-
Jak se daní příjmy z kapitálového majetku
Máte příjmy, které spadají pod kapitálový majetek? Musíte si je zdanit sami anebo se k vám již dostanou zdaněné? A jakým způsobem se zahrnují do daňového přiznání?
-
Koronavirus jako riziko pro finanční trhy. ECB je připravena přijmout opatření
Pokud to bude potřeba, je Evropská centrální banka (ECB) připravena přijmout „přiměřená a cílená opatření“, aby podpořila hospodářství postižené šířením nového typu koronaviru. V pondělí to uvedla prezidentka ECB Christine Lagardeová, informovala agentura AP.
-
Výprodeje na akciových trzích mohly způsobit algoritmy
Akciové trhy jsou opět pod tlakem a to navzdory pozitivním výstupům z víkendového summitu G20 v Argentině, kde se prezidenti dvou největších ekonomik Číny a USA dohodli na 90denním příměří v obchodním sporu, během kterého na sebe nebudou zavádět další cla. Akciové trhy vnímaly zprávy pozitivně a v pondělí otevřely silným nákupním gapem.
-
4 události, které vám napoví, kdy propad akcií najde své dno
Akciové trhy jsou za posledních měsíc pod další vlnou výprodejů a nic na tom nemění ani výsledková sezona, která ve většině případů pozitivně překonává očekávání. Akcie konkrétních společností, které překonávají očekávání, rostou, indexy však zůstávají zatím pozadu a převládá negativní sentiment.
-
Trump: celebrita či státník? Brexitové déja vu se nekonalo
Trumpovo vítězství vyrazilo investorům dech. Vypadalo to na brexitové déj? vu. Odhady, že evropské akcie zareagují na Trumpovo vítězství více než 5% poklesem, se však nepotvrdily. V Evropě naopak přišel solidní růst. Co způsobilo takovýto obrat sentimentu ohledně Trumpa?
-
Kdy Fed zvýší úrokové sazby? Letos to nebude
Už je to více než půl roku, co se naposledy odhodlali zámořští centrální bankéři k navýšení úrokových sazeb. Od té doby se měnový výbor Fedu sešel už čtyřikrát a vždy se rozhodl pro zachování statutu quo a s dalšími monetárními restrikcemi vyčkat na vhodnější příležitost.
-
Nová makrodata odsunují možnost zvýšení sazeb v USA
Během každého roku jsme svědky pouze několika málo extrémně kurzotvorných událostí, které mívají tendenci ovlivnit dění na kapitálových trzích na dlouhé měsíce. Jeden z takových momentů se udál v uplynulém týdnu. Byl jím report nových dat z amerického trhu práce, konkrétně šlo o počet nově vzniklých pracovních míst v soukromém sektoru za měsíc květen.
-
Globální dluhy - kam až vyrostou?
Bobtnající vládní dluh ve vyspělých ekonomikách kompenzuje snižování zadluženosti soukromého sektoru. Rostoucí státní dluhy byly významnou příčinou expanze globálního dluhu od roku 2007.
-
Německá burza drtí zbytek světa
Německý akciový index DAX v roce 2015 vede nad americkým S&P 500 16:1. To nejsou body ani góly, ale procentní výkonnost jednotlivých indexů. Takový rozdíl ve výkonnosti by se v minulosti hledal jen těžko a co víc, vedení se může ještě zvyšovat. Hlavním důvodem takového rozdílu a optimismu do budoucna jsou rizika.
-
NASDAQ po 15 letech opět u hranice 5 000 bodů. Co se od té doby změnilo?
Americký technologický akciový index Nasdaq se prvně od března roku 2000 přibližuje ke kulaté hodnotě 5 000 bodů a svým historickým maximům 5 132,52 bodu, kterých docílil na vrcholu internetové (dot-com) bubliny v březnu 2000.
-
Od Fortuny čekejme solidní čísla
Firma zveřejní své výsledky hospodaření za uplynulý rok již tento čtvrtek. Sázková kancelář by měla opět vykázat velmi silný nárůst objemu přijatých sázek, na čemž by se měly podílet všechny trhy, kde společnosti působí. Tedy Česká republika, Slovensko i Polsko. Konkrétně očekávám navýšení sázek o 19 % y/y na 677 mil. EUR. Podrobné odhady výsledků zachycuje níže uvedená tabulka.
-
Proč jsou bohatí lidé stále bohatí i v dobách recese?
Jak už to většinou bývá zvykem, velmi bohatí lidé si pořizují velmi drahé rezidence. Avšak pravdou zůstává, že jejich veškeré bohatství není situované právě v jejich primárních nemovitostech určených pro život.
-
Jak se jednoduše stát vlastníkem Ferrari?
Ne, nejedná se o návod na rychlé zbohatnutí či tip na výhodnou koupi tohoto italského supersportu. Vlastníkem Ferrari, automobilky Ferrari, se ale nejspíše již brzy může stát prakticky kdokoliv. Stačí si jen koupit její akcie.
-
USA - prozatím vítěz současného ekonomického vývoje
Ekonomice Spojených států se daří. Důkazem toho je například i rychle posilující dolar. Americká měna proti hlavním světovým měnám, měřená dolar indexem, roste sedmý měsíc v řadě a za tuto dobu zhodnotila téměř o 15 procent. Hodnota indexu se již dostala na úroveň z listopadu roku 2003.
-
Biotechnologie neztratí svou dynamiku ani v roce 2015
Pro některé investory je tento sektor bublina, pro jiné hodnotná investice. Ano, řeč je o biotechnologických společnostech, které nevykazují jedinou známku zpomalení růstu cen akcií.
-
Řecká tragédie trhy příliš nezajímá
Další řecké vládě nebylo souzeno projít celým funkčním obdobím. Antonis Samaras, dosavadní premiér země, prohrál tříkolový boj o zvolení nového prezidenta země, což dle řecké ústavy musí vyústit v rozpuštění stávajícího parlamentu a vypsání nových parlamentních voleb. Země se tak opět dostává do prostředí bezvládí a znovu vyvstávají nejistoty nad jejím dalším směřováním.
-
Vytasí se Ukrajina a Rusko s ropnými zbraněmi?
Pokud by mělo dojít k eskalaci konfliktu na Ukrajině ve větší konflikt či dokonce občanskou válku mezi proruským východem a proevropským západem, bude se mezinárodní komunita potýkat s vážnou výzvou už jen proto, že hloubí propast mezi starými nepřáteli z období studené války.
-
Rozvíjející se ekonomiky bez exportu a investic. Jaká bude jejich nová role?
Vyspělé ekonomiky vyjma Japonska s postupním ekonomickým oživením přivírají kohoutky monetární politice, což díky globalizaci pociťují i vzdálené rozvíjející se země, z nichž odchází levný zahraniční kapitál zpátky na domácí půdu.
-
Obchodování pomocí mobilní platformy
Někdy se jednoduše potřebujeme odpojit. Odpoutat se od počítače a vyrazit někam ven. Nenarodili jsme se proto, abychom trávili svůj drahocenný čas před monitorem. Narodili jsme se proto, abychom se pohybovali. Samotné trhy se pohybují neustále. V neděli pozdě večer začnou kurzy tikat a v pátek pozdě večer se zastaví. Ale i přes víkend se děje mnoho věcí na světě, trh tiše naslouchá a ihned s otevřením na to poklidně nebo zběsile reaguje.
-
Největší internetový obchod za posledních 12 let
Sociální síť Facebook koupila svého konkurenta - aplikaci na posílání zpráv WhatsUp - za 19 miliard USD. Právě částka dělá z této transakce největší internetový deal od roku 2001, kdy Time Warner koupil poskytovatele internetu AOL za 124 miliard USD.
-
PepsiCo – dividendový aristokrat
Americká společnost PepsiCo, výrobce nápojů (včetně Pepsi) a potravin, ve čtvrtek 13. února oznámila výsledky hospodaření za poslední kvartál a za celý rok 2013.
-
ZertifikateJournal 2/2014: Opravdová korekce?
Uplynulé dny na burze bohužel nebyly tak pěkné. Na celém světě docházelo ke korekci doposud velmi pozitivního tržního vývoje. Co ale tuto korekci spustilo, lze určit jen stěží.
-
Downtrend? Spíše ozdravná korekce
Akciové trhy v uplynulých dvou týdnech zdivočely. Historická maxima ještě přelom roku překonala, ale toužebně očekávaná korekce našla rozbušku v podobě horšího čínského indexu nákupních manažerů.
-
Vyplatí se investice do umění, aneb za kolik se v krizi vydraží umělecké dílo?
Investovat lze v dnešní době již takřka do všeho. Drtivou většinu z nás jako první bezpochyby napadne zlato nebo stříbro. Investovat se však dá také do jiných kovů, jako je například platina a výjimkou nejsou ani investice do drahých kamenů. Investovat své uspořené peníze můžete také do nemovitostí nebo akcií podniků a nadnárodních korporací. Jen málokoho však napadnou umělecká díla, která by plnila funkci uchovatele hodnoty.
-
Nintendo se topí v problémech. Wii U je propadák
Herní gigant Nintendo zaznamenal po profit warningu z minulého týdne pokles akcií o 19 %, což je největší propad od roku 2011.
-
Jak se připravit na zpomalování tempa QE?
Americká centrální banka bude na svém zasedání od 17. do 18. 12. rozhodovat mimo jiné o tom, jestli přistoupí ke zpomalení tempa odkupu cenných papírů. Aktuálně Fed nakupuje za 85 mld. USD měsíčně a v posledních týdnech sílí hlasy, že dojde ke snížení tohoto objemu.
-
Riziková aktiva oslavují, že Obama tasí proti Sýrii jen diplomacií
Američané a v podstatě celý Západ se do vojenské konfrontace se Sýrií nechystají. Nejenom americká veřejnost, ale i globální finanční trhy čekaly na to, jakou taktiku zaujme prezident Obama v přesvědčování o tom, že je třeba potrestat útok chemickými zbraněmi v daleké Sýrii.
-
Sofiina volba: Přijmout ztrátu a investovat jinam?
Zná to každý investor, stanoví si strategii, pečlivě vybere podílové fondy, zlato či jiné nástroje, do kterých chce investovat a začne se těšit na výnosy. Když jdou jeho výnosy nahoru, začíná si malovat, kam bude dále investovat či co si za svůj výnos pořídí. Ale ouha, trh začne klesat.
-
Churning: Nekalá praktika nadměrného obchodování
Tzv. churning, neboli nadměrné obchodování na účtu zákazníka, je nekalou praktikou na kapitálových trzích, kdy se značná část investice klienta rozplyne v poplatcích za nepřiměřené množství zbytečných transakcí na jeho účtu.Víte, jak se mu bránit?
-
Vřešťál: Česko se může stát novým fondovým centrem Evropy
Evropský fondový trh je dynamickou oblastí s vysokou přidanou hodnotou, na němž se doposud Česká republika podílí pouze minimálně. Podle Rudolfa Vřešťála, řídícího partnera ASB Group a předsedy představenstva nové investiční společnosti REDSIDE, máme šanci přiblížit se fondovým centrům jako je Lucembursko, Irsko nebo Malta.
-
Petr Zajíc: Akcie jsou po výnosové stránce velmi atraktivní
I když Evropa bojuje s dluhovou krizí, akciím se zatím daří. Více než 10 % si za první tři měsíce letošního roku připsaly americké akcie. Vývoj akciového trhu v prvním čtvrtletí letošního roku a výhled na rok 2013 přináší portfolio manažer Pioneer Investments Austria Petr Zajíc.
-
Prezidium Asociace penzijních fondů České republik