platnosti a kód, který tvoří trojčíslí v podpisovém proužku na zadní straně karty.

Související obsah

Související štítky

Související zprávy

  • Už více než rok fungují slevy na volání a internet pro znevýhodněné. Kdo na ně dosáhne?
    Máte velmi nízké příjmy nebo jste zdravotně postižená osoba? V takovém případě dost možná budete mít v letošním roce nárok na slevu na volání a internet u svého operátora. Jaké podmínky však musíte splnit?
  • Ověření pomocí SMS je nebezpečné, banky tlačí klienty do aplikací
    Všichni jsme zvyklí na to, že v elektronickém bankovnictví nějak potvrzujeme platby. Dříve se k tomu s úspěchem používaly SMS, od kterých se teď upouští. Proč je tenhle příjemně jednoduchý způsob problémový?
  • Jak to bude s prolomením bankovního tajemství u žadatelů o sociální dávky?
    V médiích se poslední dobou diskutuje o prolomení bankovního tajemství u žadatelů o sociální dávky. Co na to říkají úřady a jak to ve skutečnosti bude?
  • Test: Platby na kontakt fungují skvěle, ale ne vždy komfortně
    Platby na kontakt fungují výtečně a bez chyb. Tedy pokud za chybu nepovažujete registraci čísla, které by se registrovat nemělo. Značné rozdíly jsou v posílání plateb. Někde je zadání čísla zkouškou trpělivosti, jinde je to pohádka.
  • Česká spořitelna končí s George klíčem. Jak budete nově potvrzovat transakce?
    Klienti České spořitelny si začínají odstraňovat aplikace George klíč ze svých mobilů. V těchto dnech „Spořka“ postupně rozesílá pokyny, co máte dělat a jak přejít na samostatnou aplikaci George. Když neposlechnete, aplikací už nezaplatíte.
  • Dopravu zboží zpátky do e-shopu zaplatíte sami, pokud vám to nezapomněl říct
    Spotřebitel má nárok na vrácení zboží (odstoupení od smlouvy) do 14 dnů od obdržení zboží z internetového obchodu. Kdo má v takové situaci povinnost zaplatit náklady spojené s vrácením zboží?
  • Konec opisování čísel účtů. K zaslání platby brzy postačí znát telefonní číslo příjemce
    K zaslání peněz na účet brzy postačí znát jen telefonní číslo příjemce. Službu by mohly některé banky poskytovat již během letošního podzimu. Aplikace má zjednodušit posílání plateb především mezi rodinnými příslušníky a nejbližšími lidmi.
  • Jak postupovat při reklamaci platby kartou?
    Zaplatili jste předem za zboží, které nedorazilo? Zaúčtovala se vám transakce dvakrát? V takových případech můžete požádat banku o reklamaci transakce. Jak postupovat?
  • Právo platit hotovostí v ústavním pořádku? Ministerstva ani ČNB návrh SPD nepodporují
    Poslanci za SPD požadují prostřednictvím návrhu ústavního zákona zakotvit právo na platbu v hotovosti do Listiny základních práv a svobod. Ministerstva ani Česká národní banka ovšem návrh nepodpořily.
  • Jak zjistit počet bodů online? Můžete si vyřídit řidičák online?
    V prosinci byl spuštěn Portál dopravy, který umožňuje zjistit, jaký máte počet bodů, či vyřídit řidičský průkaz online. Dále si můžete zjistit, jestli jedete ve skutečném taxi, anebo v taxi „na černo“. Co dalšího můžete na Portálu dopravy zjistit a jaké jsou plány do budoucna?
  • Nakupujete na Vánoce vstupenky? Pozor na předražené vstupenky Viagogo
    Chystáte se k Vánocům koupit vašim blízkým vstupenky do divadla či na koncert? Koupili jste si vstupenky online a najednou vám bylo strženo z účtu řádově více? Nebo jste zjistili, že vstupenky jsou neplatné? Jak se můžete bránit? Odstoupením ze smlouvy? A co je zač společnost Viagogo?
  • Chystáte se na hory či k moři? Jaké cestovní pojištění je pro vás to nejlepší?
    Podívejte se na srovnání cestovního pojištění, které pro vás bude vhodné? A kdy je vhodné sáhnout po ročním cestovním pojištění?
  • Česko stále patří k zemím s nejvyššími účty za telekomunikace
    Pravidelná zpráva Českého telekomunikačního úřadu vyzdvihuje růst spotřeby dat v mobilních i pevných sítích. S vlnami fúzí a akvizic se tenčí konkurence lokálních providerů a ve srovnání se zbytkem Evropy patříme k zemím, kde se za možnost komunikovat na dálku platí nejvíc.
  • Aukro či Vinted budou mít nově povinnost vůči finančnímu úřadu, jak se to projeví?
    Prodáváte zboží na internetu? Anebo rovnou provozujete platformu, která uživatelům umožňuje nakupovat a prodávat? Nově to budete muset hlásit finančnímu úřadu.
  • Jak na výměnu hotovosti nebo výběr z bankomatu na dovolené
    Pokud se na dovolenou teprve chystáte, určitě řešíte, jak na ní budete platit. Kde bude nejlepší vyměnit peníze a na co si dát pozor při výběru z bankomatu?
  • 4 věci, které je dobré vědět o nákupu na AliExpressu
    Zalíbilo se vám něco na AliExpressu, jenomže si nevíte rady s tím, jak je to se clem nebo DPH? Anebo jste tam naopak dlouho nenakupovali a lámete si hlavu, jak se odvede daň? Pojďme se společně podívat na několik věcí, které byste o nákupu měli vědět.
  • Kdo platí koncesionářské poplatky, když jste v nájmu?
    Bydlíte v pronájmu a poplatky za televizi a rádio nehradíte, protože by to měl dělat pronajímatel? Pak si raději přečtěte náš článek, možná budete překvapení.
  • Kolik stojí výplata nemocenských dávek přes Českou poštu?
    Česká pošta loni zdražovala. Kolik si letos za doručení nemocenského anebo zaslání dopisu připlatíte? A jak změnit výplatu nemocenského?
  • Jak si vyřídit výpis z katastru nemovitostí online?
    Obíhání úřadů je otrava a v Česku se pomalu začíná přecházet na online vyřizování různých tiskopisů a dokumentů. Výpis z katastru nemovitostí i další tiskoviny lze získat snadno a rychle elektronicky. Jak na to?
  • Do kdy letos odevzdat daňové přiznání a jak je to s elektronickou formou?
    Máte povinnost letos odevzdat daňové přiznání? Budete formulář vypracovávat sami anebo vám jej bude dělat daňový poradce? A jak to bude, pokud se rozhodnete podat jej elektronicky?
  • Co je platební systém SWIFT? Bude z něj Rusko vyřazeno?
    Ruská invaze na Ukrajinu zmrazila Evropu, evropští lídři diskutují o sankcích vůči Rusku. Hovoří se o vyloučení Ruska z platebního systému SWIFT. Co je vůbec SWIFT? A jaký dopad by mohlo mít vyloučení Ruska ze SWIFTu?
  • S QR kódem na faktuře vám zákazníci zaplatí rychleji
    Pokud fakturujete a chcete si zkrátit čekací dobu na přijetí platby od klienta, vložte do vystavené faktury také QR kód. Manuální přepisování údajů z faktury může vašeho klienta odradit a proces se tak výrazně zpozdí či se na převod zapomene úplně. Většina bankovních systémů již má zabudované QR čtečky, takže je celý postup velice jednoduchý.
  • Kdy potřebujete návrh vkladu do katastru nemovitostí? Jde to online?
    Jaké dokumenty budete potřebovat při vkladu do katastru nemovitostí? Jak jej snadno vyřídit online?
  • Kolik stojí výpis z katastru nemovitostí?
    Podívejte se na ceny výpisu z katastru nemovitostí a dalších služeb na Czech pointu či na katastru nemovitostí. Kde všude a za kolik můžete výpis z katastru získat? Jde výpis pořídit i online?
  • Většina lidí se při kyberútoku bojí ztráty hesel k bankovnictví. Polovina si už ale klikla na odkaz v e-mailu od neznámého adresáta
    Většina lidí zaznamenala, že byl na ně v posledním roce veden phishingový nebo jiný kybernetický útok. Vyplývá to z průzkumu, který v minulých týdnech uspořádaly servery Finance.cz a Euro.cz ve spolupráci se společností Vodafone.
  • Průzkum: Hackeři útočí na vaše data čím dál častěji. Jak si hlídáte svou kyberbezpečnost vy?
    Téměř každá soukromá firma nebo státní organizace po celém světě zažila v roce 2020 minimálně jeden malwarový útok. Čím dál častějším cílem útočníků jsou zároveň lidé pracující z domova. Pomozte nám zjistit, jak na tom jsou z pohledu bezpečnosti Češi a tuzemské firmy.
  • Co dělat, když vám propadne složenka?
    Zapomněli jste si vybrat složenku, která má už po datu splatnosti? Byli jste dlouho mimo svou běžnou adresu, Česká pošta vás nezastihla a poštovní poukázka už propadla? Co teď? Dostanete ještě peníze zpátky?
  • Jak překonat omezení bankovní identity?
    S bankovní identitou se nepřihlásíte třeba ke své zdravotní pojišťovně, škole či nemocnici. Ale můžete ji využít k jednorázové aktivaci Mobilního klíče eGovernmentu. S ním se pak dostanete i tam, kam vás s bankovní identitou nepustí.
  • Od kdy se vám začnou počítat sankce za pozdní odevzdání daňového přiznání?
    Vztahuje se na vás povinnost podat daňové přiznání k dani z nemovitosti anebo k dani z příjmu fyzických osob? Jak jistě víte, lhůta, do kdy formulář odevzdat, se v obou případech prodloužila. Od kdy vám ale hrozí sankce, pokud přiznání nestihnete podat ani do této doby?
  • Lhůta pro podání daňového přiznání se opět prodlužuje
    Máte povinnost podat daňové přiznání a letos opravdu nestíháte? Nevadí, lhůta podání byla v pondělí prodloužena. Do kdy jej tedy musíte odevzdat a do kdy je třeba zaplatit daň z příjmů fyzických osob za rok 2020?
  • Nový online finanční úřad - vaše daně vyřešíte z tepla domova
    Od 28. února 2021 je spuštěn dlouho očekávány online finanční úřad, který širokému spektru občanů umožňuje snadno vyplnit daňové formuláře a tiskopisy pro finanční správu. Jak se přihlásit k online finančnímu úřadu? A co zde můžete vyřídit?
  • Finance.cz začaly spolupracovat s Tipli. Získejte zpět víc peněz z nákupů
    Většina nákupů se nyní odehrává online a možnost přitom ušetřit se vždycky hodí. Portál Finance.cz se proto dohodl na spolupráci s cashback portálem Tipli.cz. Zájemci tak mohou snadno získat VIP (platinový) účet, díky kterému mohou dostat zpět ještě o něco víc peněz ze svých nákupů
  • Jak správně reklamovat či vrátit zboží
    Nefunkční, právě rozbalený telefon, rozbitá pračka v záruční době, oblečení, které nepasuje. To všechno jsou problémy, které nás mohou postihnout nejen v období Vánoc, ale také kdykoliv během roku. Jak se vyznat mezi reklamací a vrácením zboží? A jaká jsou práva a povinnosti zákazníka?
  • K digitalizaci s virem v zádech. České podniky se proměňují
    Do světa, jak jsme ho znali před pandemií koronaviru, se podle expertů už nevrátíme. Některé změny budou tvrdé, jiné pozitivní – třeba digitalizace podniků a rozmach online práce. Technologie máme, je jen na nás, jak je využijeme. 
  • V roce 2020 bude stát umět přijímat elektronické faktury. Jak jsou připraveny české firmy?
    Elektronická faktura umožňuje přímý import položek daňového dokladu do účetního systému. Výhodou je časová úspora i omezení chybovosti při ručním přepisování faktur. Přesto je e-fakturace mezi českými firmami zatím využívána velmi málo, podle Ministerstva financí jen v necelých 4 % případů.
  • Nakupujme na webu bezpečně
    Na webu už jsme si zvykli nakupovat a vypadá to tak, že už se dokážeme chovat i celkem obezřetně. Ani tak se ale určitým rizikům vyhnout nemůžeme, zvlášť, pokud si objednáváme zboží mimo Evropskou unii.
  • Zásady, jak nakupovat v e-shopu bezpečně
    Většina z nás nakupuje přes internet a dost z nás má s podobným nákupem i špatnou zkušenost. Zboží nedorazilo, přišlo úplně něco jiného, přišli jsme o peníze. Jak se tomu napříště vyhnout?
  • Jak fungují odložené platby
    Za necelé dva měsíce jsou tu Vánoce. Většina Čechů se proto začíná shánět po vánočních dárcích. Při nákupech lze také čím dál častěji využít tzv. odložené platby.
  • Kdy začít nakupovat na Vánoce? Aneb jaké akce nás čekají?
    Vánoce jsou tady už za necelé dva měsícel. Někdo se těší na salát, někdo na cukroví a někdo na dárky. Je nejvyšší čas prostě začít nakupovat na Vánoce. Pamatují na to i obchody, takže už příští měsíc se můžete těšit na dny dopravy zdarma a na Black Friday.
  • Začali jste už s nákupem dárků na Vánoce?
    Stále přibývá lidí, kteří při vyřčení slova Vánoce zblednou. Nepředstaví si totiž svátky klidu a porozumění, ale hysterii, která mnohdy začíná už po letních prázdninách. Ano, jsme přibližně na jejím počátku.
  • Jak s námi operátoři jednají? Vata to tedy není
    Telefonní operátoři loví zákazníky, ale jakmile mají podepsanou smlouvu, pak si v některých případech leccos musí klient zjistit, vyřídit a zajistit úplně sám. Nefunguje technická podpora a „pomocníci“ na druhé straně zákaznické linky vám pomáhají velmi svérázným způsobem.
  • Jak se připravit na další vlny EET?
    Prezident Miloš Zeman podepsal novelu zákona o evidenci tržeb, elektronické účtenky tak budou vydávat i podnikatelé, kterých se to dosud netýkalo. Jedná se například o řemeslníky, zemědělce, taxikáře, ale také lékaře nebo advokáty. Na jaře příštího roku tak i oni budou muset mít pokladnu pro elektronickou evidenci tržeb. 
  • E-mail – dobrý sluha, nebo zlý pán?
    Komunikovat elektronickou poštou je snadné. Navíc nemusíte být s nikým tváří v tvář a vnímat jeho nálady či pocity, které nemusí být právě příjemné. Jenže u osobní komunikace okamžitě vidíme, že jsme se třeba dobře nevyjádřili a můžeme se opravit. U mailu nám to ani nemusí dojít, ale adresát se cítí dotčený.  V práci to pak může zavánět slušným průšvihem.
  • Daň z nemovitosti online z pohodlí domova. Jak na to?
    Papírovým složenkám již dávno odzvonilo, a na tuto skutečnost postupně přichází i státní správa. Je to totiž už pár let, co byla pro část těch, kteří vlastní nějaký dům, byt či pozemek, zřízena zcela nová služba, díky níž se mohou tito lidé dostat k informacím o dani z nemovitosti a následně ji rovněž vyřídit z pohodlí svého domova. Co je pro to potřeba udělat?
  • Jaké jsou triky a fígle e-shopů?
    Jak na internetu výhodně nakupovat? Kdy jsou slevové akce výhodné? Jak se nenechat napálit? Využívat slevové akce a věrnostní programy?
  • Kde sledovat filmy a seriály? Srovnání cen a služeb HBO, Netflix a dalších
    Letní prázdninové večery můžete strávit ve společnosti kvalitních filmů a seriálů a zapomenout na šeď televizních repríz. Jaká je nabídka seriálů online? Na jak dlouho je můžete mít zdarma? A jaká je cena za měsíc? Je možná nižší, než si myslíte.
  • Jak nás weby vždy nalákají ke koupi?
    Ačkoli tomu bylo ještě před několika lety jinak, dnes už se nákupům na webu nevyhýbáme. Podle Českého statistického úřadu (ČSÚ) loni na internetu něco koupil každý druhý Čech – 54 % z nás si něco online pořídilo, v roce 2005 přitom na webu nakoupilo jen 5 % Čechů. 
  • Zapomněli jste PIN k vaší SIM kartě? Poradit může operátor
    Spousta návodů na internetu radí, že byste si PIN k vaší SIM kartě neměli nikam psát, ani ho sdělovat rodině či někomu z vašich známých. Co ale dělat v případě, že ho sami zapomenete nebo vám někdo jiný telefon zablokuje? Nejjednodušším řešením je zadat číslo s názvem PUK. Pokud ho však neznáte, poradit vám může operátor.
  • Našel bitcoin již svoje dno?
    S bitcoinem je to jako na houpačce. Raketově roste i klesá, až to jednoho překvapí. Můžeme se těšit na další překvapivý růst?
  • Co vše je špatně na EU směrnici o autorském právu
    Připravovaná směrnice o autorském právu víří vody internetu. Hlavně problematické články 11 a 13. Co je s nimi špatně?
  • Jak musíte zadat platební příkazy, aby to došlo do konce roku?
    Blíží se konec roku a možná řešíte, jak poplatit všechna stavební spoření a další poplatky, aby platba patřila ještě do tohoto roku? Sepsali jsme pro vás přehled, do kdy musíte zadat platební příkazy, aby platba došla na druhý účet ještě do konce tohoto roku.
  • Black Friday 2018: přehled slev
    Chystáte se nakupovat během prodejní akce Black Friday? Podívejte se na přehledný seznam, kdy, kde a s jakou slevou můžete nakoupit.
  • Na Google je jen špička ledovce, co najdete pod ní?
    Kromě toho obyčejného a normálního www, najdete online i temnější stránky. Téměř 96 % webu je tvořeno tím temným a ještě tmavším.
  • Kde lze koupit kupón na MHD online?
    Nechce se vám stát fronta na pobočce dopravního podniku? V některých městech lze zakoupit nový kupón na jízdu MHD online. Jako nosič můžete využít platební kartu. Jak to funguje a kde je to možné?
  • Taky už vám přišel spam, že si vás někdo natočil?
    Českem se prohání nový spam, který vás natočil při sledování porna. Už vám přišel? A kolik lidí vyděrači už zaplatilo?
  • Jak moc je zdraví nebezpečný život on-line?
    Rozčiluje vás to, ale moc s tím nenaděláte. Hrací konzole, hry v mobilech a v počítačích, skupinové hry on-line, to vše jsou „hračky“, se kterými jsme si my starší nehráli, protože ještě nebyly. Proto se na podobné ubíjení času díváme skrz prsty. Nemáme s tím zkušenost. Ale to přece ještě neznamená, že je to nebezpečné. Nebo ano?
  • Co dělat, když vám na dovolené někdo ukradl peněženku
    „Jsme v pohodě, máme se dobře, je dost vedro, ale moře fajn. Těšíme se na knedlíky s borůvkama,“ píšete mailovou pohlednici z prázdnin. Dopíšete, odešlete a chcete jít na zmrzlinu. Ale peněženka není k nalezení. Za chvilku hledá i váš partner, pak i děti, nakonec voláte delegáta, ale ten říká, že s tím vám bohužel nepomůže. Peníze nejsou k nalezení, co teď?
  • Už jste někdy za oběd zaplatili Facebookem?
    V posledním dílu seriálu, který se věnuje elektronickým převodům peněz, se podíváme do blízké budoucnosti. Finance se totiž dají převádět i jinak – třeba pomocí sociálních sítí. V České republice se tato změna teprve chystá.
  • Tři čtvrtiny z nás miluje „šopingování“
    Šopingujeme (nebo taky šopujeme, z anglického shop) velmi rádi. Naši rodiče možná u televize, prarodiče v lese, my relaxujeme v supermarketech. Krom jiného to má jednu nevýhodu – utratíme víc než naši předkové.
  • Češi si s GDPR neví rady, až 65 % e-shopů stále není připraveno
    Právě dnes 25. 5. začíná platit nařízení o GDPR, neboli ochraně osobních údajů. Vzhledem k tomu, kolik emailů na toto téma různé eshopy svým zákazníkům v posledních týdnech rozeslaly, tak bychom i řekly, že všichni jsou připravení.
  • Odborníci z univerzitní sféry i průmyslu budou spolupracovat na zajištění kyberbezpečnosti
    Kyberbezpečnost je stále větší a větší téma. Naše životy se přesouvají do online prostředí a zároveň přibývá útoků, které se snaží získat naše údaje, naše peníze, vlastně naše celé životy. Jaká je kyberbezpečnost v Česku?
  • Kde všude můžete potkat sdílenou ekonomiku
    Se sdílenou ekonomikou se už dnes setkal skoro každý, i když o tom zatím třeba neví. Z tradičních služeb, které nabízely sdílení auta, domu nebo peněz, se daný fenomén přenesl do téměř všech oblastí a činností každodenního života.
  • Až 85 % českých e-shopů není připraveno na legislativu GDPR
    Většina tuzemských e-shopů nechává přípravy na implementaci nové evropské směrnice známé zkráceně jako GDPR na poslední chvíli. Společnost Shoptet, na jejíž platformě běží v tuzemsku již 13 tisíc e-shopů, odhaduje, že připraveno není až 85 % tuzemského e-commerce.
  • Aplikovat GDPR může přijít klidně na tři čtvrtě miliónu korun
    Implementace evropské směrnice o ochranně osobních údajů, tedy zkráceně známé jako GDPR, přijde velké firmy řádově až na stovky tisíc korun. Například společnost Shoptet, která se specializuje na servis eshopových řešení, vyčíslila náklad na zhruba 750 tisíc korun.
  • Která zdravotní pojišťovna vám nejvíce přispěje na zubní péči?
    Češi utrácí za zdravotní péči čím dál více a velkou část z této sumy tvoří výdaje na zubní péči. Která ze zdravotních pojišťoven vám přispěje nejvíce? Kdy můžete přejít k nové zdravotní pojišťovně?
  • Nakupujete potraviny přes internet?
    Koupit přes internet se dá ledacos, ale zboží, které se rychle kazí, jako jsou potraviny, do toho dřív jen tak někdo nešel. Situace se ale obrací a potraviny si už můžete na většině místa u nás přes internet nakoupit.
  • Účty našich bank – propojte se!
    Máte účty u několika bank? Nejste sami, po krachu několika bankovních ústavů po roce 1990, to tak snad udělal každý a diverzifikaci účtů se dnes brání jen málokdo. Do letoška jsme ale museli své účty ovládat každý zvlášť. To ale od půlky ledna neplatí.
  • Podnikatelé dostali před Vánoci dárek: u EET nastanou změny!
    Elektronická evidence tržeb je trnem v oku většiny podnikatelů. Ježíšek ale vyslyšel jejich prosby a připravil jim malý dárek. Ústavní soud v Brně 15. 12. výrazně proškrtal zákon o EET.
  • Jak poznat falešný e-shop?
    Vánoce se neúprosně blíží a komu se chce chodit po kamenných obchodech, prodírat se davy a poslouchat donekonečna omílané a všudypřítomné kolegy. Jasně, nakoupíme na webu, e-shopy mají dokonce lepší nabídky než klasické prodejny. Mají, zato se ale za některými z nich skrývají podvodníci. Jak je poznáme?
  • Měli byste se bát, když nakupujete na českých e-shopech?
    Vánoce se pomalu blíží a s nimi i (ne)příjemná povinnost, která spočívá v nakupování dárků. Plno Čechů k tomu pak využívá především e-shopy. Jsou ale dostatečně zabezpečené?
  • 5 věcí, které si pamatujte o dokumentárním akreditivu
    Dokumentární akreditiv se využívá jako platební a zajišťovací nástroj při obchodování se zahraničím. V českém právu je upraven v § 2682 až § 2693 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, častěji se lze setkat s akreditivy podřízenými mezinárodním zvyklostem pro dokumentární akreditivy. Jaké je praktické využití akreditivů?
  • Všude stejně: jak moc riskujete, když používáte univerzální hesla a pořád stejný PIN?
    Stejně jako se rozšiřuje virtuální svět kolem nás, rozšiřují a prohlubují se také možnosti elektronických zlodějů, kteří čekají jen na to, až si kvůli nedostatku času budeme zjednodušovat možnosti přístupu k našim kontům a dalším citlivým datům.
  • Jak se nenechat nachytat na internetu
    Internet banking je pro většinu z nás samozřejmá věc. Přesto však podle posledních průzkumů většina z nás riskuje a internetovou bezpečnost zanedbáváme. Jsme tedy ideální šancí pro hackery. A nejenom pro ně.
  • Nejste spokojení s mobilním operátorem? Změňte ho
    Máte se svým operátorem problémy? Rádi byste přešli pod jiného, protože má podstatně výhodnější nabídky? Zdá se vám, že s vámi nejednají férově? Co můžete dělat?
  • Jak fungují kvantové peníze?
    Jak dokonale zabezpečit virtuální finanční transakce? Dá se to udělat pomocí takzvaných virtuálních bankovek, které nelze padělat.
  • Na netu nejste nikdy v bezpečí
    Dokážete si ještě představit život bez internetu? Možná, když spíte. Jinak s jeho pomocí komunikujeme, nakupujeme, obchodujeme, čteme zprávy a každý si nakonec může doplnit, jak jej využívá. Jenže s komfortem roste i riziko. Co všechno se může stát a kde být obezřetní?
  • ČOI zjistila nedostatky při 87 % kontrol problémových e-shopů
    Česká obchodní inspekce (ČOI) loni zjistila pochybení při 87 procentech kontrol problémových e-shopů. Je to o 4,2 procentního bodu více než v roce 2015. Internetové obchody dostaly celkem 1060 pokut za 5,8 milionu korun.
  • Pozor na firmy, které neoprávněně přijímají vklady od veřejnosti
    Česká národní banka dnes znovu upozornila na aktivity novozélandské společnosti Savings Fund Limited a zároveň na aktivity společnosti Salia Group. Činnost obou firem podle centrální banky vykazuje znaky neoprávněného přijímání vkladů od veřejnosti, neoprávněného poskytování platebních služeb a neoprávněného shromažďování peněz od veřejnosti. Společnosti nemají povolení k poskytování finančních služeb v ČR, upozornila ČNB.
  • E-shopy budou evidovat tržby, až se dozvědí o přijaté platbě
    Internetové obchody budou muset v elektronické evidenci tržeb (EET) evidovat přijaté tržby až v okamžiku, kdy se o platbě dozvědí. On-line obchodník tak bude muset zaslat údaje nejpozději ve chvíli, kdy se dozví o tom, že mu platba byla odeslána z účtu zákazníka. V novém stanovisku tak Generální finanční ředitelství vyšlo vstříc e-shopům.
  • MasterCard zavádí ověřování totožnosti přes selfie či digitální otisk
    MasterCard spouští v České republice a dalších 11 evropských zemích možnost ověřování totožnosti při platbě přes mobilní telefon prostřednictvím selfie či digitálního otisku. Systém už byl vyzkoušen v Nizozemsku, USA a Kanadě a v roce 2017 by se měl postupně rozšířit do celého světa.
  • Představujeme Evropské spotřebitelské centrum
    Evropské spotřebitelské centrum působí pří ČOI a jeho hlavním úkolem je ochrana práv spotřebitele na mezinárodní úrovni v rámci EU.
  • Češi platí kartou pětkrát více než před 10 lety, hlavně bezkontaktně
    Největší podíl domácích bezhotovostních plateb, asi 67 %, tvoří bezkontaktní platby. Přes web proběhne každá padesátá platba. Pro zahraniční transakce platí obrácený poměr, prim hrají webové transakce (37 %), bezkontaktní platba je jen každá desátá. Pro platby v zahraničí Češi preferují stále hotovost.
  • České banky mají vysoké zabezpečení elektronických plateb
    České banky mají v rámci Evropy nadstandardní zabezpečení elektronických plateb. Řadí se tak na špičku například s Velkou Británii, Lucemburskem a Švýcarskem. Vyplývá to ze studie poradenské společnosti Grant Thornton, o které informovala Česká bankovní asociace.
  • Pojišťovny se soustředí na přesun produktů a služeb do online sféry
    Jednoznačným trendem se staly kalkulátory cen pojištění, produkty a služby se stále více přesouvají do online sféry a přibyly novinky v oblasti pojištění domácích mazlíčků. Taková jsou zjištění, která vyplynula z analýzy nabídky produktů a služeb pojišťovacích domů, kterou realizovala analytická agentura Datank v rámci výzkumu Nejlepší banka 2016 a Nejlepší pojišťovna 2016. Partnery výzkumu jsou společnosti KPMG Česká republika a IBM Česká republika.
  • 60 % českých průmyslových objektů nemá dostatečnou ochranu před kybernetickými útoky
    Až 60% průmyslových objektů v Česku nemá podle údajů společnosti Auris, patřící do skupiny Delta Capital, dostatečnou ochranu před hrozbou kybernetických útoků. Jedná se zejména o energetiku, telekomunikace, dopravu, chemický, vodní nebo potravinářský průmysl.
  • 5 výhod, které podnikatelům přináší akceptace platebních karet
    Bezhotovostní platby jsou dnes naprostým standardem. Zákazníci si je oblíbili a s rozvojem bezkontaktních technologií je možnost platit kartou stále více žádána. Podnikatelům přináší akceptace bezhotovostních plateb za jejich zboží či služby mnoho výhod.
  • Platby mobilem se blíží. Vypnou nám rozum
    Cílem všech obchodníků je přimět své zákazníky k nezamýšleným, okamžitým nákupům dle momentální chuti (a podle průzkumů se jim to skutečně daří). Dalším krokem, který vyřadí racionální rozvahu nad nákupem, jsou mobilní platby.
  • Bezkontaktní platby lámou rekordy
    Oblíbenost bezkontaktních karet v České republice letos výrazně vzrostla. Od ledna dosáhla Visa téměř 2,3 milionu bezkontaktních transakcí u obchodních řetězců, které tento druh platby nabízejí. Evropané letos v březnu uskutečnili přes 19 milionu bezkontaktních transakcí.
  • Gajdoš: Podvodné platby jsou na nejnižší úrovni za posledních 10 let
    Česká republika byla jednou z prvních zemí, které zavedly technologii EMV, díky které je počet podvodných transakcí platební kartou čtyřikrát nižší než v Evropě. Češi v zahraničí platí nejčastěji v hotovosti příslušné měny a jen v 16 % použijí výhodnější debetní kartu, uvedl v rozhovoru Marcel Gajdoš, regionální manažer Visa Europe pro Českou a Slovenskou republiku.
  • Jaká bude banka budoucnosti?
    Za posledních dvacet let se svět výrazně změnil. Všichni používáme mobilní komunikační zařízení, zjednodušil se nám přístup k informacím, změnili jsme způsob života i své chování. Co z toho vyplývá pro banku?
  • Čím budeme platit v budoucnosti
    Nečekejte na tomto místě odtajněné úvahy bankovních profesionálů ani ambiciózních sociálních inženýrů. Zaměřme se na vize, které si nekladou nárok na svou bezprostřední uskutečnitelnost, jistý příslib realističnosti ale mají.
  • Smartphone banking už má pevnou pozici. Co bude dál?
    Smartphone banking se postupně stává běžnou součástí našeho života. Přispívá k tomu rostoucí obliba chytrých telefonů, stejně jako finanční instituce, které ve stále větší míře nabízejí řešení pro mobilní platby a bankovnictví. Banka v kapse má celou řadu výhod a tlak konkurence i nároky klientů nutí banky ji dále rozvíjet.
  • Chytré bankovnictví na telefonech - co umí, jak vypadá?
    Bankovnictví v chytrých telefonech je posledním trendem přímého bankovnictví. Oproti klasickému internetovému bankovnictví je rychlejší, dostupné odkudkoli a leckdy přehlednější. PŘEHLED APLIKACÍ SMARTPHONE BANKING PRO IOS, GALERIE Open in Google Docs Viewer Open link in new tab Open link in new window Open link in new incognito window Download file Copy link address Edit PDF File on PDFescape.com Open in Google Docs Viewer Open link in new tab Open link in new window Open link in new incognito window Download file Copy link address Edit PDF File on PDFescape.com
  • Peníze odeslané na nesprávný účet? Víme, jak si poradit
    Podařilo se Vám provést nesprávnou platbu na cizí bankovní účet? Takové věci se stávají a vše se dá vyřešit. V dnešním článku Vám navrhneme postup řešení pro získání svých peněz zpět.
  • Prudký pád cen dluhopisů
    Futures ceny dluhopisů včera prudce oslabily poté, co se díky zprávě o maloobchodních prodejích ve Spojených státech vzkřísily obavy, že Federal Reserve by mohl v létě zvýšit úrokové sazby.