Štítek termínovaný vklad

Termínovaný vklad podobně jako spořící účet slouží k úročení nashromážděných peněz. Peníze zde ale nejsou zasílány pravidelně, jedná se pouze o jednorázový vklad s několikaletou výpovědní lhůtou. S penězi až do jejího ukončení nelze volně nakládat.

Související obsah

Související štítky

Související slova ve slovníku

Související zprávy

  • Spoření v červenci: Kam vložit peníze?
    Banky potřebují naše peníze, moc peněz. Plošné zvyšování úrokových sazeb proto nastalo u většiny bank a téměř u všech spořicích finančních produktů. Je už z čeho vybírat.
  • Test spořících účtů a termínovaných vkladů: kam vložit peníze v srpnu 2021?
    Dvě banky zvýšily úrokové sazby spořicích účtů a termínovaných vkladů, k nim se přidala ještě jedna družstevní záložna. Po zvýšení sazeb ČNB je tak předpoklad, že sazby spoření časem porostou.
  • Bankovní vklady loni inflaci neporazily, akciové fondy vynášely i dvouciferné zhodnocení
    Zatímco vklady klientů v bankách (běžné účty, spořicí účty a termínované vklady) nedokázaly svými výnosy zhruba tříprocentní inflaci loni porazit, investice do akciových fondů přinesly často i dvouciferné zhodnocení. Vyplývá to z ankety mezi analytiky.
  • Proč dětem založit stavební spoření?
    Uvažujete o tom, že dětem založíte stavební spoření? Bude smlouva výhodnější než pro dospělého? Jaké má vlastně stavebko výhody a proč spořit peníze zrovna na něm?
  • Jak šetříme a kde si ukládáme?
    I když si kdekdo stěžuje, mnoho českých rodin má přebytečné peníze a ukládá si je na horší časy. Pokud si je ale dávají do bank, pak na nevýhodný účet.
  • Srovnání termínovaných vkladů
    Termínované vklady patří mezi konzervativní finanční produkty a mají řadu výhod. Která banka poskytuje nejvýhodnější termínovaný vklad?
  • Termínované vklady – jak fungují a kdy se vám vyplatí?
    Termínované vklady představují jednu z možností, jak jednoduše zhodnotit své volné finanční prostředky. Stačí pouze jednorázově vložit peníze na účet a několik týdnů, měsíců či let na ně nesáhnout. Proč uložit své peníze právě na termínovaný vklad a jaké jsou jeho výhody oproti běžnému účtu? To se dočtete v našem článku.
  • Vkladní knížka: vyplatí se, nebo už je za zenitem?
    Přemýšlíte o tom, že byste dětem začali spořit a uvažujete o vkladní knížce? Jedná se skutečně o tradiční produkt, který fungoval řadu desetiletí. Některé banky jej ještě stále nabízejí. Vyplatí se ale, anebo už nestojí ani za řeč?
  • Jak si v ČR mohou spořit důchodci
    Jste v důchodu a přemýšlíte o spoření? Kam se vyplatí odkládat peníze a do čeho by měl důchodce zkusit investovat? Přečtěte si srovnání jednotlivých finančních produktů.
  • 5 výhod stavebního spoření, díky kterým zhodnotíte své peníze
    Chcete své peníze zhodnotit, ale bojíte se investic a spořicí účty a terminované vklady podle vás moc nevynášejí? Není to jen váš názor. Co ale stojí za to, je stavební spoření.
  • Je na uložení peněz lepší spořicí účet nebo termínovaný vklad?
    Přemýšlíte o tom, že byste začali spořit? Nemůžete se rozhodnout, jestli zkusit spořicí účet nebo termínovaný vklad? Tak si je tedy pojďme porovnat!
  • Na co si Češi nejčastěji půjčují?
    V Česku je půjčkám obecně nakloněno 83 % lidí. Na rozmary si však půjčovat odmítají. Na co tedy využívají peníze nejčastěji?
  • 8 snadno opakovatelných chyb, kvůli kterým jste se o Vánocích zadlužili
    Štědrý den už je za námi, dárky jsou rozbaleny a drtivou většinu roku už zase nebudete muset řešit, čím obdarujete své blízké. Anebo ne? Jak se do příštích Vánoc můžete poučit v úspoře peněz za dárky?
  • Kde mohou studenti nejlépe naspořit peníze?
    Jste studenty s nízkými příjmy a chtěli byste si nějaké peníze naspořit? Např. na první bydlení, vybavení bytu anebo třeba na svatbu? Srovnali jsme pro vás nejvýhodnější bankovní produkty.
  • Hypotéky zdražují, úroky vkladů jsou stále nízké. Hrozí nám záporné sazby?
    Úrokové sazby v posledních letech stabilně klesaly. Klientům bank přinesl takový vývoj extrémně levné hypotéky i velmi příznivé sazby spotřebitelských úvěrů. Na druhé straně však i takřka mizivé výnosy z vkladů. Jaký vývoj můžeme očekávat letos? A může nastat situace, že úroky budou záporné? Negativní sazby může centrální banka zavést v souvislosti s ukončováním devizových intervencí. Jaký by to mělo dopad na klienty bank?
  • Jaké výhody má investování a na co si dát pozor?
    Když se řekne investování, každý většinou pomyslí na to, co je mu blízkého: nemovitosti, bankovní vklady, akcie, dluhopisy, podílové fondy nebo třeba akcie. Jaké jsou přínosy i rizika jednotlivých investic?
  • Jak dostat peníze ze zkrachovalé banky
    Doba krachů kampeliček, družstevních záložen a bank je pryč. Přesto i v současné době se můžete dostat do situace, kdy instituce, u které máte uloženy peníze, může zkrachovat. Ke svým penězům se dostanete díky Garančnímu systému finančního trhu.
  • Zvažujete koupi investiční nemovitosti? Mějte se na pozoru před možnými riziky
    Investovat peníze lze několika způsoby – do akcií, cenných papírů, zlata, diamantů, pozemků… I když je v dnešní době mnoho komodit, do kterých je možné investovat, ne všechny jsou v konečném důsledku výdělečné. Koupě nemovitosti za účelem pronájmu zůstává přes všechny investiční trendy nejbezpečnějším způsobem uložení a zhodnocení financí. Podmínkou výnosnosti je však zvolení šikovné investiční strategie a především výběr správné nemovitosti.
  • Klienti zkrachovalých bank dostanou peníze za sedm pracovních dní
    Ze dvaceti na sedm pracovních dnů se od 1. června zkracuje lhůta pro výplatu náhrad vkladů, na něž mají nárok klienti zkrachovalé banky, družstevní záložny nebo stavební spořitelny. Informoval o tom Garanční systém finančního trhu, který od 1. ledna 2016 nahradil Fond pojištění vkladů. Ten byl do té doby odpovědný za výplatu náhrad vkladů zkrachovalých finančních institucí.
  • Jiří Diepolt: Úroky u vkladů neporostou, spíše ještě klesnou
    U bankovních depozitních produktů je v současnosti úročení ve výši od několika desetin procenta až po jedno či dvě procenta u termínovaných vkladů. V letošním roce budou úroky spíše stagnovat či dokonce mírně klesat, uvádí v rozhovoru pro Finance.cz Jiří Diepolt, místropředseda představenstva ANO spořitelního družstva.
  • Diepolt: V debatách o kampeličkách se zapomíná na zhodnocení členských vkladů
    Sektor družstevních záložen nyní prochází zásadními změnami v oblasti legislativy. Jedním z cílů těchto změn je, aby se člen družstva stal činným spolupodílníkem kampeličky, a tudíž se aktivně zapojoval do činnosti družstva, uvádí v rozhovoru pro Finance.cz Jiří Diepolt, místopředseda představenstva ANO spořitelní družstvo.
  • Kde nejlépe zhodnotíte úspory v cizí měně?
    V českých bankách můžete spořit nejen v korunách, ale i v zahraničních měnách. Na výběr máte mezi spořicími účty a termínovanými vklady. Výhodnější úrokové sazby najdete zpravidla u menších bank. Ve které bance získáte nejvyšší úrok? A jaké jsou další podmínky?
  • Vaníček: Důležitá je pravidelnost a vytvoření zdravého spořicího návyku
    I když aktuální úrokové sazby jsou nižší než v minulosti, je ale důležité uchovat si správné spořicí návyky, finanční rezervu vytvářet průběžně a v rámci možností ji optimálně zhodnocovat, uvedl mimo jiné Libor Vaníček v interview pro Finance.cz.
  • Kam ukládat peníze aneb Je risk stále zisk? I.
    Úroky nabízené na spořicích účtech dnes většinu střadatelů nepotěší. Peníze uložené na spořicích účtech si v lepším případě alespoň uchovají svoji hodnotu. Kdo by chtěl na dočasném vzdání se vlastních úspor vydělat, musí se poohlédnout po rizikovějších produktech.
  • Stavební spoření - vysoké úroky na odstřel
    Na přelomu století platilo, kdo nemá stavební spoření jako by nebyl. Důvodem byla velká výhodnost tohoto produktu, spojená se státním příspěvkem a určitou „státní jistotou“. Postupem času, jak státu „dochází peníze“, se výhodnost tohoto produktu snižuje.
  • Dobrá skrýš pro bázlivce
    Stát nabízí střádalům další várku spořicích dluhopisů. Už sice bez daňové finty a s nižším výnosem než na podzim, ale přesto dost „pocukrované“, když značně porážejí výnosy na trhu. To ovšem prakticky znamená, že zájemcům doslova připlatí daňoví poplatníci. Je to vlastně fér?
  • Spořicí účty jsou vhodné pro odkládání peněz na platbu daně
    Někteří podnikatelé mohou s blížícím se termínem pro podání daňového přiznání řešit problém nedostatku peněz na uhrazení daně z příjmu. Tyká se především těch, kteří neplatí zálohou daň v průběhu celého roku. Nepříjemnosti však mohou předejít, pokud si každý měsíc odloží 15 % rozdílu z příjmů a výdajů u podnikání.
  • Dluhopisy výjimečné výsledky nezopakují
    Psát o tom, že jsou Češi konzervativní investoři, je nošením dříví do lesa. Faktem je, že tuzemští investoři a střadatelé preferují zajištěné produkty, pokud možno dotované státem, jako jsou stavební spoření či účastnické fondy. Přičemž tyto nástroje do značné míry investují do státních dluhopisů.
  • Bázliví a ještě bázlivější
    O tom, že ideálem našeho Spořínka je vkladní knížka, bylo popsáno mnohé. Ale jak je to zlé, ukazuje se čím dál víc. Jak nedávno ukázala studie Generali PPF Asset Managementu Potential to Invest, Češi nejsou jen „řádově“ jako investoři bázlivější než je běžné v rozvinutém světě, ale patří v investování k nejvíce konzervativním dokonce i v porovnání s ostatními postkomunistickými státy střední a východní Evropy.
  • Většina úspor prodělává
    Loňské úspory domácností jsou nejnižší za posledních 10 let, tedy od „špatného“ roku 2002. A to přesto, že i viceguvernér se diví, proč se úsporné chování rozlilo i do dalších sektorů ekonomiky, které v zásadě žádný problém s předlužením nemají: „Když se podíváte na chování domácností a podniků, tak vidíte téměř neuvěřitelnou věc – i v časech, kdy části populace klesají reálné příjmy, vytvářejí nové úspory.“
  • Investoři jsou již léta v šoku
    Situace u nás není od té „světové“ nijak výrazně odlišná. I naši drobní investoři se ještě nevzpamatovali z šoku, který je postihl v rámci finančí krize. Od září roku 2008 z fondů stáhli bezmála 100 miliard korun, z toho víc než polovinu hned do konce roku 2008.
  • Kampelička nebo banka? Proč dnes využít služeb družstevní záložny
    Význam družstevních záložen jako alternativ k běžným bankám roste. Jaké jsou hlavní rozdíly mezi klasickou bankou a kampeličkou? A proč již dnes není třeba se bát podobných skandálů, jako byla známá kauza krachu kampeliček na počátku 90. let?
  • Co byste měli vědět před zrušením pojistné smlouvy
    Tento článek je určený pro všechny, kteří uvažují o sjednání životního pojištění, ale i těm, kteří již pojištění sjednáno mají. Obecně platí, že když zakládáme jakýkoliv finanční produkt, jde vše hned a bez problémů; při jeho rušení se však náhle setkáváme s novými informacemi. Přečtěte si o rizicích předčasného ukončení pojištění a možných alternativách.
  • Kampeličky v proměnách času
    Družstevní záložny mají v českých zemích silnou tradici. Zažily si na našem území jak výrazné vzestupy, tak i pády. Kampeličky jsou nyní znovu v kurzu a plní svůj původní účel, tj. být zajímavou alternativou ke klasickým bankovním domům. Pojďme se podívat na to, jakou cestou si na našem území prošly.
  • Vklady vítězí nad fondy na celé čáře
    Po jarní chvilce oddechu zas lepší náladu smetly vlny pesimismu a horších vyhlídek. Jak mohli zareagovat podílníci našich fondů jinak než brát nohy na ramena i se svými penízky do „pojištěných“ bankovních vkladů.
  • Domácnosti loni uspořily méně
    Domácnosti naspořily loni nejméně za posledních osm let, dokonce i méně než v „krizovém“ roce 2008. Finanční aktiva domácností vzrostla „jen“ o 125 miliard korun, nejméně od roku 2003, kdy jsme se teprve vzpamatovávali z dotcom minirecese.
  • Spoření do 18 let přístupné
    Jak vhodně zkombinovat klasické i dětské spořicí produkty a usnadnit tak svým potomkům vstup do finanční dospělosti?
  • Jaká splátka úvěru na bydlení je pro Vás přijatelná?
    Jak dopadla poslední anketa v sekci Bydlení? Jaká odpověď dostala od čtenářů nejvíce hlasů? Podívejte se s námi na její vyhodnocení …
  • Denní brífink (BBG Finance)
    Americké akcie byly taženy směrem dolů firmami Ford, General Motors a finančním sektorem.
  • Burza v poledne
    Po citelném propadu amerických trhů, koriguje dnes i pražská burza. Nejvíce propadají akcie Českého Telecomu, který se obchoduje za 327 korun.
  • Zprávy ze zahraničních burz
    Na nejnižší hodnotu za posledních čtrnáct dní se propadly americké cenné papíry. Německé akcie se pod vlivem negativního otevření amerických trhů propadly znovu do červených čísel. 
  • Denní brífink (BBG Finance)
    Středeční seance skončila pro burzovní indexy smíšeně, níže stahovaly farmaceutické tituly.
  • Co dělat, když jste již ukončili cyklus stavebního spoření?
    Založili jste si před pěti roky smlouvu? A nyní stojíte před otázkou, co po pěti letech se smlouvou o stavebním spoření udělat? Zrušit či nechat, a v případě že ji nezrušíte spořit či nespořit? Podívejte se na několik možností, které se nabízejí.
  • Dolar v očekávání výsledků na Wallstreet
    Dolar posílil oproti většině měn během asijské i evropské seance. Dealeři jsou povzbuzeni výbornými výsledky na Wall street a očekávají ještě více.
  • Zisk vzrostl o 120 % za první tři měsíce
    Hospodaření GE Capital Bank skončilo v prvním čtvrtletí tohoto roku čistým ziskem 177,95 mil. Kč. V porovnání se stejným obdobím loňského roku, kdy banka vytvořila zisk 81,08 mil. Kč, došlo k jeho růstu o 119,5%.
  • Komoditní trhy v kostce
    Prezident USA, George W. Bush, podepsal návrh zákona, který zvyšuje vládní výdaje do zemědělství o $51,7 miliard během příštích šesti let.
  • Bankopojištění - nová cesta ke klientovi?
    Stále častěji se setkáváme s novým pojmem - bankopojištění. Objevují se nové produkty, které jsou označovány jako produkty bankopojištění. Co to tedy  je a co lze bankopojištěním nazvat?
  • Denní brífink (BBG Finance)
    Nový týden burza odstartovala růstem, dění na burzovních parketech mohou rozvířit některé čtvrtletní výsledky firem.
  • Denní přehled trhů (Atlantik)
    Denní přehled trhu dluhopisů (Český trh dluhopisů včerejšího obchodního dne a výhled na dnešek, peněžní trh PRIBOR, swapové sazby, výnosová křivka), zahraniční peněžní trhy (peněžní trh LIBOR, výnosová křivka), devizové trhy (CZK/EUR, CZK/USD), kalendář očekávaných událostí a mnoho dalších informací.
  • Zahraniční trhy v týdnu od 6.5. do 10.5.2002
    Každé pondělí v poledne najdete ve zpravodajství sekce Kapitálový trh kompletní analýzu zahraničních kapitálových trhů a událostí z minulého týdne, zpracovanou analytiky renomovaného obchodníka Atlantik FT, a.s.
  • Stát bude vracet desítky miliard korun!
    Díky opomenutí úředníků MF bude muset stát vracet až desítky miliard korun. A proč? Úředníci ministerstva financí totiž nesladili číselné kódy, které definují ropné produkty v celním sazebníku, se zákonem o spotřební dani.
  • Úroda pomerančů na Floridě klesla
    Během páteční seance zaznamenal červencový futures kontrakt na mražený pomerančový koncentrát solidní růst, když posílil o 170 bodů a uzavřel na 88,50 centech za libru.
  • USDA report podpořil ceny bavlny
    Futures kontrakty na bavlnu v pátek významně posilovaly, když podporu získaly z měsíční zprávy ministerstva zemědělství Spojených států (USDA) o odhadech nabídky a poptávky.
  • Burza v poledne
    Po pátečním enormním růstu přišla tolik očekávaná korekce. Dlužno ovšem dodat, že poklesy na trhu nejsou nijak výrazné.
  • Irák obnoví vývoz ropy
    Irák, který pumpuje okolo tří procent světové ropy, oznámil, že obnoví svůj export. Ten zastavil 8. dubna na protest proti izraelské okupaci palestinských území.