Štítek havarijní pojištění

Havarijní pojištění slouží ke krytí následku škod způsobenými havárií, krádeží, živly vandalismem, nebo neoprávněného užití vozidla. Pokud chcete srovnat naše havarijní pojištění, tak využijte naši kalkulačku havarijního pojištění.

Související obsah

Související štítky

Související zprávy

  • Do kdy musí mít vaše dítě autosedačku?
    Autosedačky jsou určeny pro přepravu dětí autem. Zákon jasně vymezuje, do kdy je budete muset používat. Kdy tedy budete moci s dětmi jezdit bez autosedačky?
  • Při silniční kontrole už nemusíte ukazovat řidičský průkaz, může zůstat doma v šuplíku
    Od začátku roku platí hned několik novinek pro motoristy. Některé jsou pozitivní, jiné méně. Co si na nás rok 2024 připravil?
  • Proč by neměla pojišťovna zohledňovat při odškodňování autohavárií amortizaci poškozených vozů
    Při opravách zejména starších vozů je mnohdy potřeba použít nové náhradní díly, díky kterým může dojít ke „zhodnocení“ vozidla, a to pojišťovny nechtějí platit. Co uhradit musejí? Co jim soudy nařídily platit?
  • Co všechno kryje povinné ručení a kdy pojišťovna škodu platit nemusí
    Zákon říká, že pojišťovna z povinného ručení hradí poškozeným či jejich pozůstalým újmu na životě a zdraví, dále poškozeným kompenzuje ušlý zisk, některé právní a soudní výlohy a škodu na věcech nebo zdraví zvířete. Co ale musely soudy ohledně pojistného plnění k zákonu dovysvětlit na základě sporů pojišťoven s klienty?
  • Jak postupovat při řešení dopravní nehody v zahraničí
    Stali jste se účastníkem nehody v zahraničí? Někdy stačí vyplnit takzvaný europrotokol, jindy je potřeba volat policii. Co když ale nerozumíte protokolu, který vám dávají k podpisu?
  • Kdo si nemusí kupovat dálniční známku?
    Dálniční známku nemusí mít každé vozidlo, které se prohání po D1. Některá auta se obejdou bez dálniční známky. Nepatří zrovna to vaše mezi ně?
  • Máte už novou dálniční známku? Jak a kde ji koupit?
    Od začátku roku 2021 se používají na českých silnicích elektronické dálniční známky. Kolik nyní stojí? Jaká je jejich platnost? A kde je koupit?
  • Elektronické dálniční známky 2023
    Elektronické dálniční známky byly prvně zavedeny loni. Na kolik vás letos vyjdou, jak je to s jejich platností a kde je můžete pořídit?
  • Kdy vám můžou prodat odtažené auto?
    Odtáhli vám zaparkovaný automobil? Pokud ano, s vyzvednutím byste neměli dlouho vyčkávat. Po určité době vám jej navíc mohou prodat.
  • Jak zjistím, že bude blokové čištění, a kdy mi (ne)odtáhnou auto
    Jak můžete zjistit, že bude blokové čištění ve vaší ulici? Jak dlouho na něj musíte být předem upozornění a skutečně vám odtáhnou auto?
  • Co zjistíte z registrační značky automobilu?
    Nějaké vozidlo vám neustále blokuje vaše parkovací místo a vy byste si to rádi vyříkali s jeho majitelem mezi čtyřma očima? Co všechno lze vyčíst z registrační značky auta a kde si ji můžete nechat proklepnout?
  • Co dělat, když se vám ztratí zavazadla nebo zruší let?
    Ztratila se vám při cestování zavazadla, anebo jste je dostali, ale jsou poškozená? Co v takové situaci dělat a na co máte nárok? A jak postupovat, pokud se vám zpozdil, anebo dokonce zrušil let?
  • 4 situace, které vám mohou narušit dovolenou, a jak se v nich zachovat
    Během dovolené, anebo dokonce ještě před ní může nastat celá řada nečekaných, a hlavně nešťastných situací. Co v takovém případě dělat? A lze tomu nějak předejít nebo se zaměřit na prevenci?
  • Jak na výměnu řidičáku v roce 2022? Můžete tento rok jezdit s propadlým řidičákem?
    Pokud vám v nejbližší době končí platnost řidičského průkazu, je na čase si vyřídit nový. Co všechno budete muset pro nový řidičák udělat, kde vám ho vydají a budete k tomu potřebovat fotku? 
  • Je už čas přezout auto na letní pneumatiky?
    Přes mnohdy aprílové počasí se začíná pomalu oteplovat a přichází jaro. Skoro to vypadá, že se již tuhá zima nevrátí. Je na čase přezout auto na letní?
  • Životko a pojištění majetku během války: Co by se (ne)plnilo?
    Situace, která aktuálně vládne na Ukrajině, donutila lidi oprávněně myslet na to nejhorší. Každý se přirozeně bojí nejen o lidské životy, ale i o svůj majetek. Jak je to v takovém případě s plněním pojišťoven?
  • Jak je to s reklamací ojetého automobilu
    Koupili jste ojetý automobil a po nějaké době anebo dokonce hned po nákupu jste zjistili, že má nějaké skryté vady, o kterých jste nebyli předem informováni? Jak je to s reklamací?
  • Jak je to se smlouvou při nákupu ojetého auta?
    Budete kupovat automobil, ale nemáte na úplně nový, a právě proto volíte raději vozidlo z druhé ruky? Pokud jste si odpověděli ano, měli byste vědět, jaká úskalí může přinést kupní smlouva, jestliže ji vůbec uzavřete.
  • Co kryje pojištění vozidla a kdy vám nezaplatí škodu?
    Vyznáte se v pojistných podmínkách svého auta? Pokud ne anebo aktuálně nějaké druhy pojistek srovnáváte, podívejte se, co řešit při výběru a také na to, kdy vám i přes pojištění nebude nic proplaceno.
  • Jaké kroky je třeba podniknout po bouračce anebo srážce se zvěří?
    Ne každý kvůli šoku během dopravní nehody anebo při srážce dokáže racionálně uvažovat a řešit situaci. Pojďme se proto společně podívat, jak byste se měli vůči sobě, policii a pojišťovně zachovat, pokud havarujete anebo srazíte na silnici zvěř.
  • Jak se pojistit na dovolenou podle typu cesty?
    Budete v blízké době cestovat do zahraničí? A pojedete autem anebo poletíte letadlem? Pojďte se podívat, co byste si pro všechny případy raději měli připojistit.
  • Co se může stát, když budete v zimě jezdit na letních gumách?
    Přezouváte gumy anebo to neřešíte a jezdíte po celý rok pouze s jedním typem? Přečtěte si, co vás může čekat, pokud v zimě s letními pneumatikami způsobíte autonehodu a jak vysokou můžete dostat pokutu.
  • Cestujete se psem? Nezapomeňte ho v autě zajistit a registrovat čip
    Letošní rok tráví většina Čechů dovolenou v tuzemsku. Výlety do přírody, do hor a k rybníkům jsou ideální možností, jak si prázdniny užít i se svým čtyřnohým mazlíčkem. Cestování se psem má ale několik důležitých pravidel, která je potřeba dodržet, aby už samotná cesta nebyla důvodem ke stresu pro zvíře ani pro majitele.
  • Ze zelené karty se stává bílá. Co to pro vás znamená?
    U „zelené karty“ už nebude zelená barva povinností. Doklad se bude vydávat v bílé barvě. Nějakou dobu však budou fungovat obě varianty. Přečtěte si, co se mění.
  • Jak na vyřazení auta z registru vozidel
    Důvodů ke zrušení registrace vozidla může být celá řada. Nejčastější jsou ty, že automobil byl zcela zničen při havárii, odcizen nebo že přirozeně dosloužil, došel na konec své životnosti. Ve všech těchto případech je nutné vůz vyřadit z registru vozidel.
  • Co dělat při registraci nového auta
    Rozhodli jste se koupit nové auto? Abyste s ním mohli vyjet na silnice, tak musíte auto ještě registrovat. Pro registraci na registru vozidel je podmínkou povinné ručení a také musíte doložit další dokumenty. Samotnou registraci pak vyřídíte většinou na počkání.
  • Většina řidičů neaktualizuje havarijní pojistky. Zbytečně se připravují o tisíce korun ročně
    Havarijní pojištění si aktualizuje pouze osm procent majitelů vozidel. Nejčastěji si cenu pojištění nechávají přepočítat lidé ve věku 36 až 45 let. Aktualizaci stávající smlouvy havarijního pojištění přitom nenechávají na poslední chvíli, většina si totiž přepočítá cenu nejpozději 43 dní před výročím smlouvy. Vyplývá to z aktuálních statistik portálu ePojisteni.cz.
  • 6 věcí, které možná nevíte o havarijním pojištění
    Vyznáte se dobře v oblasti havarijního pojištění? Možná byste se raději měli raději podívat na těchto 7 věcí, které o něm možná nevíte.
  • Jak připravit auto na zimu
    Už jste řádně připravili auto na zimu? Sněžit sice začalo teprve jen na horách, to ale ještě neznamená, že vozidlo nepotřebuje v období zimy pečlivou kontrolu a údržbu. Na co byste se tedy měli zaměřit? Životnost automobilu správným servisem můžete prodloužit i o několik sezón a nejen to.
  • I u nás bude možné získat dotace na elektromobil. Citigoe iV pak bude stát zhruba 230 tisíc
    Česká republika sice zatím nemá zajímavé pobídky, které by zatraktivnily elektrifikovaná auta v očích zákazníků, nicméně několik dotačních výzev na nákup ekologicky šetrných vozů už proběhlo a teď se chystá další. V pořadí už pátá výzva odstartuje začátkem prosince a stát dá k dispozici padesát milionů korun.
  • Za jakých okolností můžete zrušit povinné ručení?
    Zjistili jste, že jinde se platí za povinné ručení o dost méně než ve vašem případě? Chcete na pojištění automobilu ušetřit a přejít k jiné pojišťovně? Kdy je to možné a co k tomu budete potřebovat?
  • Co když srazíte autem nějaké zvíře?
    Na podzim to není zas taková zvláštnost: před autem vám přeběhne divoké prase nebo srna. Jsou dvě možnosti, buď to ubrzdíte, nebo zvíře srazíte. Druhý případ ale může přijít pěkně draho, zvlášť pokud nejste speciálně připojištěni.
  • Policie ani „havarijko“ nic nevyřeší, poškození auta na parkovišti lze ale předejít. Jak na to?
    Přeplněná parkoviště před obchodními domy, podzemní garáže i prostory vyhrazené k podélnému či kolmému stání na náměstí nebo jinde v centru patří mezi místa, kde již tradičně dochází k největšímu počtu dopravních nehod vůbec. Jejich následky zpravidla nebývají tak závažné, jako když dojde ke srážce dvou aut jedoucích po okreskách, přesto dokážou člověka pořádně namíchnout. Odškodnění se totiž dočkáte zpravidla jen zřídkakdy.
  • Za stejnou službu různé ceny. Češi mohou změnou poskytovatele elektřiny ušetřit až 12 000
    Průměrná česká domácnost může za rok změnou poskytovatelů služeb ušetřit až 51 131 Kč. Vyplývá to z dat projektu Index24 za první pololetí tohoto roku. Index již šest let sleduje vývoj útrat domácností a také úspor, kterých lze u jednotlivých výdajů dosáhnout. Největším pravidelným výdajem zůstává pro Čechy i nadále hypotéka, nejvíce se však dá aktuálně ušetřit změnou dodavatele elektřiny – v průměru 12 000 korun, což je meziročně více než dvojnásobný nárůst.
  • Jak vyplnit euroformulář záznamu o dopravní nehodě
    Ne u každé nehody je potřeba policie. Často stačí vše pouze řádně zdokumentovat, přičemž dopravní incident lze zaznamenat v podstatě na cokoliv. Pakliže jej oba účastníci bouračky podepíší, bude platný, i když byl - s trochou nadsázky - popsán na pivním tácku. Daleko lepší by ovšem pochopitelně bylo vyplnit euroformulář záznamu o dopravní nehodě. Vozit jej u sebe sice povinné není, možná ho ale v autě máte, aniž byste o tom věděli.
  • Co se stane v zahraničí, zůstane v zahraničí? V případě pokut to již několik let rozhodně neplatí
    Časy, kdy pokuta z Chorvatska či jakékoliv jiné evropské země umístěná za stěračem vozu byla jen lehce nestandardní a snad i poněkud úsměvnou vzpomínkou na vaši letní dovolenou, jsou dávno pryč. Díky evropskému systému sdílení dat o řidičích dnes piráti silnic spravedlnosti už neuniknou. Pokud totiž v cizině poruší dopravní předpisy a nechají se přitom nachytat, přijde jim po několika dnech, případně týdnech obsílka. A budou-li ji ignorovat, mohou na své jednání škaredě doplatit.
  • Co dělat, když potřebujete asistenční službu na dovolené
    I když je to nepříjemné, stát se to může. Na dovolenou jsme vyrazili autem a potkala nás dopravní nehoda, nebo se auto jednoduše „jen“ porouchalo a nejede. U nás bychom volali asistenční službu a můžeme to udělat i v cizině. To už ale nemusí být zadarmo.
  • Potřebujete na dovolenou u moře mezinárodní řidičák?
    Chystáte se letos k moři autem? Co všechno budete potřebovat a kam až letos autem dojedete? Víte, do kterých zemí potřebujete mezinárodní řidičský průkaz a jak vám platí na cestách povinné ručení a havarijní pojištění?
  • Co dělat, když autem na dovolené v cizině havarujete?
    Když máte nehodu v cizině, neplatí stejné pojistné podmínky jako u nás. Vše se řídí legislativou státu, kde k incidentu došlo. A tak se může lehce stát, že i když nehodu nezaviníte, škodu zaplatíte. Co udělat, abyste se podobné nepříjemnosti vyhnuli?
  • Na co si dát pozor při pojištění auta před cestou do zahraničí
    Brzy nastane sezóna dovolených a výjezdů autem do zahraniční. Pojištění vozu před cestou do ciziny se může hodit každému motoristovi, protože za relativně nízkou částku vyjedete na dovolenou s klidem a dojedete zpět domů v bezpečí. Přečtěte si sedm základních věcí, na které byste si měli dát pozor před pojištěním auta do zahraniční.
  • Chystáte se autem na dovolenou? V oblíbených destinacích si za plnou nádrž připlatíte až 420 korun
    Vlastní dopravu automobilem využívá během letní dovolené mnoho Čechů. Ceny pohonných hmot se přitom v rámci EU často výrazně liší. Za palivo tak lze při správném načasování ušetřit nezanedbatelné peníze.
  • Jak je to s nárokem na odškodné při dopravní nehodě?
    Stala se vám dopravní nehoda a chcete se domáhat odškodného? Anebo si myslíte, že na něj nemáte vůbec nárok? Pojďte se s námi podívat, kdo všechno může získat finanční kompenzaci.
  • Co dělat, když chcete přepsat auto na rodinného příslušníka
    Máte doma osmnáctiletého potomka, co si udělal řidičák a chce nové auto? A tak se rozhodnete konečně pořídit nové auto a to staré přepíšete na čerstvého řidiče. Však aby si to taky vyzkoušel a aby se sám staral. Co všechno musíte splnit pro přepis auta na rodinného příslušníka?
  • Mobilní platby jsou nedílnou součásti fenoménu digitálního parkování. Jejich využití roste
    Fenoménem dnešní doby je digitální parkování. Končí tak éra výběrčích v reflexních vestách nebo parkovacích lístků a stále častěji se setkáváme s jednoduchým placením prostřednictvím mobilní aplikace. Například v Brně se podíl mobilních plateb za parkování v posledním půlroce zdvojnásobil. Díky chytrému telefonu je možné úhradu parkování na ulici, a to i v modré zóně, nebo v parkovacích domech a obchodních centrech realizovat klasickou platební nebo i tankovací kartou.
  • Elektromobil ujede kilometr i za 50 haléřů. Co brzdí elektrická auta v Česku?
    I když se o elektromobilech všeobecně ví, že jsou úspornější a ekologičtější než běžné vozy, přesto jich na českých silnicích jezdí jen 3 tisíce. Za šest let by jejich počet mohl narůst o desítky tisíc. Záležet bude i na tom, jak rychle se rozroste síť dobíjecích stanic nebo o kolik zlevní baterie.
  • Vybila se vám autobaterie? Auto neroztlačujte, mohli byste poškodit katalyzátor
    Otočili jste klíčkem v zapalování a nic se nestalo? Nejspíš máte vybitou autobaterii. Co teď? Dědečkové radí, roztáhněte auto, odborníci tvrdí pravý opak. Novější automobily byste tím podle nich mohli poškodit. Mnohem šetrnější je použití startovacích kabelů. Baterii byste navíc neměli zbytečně namáhat.
  • Benzín v posledních dvou týdnech zdražil více než o korunu na litr. Nafta je tak po necelém půlroce opět levnějším palivem
    Benzín je obvykle dražší než nafta, protože je zatížen vyšší spotřební daní. Hlavně během zimních měsíců tomu však často bývá naopak. Příčinou je vyšší poptávka po naftě, která se v řadě zemí stále využívá k vytápění. Také během letošní zimy nafta podražila. V předchozích týdnech ale začala výrazně růst cena benzínu a zdá se, že se ceny paliv vrátily do normálu. Podle nejnovějších údajů Evropské komise totiž litr Naturalu 95 v Česku za poslední dva týdny zdražil o korunu a 14 haléřů, zatímco nafta pouze o jednotky haléřů. Podle odborníků ceny paliv dále porostou.
  • Kolik vás bude stát přezutí na letní
    Tento víkend končí povinnost mít na vybraných úsecích zimní gumy. Je tak nejvyšší čas přezout auto. Kolik vás to bude stát?
  • Zásady volání na tísňovou linku? Nehádat se s operátorem a odpovídat věcně
    Ať už jako svědek nebo oběť neštěstí, každý z nás se v životě může dostat do situace, kdy bude muset volat na tísňovou linku. A přestože je v podobných situacích důležité zachovat chladnou hlavu, spousta lidí zpanikaří, protože neví, jak správně postupovat. Tím ale práci záchranného systému výrazně ztěžuje.
  • 7 vychytávek, které máte v autě a vůbec je nepoužíváte
    Současná auta toho umí pořád víc a víc, ale my toho používáme stále míň a míň. Jakou vychytávku máte v autě, ale vůbec ji nevyužíváte?
  • V Česku je nejvíc benzínek za 12 let. Přibývají hlavně CNG stanice
    Počet všech čerpacích stanic v Česku vzrostl letos v únoru na 7 061. Těch veřejných je přitom 3 991, tedy nejvíc od roku 2008. Statistiku však ovlivňují především plnicí stanice CNG, kterých je v Česku již 173. Za poslední půlrok jich přibylo 14, zatímco klasické čerpací stanice pouze 3. Kromě veřejných čerpaček je v Česku evidováno též nemálo stanic umístěných v různých podnikových areálech, jejichž kvalita je kontrolována minimálně.
  • Kdo a kdy musí používat dětskou autosedačku?
    Víte, co říká zákon o používání dětských autosedaček? Jaké děti ji používat musí a kdy můžou děti sedět bez autosedačky?
  • Co vše a jak byste si měli zkontrolovat u auta v autobazaru
    Chystáte se koupit auto? A může to být i starší vůz? Pak vám přinášíme druhý díl rad, čeho si na automobilu všimnout, abychom se nenapálili.
  • Komu bude od dubna začínat SPZ na EL?
    Od loňského října platí novela silničního zákona. Ta například zredukovala vyhlášku o povinné výbavě do auta, zavedla vysoké pokuty za stáčení tachometru, přinesla novinky pro technické silniční kontroly a také povinnost vytvářet tzv. záchranářskou uličku. Dále novela zavedla novou poznávací značku pro elektromobily.
  • 5 věcí, na které si dát pozor při nákupu auta v autobazaru
    Pokud vyjedete s novým vozem z prodejny, je rázem o 30 tisíc levnější, říká se. Mnozí z nás se proto rozhodli koupit auto starší. A i když má prodejna reklamu jako hrom, stejně je dobré mít se na pozoru. Každý chce vydělat, a i když celkově má podnik dobrou pověst, vy zrovna narazíte na nepoctivého technika.
  • Kterému autu se dá nejvíc věřit? Prý japonskému
    Americká organizace Reputation Institute udělala průzkum, kterým automobilovým značkám uživatelé nejvíc věří. Projel to Mercedes i GM.
  • 5x ojeté auto, které si koupit právě teď, protože jeho cena poroste
    Chcete si koupit ojeté auto, ale nevíte které? Zkuste těchto 5 tipů, u kterých v nejbližší době rozhodně neproděláte.
  • Jezdíte na vánoční trhy do zahraničí bezpečně?
    Nejen ve velkých, ale i v malých městech jsou předvánoční trhy, kde voní všelijaké dobroty a je k dostání zajímavé zboží, kterým bychom mohli své blízké obdarovat. A čím dál víc z nás nevyhledává tato místa u nás, ale jezdí i za hranice České republiky. Myslíme v takových případech opravdu na všechno?
  • Test: která navigace do auta je ta nejlepší
    Máte v autě navigaci? Samostatnou, v mobilu nebo spolujezdec drží mapu? Autobible otestovala, která navigace je nejlepší a která vás do cíle dovede nejrychleji.
  • 7 dopravních předpisů, bez kterých by se jezdilo líp
    Jsou nějaké dopravní předpisy, které vlastně tak úplně nefungují a bez kterých bych se na silnicích jezdilo líp a bez nehod?
  • 7 zlozvyků, kterými škodíte svému autu
    Jste si jistí, že řídíte auto správně? Jasně dodržujete předpisy a v obci jen padesátkou, ale nemáte náhodou nějaký zlozvyk, který škodí autu?
  • Kdy budou dokončeny opravy na dálnicích?
    Dálnice se v Česku pravidelně mění v parkoviště a konec oprav je v nedohlednu. Kdy budou dokončeny opravy na D1 či D2? A kdy bude hotové dálniční spojení do Rakouska?
  • Práva poškozených při dopravní nehodě: kdy se nevyplatí policii nevolat?
    Možná věříte svému úsudku a při dopravní nehodě nezavoláte k řešení policii. Protože je škoda jasně pod 100 tisíc. A možná je to chyba.
  • Kdy se vyplatí "pojistka na blbost"?
    Kdo nic nedělá, nic nezkazí, říká se. A naopak, kdo nějakou činnost vyvíjí, ten škodu na majetku, penězích či zdraví prostě udělat může. I když u některých povolání je riziko větší než u jiných. Vyplatí se i vám?
  • Divoši v SUV z pohledu pojištění
    Víte, co vlastně znamená zkratka SUV?  Sportovní užitkový vůz. Má ho každý čtvrtý řidič v ČR. A ledaskterý z nich ho také občas použije k vyjížďce do těžšího terénu, nebo na kopec s velkým úhlem stoupání. Riziko nehody je jistě vyšší. A co na to pojišťovny?
  • Co (ne)víte o SPZ: proč mají takovou barvu, čísla a písmena?
    Značky na autech nejsou jen náhodná seskupení písmen a čísel. Mají svá pravidla a zákonitosti. A jak možná víte, můžete si dokonce koupit značku dle svých představ.
  • Co je dobré vědět o operativním leasingu?
    Rádi byste si zkusili vzít auto na operativní leasing, ale bojíte se, že se vám nevyplatí? Možná se budete divit, ale pronájem automobilu je v Česku stále oblíbenější.
  • 5 tipů, na co nezapomenout před cestou autem na dovolenou
    Sezóna letních dovolených se blíží a cesta vlastním autem patří mezi oblíbené varianty dopravy. Minimálně čtvrtina Čechů se aktuálně chystá na dovolenou automobilem. Než se vydáte na cestu, je nutné nejen připravit vozidlo po technické stránce, neméně důležitá je také kontrola dokladů a obeznámení se s formalitami i dopravními předpisy.
  • Co dělat při ztrátě SPZ?
    Představte si, že přijdete k autu a najednou zjistíte, že chybí jedna anebo rovnou obě poznávací značky. Co byste měli udělat? Jak se v takové situaci správně zachovat?
  • Nejvyšší čas koupit si ojetinu, v roce 2018 ceny ojetých aut porostou
    Roční pronájmy vozů oblíbené v posledních letech způsobily přetlak rok starých ojetin na trhu. Jejich ceny se tak se tak razantně snížily. Vzhledem k tomu, že poskytovatelé operativního leasingu v posledních letech nabídku krátkodobých pronájmů omezili, lze očekávat, že se ceny ročních ojetých vozidel letos odrazí ode dna a začnou postupně růst.
  • Jedete autem na hory? Víte, na co si dát pozor?
    Zima je tady, a tak se konečně můžeme vydat na hory. A pokud pojedeme autem, asi bychom neměli nechat nic náhodě.
  • Když na havarijním pojištění platíte víc, než musíte
    Experti na havarijní pojistky říkají, že většina z nás platí za havarijní pojištění víc peněz, než by musela. Pokud by se podívali na stáří auta a zjistili, že platí od doby jeho koupě stále stejné částky, jistě by si uvědomili, že něco není v pořádku.
  • 3 věci, na které není dobré zapomínat před odjezdem na služební cestu
    Odjezd na služební cestu s sebou nese řadu zařizování. Na co by správný šéf rozhodně nikdy neměl zapomenout?
  • Havarijní pojištění: sjednat, či nesjednat?
    Uvažujete o sjednání havarijního pojištění, ale bojíte se, že se vám nevyplatí? Nevíte, co přesně kryje a jaké máte možnosti? A jak vlastně na jeho zřízení co nejvíce ušetřit?
  • Když v cizině nabouráme, nebo nám auto ukradnou
    Letadlo nesnášíte, v autobuse se vám nechce trávit fůra hodin, takže jste se rozhodli jet na dovolenou autem. I v cizí zemi ale můžete havarovat, nebo vám někdo z auta může ukrást věci. Co v takovém případě dělat?
  • Kdy vám pomůže asistenční služba zadarmo?
    Měl to být docela pěkný výlet. Ale ochota auta poslouchat se vytratila a posádka se k radám, jak to opravit nějak nemá. Kdo tedy pomůže? Že by moje pojišťovna? I když mám jen povinné ručení?
  • Kdy se vyplatí havarijko?
    Máte auto a končí vám právě platnost havarijního pojištění? Myslíte si, že je drahé a zbytečné, takže ho neprodloužíte? Máte-li na silnici dost štěstí, zbytečné je. Ale pokud vaše auto ještě stojí za pohled, přiblížíme situace, kdy se „havarijko“ vyplatí.
  • Jak se rodí nové auto? Kodiaq se vyvíjel 3 a půl roku
    Od nového auta si slibujeme novinky v designu, bezpečnosti, pohonu, luxusu a v neposlední řadě v ekologii. Jak vlastně vývoj takové novinky probíhá dnes, kdy musejí nové vozy splňovat čím dál přísnější normy, které se týkají hlavně bezpečnosti a ekologie?
  • Pět luxusních bazarových SUV, která lákají cenou, ale jsou černou dírou na peníze
    Vozy kategorie SUV jsou dnes v módě. Většina prodejů připadá na cenově dostupné kompaktní modely běžných výrobců. Někteří lidé ale chtějí z prestižních důvodů jezdit autem věhlasné značky. Není problém, nabídka je široká. Jenže když máte hluboko do kapsy, je vaší jedinou možností trh ojetých vozů.
  • 20 let Finance.cz: Rekordní návštěvnost a nový vzhled
    Portál Finance.cz oslavil na konci minulého měsíce 20 let své existence. Jedná se o nejstarší web věnovaný osobním financím v Česku. Finance.cz i po 20 letech stále rostou, což ukázaly poslední únorové dny, kdy stránky dosáhly absolutního rekordu v návštěvnosti. V roce 2017 se čtenáři a uživatelé dočkají nového responzivního designu stránek.
  • Jak ochránit vůz před nepřízní počasí nebo vandaly či zloději?
    Počet osobních automobilů v České republice stále narůstá. Ke konci loňského roku Svaz dovozců automobilů evidoval přes 5,32 milionu automobilů, což je o 3 % více než v předchozím roce. Také počet nových vozů se dle Sdružení automobilového průmyslu meziročně navýšil o 8 %, tedy na 1,2 milionu. Podle odborníků se Češi stále více zajímají o způsoby, jak vůz ochránit nejen před nepřízní počasí, ale i vandaly či zloději.
  • Jak mít levnější havarijko? Zkuste si ho jednou do roka přepočítat
    Cena havarijního pojištění se odvíjí od hodnoty vozidla. Je proto logické, že s klesající cenou vozu by měl motorista platit za pojištění méně. Není však pravidlem, že pojišťovny cenu automaticky přizpůsobí, aby tak s rostoucím stářím vozidla klesala. Doporučuje se tedy alespoň jednou do roka havarijní pojištění přepočítat.
  • Jak se dá ušetřit při on-line srovnání finančních produktů?
    On-line sjednání finančních produktů nabízí úsporu hned dvakrát. Díky přehlednému srovnání nabídek lze ušetřit na jejich ceně, a protože není třeba chodit nikam na pobočky, ušetříte rovněž spoustu času. Na Finance.cz nyní můžete porovnat nabídky povinného ručení, havarijního pojištění, kreditních karet i hypoték a sjednat si zvolený produkt online.
  • Dopravní nehoda: Jak na kompenzaci nákladů spojených s péčí o zdraví
    Odškodnění újmy na zdraví doznalo podstatných změn s účinností nového občanského zákoníku. Odškodnění nákladů spojených s péčí o zdraví patří mezi významné náhrady, které by poškozený neměl opomenout uplatňovat. Co vše může poškozený uplatňovat v rámci této náhrady?
  • Nezapomeňte na zimní pneu. Nehodu na letních pojišťovna nemusí proplatit
    Výrazné ochlazení připomnělo, že zima se blíží a tradiční hlášení o silničářích, kteří zaspali, může zaznít už brzy. Řidiči, kteří nestihnou pneumatiky vyměnit včas, mohou v lepším případě očekávat dlouhé čekací lhůty v pneuservisech, v horším těžkosti na nesjízdných silnicích, pokuty od všímavých policistů nebo snížené plnění od pojišťoven, pokud dojde k nehodě.
  • Jak ukončit smlouvu o povinném ručení
    Důvodů proč zrušit stávající povinné ručení může být celá řada. Z těch nejčastějších lze vyjmenovat změnu pojišťovny, prodej vozidla či jeho vyřazení nebo likvidace. Přečtěte si, jak v jednotlivých případech postupovat.
  • Pojišťovny odhalily podvody za víc než miliardu, meziročně více
    Pojišťovny odhalily za tři čtvrtletí pojistné podvody za více než miliardu korun, meziročně opět více. Vyplývá to z ankety ČTK mezi největšími pojišťovnami. Největší škody páchají organizované zločinecké skupiny. Nejčastěji je to v pojištění vozidel, například při fingování krádeží, ale stále častěji také v životním či dokonce cestovním pojištění.
  • Povinné ručení letos zdraží jen rizikovým řidičům
    Ceny povinného ručení se ve druhé polovině roku pro řidiče jezdící bez nehod nezmění. Naopak špatní řidiči si opět připlatí, pojišťovny budou mezi nimi ještě více rozlišovat. Vyplývá to z vyjádření zástupců pojišťoven, které pojištění odpovědnosti z provozu vozidla poskytují.
  • Co dělat při dopravní nehodě v zahraničí?
    Dovolené jsou v plném proudu a řada řidičů se vydává se svým vozidlem do zahraničí. I při sebevětší opatrnosti se tak mohou stát účastníky dopravní nehody, jejíž řešení je o to komplikovanější, že k ní dochází daleko od domova, v zahraničí, v zemi kde se nemusíte být schopni domluvit. Jak postupovat a na co nezapomenout se dočtete v následujících řádcích.
  • Co dělat při dopravní nehodě s cizincem?
    Zejména v období letních dovolených navštíví ČR vyšší počet cizinců. Mnoho z nich do naší republiky přijíždí vlastním automobilem. Zvyšuje se tak riziko, že vás nabourá cizinec zahraničním vozidlem. Případná škoda bude kryta z povinného ručení viníka, avšak zjištění informací o zahraniční pojišťovně může být v některých případech komplikovanější.
  • Motoristé volají k dopravní nehodě pozdě asistenční společnost
    Přestože 82 % řidičů tvrdí, že ví, komu nejdříve volat bezprostředně po dopravní nehodě, jejich reálné chování tomu neodpovídá. Podle průzkumu Linky pomoci řidičům 1224 mezi tisícovkou motoristů se ukázalo, že namísto orgánům záchranného systému volá 27 % z nich nejprve domů. I v případě závažného zranění volalo 13 % motoristů nejprve domů než záchrannou službu. Přestože by motoristé také záhy po nehodě volali asistenční společnost, v praxi dříve vyplňují záznam o nehodě či pořizují fotografie z místa incidentu, čímž mohou zdržet odstranění překážky na silnici a ohrozit tak ostatní účastníky silničního provozu.
  • Nejvyšší soud k poškození vozidla vjetím do výtluku
    Výtlukyna českých silnicích jsou poměrně časté a způsobují škody na vozidlech. Jaké šance na odškodnění bude mít poškozený, který vjede do výtluku v místně špatného stavu vozovky, nastíní rozhodnutí Nejvyššího soudu, jež si dnes představíme.
  • Nejvyšší soud k posouzení míry účasti na dopravní nehodě
    Nejvyšší soud projednával v nedávné době spor o odškodnění pozůstalých po zemřelém následkem dopravní nehody. Soud se zabýval otázkou posouzení míry účasti na dopravní nehodě, kterou zavinili oba účastníci dopravní nehody. Rozhodnutí Nejvyššího soudu si představíme v dnešním článku.
  • Nejvyšší soud k obezřetnosti při couvání v obytné zóně
    Nejvyšší soud projednával v nedávné době případ usmrcení dítěte řidičem při couvání v obytné zóně, kdy stanovil trestní odpovědnost řidiče za usmrcení z nedbalosti. Nejvyšší soud apeluje tímto rozhodnutím na zvýšenou obezřetnost řidičů při couvání, a to nejen v obytné zóně.
  • Odškodnění dopravní nehody: Náhrada nákladů na výživu pozůstalým
    Pozůstalí po zemřelém následkem dopravní nehody mohou požadovat odškodnění náhrady nákladů na výživu na odpovědném subjektu, či přímo pojišťovně z titulu povinného ručení. Jakým způsobem nový občanský zákoník vymezuje tento nárok na odškodnění pozůstalých?
  • Škoda zaměstnance při nedodržení dohody s dispečerem
    Soudní spory o náhradu škody mezi zaměstnavatelem a zaměstnancem patří ke skutkově a právně složitým sporům. Jak může dopadnout soudní spor vymáhání náhrady škody na zaměstnanci, který jakožto řidič autobusu neuposlechnul pokyn dispečera k odstavení autobusu?
  • Jak ušetřit na pojištění až polovinu
    Online srovnávání umožňuje lidem získat přehled o konkrétních nabídkách pojišťoven. Dnes je již zcela běžné sjednat si online rychle a jednoduše celou řadu pojištění, je tak možné výrazně ušetřit na pojistném nejen u pojištění automobilu. Na konkrétních příkladech v článku je patrné, že lze ušetřit i více než 50 %.
  • Odškodnění nákladů na zapůjčení náhradního vozidla po autonehodě
    V dnešním článku se zaměříme na otázku zapůjčení náhradního vozidla po dopravní nehodě a požadavku poškozeného na odškodnění těchto nákladů. Jakým způsobem může být posuzována nutnost a účelnost nákladů na zapůjčení náhradního vozidla?
  • Rodinné rozpočty pod náporem legislativních změn
    Loňský rok se v oblasti pojištění nesl ve znamení legislativní smrště. A už letos řadu změn pocítíme na našich rozpočtech. Dotknout se jich může například zpřísňující daňová novela rezervotvorného životního pojištění, která upravuje podmínky daňové uznatelnosti.
  • Jízda s opilým řidičem: Máte nárok alespoň na část odškodnění?
    Dnes se zaměříme na otázku nároku poškozeného při vědomé jízdě s opilým řidičem. Má poškozený vůbec nároku na náhradu škody na zdraví? Jakou lze předpokládat výši uplatněné spoluodpovědnosti pojišťovnou a jak rozhodují soudy?
  • Dopravní nehoda s nepojištěným vozidlem
    Na silnicích se pohybují tisíce nepojištěných vozidel, které ročně způsobí řadu dopravních nehod. Jakým způsobem se může poškozený domoci odškodnění dopravní nehody?
  • Amortizace a odškodnění dopravní nehody
    Nevyplatila vám pojišťovna plnou náhradu škody na vozidle po dopravní nehodě s poukazem na amortizaci náhradních dílů? Ústavní soud vydal již před několika lety nález, který stanovuje neoprávněnost pojistného krácení a nárok poškozeného požadovat plnou výši odškodnění.
  • Pojišťovny zaznamenaly mírné oživení
    Pojistný trh pozvolna narůstá, ukázaly to statistické výsledky členů České asociace pojišťoven (ČAP) za 2. čtvrtletí letošního roku. Předepsané pojistné se meziročně zvýšilo o 715 mil. Kč, což odpovídá 1,2% navýšení.
  • Asistence u pojištění vám ušetří náklady i starosti
    Podle odborníků se Češi často pojišťují na vážná, ale málo pravděpodobná rizika. Drtivá většina Čechů přitom vnímá pojištění především jako finanční nástroj, který jim uhradí škody na majetku či je odškodní při újmě na zdraví. Jen málo lidí přitom opravdu využívá všechny služby, které jsou součástí pojistných balíčků.
  • Vyznáte se v pojistných produktech?
    Dnes si můžete pojistit nejen dům, auto nebo psa, ale i dopravní pokuty či pracovní neschopnost. Nabídka pojistných produktů je velmi široká a pokrývá nejrůznější oblasti. Proč se vyplatí pojistit?
  • Vyřizování pojistné události po dopravní nehodě
    Ne všichni řidiči si ví rady, jak postupovat při vyřizování pojistné události, která nastává po dopravní nehodě. Ladislav Bělina ze Slavia pojišťovny, vedoucí divize autopojištění, upozorňuje na časté případy, během kterých řidiči tápou. Zároveň doporučuje postupy, které usnadní vyřízení pojistné události a vyplacení pojistného plnění.
  • Havarijní pojištění: Nehodovost na podzim a v zimě stoupá
    Studené teploty, namrzlé silnice a déšť či sníh řízení příliš nesvědčí, a tak není divu, že na podzim a v zimě počet dopravních nehod pravidelně stoupá. Když k nehodě dojde, povinné ručení vás ochrání před odpovědností za škodu na majetku či zdraví někoho jiného, pro pojištění vlastního vozidla je však nutné uzavřít havarijní pojištění.
  • Co dělat, když chcete nahlásit pojistnou událost?
    Pojistná událost se stane jako úderem blesku, který nikdo nečeká. Pokud máte uzavřeno pojištění, může být pro vás tato neočekávaná a dost často nákladná situace trochu jednodušší. Pro rychlé vyřízení je třeba správně postupovat při hlášení pojistné události pojišťovně. Povodně, vichřice, krádeže či havárie tak zvládnete mnohem snáze.
  • Vyvarujte se chyb při změně vlastníka automobilu
    Provozované vozidlo musí mít dle zákona sjednané povinné ručení, avšak řadě majitelů vzniklo při změně vlastníka nepojištěné období. Česká kancelář pojistitelů v posledních čtyřech letech zaregistrovala celkem 350 tisíc takových případů.
  • Nezapomeňte na povinné zimní pneumatiky. Dopravní nehoda na letních vás může přijít draho
    Od 1. listopadu opět platí povinnost mít na vozidle obuté zimní pneumatiky. Kromě pokuty hrozí motoristům i krácení případného pojistného plnění, pokud se stanou viníky dopravní nehody. Pojišťovny totiž nemají velké pochopení pro řidiče, kteří v zimě havarují kvůli špatnému obutí. Kvalitní zimní pneumatika přitom podle odborníka nemusí být nutně drahá.
  • Jak ušetřit maximum díky bonusu z povinného ručení
    Bonus bývá většinou klíčovým faktorem při stanovení výsledné ceny povinného ručení. Díky slevě za bezeškodní průběh lze na pojistném standardně ušetřit až polovinu, u některých pojišťoven dokonce 60 % ze základního pojistného. Přinášíme vám několik tipů, jak díky bonusu ušetřit za pojištění co nejvíce.
  • Chráníte svůj majetek dostatečně?
    Počasí v poslední době stále více ohrožuje náš majetek. Vypadá to, že si musíme zvykat na klimatické extrémy, které mají za následek více živelních pohrom, a tedy i škod na majetku. S nadcházejícím podzimem se nebezpečí živelních událostí stává hodně aktuálním a statistiky potvrzují rostoucí trend. Účinnou prevencí vzniklých škod jsou především pojištění nemovitosti, domácnosti či havarijní pojištění. Dávejte si ale pozor na podpojištění.
  • Autem do zahraničí: na co si dát pozor?
    Prázdniny jsou tu a nastává čas letních dovolených. Velká část českých turistů se v tomto období vydává autem za hranice. I přes časté varování jsou dopravní nehody jedním z nejčastějších důvodů úmrtí či zranění českých turistů v zahraničí. Jak se připravit a jak postupovat v případě, kdy se stanete účastníky havárie?
  • Povodeň mi vyplavila auto. Na jakou náhradu mám nárok?
    S mizející vodou se pomalu začínají sčítat škody. Nemalou část z nich tvoří také vytopená auta. Co s autem, které poškodil vodní živel?
  • Co týden dal? Pojišťovny očekávají povodňové škody za 7,5 miliard
    Pojišťovny v Česku nyní v souvislosti s velkou vodou evidují téměř 10.000 nahlášených pojistných událostí. Podle předběžného odhadu ale naroste počet škod na 96.000 za celkem 7,5 miliardy korun. Více v pravidelném týdenním přehledu.
  • Hradec: ČKP je garantem u škod způsobených nepojištěným vozidlem
    Jezdíte bez povinného ručení? Nebo jste měli dopravní nehodu s řidičem, který nemá uzavřené povinné ručení? Obě situace znamenají problémy navíc k již tak nepříjemné situaci dopravní nehody. S Jakubem Hradcem, výkonným ředitelem České kanceláře pojistitelů si však ukážeme správnou cestu řešení pro ochranu našich práv a především financí.
  • Pojištění automobilu: Kdy vám pojišťovna nezaplatí?
    Mnozí řidiči mylně domnívají, že jsou u povinného ručení a havarijního pojištění plně „krytí“ a v případě nehody se krom spoluúčasti nemusejí na náhradách nijak finančně podílet. O to větší překvapení je čeká, když jejich pojišťovna v podobné situaci odmítne škodu uhradit. Uvádíme pět situací, kdy pojišťovna odmítne pojistné plnění.
  • Listopadové akční nabídky: Banky se zaměřují na úvěry, pojišťovny na povinné ručení
    Nejvíce akcí však naleznete u stavebních spořitelen, které dávají do konce roku všechnu zbývající energii.
  • Domácí trhy a události v týdnu od 24.6. do 30.6.2002
    Zprávy, ekonomický vývoj, trh peněžní, dluhopisový, akciový, devizový a základní makronomické údaje. Všechny důležité domácí informace uplynulého týdne Vám pravidelně každé pondělí přinášíme na našich stránkách ve spolupráci s firmou Conseq Finance.
  • Stabilní růst tržeb
    V maloobchodě včetně prodeje a oprav motorových vozidel a prodeje pohonných hmot se v dubnu tržby ve stálých cenách meziročně zvýšily o 4,7 % (po očištění o sezónní vlivy o 3,9 %).
  • US trhy si udržují zhodnocení z počátku seance
    Všechny tržní indexy začaly tento týden v plusových hodnotách a také se v nich doposud drží, přičemž neustále posilují. Navzdory tomu, že minulý týden byl čtvrtým v řadě, ve kterém Nasdaq Composite oslabil, schopnost indexu stabilizovat se při páteční seanci...
  • "Jablko nebo citron" aneb jak to dopadlo
    Před časem jsme vás informovali o celostátní dopravně preventivní akci, která měla upozornit na problémy nedodržování rychlosti v obcích. A jak tato akce dopadla?
  • Zajímavé tituly americké burzy
    Za růstem akcií Transmety (TMTA +13,9 %) stojí zpráva, že mikroprocesory tohoto výrobce bude Helwett-Packard Co. (HPQ) montovat do nové řady PC, která by měla být představena ještě letošní rok. Akcie Tyco International Ltd. (TYC -23,69%) prudce oslabily po oznámení předsedy Dennise Kozlowskeho rezignace na svou funkci.
  • Denní přehled trhů (Atlantik)
    Denní přehled trhu dluhopisů (Český trh dluhopisů včerejšího obchodního dne a výhled na dnešek, peněžní trh PRIBOR, swapové sazby, výnosová křivka), zahraniční peněžní trhy (peněžní trh LIBOR, výnosová křivka), devizové trhy (CZK/EUR, CZK/USD), kalendář očekávaných událostí a mnoho dalších informací.
  • Americké trhy v týdnu od 27. 05. do 31. 05. 2002
    Obavy z dalších teroristických útoků, slabý dolar a nedostatek hnací síly, to vše se podepsalo na vývoji akciových trhů ve Spojených státech v minulém týdnu, a trhy v důsledku toho oslabily druhý týden v řadě.
  • Jak si stojí euro, koruna a dolar? (Ruesch)
    Během pátečního obchodování se koruna udržela pod hranicí 30,50 CZK/EUR, kterou prolomila během čtvrtečního obchodování. Koruna tak nereagovala na prohlášení představitelů centrální banky o stále silném kurzu koruny.
  • Růst celého sójového komplexu
    Ceny sójového komplexu na CBOT během pátečního relativně aktivního dne posilovaly, když nejsilnějším článkem se stal sójový olej.