Štítek pravidelné investování

Pravidelné investování znamená investovat určitou částku v časových intervalech. Nejčastěji je takové investování realizováno prostřednictvím investičních fondů. Investor například každý měsíc nakupuje podílové listy v nějaké hodnotě. Díky tomu je lépe rozloženo riziko kolísání hodnoty investičního fondu.

Související obsah

Související štítky

Související zprávy

  • Jaké (ne)výhody má dlouhodobý investiční produkt? A kdo už DIP nabízí?
    Co je to dlouhodobý investiční produkt (DIP)? Jaké banky či spořitelny jej již nabízejí? Podívejte se spolu s námi, jaké jsou jeho výhody a nevýhody a kolik se vám může vrátit na daních.
  • Ženy průměrně proinvestují více než 1600 Kč měsíčně, vyplynulo z průzkumu investiční společnosti Amundi
    Zájem žen o investování postupně stoupá. Kolik žen investuje? Jaký je rozdíl při investování mužů a žen? Jaká je jejich motivace? Co ženám při investování chybí?
  • ROZHOVOR: Jak na prověřování zahraničních investic?
    Jakým způsobem funguje prověřování zahraničních investic a kdo má takovou pravomoc? Finance.cz pro vás připravily nový rozhovor s právním expertem.
  • Ušetřená tisícovka měsíčně: Do čeho ji investovat?
    Češi se pokouší spořit stále. Daleko výhodnější než běžně dostupné možnosti spoření však můžou být i investice, pokud si troufáte. Pojďme se společně podívat, do čeho je výhodné "hodit" tisícovku měsíčně.
  • Rozhovor s finančním ředitelem Avant: Naše fondy nejsou určené jen pro horních 10 000 nejbohatších
    Zajímáte se o investiční fondy? Pokud ano, přečtěte si náš rozhovor s finančním ředitelem společnosti Avant, jejíž růst nezastavila ani pandemie.
  • Rozhovor s Ondřejem Chládkem: Jak funguje investice do sudů s whisky
    Lákají vás investice do alkoholu? Společnost Trebitsch Whisky na konci loňského roku zavedla novou investiční příležitost, a to nákup whisky v sudech. Jak vše funguje a jaké je zhodnocení?
  • Inflace je tu. Zlato skupují banky i drobní investoři
    Po zlatých cihličkách nebo sběratelských mincích je vysoká poptávka, a to kvůli inflaci i nejistotě ekonomického vývoje. Cena drahého kovu je vyšší, i když netrhá rekordy jako loni. I to investory láká.
  • Chcete investovat? Osvojte si základní pravidla finančníků
    Vytvořili jste si finanční polštář, máte zajištěné bydlení, a ještě vám zbylo? Z peněz uložených na běžném nebo spořicím účtu si ukrajuje stále větší podíl inflace. Zhodnocení financí pak slibují různé investice. Než jim ale peníze svěříte, osvojte si základní pravidla investování.
  • Zlato zažívá velký růst. I tak se vyplatí drahý kov nakupovat
    Nevídaný růst. Tak popisují analytici a finančníci vývoj ceny zlata v posledním období. Kdo do něho investoval ještě před koronavirovou krizí, může nyní počítat zhodnocení na desítky procent. Zlato tak opět potvrdilo svoji pověstnou roli klidného přístavu v době bouře.
  • 4 důvody, proč investovat do realitních dluhopisů
    V dnešní turbulentní době se mohou v oblasti investování objevovat obavy z dalšího vývoje. Konzervativní státní dluhopisy dnes nenesou v podstatě žádný výnos. Na oblibě tak získávají realitní dluhopisy, které vyhovují i konzervativněji založeným investorům, a především v dlouhodobém horizontu přináší průměrný stabilní výnos mezi pěti až dvanácti procenty ročně.
  • Rozhovor: Jaký měla pandemie vliv na investiční vína a stařené destiláty
    Pandemie otřásla světem investic, a to včetně těch alternativních. Jak se dotkla cen investičních vín a stařených destilátů? Přečtěte si rozhovor.
  • Jak se světová ekonomika s pandemií mění?
    Jak moc se pandemie podepisuje na ekonomice? A jak moc ji změní? Na otázky odpovídá odborník Bc. Robert Vlášek, MBA, ředitel divize KAPITOL Gold.
  • Rozhovor s Pavlem Břízou: Podle náročnosti umíme obhospodařovaný fond připravit v řádech měsíců
    Zajímáte se o investiční fondy? Na toto téma nám poskytl rozhovor Pavel Bříza, obchodní ředitel AVANT investiční společnost, a.s.
  • Nemáte čas rozumět financím? Obraťte se na poradce
    Situace, která je i není příjemná: máme peníze, ale bez investic je čas znehodnocuje. Jenže my sami nemáme čas se finančním investicím věnovat. Existuje jednoduché řešení, své služby nabízí mnoho finančních poradců, stačí si nějakého najít na webu. Ale i tato mince má dvě strany, poradců je dost, ale těch dobrých zase tolik není.
  • Když lidé investují do lidí. Internetové aukce půjček dokazují, že to jde i bez bank
    Fenomén sdílené ekonomiky pronikl během několika uplynulých let do celé řady odvětví. Osvědčil se při hledání krátkodobého ubytování, v rámci takzvaných spolujízd či „co-worku“, tedy jakéhosi konceptu společných kanceláří. Ani finanční sektor ovšem v tomto ohledu nezůstal pozadu. Důkazem jsou čím dál oblíbenější aukce půjček, prostřednictvím kterých si mezi sebou půjčují peníze obyčejní lidé, aniž by k tomu potřebovali služby jakékoliv banky. Jak moc jsou ale ve skutečnosti výhodné?
  • Chcete investovat do zlata?
    Říká se, že zlato je jedna z mála záruk pro hodně špatné časy. Když nastane krize a hodnota peněz bude klesat, za zlato vždy něco koupíte nebo vyměníte. Částečně je to pravda. Zlato ale má i své negativní stránky.
  • Rozhovor s Ondřejem Chládkem o whisky TREBITSCH a založení investičního fondu SICAV
    Znáte Trebitsch whisky? Jedná se o českou značku, která se nemusí jen popíjet. Je možné do ní i investovat. Jakým způsobem a jak vysoký je roční výnos?
  • Recenze: investování pomocí Rentiéra od Zonky
    Společnost Zonky spustila novou investiční službu Rentiér, který za vás zhodnotí vaše peníze investicí do stovek nízkorizikových spotřebitelských úvěrů stejně, jako to dělají banky. Sami si jen vyberete počáteční investici, o vše ostatní se za vás postarají. Jak Rentiér funguje? Proč investovat tímto způsobem a můžete si být na Zonky jistí, že jsou vaše peníze v bezpečí?   
  • Do čeho Češi nejčastěji spoří a investují
    Češi jsou v oblasti spoření a investování opatrnější a spíše konzervativnější. Kam ukládají své peníze a jaké investiční nástroje nejčastěji volí?
  • Nechodíte rádi do banky? Nevadí, již nemusíte
    Chodit do banky, je otrava – stojí to čas a mnohdy i nervy. Mnohé banky proto vychází svým klientům vstříc a téměř všechny služby již vyřešíte z tepla svého domova prostřednictvím smartphonu, tabletu či notebooku.
  • Mince či bankovky jsou lákavější investicí než zlato, zhodnotí se rychleji
    Láká vás investice do drahých kovů a zejména pak do zlata? Ještě víc než zlato vám mohou vydělat mince a bankovky.
  • Sportovci vydělané peníze investují, příkladem je basketbalista Balvín
    Sportovci a investování často nejdou k sobě a tvrdě vykopané, vyházené či vybruslené peníze končí v propadlišti dějin. Jak mohou sportovci rozumně investovat? A můžete investovat podobně jako oni?
  • Jsou investice do energetických fondů výhodné?
    Pakliže disponujete volnými peněžními prostředky, které máte v úmyslu zhodnotit, máte na výběr hned z několika možností. Některé z nich jsou zajímavé, jiné už tolik ne. Vše se většinou odvíjí od toho, kolik času chcete svým investičním záměrům věnovat, jak moc velké riziko jste ochotni podstoupit a kolik toho o dané problematice víte. Pokud si v těchto ohledech věříte, můžete zvolit i poněkud méně tradiční cestu a investovat například do energetických fondů.
  • Máte volné peníze? A chcete, aby jich bylo víc?
    Máte pocit, že vám peníze trochu přebývají a měly by spíš vydělávat, než ležet doma, nebo v bance? Nejste sami. Finanční poradci se s podobným typem zákazníků setkávají poměrně často. Co se tedy dá dělat?
  • Proč je výhodné investovat do zlata?
    Chtěli byste začít investovat do zlata, ale bojíte se? Nejen, že investiční zlato dokáže dlouhodobě uchovávat hodnotu, ale jeho cena navíc stále roste. Co je o tomto drahém kovu dobré vědět?
  • Strach z neznámého – kryptoměnám důvěřuje pouze jeden z deseti
    Podle nejnovější studie společnosti Kaspersky zabraňuje rozšíření kryptoměn neznalost a nedůvěra ze strany zákazníků. Report Kaspersky „Neprozkoumaná oblast: proč se uživatelé stále zdráhají používat kryptoměny“ odhalil, že 29 % lidí má na jednu stranu o digitálních měnách alespoň základní povědomí a chtěli by je používat. Na druhou stranu ale pouze jeden z deseti plně rozumí tomu, jak kryptoměny fungují.
  • Rozhovor: pro koho je vhodná investice do vína a stařených destilátů?
    Chtěli byste zkusit investovat do vína, whisky anebo jiného destilátu? V našem rozhovoru vám odborník řekne výnos i to, kolik potřebujete na investici peněz.
  • Co můžeme čekat od kryptoměn v příštím roce?
    Bitcoin letos nějak klesá, což moc investorů nepotěšilo. Čekají na další růst, dočkají se ho v dohledné době? 
  • Jak investovat do zlata? Zeptali jsme se odborníka
    Rádi byste zkusili investovat do zlata, ale máte strach anebo nevíte, jak na to? Bojíte se, že narazíte na špatného obchodníka? A jak ho vlastně poznat. Čtěte více a dozvíte se vše.
  • 4 události, které vám napoví, kdy propad akcií najde své dno
    Akciové trhy jsou za posledních měsíc pod další vlnou výprodejů a nic na tom nemění ani výsledková sezona, která ve většině případů pozitivně překonává očekávání. Akcie konkrétních společností, které překonávají očekávání, rostou, indexy však zůstávají zatím pozadu a převládá negativní sentiment.
  • 3 teorie a investiční strategie, kdy nakoupit bitcoin
    Investice do bitcoinu a dalších kryptoměn je silně riziková, volatilní a dost zisková investice. Potenciálně. A nebo taky ne, nebo taky na tom můžete prodělat poslední kalhoty. A proto si při investicích na kryptotrzích dejte pozor.
  • Hledáte atraktivní zhodnocení? Investujte do firem
    Kdo hledá zajímavý výnos, může se podílet na financování firem. Podnikatelé nebo malé a střední podniky hledají díky příznivému ekonomickému vývoji různé cesty, jak financovat rozvoj svého byznysu. Vzniká tak mnoho nových příležitostí, jak v době nízkých úrokových sazeb kvalitně zhodnotit volné finanční prostředky. Díky FinTech platformám jsou investice do firem dostupné i drobným investorům.
  • Jsou Češi investiční "konzervy"?
    Češi jsou při investování známí svoji konzervativností a vyhlédavají minimální riziko, které s sebou nese nízký úrok. Do čeho Češi nejvíce investují? Jaký očekávají úrok? Jaké jsou trendy v investování? Jak se liší investování dle pohlaví, věku a vzdělání?
  • Jaké alternativní investice existují a kolik vám vydělají?
    Některá investiční rozhodnutí se nemusejí řídit čistě finanční úvahou. Když je někdo ochoten zaplatit desítky milionů dolarů za půl století starý sporťák, musí v tom být silná touha, nebo dokonce láska. Lidé investují i do krásy nebo vína a letos získala obrovskou pozornost digitální měna Bitcoin. Podívejte se, jaké alternativní investice jsou k mání a kolik se na nich dá vydělat.
  • Jak prověřit (nejen investiční) firmu, která se vám nezdá
    Finanční poradce vám nabízí přehnaně výhodné spoření, investice anebo rovnou nebankovní rychlou půjčku na ruku. Určitě jste se s tím minimálně jednou za život taky setkali. Pokud se vám s firmou něco nezdá být v pořádku, naslouchejte intuici a začněte žhavit internet.
  • Ceny nemovitostí rostou a hovoří se i o realitní bublině. Je na čase prodat investiční byt?
    Ceny nemovitostí rostou, což mnoho lidí inspirovalo v předchozích letech k nákupu nemovitosti jako investice. V Praze například jsou ceny nemovitostí vyšší o 45 % oproti roku 2010. Je ale otázkou, jestli to náhodou není jen bublina. A nevyplatilo by se právě teď nemovitost drženou jako investici prodat?
  • Purple Trading: Přední světový Forexový Broker s empatií
    Forexový broker Purple Trading přichází s vizí, inovací a do světa forexového tradingu přináší změnu, která je tak trochu fialová.
  • Máte doma staré šperky? Možná jste milionáři
    Možná doma máte staré rodinné šperky, nenosíte a neznáte ani jejich přibližnou cenu, nevíte, jestli jsou starožitné. Poradíme, co s tím udělat. Možná totiž, že máte doma ve špercích miliony a ani o tom nevíte. Téměř v každém případě ale budete muset s klenotem navštívit znalce.
  • Jak se proinvestovat ke svému prvnímu milionu za deset, dvacet nebo třicet let
    Chcete být milionářem? Archimédes kdysi prohlásil: "Dejte mi pevný bod ve vesmíru a já pohnu celou Zemí." Pokud jde o investice, tak můžeme zase směle prohlásit: "Dejte mi dostatečně dlouhé období a našetřím miliony s minimálními vklady." Věděli jste, že můžete být jednou milionář, i když si šetříte jen dvě stovky měsíčně?
  • Jaký jste investor podle své krevní skupiny?
    Věděli jste, že krevní skupiny jsou různě geograficky rozšířené a že s každou krevní skupinou jsou spojené jiné charakterové vlastnosti? Pokud znáte svou krevní skupinu, tak vám povíme, jaký jste investor.
  • Rok kohouta: čínský horoskop pro vaše finance v roce 2017
    Koncem ledna se slaví čínský nový rok. A podle čínského horoskopu jsme vstoupili do roka kohouta. Jaký rok předvídá kohoutí horoskop, jak se nám bude pracovat a jak na tom budou letos naše peníze?
  • Crowdfunding: jen přes HitHit se v roce 2016 investovalo 39 miliónů. Jak uspět se svým projektem?
    Crowdfundingové financování projektů v České republice roste. V minulém roce se vybralo celkem 60 milionů, více než polovinu z toho vybral portál HitHit. Co všechno ovlivňuje úspěšnost vybírání peněz na projekty a jak nejlépe vytvořit svůj vlastní projekt?
  • 5 věcí, které ovlivní hodnotu vašich investic v roce 2017
    Co ovlivní investice a jejich růst v roce 2017? Odborníci a investiční poradci se shodují, že kromě politické situace, Brexitu a trumpoekonomie, to budou nejspíš i měnové kurzy, posilování dolaru, růst úrokových sazeb a také růst v emerging economies. Ať už investujete přímo do akcií nebo třeba do fondů, které nabízí vaše banka, tak nejdůležitější současné trendy je dobré znát.
  • Výhody a nevýhody nejoblíbenějších investic
    Také vám připadají úroky na účtech legrační? Přemýšlíte o nejvhodnějším způsobu, jak investovat své úspory? Rozhodování není lehké. Abyste zjistili, který z nejpopulárnějších investičních nástrojů nejvíce vyhovuje vašim požadavkům, přinášíme vám stručný přehled.
  • Průzkum: Češi spoří jinak, než považují za výhodné
    Češi spoří jinak, než považují za výhodné. Za jednoznačně nejvýhodnější způsob investice a zhodnocení peněz považují nemovitosti, uvedlo je 48 procent dotázaných. Přes 90 procent respondentů však sdělilo, že si koupi bytu nebo domu coby investici nemůže dovolit. Vyplývá to z průzkumu agentury NMS mezi tisícovkou respondentů pro společnost Golden Gate CZ.
  • Zlato: co o žlutém kovu možná nevíte
    Zlato, mezi investory stále nejoblíbenější komoditní kov, je používáno jako obchodní artikl již od starověkých civilizací. To, že bylo do roku 1971 základem monetárního systému Spojených států amerických, pravděpodobně víte. Už ale nemusíte o žlutém kovu vědět, že...
  • Čisté zisky zámořských firem klesají již pátý kvartál v řadě
    Výsledková sezóna probíhá v těchto dnech na plné obrátky, přičemž svá čísla za 2Q reportovala již nadpoloviční většina společností zahrnutých do indexu S&P 500. Lze tak již tvořit předběžné závěry o tom, jak úspěšně či neúspěšně uplynulý kvartál pro americké korporace dopadl.
  • Zlato, stříbro a americký dolar: 1792–1971
    V dnešní době plném změn, nejistoty a nestability vyvstává mimochodem jedna zásadní otázka. Je možné, aby se svět opět vrátil ke zlatému standardu?
  • Investice podle Grahama: Jak najít podhodnocené akcie?
    Benjamin Graham byl jedním z legendárních investorů, který je považován za zakladatele hodnotového investování. Dnes si ukážeme šest kritérií, podle kterých Graham identifikoval podhodnocené firmy.
  • Investice do fondů vzrostly od počátku roku o více než 13 %
    Asociace pro kapitálový trh (AKAT) zveřejnila informace o vývoji asset managementu, kolektivního investování a custody za třetí čtvrtletí roku 2015. Celkový objem majetku, investovaný přes členy asociace do investičních nástrojů, dosahoval k 30. 9. 2015 výše 1,138 bilionu korun.
  • Diamantová katastrofa na obzoru
    Lavina obav o čínskou ekonomiku zaplavila komoditní trhy od železné rudy po měď a vedla k propadu na největších světových trzích surovin. Nyní se tato vlna přelévá z průmyslových komodit i na diamanty.
  • Brokerjet končí. Kam můžete převést portfolio?
    Brokerjet České spořitelny oficiálně oznámil ukončení služby Brokerjet. Drobní investoři využívající služby tohoto on-line brokera si musí vybrat nového obchodníka. Jaké jsou aktuální nabídky jednotlivých obchodníků s cennými papíry?
  • Které evropské akcie jsou vhodné na doplnění portfolia?
    Diverzifikace je důležitým nástrojem každého akciového portfolia. Nabízíme proto výběr z evropských akcií, které by mohly obohatit investiční portfolio. Jsou mezi nimi například akcie British Telecom, Henkel anebo Unilever.
  • Konec neprůhledným praktikám zprostředkovatelů udělají samotné pojišťovny
    Kvalita a hlavně objektivita finančního zprostředkování vždy byla velmi diskutovaným tématem a prodej produktů nevýhodných pro klienta, zároveň však s tučnou provizí pro poradce, palčivou otázkou.
  • Poškození investoři: Kde jsou ty soudní spory?
    Soudní spory jsou vděčným tématem sdělovacích prostředků. Vytvářejí iluzi, že se lidé soudí kvůli každé maličkosti. Skutečnost je taková, že je velké množství poškozených investorů v pozici neprofesionálních zákazníků, avšak soudní spory v dané problematice jsou spíše výjimkou.
  • Komentář: Banky nám lžou o výhodnosti úvěrů. Investujte!
    Dnešní uspěchaná doba vede mnohé z nás k rychlému utrácení vydělaných peněz. Vliv okolí a tlak finančních institucí má často za následek pocit, že je mnohem jednodušší platit bankám za úvěry než investovat a užívat si výhody s tím spojené. Správný postup pro zachování kvalitní životní úrovně by přitom měl být přesně opačný.
  • Akciové fundamenty na území Eurozóny
    S pozitivními daty z Evropy přicházejí znovu atraktivní příležitosti na trhu akcií Eurozóny. Od krize v roce 2008 se ukázaly jako nejziskovější převážně růstové tituly. Nyní s velkou pravděpodobností přichází období pro výběr tržně podhodnocených akcií a selekce dle fundamentálních faktorů a tržních valuací. Aktuálně preferujeme sektory energetiky, bankovnictví a telekomunikace.
  • Takřka neznámý
    Když si investor vybírá fond, nejčastěji se rozhoduje podle několika ukazatelů. Jedním z nich je i takzvaná obrátkovost portfolia – PTR
  • Klíčové zasedání Fed se blíží
    Již v tomto týdnu zasedá Federální výbor pro operace na volném trhu (FOMC). Jde o subjekt spadající pod Fed, který rozhoduje o budoucí podobě měnové politiky centrální banky Spojených států. Toto zasedání na sebe strhává mimořádnou pozornost kvůli tomu, že zde může být poprvé oznámen začátek postupného utahování současného kvantitativního uvolňování.
  • Trh s ropou zůstává v zajetí krátkodobých potíží
    O dopadu nedávných tragických událostí v Sýrii na finanční trhy toho již bylo napsáno mnoho. Většina textů se vzhledem k poloze země v dlouhodobě nestabilním regionu, který se asi ze třetiny podílí na světové produkci ropy, soustředí hlavně na vliv případného vojenského konfliktu na její cenu.
  • Komoditní vývoj: Stříbro si připsalo téměř 20 procent
    V srpnu se komoditám dařilo. Komoditní index RICI posílil téměř o sedm procent. Nevýraznější růst proběhl na trhu se stříbrem, které posílilo téměř o 20 procent. Dobře se také vedlo platině a zlatu. V souvislosti s nepokoji v Egyptě a Sýrii rostla výrazně i ropa Brent. Výrazně propadla cena pomerančového koncentrátu, cukru a kávy.
  • Sofiina volba: Přijmout ztrátu a investovat jinam?
    Zná to každý investor, stanoví si strategii, pečlivě vybere podílové fondy, zlato či jiné nástroje, do kterých chce investovat a začne se těšit na výnosy. Když jdou jeho výnosy nahoru, začíná si malovat, kam bude dále investovat či co si za svůj výnos pořídí. Ale ouha, trh začne klesat.
  • Nepokoje v Egyptě tvrdě dopadají na akcie Pegas Nonwovens
    Výrobce netkaných textilií Pegas Nonwovens pozastavil výrobu ve svém nedávno zprovozněném závodě v Egyptě. Příčinou jsou současné násilnosti mezi stoupenci bývalého prezidenta Mursího a armádou. O dočasném uzavření se přitom spekulovalo již při prvním kole egyptských násilností ze začátku července, nicméně provoz pozastaven nebyl. I to vypovídá o tom, že situace je v zemi nyní mnohem vážnější.
  • Otázka vhodnosti investice a náhrady škody
    Obchodník s cennými papíry je povinen jednat ve vztahu k zákazníkovi kvalifikovaně, čestně a v jeho nejlepším zájmu. Obecné generální ustanovení v zákoně o podnikání na kapitálovém trhu je však nutné důsledně zkoumat. Může investor požadovat náhradu škody v případě, že obchodník s cennými papíry porušil dané ustanovení nevhodnou investicí, která je ve zřejmém rozporu s jeho investičním profilem?
  • ZertifikateJournal 13/2013: DAX na konci roku
    Většina kupujících investičních certifikátů nepochybně očekává vysoké výnosy, což ostatně dokládají výsledky aktuální online ankety od Deutscher Derivate Verband (DDV). Na dotazníku, který byl zpracován ve spolupráci se sedmi velkými finančními portály, se podílelo celkem 5.084 respondentů, a řadí se tedy mezi ankety DDV s největší účastí.
  • Nové tarify Telefóniky zisky údajně neovlivní
    Generální ředitel Telefóniky CR Luis Antonio Malvido se pro týdeník Euro vyjadřoval k aktuálnímu dění jak ve firmě samotné, tak i k aukci kmitočtů.
  • Trhy dluhopisů nervózně vyhlížejí vystoupení šéfa Fedu
    Nejen rostoucí akciové trhy, ale i klesající indikátory tržního a kreditního rizika (volatilita a kreditní marže) signalizují, že sázky trhů na to, že bude lépe, rostou. S fenoménem klesajícího rizika je nicméně spojena politika hlavních centrálních bank, které skrze nákupy (především vládních) dluhopisů do své bilance pumpují na trhy aktiv dodatečnou likviditu.
  • Jak začít zhodnocovat v investiční společnosti
    I přes velký rozvoj spořicích účtů se stále najdou mnozí z nás, které neuspokojuje představa, že odkládáme peníze někam, kde výnosy někdy alespoň kryjí inflaci. Jedním ze způsobů, jak nepracovat pouze pro peníze, ale nechat naše peníze pracovat i pro nás, je svěřit část z našich příjmů investiční společnosti.
  • Dluhopisy výjimečné výsledky nezopakují
    Psát o tom, že jsou Češi konzervativní investoři, je nošením dříví do lesa. Faktem je, že tuzemští investoři a střadatelé preferují zajištěné produkty, pokud možno dotované státem, jako jsou stavební spoření či účastnické fondy. Přičemž tyto nástroje do značné míry investují do státních dluhopisů.
  • Ježíšek podílovým fondům přece jen „naložil“
    Pokud jste pod vánočním stromečkem čekali solidní výkonnosti podílových fondů, zřejmě jste se dočkali. Kladných výkonností totiž dosáhlo 87 % akciových a více jak 75 % dluhopisových podílových fondů s průměrnými výkonnostmi 2,73 %, resp. 0,55 %. Nejvíce však nadělovaly fondy investující v zemích, ve kterých byste si vánoční idylku zřejmě neužili.
  • Přestupný rok penzijních fondů
    Až se sečtou zástupy zpozdilých zájemců o penzijní připojištění, možná počet účastníků dosáhne i krásných kulaťoučkých 5 milionů. Přičinila s o to ještě zpozdilejší média a eskadry nejrůznějších poradců (ti nic neriskovali, jen inkasovali poslední legální pěkné provize).
  • Kam s uspořenými penězi
    Světové finanční problémy (krize jen někde) vrátila mentalitu Čechů někam před čtvrtstoletí do dob vkladních knížek. Jistě – nejistota vzrostla a mediální masáž ne a ne skončit. K některým změnám bude muset dojít zejména v šíleném zadlužování států, i těch nejrozvinutějších. U nás to naštěstí zdaleka není nijak hrozivé, jen jak to (i u nás) bývá: když stát rozdává, kdo nebere (nekrade), okrádá rodinu.
  • Hitler, blondýna a investice do burgeru
    Hitler na titulce časospiu zvyšuje prodejnost. Vyhublá blondýna je na tom stejně jako německý kancléř. Brunetky žádné čtenáře nepřitáhnou a ostatní muži na obálce jsou taky out. Navíc McDonald's velmi dobře a detailně zná mozek svých zákazníků a dokonce je dokáže přesvědčit, že jejich burger je výborná investice. PÁTEČNÍ GLOSA
  • Týdenní komentář: Čekání na summit Evropské unie
    Uplynulý týden byl čekáním na summit EU ze čtvrtka na pátek. Očekávanými tématy byly tradiční Španělsko a Řecko. Výsledkem však byl další posun v bankovní unii. Nicméně španělská otázka se vyvinula poněkud do strany a Řecká jednání se posunula spíše směrem k další potenciální pomoci.