Štítek kurzy ECB

Evropská centrální banka (ECB) je centrální bankou zemí eurozóny. Kurzy ECB jsou zveřejňovány v kurzovním lístku Evropské centrální banky a jsou zde uvedeny světové měny v poměru k euru. ECB má sídlo ve Frankfurtu a jejím hlavním cílem je monetární politika EU a udržování stability eura.

Související obsah

Související štítky

Související zprávy

  • Ruská válka bude stát ČR více než Slovensko či Německo. Proč? Kvůli koruně...
    Česká koruna devalvuje, doplácí na válku na Ukrajině vyvolanou ruským agresorem. To s rostoucími cenami ropy i energií bude mít za následek růst cen a inflaci. Sveze se koruna s pádem rublu? A jak bude reagovat Česká národní banka? Jak může zdražování ovlivnit stát? Co všechno podraží?
  • Rubl zažívá (skoro)volný pád: bude z rublu bezcenný cár papíru?
    Západní spojenci se rozhodli dříve vysmívané ekonomické sankce přeřadit na vyšší úroveň, což vrhá ruskou ekonomiku do víru inflace, pádu rublu, znehodnocení úspor a hlavně do ekonomické izolace a recese. Jaký je nyní kurz rublu a jaký to bude mít dopad na ceny zboží v Rusku?
  • Vybíráte peníze z bankomatu cizině?
    Nestihli jste si vyměnit peníze v cizí měně na dovolenou a teď se blížíte k bankomatu, protože směnárnám mimo banky třeba moc nedůvěřujete. Bude výběr zadarmo, nebo na svou zapomnětlivost doplatíte?
  • Kde na dovolené zaplatíte eurem?
    V České republice zatím eurem neplatíme. A bůhví, jestli vůbec někdy budeme. V 19 zemích EU ale euro mají a usnadní vám placení na dovolené. To ale není všechno, eurem můžete zaplatit i v několika dalších zemích.
  • Ceny na dovolené: v Turecku nakoupíte levněji než loni, v Egyptě dráž
    I když se zahraniční dovolené prodávají za bezmála stejné ceny jako loni, v některých státech budeme mít s naší korunou větší kupní sílu, dostaneme za ni víc zboží.
  • K čemu je dobré vědět devizový kurz ČNB?
    Devizový kurz je základní směnný kurz pro českou korunu, který určuje cenu české koruny při bezhotovostní směně. Výše devizového kurzu se odvíjí od výše devizového kurzu ČNB.
  • Jak se vyznat v kurzovním lístku aneb když každý sloupec uvádí jinou hodnotu
    Valuty, devizy, prodej, nákup, střed, změna, množství. Takový je výčet položek, které obsahuje zpravidla každý kurzovní lístek nabízený bankou, směnárnou či nějakou jinou finanční institucí. Proč je však na první pohled tolik komplikovaný? Proč každý údaj ukazuje zcela jinou cifru a proč se tyto kurzy natolik odlišují od kurzů vyhlašovaných Českou národní bankou? Pakliže nevíte, odpovědi na tyto otázky naleznete na následujících řádcích.
  • Co můžeme čekat od kryptoměn v příštím roce?
    Bitcoin letos nějak klesá, což moc investorů nepotěšilo. Čekají na další růst, dočkají se ho v dohledné době? 
  • Otestujte se: Co všechno víte o měnovém kurzu?
    Měnový kurz je jedna ze základních ekonomických veličin, se kterou se setkáváme často. Hlavně když jedeme na dovolenou a chceme vědět, kolik euro za kolik korun dostaneme. Víte ale o měnovém kurzu vše, co se vyplatí znát? Otestujte se.
  • Postoj k obchodní válce s Čínou se po volbách v USA nemění
    V úterý proběhly ve Spojených státech volby a podle očekávání v Senátu většinu udrželi republikáni. Vesměs však zvítězili demokraté, když obsadili Sněmovnu reprezentantů a také v guvernérských volbách dokázali připravit republikány o čtyři státy.
  • Co vše právě teď ovlivňuje kurz koruny k euru
    V tuzemsku nejsledovanější měnový pár nejen pro české spotřebitele, ale také pro české i zahraniční společnosti, řeč je o měnovém páru EURCZK. Jaké je aktuální dění na tomto měnovém páru a co všechno ovlivňuje poslední dobou jeho vývoj.
  • Vyjde letos dovolená v cizině dráž, či levněji?
    Ti, kteří se z dovolené v zahraničí vrátili, už to vědí. Pro ty, co se na ni chystají, to je příjemná zpráva: V oblíbených zemích na dovolené ušetříme.
  • Měníme peníze na dovolenou II: 7 triků směnáren
    Triků směnáren je nespočet - dvojí kurzovní lístek, skryté poplatky, neplatné bankovky a další. Jak se jim bránit?
  • Měníme peníze na dovolenou I: Jak ušetřit při výběru z bankomatu?
    Také rádi vybíráte peníze na dovolené z bankomatu? Na co si dát pozor? A která banka má nejvyšší poplatek za výběr z bankomatu v zahraničí?
  • Zajímavé kryptoměny v roce 2017
    Rok 2017 je ve znamení tvorby stovek nových kryptoměn. Nejznámější z nich jsou popsané v článku včetně jejich stručné charakteristiky a možného využití či obchodování.
  • Jak se rychle a snadno zorientovat v německých volbách
    Už tento víkend zavítají v sousedním Německu občané k volebním urnám. Jak dopadnou německé volby, je zvědavá pomalu celá Evropa. Záleží na tom nejen podoba Německa v dalších letech, ale také osud eura.
  • Co řekne příští týden ECB na silné euro?
    Euro se poprvé za 2 a půl roku dostalo nad úroveň 1,20 proti americkému dolaru a užívá si nečinnosti Evropské centrální banky, která zatím slovně neintervenovala proti silné měně. Nákup jednotné evropské měny podporuje i vyšší volatilita na finančních trzích, s tím jak roste geopolitické napětí kolem Severní Koreje a investoři hledají bezpečné přístavy.
  • Bilance centrálních bank se začínají rozcházet opačnými směry
    Japonská, americká a evropská. Tři centrální banky světové ekonomiky, které dosud táhly za jeden provaz. Jejich měnová politika se ale začíná lišit tak, jak postupně opouští programy kvantitativního uvolňování.
  • ECB má zelenou. Bez starostí může odkupovat vládní bondy
    Německý ústavní soud tento týden definitivně vyřešil otázku ohledně OMT (Outhright Monetary Transaction) programu Evropské centrální banky, který umožňuje nákup vládních dluhopisů do jejího portfolia. Rozhodl tak několik let trvající spor ohledně právní nezávadnosti tohoto významného nástroje ECB. Evropská centrální banka tak má nadále v případě nutnosti možnost nakupovat státní dluhopisy zemí eurozóny na sekundárních trzích.
  • Chudí a staří Britové chtějí vystoupit z EU
    Potenciální vystoupení Velké Británie z Evropské unie straší nejen řadu samotných Britů, ale také mnoho investorů a obchodníků. Vzhledem k tomu, že poslední průzkumy ukazují na velmi těsný výsledek, nervozita se stupňuje. Kdo jak se chystá hlasovat a co by tzv. Brexit přinesl?
  • ECB jako největší hrozba Eurozóny?
    Kritika měnové politiky je ošemetná věc: každé měnově-politické rozhodnutí totiž z konstrukce vytváří „vítěze“ a „poražené“, a tak můžeme sklouznout do pozice, kdy nepoukazujeme na obecnou nesprávnost této politiky, nýbrž toliko hledáme viníka svých problémů.
  • Co týden dal: Bankovní poplatky a provize bankám vynesly 34,3 miliardy korun
    Čisté příjmy tuzemských bank z poplatků a provizí loni klesly o 1,7 miliardy na 34,3 miliardy korun. ČOI v loni udělila v souvislosti s výprodeji 1409 pokut ve výši 13,3 milionu Kč. Čeká eurozónu shazování peněz z vrtulníku? Více v pravidelném týdenním souhrnu.
  • Co týden dal: Mzdy rostly na konci roku 2015 nejrychleji od roku 2009
    Vláda schválila poskytování půjček na bydlení pro lidi do 36 let pečující o dítě do šesti let. Mzdy rostly nejrychleji od roku 2009. Založení společnosti s ručením omezením bude levnější. Zástupci OPEC se sejdou kvůli zmrazení produkce ropy. To a mnohem více naleznete v pravidelném týdenním přehledu.
  • Draghi znovu vyrazí do boje s deflací
    Nejvýznamnějším tématem, které se nyní probírá na akciových ale i devizových trzích, je blížící se zasedání Rady guvernérů ECB. Zástupci nejvýznamnější centrální banky v Evropě se sejdou již tento čtvrtek, přičemž veřejnost se nové nastavení úrovně úrokových sazeb dozví klasicky v 13:45.
  • Nekonečný boj Švýcarska s ECB
    Americká finanční krize a následná dluhová krize eurozóny, kdy se 2krát zachraňovalo Řecko před krachem a eurozóna bojovala o přežití, byly pro švýcarský frank tvrdým oříškem. Výsledkem je 34procentní posílení franku proti euru za 8 let. Švýcarská centrální banka (SNB) se snažila zvrátit tento osud několikrát. Avšak neúspěšně.
  • ECB mění nastavení rizik kvantitativního uvolňování
    V Evropské centrální bance probíhají v současné době přípravy na nákup cenných papírů v hodnotě 500 miliard euro a na stole leží několik variant, jak toto další kvantitativní uvolňování bude probíhat.
  • Kvantitativní uvolňování podle ECB
    Evropská centrální banka (ECB) minulý čtvrtek (4. 9. 2014) oznámila nový program týkající se kvantitativního uvolňování.
  • Roztočí tiskárny na vyšší obrátky negativní vývoj HDP?
    Charakteristika bezpečného přístavu pro zlato platila bezpečně. Zlato na konci minulého týdne připsalo pouze 0,33 % a zakončilo týdenní obchodování na 1319,03 dolarů/unci. V minulém týdnu vyšla zpráva, že ekonomika USA v červnu přidala 215 tisíc pracovních míst, což byl zhruba stejný počet míst jako v květnu a pro trhy to bylo mírné zklamání.
  • Hledáte důvod pro oslabení EUR/USD?
    Pro ty, kteří hledají důvod pro posílení USD vůči EUR, se kromě srovnání výnosů státních dluhopisů těchto dvou ekonomických celků momentálně nabízí i komparace odlišných rétorik jejich centrálních bank.
  • ECB by se dnes mohla dostat “před křivku”, tak jako ECB v listopadu
    Jestliže včerejšek a vlastně i zítřek byl, respektive bude převážně o amerických datech z trhu práce, tak dnes musí globální trhy a to včetně toho českého věnovat pozornost centrálním bankám. Kromě Bank of England, bude rovněž zasedat vedení ECB a také bankovní rada ČNB.
  • Rok 2014 očima analytiků
    S přelomem roku je zvykem rekapitulovat, co se odehrálo během uplynulých 12 měsíců, a pokusit se odhadnout, které faktory budou určovat ekonomický a tržní vývoj v nadcházejícím roce a zda nastoupí nějaké významné trendy.
  • Česká bankovní asociace: Rok 2014 bude rokem růstu
    Navzdory řadě nových informací a zahájení devizových intervencí ze strany České národní banky v listopadu loňského roku se očekáváný růst české ekonomiky v roce 2014 oproti minulé prognóze výrazně nezměnil. Za obdobnými čísly ovšem stojí rozdílné či zcela nové argumenty.
  • Mírný růst amerických trhů
    Americké trhy dnes zaznamenávaly během první poloviny obchodování rozdílné trendy, Nasdaq se dnes „plácá" okolo počátečních hodnot, naproti tomu Dow Jones se dnes drží v mírném růstu.  Pohyb indexu Dow Jones je stimulován mírným nadšením investorů pro akcie společnosti Wal-Mart a dalších maloobchodních společností, které čerpají z neutichající poptávky amerických spotřebitelů.