Štítek bitcoin

Bitcoin (BTC) je nejznámější kryptoměna fungující od roku 2009. Bitcoin je navržen tak, aby ho nikdo nemohl ovlivňovat. Bitcoinů je limitovaný počet, tzn. že je předem známo konečné množství mincí i postup uvolňování měny do oběhu.

Související štítky

Související zprávy

  • Bitcoin není pyramida ani zázrak, co z vás udělá přes noc milionáře. Proč by vás měl zajímat?
    Jsou bitcoiny lepší peníze? Kde se tu vzaly a kde máme brát jistotu, že jen tak nezmizí? O bitcoinech si povídáme na serveru Měšec.cz v prvním dílu nové podcastové řady Bitcoin a blondýna. Můžete navíc vyhrát tričko od firmy Trezor.
  • Jak zahrnout digitální majetek do dědictví?
    Co je to digitální majetek a dědictví? Netýká se vás náhodou také? A jak ho můžete nejlépe ochránit kvůli sobě, ale v případě tragické události i kvůli svým blízkým?
  • Ušetřená tisícovka měsíčně: Do čeho ji investovat?
    Češi se pokouší spořit stále. Daleko výhodnější než běžně dostupné možnosti spoření však můžou být i investice, pokud si troufáte. Pojďme se společně podívat, do čeho je výhodné "hodit" tisícovku měsíčně.
  • Přežije digitální měna libra?
    Od loňského července, kdy Asociace Libra v čele se sociální sítí Facebook ohlásila projekt vlastní digitální měny, se o libře ve veřejném diskurzu téměř přestalo mluvit. Pozornost vzbuzují hlavně zprávy, že konsorcium, které mělo projekt spravovat, opouštějí další členové, nedávno platební společnosti MasterCard, Visa či PayPal, naposledy i telefonní operátor Vodafone kvůli netransparentnosti sociální sítě při přípravě projektu.
  • Jaké inovace a FinTech vám mohou nabídnout banky?
    Hledáte účet, který by vám umožňoval nejen správu vašich financí, ale i možnost spoření či investic? Chtěli jste zkusit nakoupit kryptoměny, ale na vlastní pěst jste se toho báli? Dnes to lze i prostřednictvím běžného účtu. Kde a jak?
  • Jak ochránit kryptoměny?
    Mám kamaráda, který je velkým fanouškem kryptoměn. Před lety začal nakupovat bitcoin a poté pokračoval nákupem dalších kryptoměn. Hodně riskuje a kupuje mince nových, začínajících měn či tokenů. Před rokem a půl nakoupil kryptoměnu s názvem Railblocks za 2000 dolarů. Za 6 měsíců měla jeho investice hodnotu 1,3 milionu amerických dolarů. Pár dnů poté mu někdo všechny peníze ukradl.
  • Do čeho Češi nejčastěji spoří a investují
    Češi jsou v oblasti spoření a investování opatrnější a spíše konzervativnější. Kam ukládají své peníze a jaké investiční nástroje nejčastěji volí?
  • Co je dobré vědět o nákupu bitcoinů?
    Láká vás investování do kryptoměn? Tou nejznámější vůbec je bitcoin. Jak v posledních několika letech nabíral na síle? Vyplatí se do něj ještě investovat? A kde jej uchovávat?
  • Je Česko kryptoměnovou těžební velmocí? Jak začít těžit?
    Jaké mají Češi postavení ve světě kryptoměn? Jaké budou trendy v této oblasti? Nahradí kryptoměny peníze? Kde zjistit informace o kryptoměnách?
  • Jak bezpečně uchovávat kryptoměny
  • Strach z neznámého – kryptoměnám důvěřuje pouze jeden z deseti
    Podle nejnovější studie společnosti Kaspersky zabraňuje rozšíření kryptoměn neznalost a nedůvěra ze strany zákazníků. Report Kaspersky „Neprozkoumaná oblast: proč se uživatelé stále zdráhají používat kryptoměny“ odhalil, že 29 % lidí má na jednu stranu o digitálních měnách alespoň základní povědomí a chtěli by je používat. Na druhou stranu ale pouze jeden z deseti plně rozumí tomu, jak kryptoměny fungují.
  • Našel bitcoin již svoje dno?
    S bitcoinem je to jako na houpačce. Raketově roste i klesá, až to jednoho překvapí. Můžeme se těšit na další překvapivý růst?
  • Co můžeme čekat od kryptoměn v příštím roce?
    Bitcoin letos nějak klesá, což moc investorů nepotěšilo. Čekají na další růst, dočkají se ho v dohledné době? 
  • Jsou kryptoměny budoucností peněz?
    Bitcoin se v plné síle představil světu zhruba před rokem, i když existuje mnohem déle. Od té doby se o tom stále spekuluje, uvažuje se o vývoji jeho ceny a základní otázkou je: Je bitcoin budoucností peněz a změní peníze tak, jak je vnímáme dnes?
  • Na Google je jen špička ledovce, co najdete pod ní?
    Kromě toho obyčejného a normálního www, najdete online i temnější stránky. Téměř 96 % webu je tvořeno tím temným a ještě tmavším.
  • Taky už vám přišel spam, že si vás někdo natočil?
    Českem se prohání nový spam, který vás natočil při sledování porna. Už vám přišel? A kolik lidí vyděrači už zaplatilo?
  • Předplatné týdeníku Euro z vydavatelství Mladá fronta lze platit kryptoměnou bitcoin
    Ekonomický týdeník Euro z vydavatelství Mladá fronta je první ekonomický titul, který si lze předplatit na českém trhu nejrozšířenější kryptoměnou bitcoin.
  • 3 teorie a investiční strategie, kdy nakoupit bitcoin
    Investice do bitcoinu a dalších kryptoměn je silně riziková, volatilní a dost zisková investice. Potenciálně. A nebo taky ne, nebo taky na tom můžete prodělat poslední kalhoty. A proto si při investicích na kryptotrzích dejte pozor.
  • Průvodce investičním světem
    V době, kdy se roční inflace pohybuje okolo 2 %, je rozumné investovat a nenechat své úspory ležet ladem. Možností k investování a zhodnocení peněz existuje spousta. Vybrali jsme pro vás šest investičních variant. Která bude pro vás ta nejvýhodnější?
  • Jak a kde se reguluje bitcoin
    Bitcoin vznikl jako neregulovaná v podstatě spontánní měna, která postupně získává své místo nejen v našich počítačích, ale také na předních stránkách novin. Takže možná by bylo nejlepší to prostě zakázat. Aneb jak státy regulují bitcoin a další kryptoměny?
  • Bitcoin jako blockchain: investujte, technologická změna se blíží
    Bitcoin se v loňském roce stal bez pochyb součástí mezinárodního finančního systému a kryptoměny jako takové vstoupily do mnoha investičních portfólií. Odborníci se shodují v tom, že bitcoin a další kryptoměny jsou velmi rizikové investice, které se můžou vyplatit stonásobně, ale také na nich můžete velmi prodělat. Proto také se doporučuje do bitcoinu investovat pouze tolik peněz, kolik si můžete dovolit kdykoliv ztratit. Jak je na tom ale blockchain jako takový?
  • Bojíte se investovat? S eToro můžete kopírovat styl úspěšných
    Rádi byste začali investovat, ale máte strach, že akorát tak proděláte? Nová platforma podporuje finanční gramotnost a učí mladé investory, jak pochytit um od starších.
  • Půjčka na Bitcoin? Šílenství
    Současná moderní doba nám přináší mnoho způsobů, jak zbohatnout a zabezpečit se na důchod. Vložit peníze můžete prakticky do čehokoliv, ale taková investice do kryptoměn má svá specifika – je jednou z nejrizikovějších vůbec.
  • Euro.cz spouští rubriku o kryptoměnách
    Novinky ze světa kryptoměn přehledně na jednom místě. A pokud teprve začínáte, tak u nás najdete přehledné informace o fungování kryptoměn, jejich vývoji a nejnovějších trendech.
  • Bude pokračovat spekulativní mánie kolem kryptoměn?
    Kryptoměny v roce 2017 rozdrtily veškeré předpovědi a ovládly novinové titulky. Rok 2018 bude však pro tento dospívající obor mnohem složitější, přestože doteď rostl milníkovými skoky. Buď bude rozvíjející se trh s krypto aktivy „zničen“ nebo nadále poroste. Optimisté čekají, že se trh dostane až k bilionu USD, zatímco pesimisté předpokládají rostoucí vliv regulace a možná i přímý zákaz kryptoměn. To v případě, že se monetární orgány rozhodnou, že se tato oblast vymkla kontrole a představuje přímé ohrožené monopolu na peníze.
  • Klidný start do roku 2018 – trh s kryptoměnami spíše stagnuje
    Ti, kteří na začátku ledna očekávali růst celého kryptoměnového trhu, se spletli. Druhá polovina ledna se nesla spíše v duchu korekcí na všech frontách. V článku se dozvíte, jak vypadal konec minulého roku a jaké hlavní faktory stojí za utlumením růstu trhu v prvních týdnech roku letošního.
  • Nová generace kryptoměn
    Nově nastupující generace kryptoměn řeší tři hlavní problémy bitcoinu a jeho klonů, kterými jsou především rychlost transakcí, vysoké transakční poplatky a centralizovaná těžba spotřebovávající velké množství energie. Nové kryptoměny mají za úkol řešit očekávaný růst a zpracování extrémního množství mikrotransakcí, které bude internet věcí potřebovat.
  • Co je to bitcoin cash a proč byste se o něj měli zajímat
    Bitcoin cash je další z poměrně nových kryptoměn, která těží ze slavného jména bitcoinu. V médiích bitcoin cash získal masovou pozornost až v posledních několika dnech, kdy ho do svého portfolia zařadila uživatelsky nejrozšířenější burza Coinbase.
  • Litecoin – stříbrný sourozenec bitcoinu
    Mladší sourozenec bitcoinu v posledním roce znásobil svou hodnotu o tisíce procent. V prvních prosincových dnech se jeho cena vyšplhala ze 100 USD za kus na 300 USD. V článku se dozvíte, co stojí za úspěchem a mohutným posílením litecoinu v nedávné době. 
  • Bitcoin ve světle prosincové korekce kryptoměnového trhu
    Bublina praskla. Konec bitcoinu. Vystřízlivění. Těmito titulky plnila média jejich předvánoční sloupky, a komentovala tak probíhající bitcoinovou korekci. Pojďme se v tomto článku ve zkratce podívat, co vánoční kryptoměnový pád zapříčinilo a jak se celý trh k téměř 30% poklesu postavil.
  • 3 hlavní trendy kryptoměn v roce 2018
    Letošní rok byl stěžejní pro celý trh s kryptoměnami. Zažili jsme něco, co média přirovnávají ke zlaté kryptoměnové horečce. V článku se dozvíte, co by nás mohlo v oblasti kryptoměn čekat v následujícím roce 2018.
  • Asijské kryptoměnové regulace
    Asijské kryptoměnové trhy patří mezi nejvýznamnější hráče na světě a tak není divu, že jsme v tamním prostředí svědky prvních významnějších zákazů a úpravy zákonů týkající se obchodování s kryptoměnami.
  • Jaké alternativní investice existují a kolik vám vydělají?
    Některá investiční rozhodnutí se nemusejí řídit čistě finanční úvahou. Když je někdo ochoten zaplatit desítky milionů dolarů za půl století starý sporťák, musí v tom být silná touha, nebo dokonce láska. Lidé investují i do krásy nebo vína a letos získala obrovskou pozornost digitální měna Bitcoin. Podívejte se, jaké alternativní investice jsou k mání a kolik se na nich dá vydělat.
  • Kryptoměnová jízda prvních prosincových dní
    To, že jsou kryptoměny v kurzu, můžeme sledovat celý rok. Začátek prosince byl ale v kontextu roku 2017 výjimečný, protože jsme zažili zejména u bitcoinu extrémně silný růst a i následnou korekci, po které se situace, zdá se, stabilizovala.
  • Bitcoin trhnul rekord. Co mu navíc (ne)přidává na popularitě?
    Bitcoin v listopadu pokořil hranici 8000 USD za kus a v článku se dozvíte, jaké faktory stojí za růstem této kryptoměny v posledních dnech.
  • 4 nejznámější kryptoměnové burzy současnosti
    Kryptoměnové burzy jsou místa, kde můžete jednoduše obchodovat s různými kryptoměnami. V článku se dozvíte tipy na konkrétní burzy, ale také informace, na co byste si předem měli dát pozor, než si burzu vyberete.
  • Segwit2x se nekoná. Bitcoin se zatím štěpit nebude.
    Očekávané listopadové rozdělení bitcoinu se nekoná a díky tomu posiluje bitcoinová odnož bitcoin cash, která vznikla už v srpnu. Kurz bitcoinu se po několika týdenním konstantním růstu zastavil a probíhá korekce pravděpodobně v návaznosti na neproběhlé rozštěpení.
  • Bezpečnost a druhy kryptoměnových peněženek
    V dnešní době existují tři druhy kryptoměnových peněženek lišící se zejména bezpečností a použitím. V článku vám představíme všechny tři druhy a dozvíte se, jaká se pro vás nejvíce hodí.
  • Burza CME otevírá pomyslné dveře bitcoinu
    Největší světová burza pro futures kontrakty CME oznámila, že otevře dveře pro bitcoin. Děje se tak v době silného posilování této kybernetické měny a tyto kroky kurz bitcoinu pravděpodobně zvednou ještě výše.
  • Zahoďte látkové peněženky. Trendy je digitální platba!
    Digitální platba je novodobým fenoménem. A i když se tohoto typu placení někteří lidé stále bojí, jeho oblíbenost roste každým dnem. Jaké mají digitální peněženky vyhlídky do budoucna? A co od nich můžeme očekávat?
  • Bitcoin má nové dvojče a je zlatý
    Bitcoin koncem října 2017 prošel dalším rozštěpením, ale výrazné propady v kurzy neproběhly a hodnota kryptoměny roste i nadále.
  • Rusko a kryptoměny
    Rusko poslední týden řeší, jaký postoj zaujme ke kryptoměnám obecně. Zároveň zavádí vlastní kryptoměnu tzv. „kryptorubl“, který by měl být jednoduše směnitelný za rubly, ale oproti klasickým kryptoměnám nepůjde těžit, protože jeho emisi bude kontrolovat stát.
  • Ekologie a kryptoměny – čeká nás zajímavá budoucnost?
    Těžba kryptoměn i zpracování jejich transakcí je vysoce náročná energetická záležitost. Ve světě ale vznikají nové projekty, které se soustředí na ekologický aspekt a k fungování využívají obnovitelné zdroje elektřiny a výhody lokálního prostředí.
  • Zajímavé kryptoměny v roce 2017
    Rok 2017 je ve znamení tvorby stovek nových kryptoměn. Nejznámější z nich jsou popsané v článku včetně jejich stručné charakteristiky a možného využití či obchodování.
  • Kolik spotřebujete elektřiny při těžbě a používání bitcoinu?
    Bitcoinová síť nečelí časté kritice pouze díky volatilitě kurzu nebo použití v nelegálním obchodu, ale také díky spotřebě elektrické energie, která je na jednu transakci extrémně vysoká. V článku se dozvíte, jak na tom bitcoin ve skutečnosti se spotřebou elektrického proudu je.
  • Čínské turbulence na trhu s kryptoměnami
    V září zatím došlo k největšímu propadu kurzu bitcoinu od počátku roku 2015. Po hvězdném jaru a bohatém létě bitcoin svůj růst zpomalil. Hlavním viníkem jsou čínské regulace. Jaké byly hlavní příčiny poklesu kurz bitcoinu se dozvíte v článku.
  • Jak a proč vznikl bitcoin cash
    Bitcoin zažil v poslední době velké změny. Začátkem srpna došlo k jeho prvnímu rozdělení a s velkou pravděpodobností dojde k dalšímu začátkem listopadu letošního roku. I přes tyto události jeho cena během srpna vzrostla a nic nenasvědčuje opaku do budoucna.
  • Platba bitcoinem na dovolené – jak na to
    Bitcoin je virtuální měna, kterou můžete platit všude na světě. V článku se dozvíte, jak bitcoinem platit, jestli je to výhodné, kde koupit letenky či objednat hotely a zda je možné tuto kryptoměnu jednoduše využít na dovolené.
  • Letní Fintech konference v Evropě
    Nové technologické inovace ve světě financí mají na svědomí především startupy a nově vznikající firmy na decentralizované technologii blockchain. Přečtěte si přehled nejzajímavějších konferencí, které se v tomto oboru odehrály či teprve budou konat.
  • Zapomeňte na Bitcoin, přichází Ethereum
    Ethereum je relativně nová technologie, která dokáže zcela změnit způsob, jak internetové aplikace v současné době fungují. Můžeme v brzké době očekávat její masové rozšíření i do dalších jiných oblastí, než jsou kryptoměny?
  • Kde všude můžete v Česku prohlásit: „Zaplatím to bitcoinem“
    V Česku přibývá míst, kde můžete platit bitcoiny. Tam, kde tuto formu platby nepodporují, využijte bitcoin platební kartu s multiměnovou kartou Revolut. Jak na to se dozvíte v článku.
  • Praktický návod: jak začít s bitcoinem – výběr vhodné peněženky
    Abyste mohli začít obchodovat či platit bitcoiny, je důležité mít vhodnou peněženku. V článku se dozvíte, jaké možnosti dnes jsou, jak takovou peněženku vybrat a co byste měli vědět, než s bitcoiny poprvé začnete.
  • Čeká naši společnost revoluční změna díky technologii blockchain?
    Technologie blockchain, která je základním stavebním prvkem kryptoměn bitcoin, je využitelná i mnoha dalších odvětvích. Jak velký vliv na naši společnost bude mít její rozšíření za hranice kryptoměn?
  • Čekají bitcoin zlaté časy?
    Technologická firma Microsoft udělal krok směrem k virtuální měně bitcoin, který může znamenat zásadní zlom v dalším rozšíření této virtuální měny.
  • Evropský bankovní úřad radí bankám v EU vyhýbat se bitcoinům
    Banky v Evropské unii by neměly nabízet zákazníkům účty ve virtuálních měnách, jako bitcoin, dokud nebudou platit regulační ochranná...
  • Tokijský soud nařídil likvidaci bitcoinové burzy Mt. Gox
    Tokio 24. dubna (ČTK) - Tokijský soud dnes nařídil zahájit likvidační prodej majetku zkrachovalé bitcoinové burzy Mt. Gox. Burza v únoru vyhlásila bankrot kvůli odcizení statisíců jednotek elektronické měny a před týdnem soud odmítl její návrh na obnovení aktivit, uvedla agentura Reuters.
  • Co týden dal? Třetí sazba DPH
    Koalice se shodla na snížení DPH na léky, knihy, dětské pleny a nenahraditelnou dětskou výživu z 15 na deset procent. Podle ekonomů není ale jisté, zda se snížení daně projeví u cen všech položek zařazených do této sazby v plné výši. Více v pravidelném týdenním přehledu.
  • Bitcoin je oficiální virtuální měnou, bude se danit
    Obchodování s Bitcoiny se mění. Nově se zisky budou danit. Německé ministerstvo financí totiž tuto virtuální měnu uznalo za oficiální. Bitcoin už má svoje místo také v nejprestižnějším slovníku The Oxford English.
  • Jaká bude banka budoucnosti?
    Za posledních dvacet let se svět výrazně změnil. Všichni používáme mobilní komunikační zařízení, zjednodušil se nám přístup k informacím, změnili jsme způsob života i své chování. Co z toho vyplývá pro banku?
  • Neprůstřelnmé spoření: nákup zlata po troškách nebo BitCoin
    V extrémních podmínkách, při krachů měn či celých států, se stává, že vlády oberou o peníze své vlastní občany. Existují možnosti, jak se tomu ubránit? GLOSA