Štítek nebankovní půjčka

Nebankovní půjčka je půjčka, kterou získáte od jiné instituce, než je banka. Nebankovní půjčky jsou většinou výrazně dražší než bankovní, mají větší úrokové míry. Na druhou stranu získat půjčku od nebankovní instituce není sice výhodné, ale je to v mnoha případech rychlejší a snadnější než u banky. U nebankovních institucí jsou tak většinou nabízené krátkodobé půjčky, které jsou řešením pro různé životní situace.

Související obsah

Související štítky

Související zprávy

  • Pět základních rozdílů mezi bankovní a nebankovní půjčkou
    Chystáte se vzít si půjčku? Lidé někdy tápou, jaký je rozdíl mezi půjčkou od banky a nebankovní společnosti. Spočívá hlavně v riziku a celkové výši nákladů. 
  • Peníze jsou v manželství společné, půjčit z nich kamarádovi jen tak nemůžete
    Společné jmění manželů neznamená, že jeden může rozfofrovat společné úspory bez vědomí druhého. Ani větší půjčku kamarádovi správně nemůžete provést bez souhlasu toho druhého.
  • Základní informace pro Ukrajince (4): Na co se dívat při výběru půjčky
    Řada Ukrajinců, ať už těch, co utekla anebo byla ještě před započetím válečného konfliktu na území České republiky, uvažuje o půjčce. Přečtěte si, na co se při výběru dívat.
  • Recenze: investování pomocí Rentiéra od Zonky
    Společnost Zonky spustila novou investiční službu Rentiér, který za vás zhodnotí vaše peníze investicí do stovek nízkorizikových spotřebitelských úvěrů stejně, jako to dělají banky. Sami si jen vyberete počáteční investici, o vše ostatní se za vás postarají. Jak Rentiér funguje? Proč investovat tímto způsobem a můžete si být na Zonky jistí, že jsou vaše peníze v bezpečí?   
  • Vánoce na splátky? Opatrně
    Chceme udělat o Vánocích radost, ale máme hluboko do kapsy. Buď zvítězí rozum a uvědomíme si, že zadlužit se, by bylo z hlediska budoucnosti špatné. Anebo budou mít navrch emoce, vždyť nakonec nebudu muset platit hned. To možná u zboží s odloženou platbou opravdu nebudu, ale pak na mě splátky budou pravidelně a nepříjemně dorážet.
  • Experti radí: Tohle jsou 4 neprůstřelné důvody, proč zamítnou vaši žádost o půjčku
    Vyřízení půjčky bývá náročné a i malá chyba vás může stát to,  že ji nezískáte. Na co si dát tedy pozor? A jak se hodnotí vaše bonita?
  • Co dělat, když nemáte na splátku půjček?
    Dnes splácí nějakou půjčku téměř každý. Byt, auto anebo partner, který se neuváženě zadluží… Výsledek může být stejný. Najednou vám rozpočet na splácení pohledávek nestačí. Co se dá v takovém případě dělat?
  • Není sazba jako sazba aneb co je p. a. či RPSN?
    Obří úrok na spořicím účtu, hypotéka atakující 1% sazbu či rychlá půjčka z klidu domova a téměř zdarma. I tak často působí reklamy na finanční produkty. Jak ale poznat pravou úrokovou sazbu a jak se vyznat v podmínkách finančních produktů?
  • Když dlužník neplatí. Jak vypočítat a uplatnit úrok z prodlení?
    Při počítání úroků z prodlení je nutné zjišťovat, který den byl prvním dnem prodlení dlužníka a tedy rozhodným dnem pro stanovení sazby úroků z prodlení. Od roku 1994 až do dneška došlo k několika změnám v metodice počítání úroků z prodlení a je tedy třeba vycházet z právní úpravy platné v okamžiku rozhodného dne.
  • Co je to úrok z prodlení v obchodněprávních vztazích a jak jej lze sjednat?
    Rozlišujeme právní instituty „úroků“ a „úroků z prodlení“. Úrok z prodlení, stejně jako úrok, je příslušenstvím pohledávky. Z toho také vyplývá skutečnost, že se úrok z prodlení promlčuje současně s jistinou pohledávky. Neexistence smluvního ujednání o úroku z prodlení ještě neznamená, že věřitel na úrok z prodlení nemá nárok. V takovém případě se uplatní zákonná výše úroku z prodlení stanovená nařízením vlády.
  • Nebankovní půjčka pro podnikatele: jak se vyhnout lichvářům?
    Půjčka od nebankovní společnosti je pro neznalé velký risk. Jak rozeznat lichváře a nenechat se ožebračit? 
  • Půjčky zlevňují! Na co by ale Češi neměli zapomínat?
    Pokud si chcete vzít půjčku, pravděpodobně máte nejvyšší čas. Hypotéky jsou čím dál méně dostupné a společnosti se to snaží kompenzovat zvýhodněním ostatních úvěrům. Čemu byste ale rozhodně měli předcházet?
  • Jsou Češi investiční "konzervy"?
    Češi jsou při investování známí svoji konzervativností a vyhlédavají minimální riziko, které s sebou nese nízký úrok. Do čeho Češi nejvíce investují? Jaký očekávají úrok? Jaké jsou trendy v investování? Jak se liší investování dle pohlaví, věku a vzdělání?
  • Kde všude můžete potkat sdílenou ekonomiku
    Se sdílenou ekonomikou se už dnes setkal skoro každý, i když o tom zatím třeba neví. Z tradičních služeb, které nabízely sdílení auta, domu nebo peněz, se daný fenomén přenesl do téměř všech oblastí a činností každodenního života.
  • 7 věcí, které je důležité sledovat, když vybíráte půjčku
    Uvažujete o půjčce, ale bojíte se, že vás někdo podvede? Měli byste se dívat pouze na úrok? Nikoliv. Na co je tedy dobré se zaměřit při výběru, ale i sjednávání?
  • Masivní růst sdílené ekonomiky v Česku a ve světě
    Rok 2018 bude symbolizován ještě masivnějším rozšířením peer-to-peer služeb. Co bylo dříve doménou několika málo odborníků, se dnes stává masově rozšířenou službou, která stále více promlouvá do celkových objemů hrubých domácích produktů světových ekonomik.
  • Na co si Češi nejčastěji půjčují?
    V Česku je půjčkám obecně nakloněno 83 % lidí. Na rozmary si však půjčovat odmítají. Na co tedy využívají peníze nejčastěji?
  • Jak se co nejrychleji zbavit dluhů z vánočních půjček?
    Neměli jste dostatek finančních prostředků na vánoční dárky, výzdobu nebo oslavu konce roku, a tak jste se rozhodli pro půjčku? A jak zákon schválnosti káže, teď nestíháte splácet anebo dokonce vůbec nemůžete? I to lze řešit. Jenom je třeba vědět, jak na to.
  • Kde si na poslední chvíli půjčit peníze na vánoční dárky?
    Ježíšek má přijít už za pár dní a vy ještě pořád nemáte vyřešené dárky? Opozdila se výplata anebo zkrátka není dostatek peněz? Víme, kde si můžete rychle půjčit.
  • Půjčujete příbuzným? Tak opatrně
    Po přízni řízni, říkalo se dřív. Znamenalo to, že příbuzným se o žádost těžce odmítá, ale raději bychom rodině půjčovat neměli. To se lehce řekne, ale těžko dělá. Půjčit peníze příbuznému tak odmítne málokdo. A přitom ví, že není spolehlivý, je zadlužený a nikdo už mu nechce pomoci. Jak z této situace?
  • Co musíte vědět předtím, než si vezmete půjčku
    Potřebujete si vzít neprodleně půjčku, ale nevíte, co čekat od splácení? Na kolik vás měsíčně vyjde spotřebitelský úvěr? Jaké jsou možnosti a jak se vlastně počítá výše splátek?
  • Jak na výmaz zápisu z registru dlužníků
    Chtěli jste si vzít půjčku, ale v bance vám žádost zamítli, protože o vás našli záznamy v registru dlužníků? Nechápete, jak jste se na černé listině ocitli a už vůbec ne, jak z ní zmizet? Poradíme vám.
  • Nestíháte splácet půjčky? Zachránit vás může konsolidace
    Hypotéku splácíte jen tak tak a do toho se vám ještě porouchalo auto. Potřebujete nové, ale z finančního hlediska připadá v úvahu jen leasing, čili další půjčka. Přerůstají vám splátky přes hlavu? Pak je pro vás konsolidace jasnou volbou.
  • Chcete půjčku vyřídit online?
    Na internet se přesunuje stále více služeb. Je to pohodlné a rychlé. Ale je například půjčování si peněz přes web skutečně bezpečné? Je, ale musíte dodržovat jistá pravidla.
  • Jaké služby studentům nabízejí banky v roce 2017?
    Studenti mají nárok na řadu výhod. Hýčkají si je pak zejména bankovní a finanční poradci, protože v nich vidí potencionální a dlouhodobé klienty. Jaký je pro ně sortiment finančních služeb?
  • Co je dobré vědět o exekucích? 5. díl: Jak na oddlužení a osobní bankrot
    Oddlužení a vyhlášení osobního bankrotu je jednou z možností, jak řešit exekuci. Řada lidí se k ní upíná a doufá, že jim žádost projde. Nic ale není tak snadné, jak se zdá…
  • Půjčka na mateřské a rodičovské: pomůže vyřešit nízké příjmy?
    S narozením miminka přicházejí ty nejkrásnější chvíle v životě každé maminky a samozřejmě i tatínka. S potomkem ale přijde i řada starostí a financování, na které jsme předtím nebyli zvyklí. Jaké jsou tedy šance, že vám na mateřské nebo rodičovské schválí půjčku?
  • Jaké je zadlužení českých domácností?
    Jak jsou na tom aktiva a finanční závazky českých domácností? Podle posledního průzkumu ČBA za rok 2016 české domácnosti bohatnou. Zatímco dřív držely peníze spíš v hotovosti, tak v posledních letech stále více uvažují o investicích. A krom toho si také půjčily zase o kousek víc.
  • Šetřím, šetříš, šetříme. Jak na to?
    Pro někoho je nedostatek peněz skutečný problém a vyjít s nimi každý měsíc považují skoro za nemožné. Situace by se možná zlepšila, kdyby dodržovali několik následujících zásad.
  • 5 tipů, jak se zorientovat v nabídce půjček. Co přinesl nový zákon?
    V oblasti spotřebitelských úvěrů se lze setkat s nepřeberným množstvím různých produktů a běžný člověk se v nabídce často ztrácí. Nová legislativa má ambici pročistit trh především od nepoctivých poskytovatelů a zprostředkovatelů a jejich neprůhledných produktů či nekalých praktik. Od letošního března již mnohé firmy nesmějí půjčky nabízet, protože nevyhověly náročným kritériím pro získání licence. Přinášíme 5 tipů, na co si dát pozor, když si chcete půjčit.
  • Když máte nečekané výdaje: kde a jak si půjčit?
    Nečekané výdaje můžou být různé. Rozbité auto, nedoplatek za elektřinu nebo neplánovaný výlet. Proto je vhodné mít naspořenou nějakou tu rezervu, která by takové nečekané výdaje pokryla. Pokud rezervu nemáte, můžete si půjčit. Různé půjčky jsou dneska už dostupné pro každého, stačí si jenom vybrat řešení, které bude vyhovovat právě vám.
  • Průzkum: Pro Čechy je důležitá zejména rychlost vyřízení úvěru
    Pro Čechy je důležitá zejména rychlost vyřízení úvěru, akceptovatelná úroková sazba nebo RPSN (roční procentní sazba nákladů) a výše splátek. Zájemci o půjčku často vezmou první nabídku a jen zřídka ji srovnávají s dalšími. Půjčku chtějí rychle a podstatnou roli hraje možnost předčasného splacení, vyplývá z průzkumu agentury NMS Market Research, kterého se v ČR a na Slovensku zúčastnila tisícovka respondentů.
  • Jak nepadnout do vánoční pasti na peníze?
    Už jste začali nakupovat vánoční dárky? Pro maminku, pro babičku, pro děti, pro tatínka, pro dědečka. To je stovka támhle, tisícovka tuhle, účet prázdný, peněženka vysypaná, ale potřebujete nakoupit ještě stromeček a zásoby na Vánoce. Však si na to můžu půjčit, asi si říkáte. Je to ale dobrá volba?
  • Nový zákon má lépe chránit lidi s úvěrem, platí od 1.11.
    Spotřebitelé budou moci od čtvrtka rychleji splatit dluhy z úvěrů a omezí se jim sankce za pozdní splátky. Lidé usilující o úvěr budou mít také nově před podpisem smlouvy nejméně dva týdny na rozmyšlenou, po níž nemůže poskytovatel úvěru zhoršit podmínky nabídky. Vyplývá to ze zákona o spotřebitelském úvěru, který ve čtvrtek vstupuje v platnost.
  • Zadlužení Čechů roste, splácíme ale lépe než Němci či Francouzi
    Celkový dluh Čechů dosáhl koncem třetího čtvrtletí 1,92 bilionu korun, což je o 134 miliard meziročně více. Počet lidí s dluhem se meziročně mírně snížil na 3,06 milionu osob. Lidé si půjčují větší částky a lépe splácejí své úvěry, vyplývá z údajů Bankovního a Nebankovního registru klientských informací.
  • Jak vybrat nejvýhodnější půjčku
    Když už se rozhodnete vzít si půjčku, hledejte nejvýhodnější nabídku. Zajímejte se nejen o výši úrokové sazby, ale i další poplatky spojené s půjčkou. Smlouvu podepište až po jejím prostudování. Pokud ve smlouvě něčemu nerozumíte, nebojte se zeptat.
  • Zájem o úvěry před Vánocemi roste o čtvrtinu
    V letošním roce před Vánocemi tradičně roste zájem o spotřebitelské úvěry, a to až o čtvrtinu proti běžnému období roku. Poptávka po půjčkách je zhruba stejná jako ve stejném období loni, shodli se tuzemští poskytovatelé úvěrů. Lidé si podle nich zatím nejvíce půjčují na vybavení domácností, elektroniku a dražší dárky.
  • Jak na refinancování úvěru
    Dlouhodobě nízké úrokové sazby nám sice přináší malý zisk na spořicích účtech nebo termínovaných vkladech, ale zato nabízí mnoho příležitostí, jak si razantně snížit nejen úroky a splátky u našich úvěrů, ale zredukovat i bance skutečně zaplacenou výslednou sumu. Oblíbená výše splátky uváděná v reklamách je totiž ukazatel nepodstatný. Pokud chcete na splácení půjčky opravdu ušetřit, musí vás zajímat RPSN a skutečně zaplacená suma bance. Jak postupovat při refinancování úvěru?
  • Předčasné splacení úvěru nemá být trestáno, praví nový zákon
    Sněmovna schválila zákon, který posílí pozici spotřebitelů na finančním trhu a zpřehlední úvěrový trh. Pokud jej schválí Senát, spotřebitelé budou moci splatit dluhy z úvěrů i hypoték vesměs kdykoliv, omezí se také sankce za pozdní splátky. Zákon vychází z myšlenky, že předčasné splacení úvěru nemá být trestáno. Zpřísnění podmínek by mohlo eliminovat řadu společností s cílem nepůjčovat, ale spíše lichvařit.
  • Výpočet srážek ze mzdy v roce 2016
    Dlužníci mající pravidelný měsíční příjem musí počítat se srážkami ze mzdy, neboť věřitelé si své pohledávky velmi důkladně hlídají a ke srážkám ze mzdy dochází velmi rychle. Kolik je možné v roce 2016 exekučně srazit z výplaty?
  • Stále více Čechů si bere půjčky, zejména na bydlení
    Počet lidí s úvěry na bydlení se významně zvýšil, berou si v průměru menší částky. I přes zvýšený počet lidí s půjčkami dosahuje podíl ohroženého dluhu na jeho objemu stejných hodnot jako před rokem. Banky a finanční instituce častěji prověřují úvěrovou historii žadatelů o půjčky. Lidé se ke svým závazkům chovají zodpovědněji a kontrolují stav svých závazků už i on-line.
  • Velká Británie vyráží do boje proti poskytovatelům krátkodobých půjček
    Původně měly pomoc americkým domácnostem v případě neočekávaného výdaje, dnes však slouží k zajištění základních lidských potřeb ve Velké Británii. Rychlý nárůst počtu lidí, kteří se kvůli tzv. payday loans dostali do vážných finančních potíží, již začíná být trnem v oku britské vlády i regulátora tamního finančního trhu.
  • K čemu slouží úvěrové registry?
    V moderní bankovní praxi je běžné, že banka si u žadatele o úvěr zjistí, resp. ověří, jeho současnou i minulou úvěrovou situaci v tzv. úvěrových registrech. Registrů existuje ovšem několik. Chcete se v nich vyznat? 
  • Finanční rizika Vánoc: Půjčky na dárky
    Vánoce jsou na Ladových kresbách vyobrazovány jako svátky klidu a míru. Na stole leží jablíčka a několik ořechů. Pod skromně ozdobeným stromečkem se netísní množství dárků. Prohlížíte si podobné obrázky, ale pohodu vám narušuje nepříjemný pocit? Jak Vánoce finančně zvládnete?
  • Kamil Holý: Banky si v krizi podkopávají vlastní business
    Krize a hůře přístupné bankovní půjčky nutí i jinak spolehlivé zákazníky bank vyhledávat úvěry na nebankovním trhu. O aktuální situaci na poli nebankovních půjček jsme mluvili s předsedou představenstva společnosti ACEMA Credit Czech Kamilem Holým.
  • Co týden dal?
    Evropská cesta amerického prezidenta, státní podpora bydlení pro mladé a soutěž o nový slogan pro naše stránky. To vše a mnoho dalšího přinesl uplynulý týden.
  • A jak je to se splácením úvěru z kreditní karty?
    Kreditní karty aneb co o nich nevíte? Splácení úvěru je v podstatě u všech kreditních karet obdobné. Klient čerpá úvěr a na základě měsíčního vyúčtování je povinen uhradit minimální částku.
  • Další limitní pád u lean hogs
    Futures kontrakty na lean hogs se dostaly v úterní seanci pod silný tlak, jenž vycházel z limitního cenového pádu předchozího dne, zhoršujících se cen živých prasat na promptním trhu i pondělní zprávy ministerstva zemědělství Spojených států o výši zásob vepřového.
  • Výsledky ankety v sekci Bydlení
    Naše poslední anketa byla zaměřena na stavební spoření. Zajímalo nás za jakým účelem máte uzavřeno stavební spoření. A jak vaše hlasování dopadlo?
  • Dolar na maximu
    USD/JPY oslabil na nové 5-ti měsíční minimum 125,20, těsně pod support na 125,32 50% retracement z růstu 115.75 k 135.15. Během noci se dolar obchodoval kolem 126 s maximem 126,07, stále pod klíčovou rezistencí na 126,40 a 126,80.
  • Komoditní trhy v kostce
    Norsko, třetí největší vývozce ropy na světě, oznámilo, že plánuje po 30. červnu zvýšit svou produkci ropy. Spolu se svým větším rivalem, Ruskem, tím pádem bude ohrožovat snahu OPECu o udržení cen na jím požadované úrovni.