-
Jak prokázat ztrátu budoucího výdělku, ve kterém vám zabránil úraz
Náhrada za ztrátu na výdělku může zohledňovat i potenciální příjem, kterého by poškozený dosáhl nebýt úrazu. Co musí být splněno, aby se vyšlo i z možného budoucího příjmu, a ne pouze skutečného již dosaženého?
-
Snižuje se úrazová renta, jestliže měl zaměstnanec už před pracovním úrazem jiné zdravotní obtíže?
Lze snížit rentu za pracovní úraz nebo nemoc z povolání (náhradu za ztrátu na výdělku), protože zaměstnanec měl už před vznikem škody beztak chatrné zdraví?
-
Jak se zvýšily náhrady za zdraví poškozené pracovním úrazem a nemocí z povolání v roce 2023?
Od 1. ledna 2023 byly valorizovány renty (náhrady) za zdraví poškozené pracovním úrazem nebo nemocí z povolání. Také byla zvýšena hodnota bodu pro odškodnění bolesti a ztížení společenského uplatnění. Jaký je mezi nimi rozdíl?
-
Jak postupovat, když se vám stane úraz na zledovatělém chodníku? Zodpovídáte za bezpečnost chodníku před vaším domem?
Mrazivé teploty se již ozvaly a s nimi také nechtěné pády a zlomeniny. Máte jako vlastníci nemovitosti povinnost uklízet přilehlý chodník k vaší nemovitosti? Kdo bude nést za případný úraz odpovědnost? A jak postupovat, když se vám stane úraz?
-
4 situace, které vám mohou narušit dovolenou, a jak se v nich zachovat
Během dovolené, anebo dokonce ještě před ní může nastat celá řada nečekaných, a hlavně nešťastných situací. Co v takovém případě dělat? A lze tomu nějak předejít nebo se zaměřit na prevenci?
-
Zítra sirény kvůli válce na Ukrajině nezazní. Víte co dělat, když zazní?
Když se první středu v měsíci rozezvučí sirény, mnozí z nás tomu již nevěnují zvýšenou pozornost, naprosto je ignorují nebo jsou ještě navíc otrávení. Co byste ale dělali, kdyby se z ničeho nic ozval varovný signál? A poznali byste ho vůbec? V našem přehledu zjistíte, jaké druhy signálů existují, co znamenají, a hlavně jak byste se v případě nebezpečí měli zachovat.
-
Renty za poškozené zdraví v práci se od 1. ledna 2022 opět zvyšují
Jako každý rok se zvyšují náhrady za ztrátu na výdělku z důvodu pracovního úrazu nebo nemoci z povolání. A to jednak pro samotného poškozeného a také pro případné pozůstalé po něm. O kolik vzrostou a jak správně vypočítat míru valorizace?
-
Pracovní úraz během home office: Je nárok na odškodnění?
Epidemie covid 19 vyhnala z kanceláří podstatnou část zaměstnanců, kteří nyní pracují na home office. Mají ale nárok na odškodnění pracovního úrazu, pokud se v takové situaci doma zraní? Podle společnosti Vindicia, která se kompenzacemi zabývá, to rozhodně není ztracené. Připravila 5 tipů, které lidem pomohou, aby se adekvátního odškodnění domohli.
-
Jak si správně nastavit životní pojištění
Budete si sjednávat životní pojištění? Anebo už životní pojištění máte? A jste si jistí, že jste si pojistku nastavili dobře? Přečtěte si, na co se před podpisem smlouvy dívat a na co klást důraz.
-
Chcete začít sportovat i přes omezení pohybu?
Při práci většina z nás většinou sedí, moc tomu pohybu nedáme. V době karantény navíc sedíme na homeoffice, ale i když pandemie v naších krajích neřádí, stejně se vozíme v autech a pak třeba „odpočíváme“ u počítače nebo telefonu.
-
Lze požadovat odškodné při havárii vozidel MHD?
Jezdíte do práce autobusem nebo tramvají? Mnohdy je to pohodlnější než stát v kolonách ve vlastním autě. Ale i ve vozech městské hromadné dopravy hrozí, že dojde k nehodě. A pokud budeme míst smůlu, můžeme se i zranit. Můžeme požadovat nějaké odškodné?
-
I na České hory se vyplatí pojistit. Jak?
Pojedete na hory? České nebo zahraniční? Na tom nezáleží. Pojistit se proti úrazu a odpovědnosti se vyplatí i na našem území. Jak je to ale s pojistným plněním při požití alkoholu a je nutné pojistit zvlášť také děti?
-
Co radí expert ohledně pojištění dětí?
Uvažujete o tom, že své děti necháte pojistit? Na co byste se při výběru pojištění měli dívat? A nebude lepší nejdříve začít u sebe? Přečtěte si, co o pojištění pro děti říká expert.
-
Máte nárok na odškodnění při úrazech v MHD?
Autobus, kterým jste jeli, měl dopravní nehodu a vy jste skončili v nemocnici? Řidič tramvaje prudce zabrzdil, což způsobilo váš pád a následný otřes mozku? Přesně v takových situacích mají poškození nárok na finanční odškodnění. Jak v takových případech postupovat? A kdo to bude platit?
-
Běhám, běháš, běháme. Ale děláme to správně?
Běhání dneska není jen sportovní aktivita volného času, je to prostě móda. Kdo neběhá, není in. Jenže na běhání delších tratí musíte mít nějaké předpoklady a „trochu“ natrénováno. Určitě se nemůžete přihlásit na maraton, pokud máte v nohou dvouměsíční běhání.
-
Kvíz: jak se vyznáte v kódech krajů na SPZ?
Myslíte si, že se dobře vyznáte v kódech krajů, které jsou zobrazeny na státních poznávacích značkách? Přesvědčte se o svých znalostech v našem krátkém kvízu.
-
Jak vás musí v práci ochránit zaměstnavatel
Některá zaměstnání jsou z hlediska pracovního úrazu rizikovější než jiná. V takových oborech je nutné, aby vám zaměstnavatel poskytnul určitou ochranu v rámci bezpečnosti práce. Na co máte nárok a co když bezpečnost podceníte?
-
Co dělat, když cyklista zaviní dopravní nehodu?
Cyklistická sezóna je v plném proudu. Bohužel počet nehod u osob na jízdním kole stoupá. Jaké bezpečnostní prvky spadají do povinné výbavy u cyklistů? A jak postupovat, když způsobíte dopravní nehodu?
-
Stal se vám pracovní úraz? Máte nárok na bolestné
Ošklivě jste se poranili při práci a úraz bude mít pravděpodobně následky? Vyskytla se u vás nemoc z povolání? Nezapomeňte si zažádat o bolestné.
-
Bez důkazů ani koruna. Po pádu na neodklizeném chodníku si sežeňte svědky
Stejně jako sněžení a chladné počasí patří k zimě, tak bohužel také i zlomeniny a otřesy mozku, které jsou způsobeny pády na neodklizených chodnících. Finančního odškodnění se však dočká jen málokdo.
-
Poradna plná daňového přiznání
S blížícím se termínem daňového přiznání, který je letos v pondělí prvního dubna, se množí v naší poradně dotazy na daně z příjmu. Kdo musí přiznání podat, jaké příjmy je třeba uvést a jak je zdanit. Pojďme se společně podívat na některé dotazy.
-
Kdy budou dokončeny opravy na dálnicích?
Dálnice se v Česku pravidelně mění v parkoviště a konec oprav je v nedohlednu. Kdy budou dokončeny opravy na D1 či D2? A kdy bude hotové dálniční spojení do Rakouska?
-
Kdy se vyplatí "pojistka na blbost"?
Kdo nic nedělá, nic nezkazí, říká se. A naopak, kdo nějakou činnost vyvíjí, ten škodu na majetku, penězích či zdraví prostě udělat může. I když u některých povolání je riziko větší než u jiných. Vyplatí se i vám?
-
Není to jen úraz, aneb 4 aspekty životního pojištění
Životní pojištění mnoho lidí chápe jako úrazové pojištění se spořením. Tělesné poškození si dokážeme představit a také si ho často pojišťujeme. Ale víte, že třeba invalidita v důsledku úrazu představuje z celkového počtu jen 4 % případů? V ostatních případech je důvodem nemoc, varuje Ondřej Poul, ředitel Úseku pojištění osob v Kooperativě.
-
Pět nejčastějších úrazů o jarních prázdninách
Než začnou za týden a kousek jarní prázdniny, pojďme se podívat na to, co všechno se může dětem stát na horách. A nejen dětem.
-
Když za škodu může sport...
Sportujete? Pokud ano, jistě víte, co se při vašem koníčku všechno může stát. Jestliže ne, raději věnujte pozornost následujícím řádkům.
-
Dítě raději pojistěte. Jak na to?
Pokud máte potomka, jistě jste už mysleli na jeho pojištění. Dělá to totiž většina rodičů. Málokdo z nich ale ví, jakou pojistku pro své dítě vybrat. Přinášíme několik rad.
-
Děti si můžete nechat pojistit třeba jen na víkend
Riziko u dětí je větší ve dnech jejich volna, tedy například o prázdninách. Ty právě končí, ale nastupující babí léto děti stále láká na kolo, brusle, skákání na trampolíně a další nejrůznější sportovní aktivity, při kterých se mohou zranit. A pokud víme, že se jim dítě třeba o víkendu bude věnovat, není problém ho pojistit i na tuto krátkou dobu
-
5 aplikací, které vás ochrání před otravnými telefonáty z call centra
Obtěžují vás často nevyžádané hovory a SMS? Bojíte se, že z vás někdo bude chtít vytáhnout peníze skrz telefon? Tak si nainstalujte některou z aplikací, je to jednoduché a mnohdy i zadarmo!
-
Obtěžují vás nevyžádané telefonáty? Návod, jak se jim vyhnout
Každý jistě zažil, že mu v nejnevhodnější dobu zazvonil telefon s neznámým číslem. Energický hlas začal chrlit přehršel informací a nabízet šperky, pojištění, uhlí, elektřinu a další, a další produkty. Jak se bránit proti těmto hovorům? A kde vůbec získali vaše číslo?
-
S cestovním pojištěním můžete v zahraničí ušetřit více než 2000 euro!
Cestovní pojištění u nás není zřizováno často. Experti přitom tvrdí, že se bez něj na dovolené rozhodně neobejdeme. Co všechno pokrývá a kde nás vyjde nejvýhodněji?
-
Teroristický útok: Můžeme se proti němu pojistit?
Je vůbec možné se pojistit proti terorismu? Jaké jsou podmínky a maximální výše krytí u jednotlivých pojišťoven?
-
Komerční vs. veřejné pojištění cizinců. O koho se postará stát a kdo se musí starat sám?
V Česku dlouhodobě pobývá na půl milionu cizinců. Všichni, kdo do země přicházejí a chtějí zde zůstat delší dobu, musejí mít pojištění. O koho se postará stát a kdo si je musí zařídit sám? Jaké jsou výhody a nevýhody komerčního pojištění a jak se liší od toho veřejného?
-
Začátkem školního roku pojišťovny evidují více úrazů dětí
Pojišťovny pravidelně zaznamenávají zvýšení počtu dětských úrazů začátkem školního roku. Ve srovnání s prázdninami jich loni bylo téměř o pětinu více. Nejvíce stoupl počet úrazů u dětí ve věku od 11 do 14 let, o více než polovinu. Začátek školního roku tak pro děti bývá nejrizikovějším obdobím.
-
Pojišťovny odhalily podvody za téměř miliardu, víc než před rokem
Pojišťovny odhalily v pololetí pojistné podvody za téměř miliardu korun, meziročně opět více. Největší podíl na této trestné činnosti měly případy z pojištění vozidel. Významně vzrostl počet případů hlášených z životního a úrazového pojištění, kde podvodníci nárokovali výplatu pojistného plnění za fingované nebo uměle navýšené škody.
-
10 tipů jak na cestovní pojištění během dovolené
K dovolené v zahraničí nezbytně patří vhodné cestovní pojištění. Aby klienta dostatečně chránilo, je třeba věnovat pozornost jeho výběru i správnému využití v případě nečekané události. UNIQA pojišťovna shromáždila hlavní zkušenosti z minulých let a v článku naleznete několik doporučení.
-
10 tipů pro bezvadnou dovolenou
Řada Čechů stráví letošní dovolenou v zahraničí. Kdo se chce vyhnout stresovým situacím při balení, na cestách i v místě pobytu, měl by se držet osvědčených doporučení. Řekneme vám, co byste si neměli zapomenout zabalit do kufru, jak naplánovat cestu autem nebo proč si zvážit kufr před cestou na letiště.
-
Faktický pracovní poměr: Zaměstnanec má i tak právo na odškodnění
Ústavní soud vydal v nedávné době nález, kterým se zabýval otázkou vzniku faktického pracovního poměru a odškodněním pozůstalé po zemřelém následkem pracovního úrazu. O faktickém pracovním poměru hovoříme, není-li podepsána pracovní smlouva, ale práce je vykonávána.
-
Motoristé volají k dopravní nehodě pozdě asistenční společnost
Přestože 82 % řidičů tvrdí, že ví, komu nejdříve volat bezprostředně po dopravní nehodě, jejich reálné chování tomu neodpovídá. Podle průzkumu Linky pomoci řidičům 1224 mezi tisícovkou motoristů se ukázalo, že namísto orgánům záchranného systému volá 27 % z nich nejprve domů. I v případě závažného zranění volalo 13 % motoristů nejprve domů než záchrannou službu. Přestože by motoristé také záhy po nehodě volali asistenční společnost, v praxi dříve vyplňují záznam o nehodě či pořizují fotografie z místa incidentu, čímž mohou zdržet odstranění překážky na silnici a ohrozit tak ostatní účastníky silničního provozu.
-
Neobvyklé pojistné produkty
Pojišťovny nemusí nabízet jen notoricky známé cestovní pojištění, pojištění vozidel, majetku nebo zdraví. Občas narazíte na velmi zajímavé produkty. Příkladem může být pojištění, které kryje náklady spojené s léčením závažné choroby na zahraniční klinice, náklady za denní péči o nemohoucího dědu nebo i náklady na váš pohřeb.
-
Pracovní úraz: Jaké odškodnění nemajetkové újmy musí zaměstnavatel zajistit pozůstalým?
Jedním z nároků pozůstalých po zemřelém v důsledku pracovního úrazu je poskytnutí jednorázového odškodnění. Jakou výši tohoto odškodnění stanovuje zákoník práce a zda je možné odškodnění navýšit, se dozvíte v dnešním článku.
-
Povinnosti zaměstnavatele při pracovních úrazech (2. díl)
V minulém díle o povinnostech zaměstnavatele při pracovních úrazech jsme se seznámili se základními povinnostmi zaměstnavatele při objasnění vzniku pracovního úrazu. V dnešním článku se blíže zaměříme na povinnost vedení evidence úrazů a záznamů o pracovních úrazech.
-
Povinnosti zaměstnavatele při pracovních úrazech (1. díl)
Jaké zásadní povinnosti stanovuje zákoník práce ve vztahu k povinnostem zaměstnavatele při pracovních úrazech? Jaká je role zaměstnavatele při posouzení úrazu zaměstnance? V následujících dvou článcích se zaměříme na některé povinnosti zaměstnavatele při pracovním úraze zaměstnance.
-
Odškodnění pracovního úrazu u poškozeného zaměstnance
Pracovní úraz může zaměstnance vyřadit z pracovního procesu po dobu několika měsíců. Jaké druhy náhrad vymezuje zákoník práce pro poškozeného zaměstnance při odškodnění pracovního úrazu a nemoci z povolání?
-
Peněžitá pomoc obětem trestných činů
Zákon o obětech trestných činů umožňuje obětem trestných činů v některých případech žádat peněžitou pomoc od státu, a to i v případě pozůstalých po oběti trestného činu. Mnozí poškození si nejsou vědomi tohoto svého práva.
-
Nejvyšší soud ke sledování zaměstnance ve sporu o ochranu osobnosti
Nejvyšší soud se v nedávné době vyjádřil k otázce sledování zaměstnance a pořizování záznamů z jeho soukromého života, které pojišťovna pořizovala jakožto důkaz ve sporu o odškodnění pracovního úrazu. Jakým způsobem Nejvyšší soud rozhodnul, se dozvíte v dnešním článku.
-
Odškodnění sportovního úrazu při fotbalovém utkání
Nejvyšší soud vydal v nedávné době rozhodnutí, na základě kterého vymezil odpovědnost za škodu v případě porušení pravidel při fotbalovém utkání. Nejvyšší soud stanovil, že nikoliv každé porušení sportovních pravidel opravňuje poškozeného k požadavku náhrady škody na zdraví.
-
Pojišťovny začaly vyplácet klientům více peněz za škody na zdraví
Pojišťovny musí klientům vyplácet více peněz za škody na zdraví než v minulosti. Změna souvisí s aplikací nového občanského zákoníku. V některých případech jde i o trojnásobek původní částky. Zároveň se výrazně rozšířil okruh osob, které mají na tento druh odškodnění nárok. Škody na zdraví přitom tvoří nemalou část plnění pojišťoven u pojištění vozidel.
-
Naděje na spravedlivé odškodnění újmy na zdraví
Mezi nejvýraznější změny spojené s účinností nového občanského zákoníku je nové pojetí odškodnění újmy na zdraví, které umožňuje získat v případě poškození zdraví adekvátní odškodnění. Ale nic není tak jednoduché, jak se na první pohled může zdát.
-
Pracovní úraz úředníka na sportovní akci zaměstnavatele
Úraz úředníka magistrátu na sportovním tréninku volejbalového družstva zaměstnavatele konaného mimo pracovní dobu bude předmětem dnešního článku.
-
Nedodržení pravidel při sportovním zápase může přijít draho
Bojové sporty vždy představovaly riziko úrazu. Jak může soud rozhodnout v případě, kdy během sportovního souboje nejsou dodrženy pravidla? Může poškozený požadovat odškodnění újmy na zdraví na odpovědném zápasníkovi? Jakou má šanci na úspěch?
-
Odškodnění újmy na zdraví za lyžařský úraz
Zima je konečně tady a na hory vyrážejí tisíce lyžařů. Bohužel s tímto sportem jsou rovněž spojeny úrazy na sjezdových tratích a následné spory o odškodnění způsobené újmy na zdraví. Dnešním tématem bude odškodnění újmy na zdraví za lyžařský úraz.
-
Spoluodpovědnost při úrazu: Nedovolte nepřiměřené krácení odškodnění
Ačkoliv jste spoluodpovědní za způsobenou újmu na zdraví, nemusíte přijít v každém případě o plnou výši odškodnění. Vždy je nutné zkoumat okolnosti daného případu a nalézt spravedlivou hranici spoluodpovědnosti. Představíme si jedno z rozhodnutí Nejvyššího soudu pro znalost našich práv a povinností při stanovení spoluodpovědnosti za úraz.
-
Jak se vyznat v nabídkách životního pojištění?
Životní pojištění patří v současné době do portfolia většiny významných pojišťoven. Jejich nabídky jsou velice komplexní a při dobré kombinaci mohou obsáhnout všechny životní situace. Zeptali jsme se proto odborníků, na co se soustředit během výběru a uzavírání životního pojištění.
-
Pojišťovny zaznamenaly mírné oživení
Pojistný trh pozvolna narůstá, ukázaly to statistické výsledky členů České asociace pojišťoven (ČAP) za 2. čtvrtletí letošního roku. Předepsané pojistné se meziročně zvýšilo o 715 mil. Kč, což odpovídá 1,2% navýšení.
-
Pojištění proti úpadku cestovních kanceláří
Povinné pojištění cestovních kanceláří pro případ úpadku platí již řadu let. Toto krytí má ochránit klienty v případě, že cestovka své podnikání nezvládne a nedostojí převzatým závazkům. Z pojištění obdrží poškození vyrovnání částek, které kanceláři uhradili, aniž by ale čerpali některé služby nebo když dokonce na zájezd ani neodjeli.
-
Kolik stojí rada finančního profesionála?
V evropských zemích se můžete setkat se dvěma způsoby odměňování finančních poradců – provizním a placeným přímo klientem. V České republice jsou až na pár výjimek poradci závislí na provizích od finančních společností. V některých evropských zemích je tento způsob odměňování zakázán.
-
Navrhovaný zákon klienty cestovních kanceláří neochrání
Cestovní kanceláře jsou ze zákona povinny se pojistit pro případ úpadku. Chrání tím své klienty před dopady vlastního neúspěšného podnikání. Pokud se cestovní kancelář pojistí nedostatečně, klienti o své peníze přicházejí.
-
Jak řešit pojistnou událost v zahraničí?
Aby mělo sjednané cestovní pojištění pro klienta očekávaný efekt, měl by vědět, jak v případě pojistné události postupovat. Správný postup mu totiž usnadní řešení problému hned na místě a zároveň urychlí průběh likvidace pojistné události po návratu z dovolené.
-
Chystáte se na dovolenou? Nezapomeňte na pojištění
Vyrazit si na dovolenou do zahraničí je dnes již samozřejmostí téměř pro každého. Ne každému však přijde samozřejmé sjednat si cestovní pojištění. Stále je mezi českými turisty řada těch, kteří jedou do zahraničí nepojištěni, a vzpomínky na dovolenou se pro ně stanou dlouhodobou noční můrou.
-
Pojišťujeme si úrazy, ačkoliv umíráme na nemoci
Proti rizikům, kterých se v životě nejvíc bojíme, se pojišťujeme málo nebo vůbec, a naopak utrácíme za pojištění, kde jsou rizika sice vážná, ale málo pravděpodobná. Vyplývá to z rozsáhlé analýzy společnosti Swiss Life, která využila data z dřívějších průzkumů České asociace pojišťoven (ČAP), a porovnala je s pojistnými smlouvami svých nových klientů z posledních pěti let, řádově desítky tisíc případů. Mezi nejčastější slabiny smluv v oblasti životního pojištění patří nepoměr pojištění pro případy smrti na následky úrazů a nemoci.
-
Vyznáte se v pojistných produktech?
Dnes si můžete pojistit nejen dům, auto nebo psa, ale i dopravní pokuty či pracovní neschopnost. Nabídka pojistných produktů je velmi široká a pokrývá nejrůznější oblasti. Proč se vyplatí pojistit?
-
Je výhodné nechat si pojistit ztrátu příjmů?
V životě vás může potkat mnohé – většinou to bývá jako na houpačce – jednou dole, jednou nahoře. Rozumný člověk nahoře myslí na to, že tomu tak věčně být nemusí. Doba je nejistá, dnešní více než pěkné příjmy mohou být zítra minulostí.
-
Bez kvalitního pojištění na hory nejezděte
Lyžování, jízda na snowboardu a další zimní sporty jsou mezi Čechy nadmíru oblíbené. Výběr správného pojištění, bez kterého se na sportovně zaměřené dovolené neobejdete, však vydá na víc než jen pět minut na internetu v den před odjezdem.
-
Pojištění nebo loterie?
V poslední době se objevují nová pojištění určená zvlášť pro ženy. Jedná se o pojištění rakoviny prsu či ženských orgánů. V praxi je často možné se potkat s úvahou: „Mnoho žen podobné choroby dostalo, kdybych onemocněla, ať z toho něco mám.“ Přitom hlavním důrazem při pojišťování by měl být pohled „z druhé strany“ – kolik peněz mi bude chybět, kdybych onemocněla? Co kdybych onemocněla něčím jiným?
-
Pracovní úraz při sportovním zápase
Nejvyšší soud České republiky projednával případ sporu, zda lze úraz při sportovním zápase považovat za pracovní úraz. Provedeme základní právní rešerši na daný spor, společně zjistíme skutkový základ a právní názor jednotlivých soudů. Bohužel i tento případ se může stát komukoliv z nás, proto je dobré znát i rozhodovací praxi soudů.
-
Jaká je hodnota zdraví?
Vážnější úraz nám může obrátit život naruby. Co bylo doposud samozřejmostí, je ze dne na den velkým problémem. Ze zákona máte právo na odškodnění, často je však třeba o řádné odškodnění bojovat. Jaká je současná opora v zákoně?
-
Zvláštní pojistné podmínky a jak je číst
V předchozím článku jsme se zaměřili na všeobecné pojistné podmínky. Vaše pojistná smlouva se ale řídí také tzv. zláštními pojistnými podmínkami. Na co si dát pozor, co je to progrese a jak si ji jednoduše spočítat? Hodnotné informace z jinak několikastránkového dokumentu v kostce naleznete v tomto článku.
-
Všeobecné pojistné podmínky a jak je číst
Jelikož drtivá většina klientů před sjednáním pojištění nečte obsáhlé pojistné podmínky, je cílem tohoto článku rámcově vás s nimi seznámit a nejen to. Hodnotné informace získají stávající i potencionální klienti pojišťoven - dozvíte se na co si dát pozor, na co se konkrétně zeptat a jaké dokumenty máte vlastně před podpisem smlouvy obdržet.
-
Listopadové akční nabídky: Banky se zaměřují na úvěry, pojišťovny na povinné ručení
Nejvíce akcí však naleznete u stavebních spořitelen, které dávají do konce roku všechnu zbývající energii.
-
Domácí trhy a události v týdnu od 24.6. do 30.6.2002
Zprávy, ekonomický vývoj, trh peněžní, dluhopisový, akciový, devizový a základní makronomické údaje. Všechny důležité domácí informace uplynulého týdne Vám pravidelně každé pondělí přinášíme na našich stránkách ve spolupráci s firmou Conseq Finance.
-
Stabilní růst tržeb
V maloobchodě včetně prodeje a oprav motorových vozidel a prodeje pohonných hmot se v dubnu tržby ve stálých cenách meziročně zvýšily o 4,7 % (po očištění o sezónní vlivy o 3,9 %).
-
US trhy si udržují zhodnocení z počátku seance
Všechny tržní indexy začaly tento týden v plusových hodnotách a také se v nich doposud drží, přičemž neustále posilují. Navzdory tomu, že minulý týden byl čtvrtým v řadě, ve kterém Nasdaq Composite oslabil, schopnost indexu stabilizovat se při páteční seanci...
-
Do Polska za windsurfingem!
Na co si dávat pozor v autě na cestách? Každý fanda oplachtěných prken určitě zná poloostrov Hell. Polsko totiž patří mezi vyhledávaná střediska windsurfingu. Moře je sice studené ale podmínky pro jízdu na prkně jsou ideální jak pro začátečníky, tak i pro pokročilé. Stačí sednout do auta a vzhůru směr polské hranice.
-
Nálada na amerických trzích je silně negativní
Nálada na amerických trzích je silně negativní, přičemž nejvíce postiženým indexem je opět technologický Nasdaq. Klíčový sektor polovodičů dnes vyvíjí největší tlak na Nasdaq Composite Index.
-
Uplatnění daňových výdajů u automobilu?
Jste osoba samostatně výdělečně činná (OSVČ) a plátce DPH a nevíte jaké náklady můžete uplatňovat na provoz automobilu? Tak pozorně čtěte!
-
Burza v poledne
Dnešní obchodní seanci pokračuje korekce, která začala po růstech v minulých týdnech. Poptávce došel dech, a tak se kurzy vytlačené na výrazně vysoké ceny sunou níže.
-
Jak zdaňují studenti výdělečnou činnost?
Představte si situaci, že jste byli šest měsíců studentem VŠ, 10 měsíců provozovali samostatnou výdělečnou činnost (červenec, srpen přerušená činnost), přihlásili se na Úřad práce a za dva měsíce dostali příspěvek v nezaměstnanosti a příspěvek ze sociální péče. Od září jste začali pracovat. A teď se ptáte, kam zahrnout tyto příspěvky v daňovém přiznání za rok 2001...
-
Vládní dotace pro zemědělce
Senát ve Spojených státech schválil v poměru hlasů 64 - 35 návrh účtu státních dotací pro zemědělce na období příštích šesti let ve výši 51,7 miliard dolarů.
-
Závěr seance v cukru patřil býkům
Futures kontrakty na světový surový cukr obchodované na Coffee, Sugar & Cocoa Exchange (CSCE) ve středu posilovaly, když k hlavnímu růstu došlo v závěru obchodní seance.
-
Operativní leasing je "in"
Víte o tom, že pořízení auta prostřednictvím operativního leasingu může být levnější než koupit si nové? Zdá se Vám to nemožné? Opravdu je to tak.
-
Burza v poledne
Dnešní obchodování bylo ráno ovlivněno silným růstem amerických trhů.
-
Nálada investorů je velice křehká
Prázdniny v Evropě držely obchodování na minimální úrovni a nastala konsolidace měn po včerejším růstu oproti dolaru.
-
Stane se na burze?
Dnešní vývoj bude příznivě ovlivněn vývojem v zahraničí a lze předpokládat, že většina cen bude již před otevřením upravena směrem nahoru.
-
První výsledky hospodaření v roce 2002
Union banka dosáhla za 1. čtvrtletí letošního roku čistého zisku 34,6 mil. korun, zatímco za stejné období loňského roku hospodařila se ztrátou 43,3 mil. Kč.
-
Zprávy ze zahraničních burz
Dnešní den měly akciové trhy k dispozici pouze "jedinou" zprávu. Včerejší ohlášení výsledků společnosti Cisco, které bylo velmi důležité pro technologické sektory. Ty byly pod rozsáhlým prodejním tlakem během posledních dnů, díky odlivu investorů, kteří "zlomili hůl" nad dosavadním vývojem na makro i mikro scéně.
-
Růst celého sójového komplexu
Ceny sójového komplexu na CBOT během pátečního relativně aktivního dne posilovaly, když nejsilnějším článkem se stal sójový olej.
-
Licence chybí ještě pěti pojišťovnám
Na novou licenci Ministerstva financí, o níž již všechny pojišťovny požádaly, stále ještě čeká pět pojišťoven.