-
Základní informace pro Ukrajince (4): Na co se dívat při výběru půjčky
Řada Ukrajinců, ať už těch, co utekla anebo byla ještě před započetím válečného konfliktu na území České republiky, uvažuje o půjčce. Přečtěte si, na co se při výběru dívat.
-
Státní půjčka Vlastní bydlení - jak a kdo ji může získat?
Od roku 2021 na státní půjčku na vlastní bydlení dosáhne více žadatelů. Co musíte splnit, abyste dosáhli na státní úvěr na výstavbu, koupi, či modernizaci bydlení?
-
Které banky a kdy vám umožní odklad splátek kvůli koronaviru?
Podívejte se na seznam bank, které vám umožní odklad splátek kvůli negativním dopadům epidemie koronaviru. Které banky vám odklad neumožní? A kdy kontaktovat vaši banku?
-
Tipy, jak výhodně refinancovat hypotéku
Končí vám fixace hypotéky, tak teď přemýšlíte, co s tím. Podívejte se, co s hypotékou udělá prodloužení doby splácení nebo změna výše měsíčních splátek.
-
Zájem o úvěry na bydlení začíná pomalinku růst
Po dvou hubených měsících došlo v březnu k mírnému oživení poptávky po úvěrech na bydlení. Banky a stavební spořitelny v uplynulém měsíci poskytly úvěry za téměř 20 miliard. Čtvrtletní výsledky hypotečních bank jsou však nejhorší za posledních 5 let. Co je příčinou?
-
ČNB ponechala sazby beze změny. Sazby hypoték dál klesají
Hypoteční sazby klesají a klesat nejspíše ještě budou. Cenový průměr měřený indexy GOFI v březnu klesl na 3procentní hranici. V praxi však není těžké nalézt banku nabízející své hypoteční úvěry se sazbou začínající 2kou.
-
Na splátku hypotéky již Češi vynakládají téměř 50 % příjmu
Z aktuálních statistik realitního portálu RealityČechy.cz vyplývá, že nabídkové ceny bytů v lednu meziročně rostly o 450 000 Kč. Kromě nemovitostí v posledních měsících rostly i úrokové sazby hypoték. Průměrná česká rodina by nyní při pořízení bytu o průměrné ceně 3,13 mil. Kč vynaložila na splátku hypotéky téměř 50 % svých čistých měsíčních příjmů.
-
Průměrná nabídková sazba hypoték začala klesat
Klesající cena peněz na mezibankovním trhu otvírá cestu ke snižování hypotečních sazeb. Některé banky již tohoto využily a hypoteční úvěry opět začaly zlevňovat. Co se bude dít se sazbami hypoték v únoru?
-
Banky loni poskytly hypotéky za více než 220 miliard. Hypotéky již nezdražují
Objem sjednaných hypoték v prosinci meziročně klesl o 25,8 %. Necelých 15 miliard již nestačilo k tomu, aby banky překonaly objemový rekord z roku 2017. Úrokové sazby hypoték přestaly růst a některé banky dokonce oznámily snížení sazeb.
-
Růst cen bytů nekončí. Dostupnost bydlení se dál zhoršuje
Průměrná cena bytů před třemi měsíci překonala hranici 3 milionů korun a bohužel ani v prosinci se růst tohoto ukazatele nezastavil. Výsledkem je další zhoršení dostupnosti bydlení.
-
Klesnou s přísnějšími hypotékami ceny nemovitosti? Kde to platí a kde nikdy nebude?
Počet lidí, kteří žádají o hypoteční úvěr, poklesl zhruba o pětinu. Stojí za tím přísnější podmínky České národní banky pro schvalování hypoték. Postupně se zvyšují i úrokové sazby a přibližují se třem procentům. Povede to i k menšímu zájmu o nemovitosti? Kde ceny bytů a domů klesnou? A kde k tomu možná nikdy nedojde?
-
Hypoteční sazby rostou nad 3 procenta
Hypotéky se sazbou začínající dvojkou se pomalu stávají minulostí. V listopadu zachvátila hypoteční trh velká vlna zdražování. Až na výjimky rostly sazby ve všech bankách. Průměr nabídkových sazeb vzrostl o 2 desetiny procentního bodu a u nejčastěji poskytovaných úvěrů jsme již nad třemi procenty. Sazby se nad 3 procenta vracejí po 4 letech.
-
Poptávka po úvěrech na bydlení v říjnu zbourala všechny rekordy
Počty i objemy v říjnu sjednaných hypoték vysoko překonaly dosavadní říjnové rekordy. Hlavní příčinou je paradoxně nová regulace, která zhoršuje dostupnost úvěrů na bydlení. Jak je to možné? A co se bude dít dál?
-
Hypoteční sazby letí nahoru. Ceny bytů poprvé vystoupaly nad 3 miliony
Hypoteční sazby i ceny bytů rychle rostou, což má fatální dopad na dostupnost vlastnického bydlení. Spolu s tím od října začaly platit i nová pravidla ČNB pro posuzování žádostí o úvěr. Množina lidí, kteří dosáhnou na vlastní bydlení, se tím vším rychle zmenšuje.
-
ČNB ve čtvrtek nejspíše opět zvýší sazby
Ve čtvrtek bude bankovní rada ČNB rozhodovat o sazbách. Očekává se další navýšení sazeb. Jak jsou na tom sazby v Česku v porovnání s dalšími evropskými zeměmi a jak se případné další zvýšení základních sazeb promítne do cen hypoték?
-
Zájem o úvěry na bydlení v září lámal rekordy
Od října začínají platit nová doporučení ČNB ohledně posuzování příjmů žadatelů o úvěr. Mnoho lidí si chtělo sjednat úvěr ještě za starých podmínek. Banky a stavební spořitelny v září poskytly úvěry za 27,1 mld. Kč a přepsaly dosavadní rekordy. Co se bude dít dál?
-
ČNB zvýšila základní sazby. Budou reagovat i banky a hypotéky?
Bankovní rada ČNB na svém zasedání v minulém týdnu podle všech předpokladů zvýšila dvoutýdenní repo sazbu (2T repo sazbu) o 25 bazických bodů na 1,50 %. Současně rozhodla o zvýšení lombardní sazby na 2,50 % a diskontní sazby na 0,50 %.
-
Zpřísnění pravidel pro poskytování úvěrů se blíží. Lidé se předzásobují
Srpnové výsledky bank a stavebních spořitelen jsou venku. O úvěry na bydlení je zájem, který překračuje i loňská maxima. Jedním z důvodů je rychle se blížící zpřísnění pravidel pro posuzování příjmů žadatelů o úvěr. Jak se tato změna promítá na trhu s úvěry na bydlení?
-
Jak na "novou" hypotéku dosáhnou lidé s minimální či průměrnou mzdou?
4 příklady vám ukáží, jak nové podmínky ČNB omezí vaše možnosti při získání hypotéky. Podmínky začnou platit již 1. října 2018. Jaké musíte mít mzdy a úspory, abyste dosáhli na průměrnou hypotéku? A jakou hypotéku si může dovolit člověk s minimální a průměrnou mzdou?
-
Sen o vlastním bydlení se vzdaluje
Pořídit si vlastní bydlení je kvůli růstu cen nemovitostí a nyní i dalšímu růstu úrokových sazeb čím dál těžší. Navíc od října začne platit nové doporučení ČNB ohledně posuzování příjmu žadatelů o úvěr. Jak se všechny tyto faktory promítají v dostupnosti bydlení v ČR?
-
Sazby hypoték rostou. Ale ne ve všech bankách
Srpen přinesl zdražení hypoték. Pro navýšení sazeb se rozhodlo 5 bank a k nim se v tomto týdnu přidala i Komerční banka. Na druhou stranu Air Bank sazby snížila. Co se to na trhu děje a jak se budou sazby vyvíjet dál?
-
Co je a k čemu slouží RPSN?
Roční procentní sazba nákladů, tedy RPSN, vám může zamotat hlavu. Je dobré ji znát, nebo je lepší, když ji před námi banka přece jenom schová?
-
5 tipů, jak mít výhodnější hypotéku i v době zdražování
Hypotéky pozvolna zdražují. Praxe ale ukazuje, že i přes rostoucí nabídkové úrokové sazby je s dobrou znalostí trhu možné mít lepší úrok, než banky nabízejí v sazebnících. Při porovnávání výhodnosti různých nabídek je ovšem dobré srovnávat nejen úrokovou sazbu, ale i celkové náklady, a to v rámci jednoho fixačního období. Kromě úroku je totiž s úvěrem spojena řada dalších poplatků.
-
Jak hypotéky reagují na změny sazeb ČNB?
Hypoteční sazby zůstaly červnovým zvýšením úrokových sazeb prakticky nedotčeny. Před pár dny však ČNB sazby opětovně navýšila. Jak se tyto kroky centrální banky promítnou v sazbách hypoték?
-
Čtvrtina Čechů se zadlužuje rizikově. Před dluhovou pastí pomůže konsolidace a refinancování půjček
Máte půjčku na auto, vyčerpaný kontokorent a také úvěrovou kartu. Splátky tak posíláte hned několika směry, přičemž si každý z věřitelů nezapomene naúčtovat příslušné poplatky. Možná stojí za to, uvažovat o sloučení půjček do jediného úvěru. Tomuto opatření se říká konsolidace. Celý dluh si navíc můžete přestěhovat k jiné úvěrové společnosti pomocí takzvaného refinancování. Aby vše provázela také řádná úspora, je třeba si pohlídat několik věcí.
-
Objem úvěrů na bydlení klesl v 1. pololetí o 8 miliard
Banky a stavební spořitelny v červnu poskytly úvěry na bydlení za 26,5 miliard korun. Zatímco spořitelnám se daří meziročně růst, hypoteční banky v pololetí zaostávají za loňskými výsledky o 14 miliard. Jak to bude dál?
-
Na hypotečním trhu se rozhořívá souboj o tržní podíly
Hypoteční banky stojí na rozcestí. Zvýšení sazeb ČNB a opětovný růst sazeb na mezibankovním trhu by měl dle předchozích zkušeností předznamenat i postupné zvyšování hypotečních sazeb. Ovšem zatím se tak neděje a v případě některých bank sazby dokonce klesají. Jak to?
-
ČNB opět zpřísňuje poskytování hypoték - není ale třeba panikařit
Česká národní banka už v loni nabádala poskytovatele hypoték, aby „obzvláště obezřetně“ vyhodnocovali žádosti o úvěr s ohledem na příjmy a zadlužení žadatelů. V aktuálním doporučení již definovala konkrétní pravidla, ze kterých vyplývá, že výše dluhu by neměla překročit devítinásobek ročního čistého příjmu a splátka může činit maximálně 45 procent měsíčního čistého příjmu. Nová pravidla ale bývají přeceňována a v důsledku nemusejí mít na dostupnost hypotéky zásadní vliv. Nejvýznamnějším omezením hypoték tak zůstává regulace LTV.
-
9 z 10 klientů si bere hypotéku s fixací na 5 a více let
Více než 90 % loni sjednaných hypoték mělo fixovanou sazbu na 5 a více let. Trend růstu popularity víceletých fixací je evidentní a to nejen v České republice. Co je důvodem a bude tento trend pokračovat i v dalších měsících a letech?
-
Jsou Češi investiční "konzervy"?
Češi jsou při investování známí svoji konzervativností a vyhlédavají minimální riziko, které s sebou nese nízký úrok. Do čeho Češi nejvíce investují? Jaký očekávají úrok? Jaké jsou trendy v investování? Jak se liší investování dle pohlaví, věku a vzdělání?
-
Hypoték se poskytuje méně. Proč?
Zájem o hypotéky oproti loňskému roku mírně opadl. Část poptávky místo bank nyní financují stavební spořitelny. Jak se bude trh vyvíjet v následujících měsících?
-
Dostupnost bydlení je nejhorší za posledních 9 let
Příjmy českých domácností loni vzrostly téměř o 4 procenta. Přesto dostáhnout na vlastní bydlení je čím dál těžší. Čím to?
-
Ceny bytů rostly v 1. čtvrtletí o 15 %
Největší meziroční nárůst nabídkových cen bytů vykazuje Olomoucký a Plzeňský kraj. Vzhledem k růstu cen nemovitostí a zdražování hypoték dochází k rapidnímu zhoršování dosažitelnosti vlastního bydlení. Na pořízení průměrného bytu vynaloží průměrná česká domácnost již 6,6násobek čistého ročního příjmu.
-
Hypotéky 2018: Nároky na příjmy žadatelů porostou
Bude páru s jedním dítětem stačit na třímilionovou hypotéku čistý měsíční příjem ze zaměstnání 30 000 Kč, nebo ne? Podobnou situaci (a mnohé jiné) mohou české banky posoudit odlišně.
-
Lidé si na bydlení půjčují čím dál víc
Únorové výsledky bank a stavebních spořitelen jsou tu. Lidé si půjčují čím dál víc. Stavební spořitelny průměrnou výší úvěru poprvé v historii překonaly hranici 1 milionu. Celkově na účely bydlení banky a spořitelny letos rozpůjčovaly 43 miliard. Je to více nebo méně než loni?
-
Byty se v průměru nabízejí za 2,78 mil. Kč. Loni to bylo o 400 000 korun méně
Zatímco loni v únoru byla průměrná nabídková cena bytů v ČR 2,39 mil. Kč, letos to bylo o bezmála 400 000 Kč více. Spolu s růstem úrokových sazeb se jedná o smrtící koktejl, který se negativně podepisuje na dosažitelnosti vlastnického bydlení v České republice.
-
Zdražování hypoték navzdory poklesu ceny peněz nekončí
Sazby na mezibankovním trhu začaly na začátku února klesat. V cenách hypoték se však tento trend zatím nepromítnul. Ba naopak, nabídkové sazby v průběhu února dál rostly.
-
Jak těžké je dostat hypotéku?
V uplynulých dvanácti měsících došlo u hypoték ke zpřísnění pravidel pro jejich získání. Ceny nemovitostí totiž letí vzhůru, a tak se klienti snaží financovat nové bydlení z úvěru z největší možné části. Jak tedy překonat obtíže se získáním hypotéky?
-
Je správný čas na nákup nemovitostí? Ceny bytů a domů rostou pomaleji, pozemky přestaly růst
Také poslední čtvrtletí loňského roku bylo ve znamení růstu cen rezidenčních nemovitostí. Výjimkou se staly pozemky, které si poprvé za dobu existence HB INDEXu připsaly mezičtvrtletně nulu. Byty i rodinné domy dál rostly. Oproti roku 2016 byl znatelný zejména nárůst cen rodinných domů, u bytů se tempo růstu tolik nelišilo.
-
ČNB nejspíš už dnes zvýší sazby. Jak budou reagovat hypotéky?
Podle většiny analytiků dojde již tento čtvrtek k navýšení základních sazeb ČNB. Pokud by se tak stalo, trh hypoték nezůstane imunní. Po velké vlně zdražování by to byl nejspíše další impulz pro navýšení hypotečních sazeb.
-
Nejrychleji rostou ceny nemovitostí na Islandu a v České republice
Podle nového evropského srovnání cen nemovitostí u nás rostou nejrychleji v celé Evropské unii. O kolik ceny meziročně vzrostly? Jak se vyvíjí ceny v Evropě a kolik platí za bydlení lidé v našich sousedních zemích?
-
Loni lidé investovali do bydlení rekordní částku. Kolik to bylo?
Známe výsledky bank i stavebních spořitelen za rok 2017. Banky zopakovaly svůj výsledek z roku 2016 a půjčily celkem 225 mld. Kč. Stavební spořitelny si polepšily a rozpůjčovaly dalších téměř 60 miliard korun. Například v porovnání se státními výdaji na výstavbu silnic a železnic se jedná o více než 3násobnou částku.
-
Ceny bytů opět rostou. Na vlastní bydlení dosáhne čím dál míň lidí
Byty oproti loňsku podražily o 370 000 Kč. V průměru se nyní nabízejí za 2,66 mil. Kč. Sazby hypoték navíc meziročně stouply o půl procenta. Zatímco před rokem by česká domácnost dala na splátku hypotéky necelých 35 % svých čistých příjmů, nyní navzdory růstu mezd je to už skoro 42 procent.
-
Hypotéky za jediný měsíc podražily o stokorunu
V prosinci pokračovalo zvyšování hypotečních úrokových sazeb. 9 bank změnilo cenu hypotéky a v drtivé většině případů to bylo směrem vzhůru. Které to byly a kam se vydají sazby v novém roce?
-
Hypotéky zdražují. Ve výsledcích to vidět zatím není
Poslední týden před Vánoci byl nabitý důležitými daty a událostmi. Známe výsledky hypotečních bank i stavebních spořitelen. Ve čtvrtek navíc zasedala ČNB a rozhodla o nastavení úrokových sazeb. Půjdou sazby nahoru?
-
Éra levných peněz končí. Co na to naše peněženky?
Centrální bankéři letos už dvakrát zvedli základní úrokové sazby. Snaží se zchladit rozjetou ekonomiku a brzdit rostoucí inflaci. Jak pocítí lidé vyšší sazby na svých peněženkách?
-
Klienti s končící 3letou fixací už na lepší sazbu jen tak nedosáhnou
Sazby dál rostou a v některých případech se dostávají na úroveň běžnou před třemi roky. Po dlouhých 7 letech dochází na trhu k obratu a klienti si budou muset o nižší sazbu říct.
-
Do roka musejí mít úvěroví specialisté zkoušku odborné způsobilosti. Zlepší se kvalita půjček?
Úvěry a půjčky mohl donedávna nabízet prakticky kdokoliv. Nový zákon o spotřebitelském úvěru však přinesl kromě často zmiňovaných opatření posilujících postavení klientů také přísnější podmínky pro činnost úvěrových poradců. Těm zbývá přesně rok na prokázání odborné způsobilosti absolvováním zkoušky organizované Českou národní bankou (ČNB). Podle odborníků to nakonec není pro poradce takový strašák, jak se původně zdálo. Shodují se však, že je to krok správným směrem. Absolvovat odbornou zkoušku bude brzy nezbytné i v dalších oblastech.
-
8. září aneb Den finanční gramotnosti: otestujte si tu svou
Finanční gramotnost je důležitou součástí našeho běžného života. Aneb vždycky se vyplatí, když se dokážete správně orientovat v nabídce bankovních produktů a dokážete efektivně spravovat své osobní finance. Jste finančně gramotní? Otestujte se!
-
Banky a spořitelny mají nakročeno k překonání loňského rekordu
Banky v červenci poskytly 7213 hypotečních úvěrů v celkovém objemu 14,578 mld. Kč. Stavební spořitelny přidaly za červenec dalších 4,017 mld. Kč. Vypadá to na rekord. Nebo ne?
-
O 20 % víc než loni: ceny bytů opět rostou
Ceny bytů po červnové korekci opět rostou. V meziročním srovnání jsou nyní o 20 procent výše, což v korunovém vyjádření znamená nárůst o 430 000 Kč. Aby si mohla průměrná česká domácnost pořídit byt v ceně 2,6 mil. Kč, musela by na něj spořit 6,5 roku a neutrácet za nic jiného.
-
4 otázky, které vám pomůžou zlepšit vaše finance po dovolené
Hroutí se vám po dovolené vaše osobní finanční bilance a trošku jste se utopili v dovolenkových výdajích? Zkuste si odpovědět 4 jednoduché otázky a zlepšete si rodinný rozpočet.
-
"Bude to dobrý rok," banky a stavební spořitelny počítají výsledky v polovině roku 2017
V červnu banky sjednaly hypotéky za 22 miliard, což je o 1 miliardu více než v květnu a v součtu za celé pololetí jsou na tom banky o 12 miliard lépe než loni. Přesto se ve výsledcích začíná rýsovat určitá změna trendu. Jak se tedy bankám a stavebním spořitelnám daří na konci pololetí a podaří se jim posunout loňská maxima opět o něco výš?
-
Jak úspěšně vyřídit půjčku?
Tuto otázku si pokládá většina žadatelů o úvěr. Abychom na ni dokázali nalézt odpověď podívali jsme se blíže na základní ukazatel, který rozhoduje o úspěchu či neúspěchu zájemce o půjčku. Řeč je o bonitě žadatele.
-
Čeští výrobci budou dál inovovat, nutí je k tomu situace na trhu. Zavádění nových technologií napomáhají levné úvěry
Čeští výrobci budou muset dál inovovat, aby udrželi svoje postavení na trhu. Je to nezbytné k zachování konkurenceschopnosti, inovace také pomáhají v boji s levnou konkurencí. Na nové technologie si firmy berou úvěry, které mají u bankovních domů v současnosti velmi nízké úroky. Firmy počítají také s podporou státu, v minulosti hojně využívaly například Operačního programu podnikání a inovace. Naopak se snižují prostředky, které stát vydává na aplikovaný výzkum.
-
Stále více Čechů si bere půjčky, zejména na bydlení
Počet lidí s úvěry na bydlení se významně zvýšil, berou si v průměru menší částky. I přes zvýšený počet lidí s půjčkami dosahuje podíl ohroženého dluhu na jeho objemu stejných hodnot jako před rokem. Banky a finanční instituce častěji prověřují úvěrovou historii žadatelů o půjčky. Lidé se ke svým závazkům chovají zodpovědněji a kontrolují stav svých závazků už i on-line.
-
Nejvyšší soud: Ujednání o poplatku za správu úvěru je určité
Minulý týden vydal Ústavní soud nález, kterým ve sporu o poplatek za správu úvěru neshledal porušení ústavně zaručených práv spotřebitele a celkově shledal poplatek za platný. Nejvyšší soud nyní vydal sjednocující stanovisko, kterým se přiklonil na stranu argumentace bank. Právní souboj o platnost poplatku lze považovat za ukončený.
-
Své finanční závazky můžete sledovat on-line
Bankovní (BRKI) a Nebankovní registr klientských informací (NRKI) spustily společný projekt v podobě nového webu kolikmam.cz. Tento unikátní portál umožňuje registrovanému uživateli bezpečný, pohodlný a snadný on-line přístup k jeho úvěrové zprávě, díky které získá aktuální přehled o svých finančních závazcích.
-
Dlužníkům a věřitelům zvoní hrana – nahradí je úvěrovaní a úvěrující
Již 1. ledna 2014 začne platit nový Občanský zákoník. Kromě celé řady změn a novinek se však můžeme „těšit“ také na nové právní klauzule a pojmy, které nám orientaci v novém dokumentu i dokumentech stávajících řádně ztíží. Byli jste zvyklí na pojmy dlužník vs. věřitel? Nově je v některých případech nahradí úvěrovaný a úvěrující. O které případy se jedná? Zaniknou staré pojmy?
-
Co dělat, když financujete rozjezd nové firmy?
Zcela zásadním krokem pro každého začínajícího podnikatele je vždy problém financování rozjezdu firmy. V našem článku se dozvíte, jak na to.
-
Jak správně vyhlásit osobní bankrot
Rozvoj úvěrového trhu s sebou přinesl i těžko potlačitelný vedlejší negativní efekt – neschopnost některých dlužníků řádně splácet. Jak postupovat v okamžiku, kdy již nejste schopni splácet své dluhy?
-
Finanční rizika Vánoc: Půjčky na dárky
Vánoce jsou na Ladových kresbách vyobrazovány jako svátky klidu a míru. Na stole leží jablíčka a několik ořechů. Pod skromně ozdobeným stromečkem se netísní množství dárků. Prohlížíte si podobné obrázky, ale pohodu vám narušuje nepříjemný pocit? Jak Vánoce finančně zvládnete?
-
Novodomcová: Češi si půjčují více s rozvahou
Češi se zadlužují rozumněji než dříve. Učí se půjčovat si spíš na věci trvalejší hodnoty. Co se týče finanční gramotnosti, nemyslím si, že by čeští klienti byli nevzdělaní, mají spíš v přehršli nabídek a terminologií trochu zmatek, uvedla v rozhovoru Milota Novodomcová, produktová manažerka ZUNO.
-
Domácnosti se do dluhů nehrnou
Lidé se loni k půjčkám postavili velmi rozumně a zadlužili se nejméně za poslední roky. Jejich dluhy v bankách vzrostly o 54 miliard korun a nárůst šel kompletně na hypotéky.
-
Lidé jsou v úvěrech rozvážnější, exekucí ale přibude
Lidé si berou méně úvěrů, přesto bude přibývat úvěrových selhání, insolvenčních návrhů a exekucí. I to, že nejčastěji dluží mladí lidé a penzisté, vyplývá ze studie Institutu ekonomických studií UK o zadlužování českých domácností.
-
Jsou studentské úvěry výhodné?
Vyplatí se studentovi pátrat u bank po úvěrech, určených speciálně pro studující? Jaká je nabídka na českém trhu?
-
Šmejkal: Zadlužování neodsuzuji, ale bez pravidel se se zlou potážeme
Průměrně máme okolo jednoho tisíce nových klientů za měsíc a předpokládám, že práce budeme mít dost i nadále, uvedl David Šmejkal v rozhovoru pro Finance.cz.
-
Kamarád mě požádal ať mu ručím u úvěru. Mám?
Vzhledem k tomu, jak je ručení a vymanění se z něj problematická záležitost, je nutné si velmi dobře rozmyslet předem, zda a komu ručit. Posuďte sami.
-
Domácí trhy a události v týdnu od 10.6. do 16.6.2002
Zprávy, ekonomický vývoj, trh peněžní, dluhopisový, akciový, devizový a základní makronomické údaje. Všechny důležité domácí informace uplynulého týdne Vám pravidelně každé pondělí přinášíme na našich stránkách ve spolupráci s firmou Conseq Finance.
-
Zprávy ze zahraničních burz
Americké trhy dnes otevřely výraznýoslabením, které bylo převážně motivováno včerejšími negativními zprávami od společnosti Sprint, ale i od Adobe Systems nebo Genesis Microchip.
-
Komoditní trhy v kostce
Futures kontrakty na zlato vystoupaly ve středu v New Yorku již na 4 1/2letá maxima a po deváté za posledních deset seancí se tak tomuto trhu podařilo skončit v zisku. Zlato se totiž těší stále silnější poptávce ze strany investorů.
-
Denní brífink (BBG Finance)
Akcie opět v sestupné fázi, investory opět straší redukce očekávaného EPS a prošetřování SEC.
-
Stane se na burze?
Velkou změnu oproti včerejšímu obchodování nečekáme. V rámci negativního sentimentu v zahraničí bude inklinovat k oslabení telekomunikační sektor.
-
Kovy na LME ztrácí dech
Index šesti základních kovů LMEX obchodovaných na London Metal Exchange ztrácí dech. Zatímco od listopadu do března si připsal 165 bodů, za poslední dva měsíce o 45 bodů klesl, a to na 1 085.
-
Vietnam vyveze méně kávy
Vietnamský vývoz kávy klesne v tomto roce o 24 % v důsledku rušení plantáží a nižšímu výnosu. Vietnam by měl vyvézt 670 tisíc tun v produkčním roce končícím v září.
-
Komoditní trhy v kostce
-
Dolar na maximu
USD/JPY oslabil na nové 5-ti měsíční minimum 125,20, těsně pod support na 125,32 50% retracement z růstu 115.75 k 135.15. Během noci se dolar obchodoval kolem 126 s maximem 126,07, stále pod klíčovou rezistencí na 126,40 a 126,80.