-
Partners Banka: Tři poplatkové tarify a spoření se sazbou přes 6 % ročně
Na bankovní trh vstupuje nová banka, Partners Banka. Ta nejprve nabídne běžný účet a spořicí účet se 6 procenty, později pak nezajištěné úvěry a hypotéky.
-
Nahromadily se vám doma mince? Poradíme, jak a kde je vyměníte
Možná jste zvyklí odkládat si drobné do kasičky, nebo třeba často dostáváte v práci tzv. „dýška“. Jak si mince pohodlně a pokud možno bezplatně vyměníte za bankovky, nebo vložíte na svůj bankovní účet?
-
Předčasné splacení hypotéky zdraží. Možná ale méně, než se čekalo
Poplatek za předčasné splacení hypotéky se pravděpodobně zvýší. Nakonec ale asi neporoste tolik, jak se předpokládalo původně. Přesto si refinancování během fixace do budoucna už dvakrát rozmyslíte.
-
Česká spořitelna končí s George klíčem. Jak budete nově potvrzovat transakce?
Klienti České spořitelny si začínají odstraňovat aplikace George klíč ze svých mobilů. V těchto dnech „Spořka“ postupně rozesílá pokyny, co máte dělat a jak přejít na samostatnou aplikaci George. Když neposlechnete, aplikací už nezaplatíte.
-
Hromadí se vám doma mince? Můžete je snadno vyměnit za bankovky. Jak na to?
Nosit v peněžence hromadu drobných mincí není ve většině případů nejpraktičtějším řešením. Mnozí Češi si doma odkládají drobné mince do prasátka. Ale co s mincemi, až bude prasátko plné? Dají se mince vyměnit za bankovky či vložit na účet?
-
Srovnání spořicích účtů v červnu: kde najdete nejvyšší úrokovou sazbu?
Inflace užírá úspory, a pokud chcete mít peníze disponibilní a zároveň je zhodnocovat, spořicí účet vám může pomoci. Na kterém spořicím účtu najdete nejvyšší úroky?
-
Základní informace pro Ukrajince (4): Na co se dívat při výběru půjčky
Řada Ukrajinců, ať už těch, co utekla anebo byla ještě před započetím válečného konfliktu na území České republiky, uvažuje o půjčce. Přečtěte si, na co se při výběru dívat.
-
Některé věci smrtí nekončí. Co vše je potřeba zařídit, když vám zemře blízký?
Ztráta rodinného příslušníka či jiné blízké osoby je zřejmě tím nejtěžším, s čím se může člověk během svého života setkat. Bohužel, i v této psychicky velice složité a emotivní situaci je potřeba po zemřelém zařídit celou řadu věcí. Vedle samotného pohřbu je nutné vyřídit například záležitosti spojené s bankovním účtem zesnulého, dodávkou energií či jeho mobilním tarifem.
-
V čem se liší čeští klienti bank oproti těm v západní Evropě?
Banky musí vykročit nad rámec tradičních služeb, aby se udržely na trhu, protože jim do řemesla začínají fušovat start-upy i velké internetové společnosti. Jak jsou na tom české banky? V čem se liší čeští klienti oproti těm v západní Evropě?
-
Vánoce na splátky? Opatrně
Chceme udělat o Vánocích radost, ale máme hluboko do kapsy. Buď zvítězí rozum a uvědomíme si, že zadlužit se, by bylo z hlediska budoucnosti špatné. Anebo budou mít navrch emoce, vždyť nakonec nebudu muset platit hned. To možná u zboží s odloženou platbou opravdu nebudu, ale pak na mě splátky budou pravidelně a nepříjemně dorážet.
-
Nechodíte rádi do banky? Nevadí, již nemusíte
Chodit do banky, je otrava – stojí to čas a mnohdy i nervy. Mnohé banky proto vychází svým klientům vstříc a téměř všechny služby již vyřešíte z tepla svého domova prostřednictvím smartphonu, tabletu či notebooku.
-
Trendy v osobním bankovnictví - crowdfunding?
Co vás v budoucnu čeká ve vašem osobním bankovnictví? Bude vám váš účet hlídat a nabízet slevy, doporučovat nejvhodnější investice nebo zprostředkovávat poslední novinky z oblasti bankovnictví a inovativních finančních technologií? A víte, co je crowdfunding a jak pomocí něj investovat do zajímavých projektů?
-
Čeká banky digitální revoluce?
Bankovnctví čeká v následujících letech řada změn, které klientům ušetří čas i peníze. Jaké trendy budou hýbat bankovním světem? Co již klienti využívají?
-
Chystáte se do Turecka? Na co si dát pozor?
Pokud se chystáte navštívit Tureckou riviéru, určitě jste se už dozvěděli, že Turecko je letos poměrně levnou zemí. I přesto je ale dobré počítat, a pokud neumíte anglicky, naučte se alespoň anglické číslovky a základní slovní zásobu. Velmi důležitou součástí jakéhokoli obchodu s tureckým obchodníkem je totiž smlouvání.
-
Kde dostanete nejvyšší odměnu za založení účtu?
Jaké odměny nyní poskytují banky za založení účtu? Která banka vám dá 1 000 Kč? A jaké další podmínky musíte splnit?
-
Kolik jednotlivé banky odvedly na dividendách?
Vláda se chystá zdanit bankám zisky a zabránit tak odtoku dividend. Ovšem o kolik miliard se jedná? Kolik jednotlivé banky odvedly na dividendách?
-
Jak spořící účty reagují na zvýšení sazeb? Vyplatí se více?
Jak banky reagovaly na růst úrokových sazeb u spořících účtů? Staly se výhodnější, než byly v zimě? Kdo má spořící účet se zhodnocením 3 % p. a.?
-
Jaké jsou kódy bank v ČR?
Podívejte se na přehled bankovních kódů jednotlivých bankovních institucí a spořitelen, abyste věděli, na účet které banky své peníze posíláte.
-
Bude v ČR zavedena daň pro banky a jejich dividendy?
Které parlamentní strany podporují zavedení sektorové daně pro banky? Jakou bude mít podobu? A kdy bude zavedena? Kolik to přinese do státního rozpočtu?
-
Není sazba jako sazba aneb co je p. a. či RPSN?
Obří úrok na spořicím účtu, hypotéka atakující 1% sazbu či rychlá půjčka z klidu domova a téměř zdarma. I tak často působí reklamy na finanční produkty. Jak ale poznat pravou úrokovou sazbu a jak se vyznat v podmínkách finančních produktů?
-
6 tipů, jak bezpečně na finanční aplikace
Bezhotovostní platby jsou čím dál populárnější. S nimi stoupá i obliba různých mobilních aplikací, ať se jedná o internetové bankovnictví či možnost platit kartou bez terminálu. Spravovat finance z mobilu a tabletu je pohodlné a jejich zabezpečení je většinou na velmi dobré úrovni. Jak ale eliminovat všechna rizika a používat finanční aplikace zcela bez obav?
-
Už jste někdy za oběd zaplatili Facebookem?
V posledním dílu seriálu, který se věnuje elektronickým převodům peněz, se podíváme do blízké budoucnosti. Finance se totiž dají převádět i jinak – třeba pomocí sociálních sítí. V České republice se tato změna teprve chystá.
-
Bankovní převod do zahraničí: co se vyplatí znát?
Elektronické převody peněz mezi bankami dnes provádí už asi každý. Je samozřejmě možné posílat finance nejen do tuzemských bank, ale také za hranice.
-
Jak dlouho trvá, než se převedou peníze z banky do banky?
Elektronické převody peněz mezi bankami jsou dnes samozřejmostí a nejspíše si bez nich již neodkážeme tok našich financí představit. Je asi jasné proč – nepotřebujeme hotovost.
-
Měníme peníze na dovolenou I: Jak ušetřit při výběru z bankomatu?
Také rádi vybíráte peníze na dovolené z bankomatu? Na co si dát pozor? A která banka má nejvyšší poplatek za výběr z bankomatu v zahraničí?
-
Třetina Čechů chce změnit banku, ale odhodlají se jen 2 % z nich
Důvěřují Češi svým bankám? Co ji může ohrozit? Nástup FinTech společností? Či vysoké poplatky a nízké úroky? Kolik lidí změnilo loni banku?
-
Valentýn trochu jinak: Společně, nebo každý za svoje?
Finance bývají mezi partnery často předmětem sporu. O peníze jde často vždy až na prvním místě. Jak máte společný rozpočet vyřešený vy? Necháte se na Valentýnskou večeři pozvat, budete ji platit půl na půl, nebo ze společného účtu?
-
Co musíte vědět o rezervačním poplatku u nemovitosti, než podepíšete smlouvu?
Rezervační poplatek požaduje plno realitních kanceláří a často vyjde i na statisíce. Co bychom o něm ale měli vědět, než podepíšeme rezervační smlouvu?
-
Jak se nenechat nachytat na internetu
Internet banking je pro většinu z nás samozřejmá věc. Přesto však podle posledních průzkumů většina z nás riskuje a internetovou bezpečnost zanedbáváme. Jsme tedy ideální šancí pro hackery. A nejenom pro ně.
-
5 tipů, jak na hypotéku a financování bydlení v roce 2017
Závěr roku přinesl v oblasti hypoték a financování bydlení mnohé změny. Již nelze financovat celou hodnotu nemovitosti hypotékou. Banka vám půjčí maximálně na 95 % hodnoty. Daň z nabytí nemovitosti nyní platí kupující. Banky také přísněji posuzují bonitu žadatele. Na druhou stranu lze snáze splatit úvěr předčasně a každoročně lze provést mimořádnou splátku bez poplatků.
-
Jak vybrat správnou kreditní kartu
V Česku můžete vybírat z desítek kreditních karet od různých bank i úvěrových společností. Jednotlivé kreditní karty se liší délkou bezúročného období, částkou, kterou získáte zpět ze svých plateb i výší slev při nákupu u vybraných partnerů. Existují i další parametry, které je třeba zohlednit při výběru kreditní karty.
-
Nový zákon o spotřebitelském úvěru neodstraňuje všechny neetické praktiky
Nový zákon o spotřebitelském úvěru, který bude platit od prosince, lépe chrání spotřebitele, ale některé neetické praktiky neodstraňuje. Jde například o účtování vysokých poplatků za upomínky. Novinářům to dnes řekl ředitel právního oddělení úvěrové společnosti Provident Financial Martin Šváb.
-
Hypotéku teď nebo potom: Vyplatí se počkat?
Od 1. 12. 2016 začnou platit nová pravidla pro poskytování hypoték a úvěrů ze stavebního spoření. Vyplatí se klientům počkat si na nové podmínky, nebo si úvěr raději sjednat teď?
-
Chcete si vzít úvěr? Nezapomeňte posoudit RPSN
Roční procentní sazba nákladů představuje základní ukazatel ceny úvěru. Zahrnuje v sobě úrokovou sazbu i bankovní poplatky. Díky RPSN se může spotřebitel lépe orientovat v široké nabídce úvěrů a půjček u různých finančních institucí.
-
Konkurence přitvrzuje. Sazby hypoték znovu míří dolů
Snižování sazeb se závěrem prázdnin nekončí. Ba naopak. V srpnu snížily své nabídkové sazby 4 banky a v prvních zářijových měsících se přidaly další 2. Konkurence přitvrzuje a blížící se regulace ještě s kartami může pěkně zamíchat.
-
Snížením poplatků za platby kartou ceny v obchodech neklesly
Snížení poplatků, které si banky účtují za platbu kartou, nepřineslo podle expertů kýžené zlevnění cen zboží a služeb v obchodech. Banky přišly o významné příjmy, klienti nic navíc nezískali, dokonce ani častěji vlivem tohoto opatření kartou neplatí.
-
Komerční banka spouští bezkontaktní platby mobilem
Komerční banka nově nabízí ve spolupráci se společností Visa bezkontaktní platby prostřednictvím chytrého mobilního telefonu s operačním systémem Android. Služba MojeMobilní karta umožňuje provádět platby přiložením mobilu k platebnímu terminálu, aniž by uživatel musel cokoliv řešit s mobilním operátorem. Karta je v prvním roce zdarma.
-
Absurdní poplatky nejen v bankovnictví
I přes rozruch okolo nesmyslných poplatků v bankovnictví nalezneme v sazebnících bank stále zajímavé absurdity. Absurdní poplatky nám ale účtují také dodavatelé energií a málo se ví třeba o poskytovatelích tankovacích karet. Platíme například za garanci nejnižší ceny nebo za nevyužívání služby.
-
Průzkum: Komunikace bank s klienty je na velmi dobré úrovni
Banky si dávají záležet na rychlé a kvalitní odpovědi, a to jak v telefonické, tak mailové komunikaci. Celkově dávají výsledky telefonického a e-mailového mystery testování, které zrealizovala analytická agentura Datank v rámci výzkumu Nejlepší banka 2016, bankám v České republice poměrně dobrou vizitku. Partnery výzkumu jsou společnosti KPMG Česká republika a IBM Česká republika.
-
Jak platit na dovolené a nepřijít o peníze
Chystáte se na dovolenou? Je lepší peníze dopředu vyměnit nebo vybrat na místě z bankomatu? Jak co nejefektivněji platit či vybírat hotovost v zahraničí? Jak vyřešit případnou ztrátu nebo krádež karty? Pozor na poplatky a limity, mějte další kartu v záloze, klidně i kreditku, pro zúčtování transakce volte místní měnu a místo bankomatu hledejte ATM.
-
Předčasné splacení úvěru nemá být trestáno, praví nový zákon
Sněmovna schválila zákon, který posílí pozici spotřebitelů na finančním trhu a zpřehlední úvěrový trh. Pokud jej schválí Senát, spotřebitelé budou moci splatit dluhy z úvěrů i hypoték vesměs kdykoliv, omezí se také sankce za pozdní splátky. Zákon vychází z myšlenky, že předčasné splacení úvěru nemá být trestáno. Zpřísnění podmínek by mohlo eliminovat řadu společností s cílem nepůjčovat, ale spíše lichvařit.
-
Co týden dal: Bankovní poplatky a provize bankám vynesly 34,3 miliardy korun
Čisté příjmy tuzemských bank z poplatků a provizí loni klesly o 1,7 miliardy na 34,3 miliardy korun. ČOI v loni udělila v souvislosti s výprodeji 1409 pokut ve výši 13,3 milionu Kč. Čeká eurozónu shazování peněz z vrtulníku? Více v pravidelném týdenním souhrnu.
-
Sazby hypoték na novém rekordu. 2/3 akcí míří na poplatek
Hypotéky jsou zase o něco levnější. Průměrná úroková sazba v říjnu klesla na 2,14 %, jak vyplývá z dat makléřské společnosti GOLEM FINANCE. Jak se budou vyvíjet sazby po zbytek roku a na co se máme připravit v roce 2016?
-
Neplaťte zbytečně tisícikoruny za odhad nemovitosti
Rozdíly mezi cenami hypoték jsou minimální. Konkurence tlačí úrokové sazby dolů a poplatky ze sazebníků mizí. Při porovnávání výhodnosti nabídky rozhodují detaily a několikatisícikorunový poplatek za odhad ceny nemovitosti dokáže s rozvahou pořádně zacvičit. Neplaťte zbytečně tisícikoruny navíc, když nemusíte.
-
Nejčastější chyby při placení kartou v zahraničí – děláte je také?
Doba dovolených se pomalu chýlí ke konci, a proto jí již teď můžeme částečně zhodnotit. Nejčastěji se letos výletníci vydali do Řecka, Turecka či do Chorvatska, kde se v mnoha případech nebáli sáhnout po platební kartě.
-
Němec: Stanovisko Nejvyššího soudu je pro mne zklamáním
Právní souboj o poplatek za správu úvěru byl rozhodnut stanoviskem Nejvyššího soudu a Ústavním soudem. Jakožto tečku na závěr za touto problematikou máme pro Vás otevřený rozhovor s Mgr. Petrem Němcem, který byl iniciátorem tohoto právního souboje. Jaký má názor na stanovisko Nejvyššího soudu a jaké další projekty připravuje pro ochranu práv spotřebitele?
-
Kam bezpečně uložit finanční rezervu?
Aktuální úrokové sazby spořicích účtů nikoho neoslní. I přesto mají tyto produkty nepopiratelné výhody – nabízejí alespoň nějaké zhodnocení a peníze máte v případě potřeby rychle k dispozici. Tyto výhody zůstávají i v současné době, kdy banky úrokové sazby snižují.
-
Existuje studentova banka snů?
A co stojí banka snů? Právě že nic! Anebo téměř nic. Že je platit prostě normální? Normální jak pro koho, ale ne pro toho, co umí spočítat jedna plus jedna, aneb jak se stát klientem banky, která nevybírá poplatky na všem, co si umane. A možné výhody i nevýhody s takovým účtem spojené? Existují. Jedno je však jisté… Nic není naprosto zdarma nebo bez naprosté námahy. Platí se třeba přizpůsobením. Nejenom penězi.
-
Sedm tipů jak na platební karty
Češi používají platební karty k bezhotovostním platbám stále častěji. Z údajů Sdružení pro bankovní karty vyplývá, že zatímco v roce 2012 s nimi uskutečnili 308 miliónů transakcí, vloni už to bylo o téměř 70 miliónů více. Za jeden rok tak jejich počet vzrostl o 22,6 %, za posledních pět let pak o 94,6 %.
-
Nejvyšší soud: Ujednání o poplatku za správu úvěru je určité
Minulý týden vydal Ústavní soud nález, kterým ve sporu o poplatek za správu úvěru neshledal porušení ústavně zaručených práv spotřebitele a celkově shledal poplatek za platný. Nejvyšší soud nyní vydal sjednocující stanovisko, kterým se přiklonil na stranu argumentace bank. Právní souboj o platnost poplatku lze považovat za ukončený.
-
Spor o poplatek: Ústavní soud vydal první nález
Tento týden v úterý byl Ústavním soudem vydán první nález ve sporu o platnost, či neplatnost ujednání o poplatku za správu úvěru. Ústavní soud zamítnul ústavní stížnost stěžovatelky v pozici klientky banky. Tento nález velmi výrazně ovlivnil celý dosavadní souboj o poplatek, a to ve prospěch bank.
-
Kolik zaplatí čeští studenti za studijní pobyt v zahraničí?
Nedávný průzkum mezi zaměstnavateli, který realizovala Vysoká škola obchodní v Praze, potvrdil, že největší šanci na uplatnění mají absolventi se znalostí elektronické komunikace, kteří hovoří plynule cizím jazykem a jsou schopni zvládat konflikty a stres. Studijní pobyt v zahraničí se tak stává neocenitelnou výhodou při hledání uplatnění na trhu práce. Jaké mají studenti České republiky možnosti a jsou finančně dostupné opravdu pro všechny zájemce?
-
Češi bankám věří. Důležitá je transparentnost a výše poplatků
Češi patří k evropské elitě, pokud jde o využívání online bankovnictví, naopak návštěvy na pobočkách a intenzita využívání bankomatů jsou podprůměrné.
-
Bankovní účet pro každého: Právo, nikoliv povinnost
Bez peněz do hospody nelez. Jenže hospodská zařízení zůstala jedním z mála míst, kde je hotovost vítána. A tu si stejně většina lidí vybere z bankomatu. Bankovní služby zkrátka nahradily peníze uschované pod matrací nebo rodinné úspory ukryté v krabici od bot. Na světě přitom přibývá lidí, kteří do tohoto modelu nedokážou nebo nechtějí zapadnout. Situaci začala řešit Evropská unie - podle nové směrnice bude mít od roku 2016 právo na základní účet u banky i bezdomovec.
-
Velká Británie vyráží do boje proti poskytovatelům krátkodobých půjček
Původně měly pomoc americkým domácnostem v případě neočekávaného výdaje, dnes však slouží k zajištění základních lidských potřeb ve Velké Británii. Rychlý nárůst počtu lidí, kteří se kvůli tzv. payday loans dostali do vážných finančních potíží, již začíná být trnem v oku britské vlády i regulátora tamního finančního trhu.
-
Které produkty si musíte sjednat spolu s hypotékou a které ne?
Stačí na bankovní přepážce narazit na obchodně trochu zdatnějšího pracovníka a rázem si domů můžeme odnášet, vedle kopie žádosti o hypoteční úvěr, i smlouvy k dalším finančním produktům, jejichž placení nám v budoucnosti rozhodně nebude dělat radost. Které produkty si k hypotéce sjednat musíte a které produkty jsou pouhým nástrojem cross-sellingu se dozvíte níže.
-
Na kolik nás vyjde vlastní bydlení na úvěr?
Hlavním problémem v hledání té “nejlevnější hypotéky“ je bohužel fakt, že hypoteční úvěry nelze objektivně srovnávat. Orientovat se totiž pouze podle zveřejňovaných úroků či výsledků kalkulaček, je značně zavádějící. Vždy je třeba vzít v úvahu širší souvislosti a hledat hypotéku podle našich potřeb.
-
V čem spočívá největší nebezpečí kreditní karty?
Odměna za nákupy, bezúročné období, někdy i cestovní pojištění, pojištění schopnosti splácet. Argumenty, kterými se finanční instituce a poradce snaží vzbudit náš zájem o kreditní kartu. I přes spoustu výhod, která je s tímto kouskem plastu spojena, však velmi často tuto nabídku odmítáme. Většinou k tomu máme dobrý důvod – strach.
-
Podle čeho se při výběru kreditní karty rozhodnout?
Kreditní karty již dávno nejsou exotickým produktem. S rozrůstající se skupinou jejich příznivců, se rozšiřuje také nabídka. Jak a podle čeho si ale kreditní kartu vybrat, aby bylo její užívání pro držitele co nejvýhodnější?
-
Jak se vyhnout bankovním poplatkům při studiu v zahraničí?
Na podzim řada studentů plánuje nebo vyjíždí na studium do zahraničí. Nákladné bývá nejen školné a ubytování, ale i běžné životní potřeby. Spousta peněz navíc padne na poplatcích, které si banky počítají za výběry z bankomatů nebo za převody peněz mezi českými a zahraničními bankami. Například poplatek za platbu školného z českého na zahraniční účet může lehce přesáhnout 1000 korun.
-
Co týden dal? Hitem letošních Vánoc možná budou „chytré“ hodinky
Po inteligentních domácích spotřebičích, smartphonech a další rozumné elektronice přichází na trh "chytré" hodinky. Samsung tím předstihl svého hlavního rivala, americký Apple, který podobný přístroj plánuje také. K úplné spokojenosti tak chybí snad už jen "smart" politická reprezentace.
-
Refinancování spotřebitelského úvěru u internetových bank v praxi
Pryč jsou doby, kdy jsme mohli (resp. měli) být vděčni za spotřebitelský úvěr s 30% úrokem. Zostřující se konkurence na bankovním trhu stlačila úrokové sazby úvěrů o pořádný kus níže. Využijte toho! Najděte si výhodnější spotřebitelský úvěr a získejte do svého rodinného rozpočtu peníze navíc.
-
Průlomové rozhodnutí ve sporu o poplatek?
Právní souboj o poplatek za správu úvěru vrcholí. Krajský soud v Plzni vydal rozhodnutí, kterým stanovil protiprávnost poplatku za správu úvěru. První rozhodnutí soudu druhého stupně ve sporu o poplatek za správu úvěru. Jedná se však skutečně o průlomové rozhodnutí?
-
Právní základ sporu o úvěrové poplatky
Tisíce klientů bank prostřednictvím různých iniciativ požadují navrácení poplatku za správu úvěru. Je to mediálně velmi sledovaný spor, jehož výsledek může znatelně ovlivnit bankovní prostředí. V článku se zaměříme na právní základ argumentace klientů a bank, proč je poplatek za správu úvěru v rozporu nebo v souladu se zákonem.
-
Exekuce a bankovní účet manželů
Společné jmění manželů a exekuce je problematikou, která způsobuje v manželství nejednu bezesnou noc a strach o finance. S novelou občanského soudního řádu se od letošního roku situace ještě více zkomplikuje. Jsou bankovní účty manželů v ohrožení?
-
Hák: Refinancování je cíleno přednostně na klienty s kvalitní platební historií
Equa bank vstoupila na český trh v září 2011. Dnes nabízí jednoduché a srozumitelné služby osobního i firemního bankovnictví. S Ondřejem Hákem, ředitelem úvěrových produktů Equa bank, jsme se bavili především o refinancování úvěrů. Refinancováním půjček lze totiž ušetřit výrazné finanční prostředky.
-
Co týden dal? Hypotéky jsou opět levnější
Průměrná úroková sazba hypoték v květnu dále klesla na 2,96 procenta a dostala se tak nejnižší hodnotu za dobu sledování ukazatele. Předchozí minimum bylo v dubnu, kdy byla průměrná sazba 3,08 procenta. Více v pravidelném týdenním přehledu.
-
Bezkontaktní platby lámou rekordy
Oblíbenost bezkontaktních karet v České republice letos výrazně vzrostla. Od ledna dosáhla Visa téměř 2,3 milionu bezkontaktních transakcí u obchodních řetězců, které tento druh platby nabízejí. Evropané letos v březnu uskutečnili přes 19 milionu bezkontaktních transakcí.
-
Co týden dal? Druhý pilíř příliš netáhne
Za první čtyři měsíce vstoupilo do druhého pilíře penzijního systému 31.985 lidí, v dubnu to bylo 9610 klientů. Penzijní společnosti očekávaly, že do druhého pilíře vstoupí do konce června asi půl milionu lidí. Více v pravidelném týdenním přehledu.
-
Matula: Na rozdíl od konkurence nemusíme živit pobočkovou síť
Rok 2013 má velkou šanci stát se dalším posunem, kdy online banky ještě více vyrostou a zesílí. Hlavní rozdíl mezi námi a přímou konkurencí, jakou je třeba mBank nebo Air Bank, je v tom, že my nemusíme živit pobočkovou síť, uvedl Miloš Matula, člen představenstva ZUNO Bank AG a ředitel ZUNO Česká republika.
-
Co týden dal? Hypoteční banka vrací klientovi poplatky
Ve sporu o vrácení úvěrových poplatků rozhodl soud v konkrétním případě ve prospěch klienta banky. Ta mu musí inkasované peníze vrátit. Rozhodnutí soudu se podle banky vztahuje k velmi specifickému případu a rozhodně jej nelze považovat za precedentní. Jedná se o průlom? Více v pravidelném týdenním přehledu.
-
Soud rozhodl ve při o úvěrové poplatky ve prospěch klienta banky
Obvodní soud v Praze 5 dnes rozhodl ve sporu o vrácení úvěrových poplatků ve prospěch klienta banky. Ta mu musí peníze vrátit. ČTK to dnes oznámili představitelé iniciativy Poplatkyzpet.cz. Dnešní rozsudek je podle nich průlomový. Čeká na něj 128.000 klientů bank, kteří žádají vrácení úvěrových poplatků prostřednictvím této služby. Dnešní rozhodnutí soudu se vztahuje k velmi specifickému případu a rozhodně jej nelze považovat za precedentní, reagovala Hypoteční banka.
-
Truhlář: Neúčastníme se dostihu „internetových spořitelen“
Obchodní model velkých bank je založený na komplikované nabídce, která ztěžuje klientům orientaci a vytváří jakousi informační asymetrii banka – klient. Náš úspěch je v nabídce kompletní a jednoduché sady kvalitních služeb, uvedl v interview pro Finance.cz Roman Truhlář, generální ředitel mBank pro ČR a Slovensko.
-
Co týden dal? O vrácení poplatků žádejte do konce března
O vrácení poplatků za vedení úvěru nyní žádá 51.400 klientů bank, které zastupují servery Poplatkyzpět.cz, Bankovnípoplatky.com a Jdeto.de. Celkem je ve hře přes tři čtvrtě miliardy korun. Konečný termín má motivovat nerozhodné klienty, kteří s odesláním plné moci dosud vyčkávali.
-
Jak zhodnocovat peníze na spořicím účtu
Jednou ze zásadních služeb, které ovlivňují české bankovnictví, se staly online spořicí účty. Jak už to tak bývá, prvotní nadšení nad zajímavým úrokem, začínají střídat naštvané komentáře zakladatelů kont, kterým se zajímavá úroková sazba snížila stejně jako optimistická očekávání konečně zajímavého účtu.
-
Kampelička nebo banka? Proč dnes využít služeb družstevní záložny
Význam družstevních záložen jako alternativ k běžným bankám roste. Jaké jsou hlavní rozdíly mezi klasickou bankou a kampeličkou? A proč již dnes není třeba se bát podobných skandálů, jako byla známá kauza krachu kampeliček na počátku 90. let?
-
Proč banky chtějí, abyste platili kartou?
Už jste někdy přemýšleli, proč mají banky takový zájem na tom, abyste platili kartou, a proč nabízejí bezúročné období u kreditních karet? V tomto článku se exkluzivně dočtete detaily ze zákulisí bankovního ziskového modelu.
-
Privátní bankovní poradenství: Na prací prášek už nikdy nebudete sami
V České republice vám stačí deset milionů korun a máte nárok na privátní bankovní poradenství. To tedy znamená pohodlnou koženou sedačku, portské víno a poradce, který má na sobě kvalitní oblek a je ochoten pro vás udělat téměř vše, a to kdykoli.
-
Proč je Air Bank zelená a mBank červená? Kvůli ufonům a muletě
Při volbě barvy, na které se následně zakládá celá firemní identita, je vidět roztomilá snaha marketérů ovlivnit pocity nás zákazníků. Občas jim to jaksi nevychází. PÁTEČNÍ GLOSA
-
Vklady vítězí nad fondy na celé čáře
Po jarní chvilce oddechu zas lepší náladu smetly vlny pesimismu a horších vyhlídek. Jak mohli zareagovat podílníci našich fondů jinak než brát nohy na ramena i se svými penízky do „pojištěných“ bankovních vkladů.
-
Nekrmte banky zbytečně
O tom, jak dřou banky klienty z kůže na poplatcích, se sice často hovoří, ale lidé jsou líní a navíc se bojí přesunů svých účtů i „zaběhaných“ pravidelných plateb. Přitom ani jedno není problém, protože to musí banka, kterou opuštíte, „nahlásit“ té nové sama. Ale lidé nad nějakou tou svojí stokorunou často mávají rukou. A už vůbec si ani nespočítají, kolik je to stojí třeba ročně.
-
Ekonomické statistiky srazily akcie
Po včerejších negativních ekonomických zprávách zavládly na akcích výprodeje. Spotřebitelská důvěra ve Spojených státech činila v září 76,8 bodu, přičemž v předcházejícím měsíci bylo dosaženo hodnoty 81,7 bodu. Trh sice očekával snížení,...
-
Burza v poledne
Po citelném propadu amerických trhů, koriguje dnes i pražská burza. Nejvíce propadají akcie Českého Telecomu, který se obchoduje za 327 korun.
-
Máte v peněžence kreditní kartu a nevíte proč?
Kreditní karty aneb co o nich nevíte? Kreditní karta je ta, která je "svázána" s úvěrem. Dala by se popsat těmito slovy: částka peněz s úvěrovým limitem na určité období.
-
Jak lze získat kreditní kartu?
Blíží se léto a s ním i dovolené, a nebo si potřebujete dovybavit domácnost? Kde na to všechno vzít peníze? Můžete si vzít úvěr pomocí kreditní karty.
-
Co je to platba třetí osobou?
Penzijní fondy umožňují platit příspěvky na penzijní připojištění i jiným osobám než účastníkům. Přispívat může zaměstnavatel nebo třetí osoba. Kdy se uvádí, že se jedná o třetí osobu?
-
Denní brífink (BBG Finance)
Středeční seance skončila pro burzovní indexy smíšeně, níže stahovaly farmaceutické tituly.
-
Zásoby ropy v meziročním deficitu
Futures ceny na ropu v úterý na New York Mercantile Exchange razantně posílily, když v růstu se odrážely obavy z utahujících se zásob a napětí na Středním východě.
-
Jak snížit telefonní účet za mobil?
Jak ušetřit za telefon? Znáte to sami. Každý měsíc údiv nad účtem za mobilní telefon. Vždycky si říkáte, že příště se budete krotit. Ale jak na to?
-
Report z pražské burzy (Fio)
U elektrárenské společnosti ČEZ dnes zavládla další vlna výprodejů, ale tentokrát na prodejní straně stálo široké spektrum objednávek. Jako by se trh vzdal brzké naděje proražení hranice 100,- Kč a plošně přistoupil k realizaci zisků. Cena ztratila téměř 2 % a pro nejbližší dny nelze vyloučit přetrvávající ochotu k realizaci zisků, která v cenové úrovni pod 95 Kč bude zřejmě již prokládána postupným návratem do pozic.
-
Sucho v Brazílii snizuje úrodu cukru
Cena cukru vzrostla na šestitýdenním maximum díky očekávání, že suché počasí sníží brazilskou sklizeň. Brazílie je přitom největším světovým producentem.
-
Zprávy ze zahraničních burz
Američtí investoři si zřejmě uvědomili, že americké akcie propadly během uplynulých dní na velice nízké hodnoty, a proto nastala korekce směrem vzhůru. Investoři dnes vzhůru posunuli akcie technologických firem, jelikož se všeobecně očekává lepší hospodářské výsledky polovodičové firmy Applied Materials Inc., která zítra zveřejní výsledky čtvrtletního hospodaření.
-
Stát bude vracet desítky miliard korun!
Díky opomenutí úředníků MF bude muset stát vracet až desítky miliard korun. A proč? Úředníci ministerstva financí totiž nesladili číselné kódy, které definují ropné produkty v celním sazebníku, se zákonem o spotřební dani.
-
Úroda pomerančů na Floridě klesla
Během páteční seance zaznamenal červencový futures kontrakt na mražený pomerančový koncentrát solidní růst, když posílil o 170 bodů a uzavřel na 88,50 centech za libru.
-
Denní přehled trhů (Atlantik)
Denní přehled trhu dluhopisů (Český trh dluhopisů včerejšího obchodního dne a výhled na dnešek, peněžní trh PRIBOR, swapové sazby, výnosová křivka), zahraniční peněžní trhy (peněžní trh LIBOR, výnosová křivka), devizové trhy (CZK/EUR, CZK/USD), kalendář očekávaných událostí a mnoho dalších informací.
-
Irák obnoví vývoz ropy
Irák, který pumpuje okolo tří procent světové ropy, oznámil, že obnoví svůj export. Ten zastavil 8. dubna na protest proti izraelské okupaci palestinských území.
-
Jak si stojí koruna, euro a dolar ? (Ruesch)
Včerejší obchodování koruny vůči euru se opět neslo v očekávání dnešního zasedání centrální banky, kdy obchodníci nejsou ochotni otevírat své pozice.
-
Výsledky hospodaření dalšího fondu
ING Penzijní fond, který je součástí holandské finanční skupiny ING, dosáhl v roce 2001 hrubý zisk 225 mil. Kč (v roce 2000 to bylo 137 mil. Kč).
-
APF ČR - vybrané ekonomické ukazatele - STRUKTURA INVESTIC V % K 1. 3. 2000