Štítek spořicí účet

Jedná se o bankovní účet, na který se nedají peníze pouze uložit, ale i zhodnotit danou úrokovou sazbou. Finanční částky se na něj pak mohou odvádět v libovolných sumách i intervalech, hlavním účelem je jejich shromažďování a následné úročení.

Související obsah

Související štítky

Související slova ve slovníku

Související zprávy

  • Spořicí účty v listopadu 2024: kdo nabízí nejvyšší úrokovou sazbu?
    Česká národní banka (ČNB) během posledního roku již osmkrát změnila úrokové sazby. Jaké jsou nyní úrokové sazby a podmínky na spořicích účtech? Najde se ještě nějaký spořicí účet s úrokovou sazbou nad 4 %?
  • Spořicí účty v říjnu 2024: kdo nabízí nejvyšší úrokovou sazbu?
    ČNB na konci září znovu snížila své úrokové sazby. Jak se to projevilo v nabídce spořicích účtů u komerčních bank? Jaké jsou podmínky pro získání té nejvýhodnější sazby?
  • Nejlepší spořicí účet v září: kdo drží úrokovou sazbu nad 5 %?
    Míra inflace se aktuálně pohybuje kolem dvou procent. ČNB pomalu snižuje své úrokové sazby, což se projevuje i u spořicích účtů. Která banka a za jakých podmínek nabízí nejvýhodnější sazby?
  • Srovnání spořicích účtů v červenci 2024: kde najdete úrokovou sazbu nad 5 %?
    Spořicí účty jsou výhodným produktem pro zhodnocení financí, které potřebujete mít hned po ruce. Jaká je aktuální nabídka spořicích účtů? Které jsou nejvýhodnější? A jaké mají podmínky?
  • Srovnání spořicích účtů v květnu: které banky nabízejí úrokovou sazbu nad 5 %?
    Česká národní banka (ČNB) pokračuje ve snižování úrokových sazeb, na což reagují banky a spořitelny v nabídce svých spořicích účtů. Jaké jsou podmínky na spořicích účtech? Nabízí ještě některé banky spořicí účty s úrokovou sazbou nad 5 %?
  • Spořicí účty v dubnu 2024: jak banky reagovaly na další snížení úrokových sazeb?
    V březnu opět Česká národní banka (ČNB) snížila úrokové sazby, na což již reagovaly některé banky a spořitelny snížením sazeb u hypoték i u spořicích účtů. Která banka v současnosti nabízí nejvyšší úrokové sazby na spořicím účtu? Jaké jsou podmínky pro získání těch nejvýhodnějších úrokových sazeb u spořicích účtů?
  • Přes datovou schránku účet v bance nezrušíte. Z oslovených bank to udělá jen hrstka
    Je datová schránka spolehlivým identifikátorem odesílatele? Pro stát ano, pro soukromou firmu být nemusí, zvláště když jde o peníze.
  • Partners Banka: Tři poplatkové tarify a spoření se sazbou přes 6 % ročně
    Na bankovní trh vstupuje nová banka, Partners Banka. Ta nejprve nabídne běžný účet a spořicí účet se 6 procenty, později pak nezajištěné úvěry a hypotéky.
  • Srovnání spořicích účtů v březnu 2024: které banky udržely úrokovou sazbu nad 6 %?
    Česká národní banka v únoru podle očekávání snížila úrokové sazby. Jak na to reagovaly banky a spořitelny s úrokovými sazbami na spořicích účtech? Kdo nabízí nejvyšší úrokovou sazbu na spořicím účtu? Jaké mají banky podmínky pro získání těch nejvyšších sazeb?
  • Změny ve stavebním spoření v roce 2024: snížení státní podpory o polovinu a její zdanění
    V souvislosti s účinností konsolidačního balíčku, který přináší řadu úsporných opatření, nastaly také změny ve stavebním spoření. Jde především o snížení státní podpory a její zdanění.
  • Srovnání spořicích účtů v lednu 2024: které banky ještě drží úrokovou sazbu nad 6 %?
    Česká národní banka snížila úrokové sazby. Jaká byla reakce bank? Snížily banky úrokové sazby na spořicích účtech? Kde najdete pro vás nejvýhodnější úrokovou sazbu?
  • Srovnání spořicích účtů v prosinci 2023: úrokovou sazbu přes 6 % nabízí řada bank
    Banky a spořitelny se před Vánocemi snaží nalákat nové klienty na speciální nabídky. To se lehce dotklo i spořicích účtů a hned několik bank je nabízí s úrokovou sazbu přesahující 6 %. Který spořicí účet bude pro vás vhodný? Jaké jsou podmínky pro získání bonusových úrokových sazeb?
  • Jak to bude s prolomením bankovního tajemství u žadatelů o sociální dávky?
    V médiích se poslední dobou diskutuje o prolomení bankovního tajemství u žadatelů o sociální dávky. Co na to říkají úřady a jak to ve skutečnosti bude?
  • Co můžete dělat při problémech s vyúčtováním za energie
    Máte potíže s dodavatelem energií, které úzce souvisejí s vyúčtováním? Pokud ano, pojďte se podívat, jak takovou situaci řešit a na co máte nárok.
  • Srovnání spořicích účtů v říjnu 2023: nejvyšší úroková sazba je stále přes 6 %
    Česká národní banka drží úrokové sazby stále poměrně vysoko, nicméně ústup inflace je pozvolný. Jak zhodnotit své finance a mít je stále rychle k dispozici? Spořicí účty jsou jednou z možností, jak peníze částečně ochránit před inflací. Která banka či spořitelna nabízí spořicí účet s nejvyšší úrokovou sazbou? Jaké jsou podmínky jednotlivých spořicích účtů?
  • Srovnání spořicích účtů v srpnu: které nabízí nejvyšší úrokovou sazbu?
    Inflace ukrajuje hodnotu našich úspor. Alespoň částečně mohou naše peníze zhodnotit lehce sjednatelné spořicí účty. Které jsou ty nejlepší v srpnu 2023?
  • Srovnání spořicích účtů v srpnu 2023: kde je nejvyšší úroková sazba?
    Spořicí účty mají výhody běžného účtu a k tomu částečně ochrání finanční prostředky před inflací. Která banka nabízí nejvyšší úrokovou sazbu a za jakých podmínek?
  • Srovnání spořicích účtů v červnu 2023: kde nejlépe zhodnotit peníze přes léto?
    Jaké jsou podmínky u spořicích účtů v červnu 2023? Kdo nabízí nejvyšší úrokovou sazbu, ale s menším háčkem? Které české banky nabízejí spoření s 6% úrokem?
  • Srovnání spořicích účtů na jaře 2023: kdo nabízí nejvyšší úrokovou sazbu?
    Inflace je nadále vysoká a znehodnocuje vklady v českých bankách. Spořicí účty alespoň trochu znehodnocení brzdí. Kde najdete nejvyšší úrokovou sazbu? Jaké jsou další podmínky na spořicích účtech?
  • Srovnání spořicích účtů v lednu 2023
    Podívejte se na srovnání spořicích účtů. Kde najdete tu nejvýhodnější sazbu? Jaké jsou podmínky pro získání výhodnějších sazeb? Kde jsou výhodnější úrokové sazby ohraničeny pouze pro „nižší vklady“?
  • Srovnání spořicích účtů v listopadu: kde úroková sazba přesáhne 6 %?
    Inflace je i nadále vysoká a jednou z možností, jak se alespoň částečně proti znehodnocení peněz bránit a zároveň mít peníze k dispozici, jsou spořicí účty. Jaká je aktuální nabídka úrokových sazeb na spořicích účtech bank? Kde je nejvyšší úroková sazba bez stropu na úročení vkladu?
  • Kde vám za zřízení účtu dají nejvyšší odměnu?
    Banky se přetahují o klienty pomocí různých prémiových akcí. Kde dostanete za zřízení běžného účtu nejvíce? Jaké jsou podmínky a do kdy platí marketingové akce?
  • Poslali jste omylem peníze na špatný účet? Můžete jen doufat, že je příjemce vrátí
    Pokud pošlete omylem platbu na jiný účet, než jste zamýšleli, máte problém. Příjemce musí vrácení peněz schválit, banka to za něj sama udělat nemůže.
  • 3 spořicí účty s vysokým úrokem, ale zato s mnoha podmínkami
    Chcete si založit nový spořicí účet? Prošli jsme za vás nabídky na trhu. Pokud však chcete nejvýhodnější úrok, budete pro to muset udělat i něco navíc.
  • Spoření v červenci: Kam vložit peníze?
    Banky potřebují naše peníze, moc peněz. Plošné zvyšování úrokových sazeb proto nastalo u většiny bank a téměř u všech spořicích finančních produktů. Je už z čeho vybírat.
  • Srovnání spořicích účtů v červnu: kde najdete nejvyšší úrokovou sazbu?
    Inflace užírá úspory, a pokud chcete mít peníze disponibilní a zároveň je zhodnocovat, spořicí účet vám může pomoci. Na kterém spořicím účtu najdete nejvyšší úroky?
  • Nové platby na mobilní číslo odstartují příští rok. Jak budou fungovat a které banky se zapojí?
    Číslo bankovního účtu už pro zaslání platby do budoucna nebudete potřebovat. Příští rok odstartují platby, které nasměrujete jen s použitím telefonního čísla. Jaké možnosti uživatelům přinesou?
  • Promítlo se zvýšení úrokových sazeb ČNB do sazeb spořicích účtů?
    Česká národní banka opět zvýšila úrokové sazby. Jak se to projevilo v úrokových sazbách u spořicích účtů? Kde přesahuje úroková sazba 3,5 %?
  • Kdy budou klientům Sberbank vyplaceny peníze a kým?
    Máte vedený účet u Sberbank? Nemůžete se kvůli nečinnosti banky dostat ke svým penězům? Co s nimi bude a uvidíte je ještě někdy?
  • ČNB oznámila růst sazeb: úrokové sazby jsou nejvyšší za posledních 20 let!
    Česká národní banka opět výrazně zvýšila sazby, a to od pátku 4. února 2022. ČNB se tím snaží zkrotit inflaci, aby se dál nevzdalovala od inflačních cílů ČNB. Růst sazeb podraží hypotéky i úvěry pro podnikatele. Povede se zkrotit inflaci? A kdy se projeví zvýšení sazeb i u spořících účtů?
  • Srovnání spořicích účtů: jak se projevilo zvýšení úrokových sazeb ČNB?
    Česká národní banka nedávno zvýšila úrokové sazby, což se projevilo na růstu úrokových sazeb hypoték. Tradičně se zpožděním se růst úrokových sazeb ČNB začíná projevovat v úrokových sazbách spořicích účtů? Jaká je nabídka bank? A který spořicí účet je nejvýhodnější?
  • Spoření v listopadu: kam vložit peníze?
    Úrokové sazby spořicích účtů a termínovaných vkladů se konečně odlepily ode dna. Ale jen u malých bank, s velkými to absolutně nehlo a klienty motivují spíše do investic.
  • Test spořících účtů a termínovaných vkladů: kam vložit peníze v srpnu 2021?
    Dvě banky zvýšily úrokové sazby spořicích účtů a termínovaných vkladů, k nim se přidala ještě jedna družstevní záložna. Po zvýšení sazeb ČNB je tak předpoklad, že sazby spoření časem porostou.
  • Srovnání spořicích účtů v létě 2020
    Podívejte se na přehled spořicích účtů a zjistěte, který je pro vás ideální, jestliže si chcete vysokou částku na chvíli odložit, či spořit dlouhodobě pár drobných. 
  • Bankovní vklady loni inflaci neporazily, akciové fondy vynášely i dvouciferné zhodnocení
    Zatímco vklady klientů v bankách (běžné účty, spořicí účty a termínované vklady) nedokázaly svými výnosy zhruba tříprocentní inflaci loni porazit, investice do akciových fondů přinesly často i dvouciferné zhodnocení. Vyplývá to z ankety mezi analytiky.
  • Nechodíte rádi do banky? Nevadí, již nemusíte
    Chodit do banky, je otrava – stojí to čas a mnohdy i nervy. Mnohé banky proto vychází svým klientům vstříc a téměř všechny služby již vyřešíte z tepla svého domova prostřednictvím smartphonu, tabletu či notebooku.
  • Máte volné peníze? A chcete, aby jich bylo víc?
    Máte pocit, že vám peníze trochu přebývají a měly by spíš vydělávat, než ležet doma, nebo v bance? Nejste sami. Finanční poradci se s podobným typem zákazníků setkávají poměrně často. Co se tedy dá dělat?
  • Srovnání spořicích účtů, kam vložit peníze?
    Který ze spořicích účtů je nejvýhodnější? Jaké sazby má Komerční banka, ČSOB, Air bank? Má opravdu Raiifeisenbank spořicí účet o 3 % p. a.?
  • Trendy v osobním bankovnictví - crowdfunding?
    Co vás v budoucnu čeká ve vašem osobním bankovnictví? Bude vám váš účet hlídat a nabízet slevy, doporučovat nejvhodnější investice nebo zprostředkovávat poslední novinky z oblasti bankovnictví a inovativních finančních technologií? A víte, co je crowdfunding a jak pomocí něj investovat do zajímavých projektů?
  • Proč dětem založit stavební spoření?
    Uvažujete o tom, že dětem založíte stavební spoření? Bude smlouva výhodnější než pro dospělého? Jaké má vlastně stavebko výhody a proč spořit peníze zrovna na něm?
  • Kvíz: Otestujte si vaši finanční gramotnost!
    Češi na tom nejsou s finanční gramotností valně. Vyzkoušejte si, zda-li se vyznáte v základních ekonomických pojmech a na čem musíte ještě zapracovat.
  • Měli bychom spíš šetřit, ale raději utrácíme…
    Stalo se vám, že jste šli nakupovat do hypermarketu čtyři položky, se kterými jste se měli vejít od stovky a odešli jste s bezmála pětistovkovým nákupem? Nejste zdaleka sami, takhle to dělá skoro celý národ.
  • Ještě jedno srovnání dětských účtů
    Děti by měly vědět, že existují peníze a nic není zadarmo už v době, kdy se začínají seznamovat s prvními čísly. O pár let později už jim můžeme založit jejich vlastní konto a přispívat na něj.
  • Jaký založit dětský účet?
    Jen skutečně málokdo si dnes dovolí nepočítat, nerozvažovat, co ušetří, co spotřebuje a co investuje. U dospělých už považujeme za automatické, že to někdo lépe, někdo hůře umí. Odborníci tvrdí, že učit se hospodařit s penězi by se měly už malé děti. My jim v tom můžeme pomoct, když jim založíme například účet.
  • Jak spořící účty reagují na zvýšení sazeb? Vyplatí se více?
    Jak banky reagovaly na růst úrokových sazeb u spořících účtů? Staly se výhodnější, než byly v zimě? Kdo má spořící účet se zhodnocením 3 % p. a.?
  • Odkdy by měly s penězi začít hospodařit naše děti?
    Umět vyjít s penězi se může zdát jednoduché, ale zas taková samozřejmost to není. Učit bychom to měli už ty nejmenší, aby si nemysleli, že jsou všechny věci n světě zadarmo.
  • Kdy začínají Češi řešit důchod? V důchodu?
    Nepříjemné věci se snažíme odkládat. Je to asi i přirozené, ale není to příliš rozumné. Týká se to například důchodu. Pro většinu z nás je doba jeho vyplácení, a hlavně spoléhání se na peníze státu, hodně vzdálená. Možná bychom si měli uvědomit, že ta vzdálenost k seniorskému věku se každou minutou zkracuje a přibližuje.
  • Kdy začít myslet na důchod?
    V myslích mnohých lidí je penze spojena s nejvyšším věkem, emocemi a trápením. To ale nemusí být pravda. Pětašedesátníci, kteří odcházejí do starobního důchodu jsou dnes ještě lidé, kteří jsou velmi aktivní a zdraví. Sportují, pracují, jsou společenští a někteří dokonce zakládají nové rodiny.
  • Jak šetříme a kde si ukládáme?
    I když si kdekdo stěžuje, mnoho českých rodin má přebytečné peníze a ukládá si je na horší časy. Pokud si je ale dávají do bank, pak na nevýhodný účet.
  • Jak nejlépe zhodnotit peníze?
    Přišli jste k penězům? Šetřili jste, dobře jste se oženili či vdaly nebo jste měli v Americe strýčka a on vám odkázal tisíce dolarů? Prostě výborné zprávy. Tak co teď s těmi penězi?
  • Není sazba jako sazba aneb co je p. a. či RPSN?
    Obří úrok na spořicím účtu, hypotéka atakující 1% sazbu či rychlá půjčka z klidu domova a téměř zdarma. I tak často působí reklamy na finanční produkty. Jak ale poznat pravou úrokovou sazbu a jak se vyznat v podmínkách finančních produktů?
  • Termínované vklady – jak fungují a kdy se vám vyplatí?
    Termínované vklady představují jednu z možností, jak jednoduše zhodnotit své volné finanční prostředky. Stačí pouze jednorázově vložit peníze na účet a několik týdnů, měsíců či let na ně nesáhnout. Proč uložit své peníze právě na termínovaný vklad a jaké jsou jeho výhody oproti běžnému účtu? To se dočtete v našem článku.
  • 6 tipů, jak bezpečně na finanční aplikace
    Bezhotovostní platby jsou čím dál populárnější. S nimi stoupá i obliba různých mobilních aplikací, ať se jedná o internetové bankovnictví či možnost platit kartou bez terminálu. Spravovat finance z mobilu a tabletu je pohodlné a jejich zabezpečení je většinou na velmi dobré úrovni. Jak ale eliminovat všechna rizika a používat finanční aplikace zcela bez obav?
  • Jak a kde si zřídit transparentní účet
    Rádi byste si vytvořili transparentní účet a nevíte, jak na to? Jaké banky tuto možnost nabízejí a kdy je dobré po něm „sáhnout“?
  • Stavební spoření má své výhody i nevýhody. Kterých je víc?
    Rozhodujete se mezi stavebním spořením a například spořicím účtem? Oba produkty mají své výhody, ale i nevýhody. Zkusme si je přiblížit.
  • Vkladní knížka: vyplatí se, nebo už je za zenitem?
    Přemýšlíte o tom, že byste dětem začali spořit a uvažujete o vkladní knížce? Jedná se skutečně o tradiční produkt, který fungoval řadu desetiletí. Některé banky jej ještě stále nabízejí. Vyplatí se ale, anebo už nestojí ani za řeč?
  • 4 tipy, na co si dát pozor při výběru ideálního spořicího účtu
    Víte, na co všechno si dát pozor, když si chcete otevřít nový spořicí účet?
  • Jak si v ČR mohou spořit důchodci
    Jste v důchodu a přemýšlíte o spoření? Kam se vyplatí odkládat peníze a do čeho by měl důchodce zkusit investovat? Přečtěte si srovnání jednotlivých finančních produktů.
  • 19 netradičních a divných tipů, jak ušetřit
    Je spousta dobrých a fungujících rad jak ušetřit. A pak je spousta dalších rad, které taky fungují, ale které jsou trošku neobvyklé a nejsou pro každého.
  • Průvodce investičním světem
    V době, kdy se roční inflace pohybuje okolo 2 %, je rozumné investovat a nenechat své úspory ležet ladem. Možností k investování a zhodnocení peněz existuje spousta. Vybrali jsme pro vás šest investičních variant. Která bude pro vás ta nejvýhodnější?
  • Kdo si hraje, ušetří. 4 hry, se kterými našetříte na cokoliv
    Máte pocit, že peněz sice vyděláváte hodně, ale tak nějak nedokážete uspořit ani korunu? Přitom se chcete v létě na dovolené rozšoupnout, takže by to možná chtělo ušetřit něco na dovolenkové kapesné. Zkuste některou spořící hru. Protože co dnes ušetříte, můžete zítra utratit.
  • 5 výhod stavebního spoření, díky kterým zhodnotíte své peníze
    Chcete své peníze zhodnotit, ale bojíte se investic a spořicí účty a terminované vklady podle vás moc nevynášejí? Není to jen váš názor. Co ale stojí za to, je stavební spoření.
  • Je na uložení peněz lepší spořicí účet nebo termínovaný vklad?
    Přemýšlíte o tom, že byste začali spořit? Nemůžete se rozhodnout, jestli zkusit spořicí účet nebo termínovaný vklad? Tak si je tedy pojďme porovnat!
  • Banka může platit i vám. Která nabízí bonusy?
    Plánujete přejít do jiné banky a rádi byste si přitom bez námahy přivydělali i nějakou tu kačku k dobru? Chcete změnit běžný účet, ale nevíte, jaký zvolit? Vyberte si ten, kde dostanete bonus!
  • 8 snadno opakovatelných chyb, kvůli kterým jste se o Vánocích zadlužili
    Štědrý den už je za námi, dárky jsou rozbaleny a drtivou většinu roku už zase nebudete muset řešit, čím obdarujete své blízké. Anebo ne? Jak se do příštích Vánoc můžete poučit v úspoře peněz za dárky?
  • Kde mohou studenti nejlépe naspořit peníze?
    Jste studenty s nízkými příjmy a chtěli byste si nějaké peníze naspořit? Např. na první bydlení, vybavení bytu anebo třeba na svatbu? Srovnali jsme pro vás nejvýhodnější bankovní produkty.
  • Spořit, či investovat?
    Místo spoření jste se rozhodli investovat. Máte tedy dvě možnosti: investovat rovnou do podílových fondů, nebo koupě aktiv na finančních trzích pomocí brokera. Za přístup na kapitálové trhy ale zaplatíte v obou případech. U fondu se platí poplatky za správu svěřených financí, brokerovi zaplatíte za uskutečněný obchod.
  • Jaké služby studentům nabízejí banky v roce 2017?
    Studenti mají nárok na řadu výhod. Hýčkají si je pak zejména bankovní a finanční poradci, protože v nich vidí potencionální a dlouhodobé klienty. Jaký je pro ně sortiment finančních služeb?
  • Jak se proinvestovat ke svému prvnímu milionu za deset, dvacet nebo třicet let
    Chcete být milionářem? Archimédes kdysi prohlásil: "Dejte mi pevný bod ve vesmíru a já pohnu celou Zemí." Pokud jde o investice, tak můžeme zase směle prohlásit: "Dejte mi dostatečně dlouhé období a našetřím miliony s minimálními vklady." Věděli jste, že můžete být jednou milionář, i když si šetříte jen dvě stovky měsíčně?
  • Intervence podpořily exportéry na úkor ostatních. Jejich konec přinese levnější zboží i dovolenou
    Česká národní banka (ČNB) na počátku dubna ukončila režim devizových intervencí, kterými oslabovala korunu kvůli riziku deflace. Jak se ukončení kurzového závazku projeví v našich peněženkách? Komu toto opatření pomohlo a komu nikoliv? Podle některých odborníků se na zisky exportérů složili všichni ostatní.
  • 20 let Finance.cz: Rekordní návštěvnost a nový vzhled
    Portál Finance.cz oslavil na konci minulého měsíce 20 let své existence. Jedná se o nejstarší web věnovaný osobním financím v Česku. Finance.cz i po 20 letech stále rostou, což ukázaly poslední únorové dny, kdy stránky dosáhly absolutního rekordu v návštěvnosti. V roce 2017 se čtenáři a uživatelé dočkají nového responzivního designu stránek.
  • Hypotéky zdražují, úroky vkladů jsou stále nízké. Hrozí nám záporné sazby?
    Úrokové sazby v posledních letech stabilně klesaly. Klientům bank přinesl takový vývoj extrémně levné hypotéky i velmi příznivé sazby spotřebitelských úvěrů. Na druhé straně však i takřka mizivé výnosy z vkladů. Jaký vývoj můžeme očekávat letos? A může nastat situace, že úroky budou záporné? Negativní sazby může centrální banka zavést v souvislosti s ukončováním devizových intervencí. Jaký by to mělo dopad na klienty bank?
  • Jaké výhody má investování a na co si dát pozor?
    Když se řekne investování, každý většinou pomyslí na to, co je mu blízkého: nemovitosti, bankovní vklady, akcie, dluhopisy, podílové fondy nebo třeba akcie. Jaké jsou přínosy i rizika jednotlivých investic?
  • Průzkum: Češi spoří jinak, než považují za výhodné
    Češi spoří jinak, než považují za výhodné. Za jednoznačně nejvýhodnější způsob investice a zhodnocení peněz považují nemovitosti, uvedlo je 48 procent dotázaných. Přes 90 procent respondentů však sdělilo, že si koupi bytu nebo domu coby investici nemůže dovolit. Vyplývá to z průzkumu agentury NMS mezi tisícovkou respondentů pro společnost Golden Gate CZ.
  • Jak dostat peníze ze zkrachovalé banky
    Doba krachů kampeliček, družstevních záložen a bank je pryč. Přesto i v současné době se můžete dostat do situace, kdy instituce, u které máte uloženy peníze, může zkrachovat. Ke svým penězům se dostanete díky Garančnímu systému finančního trhu.
  • Zvažujete koupi investiční nemovitosti? Mějte se na pozoru před možnými riziky
    Investovat peníze lze několika způsoby – do akcií, cenných papírů, zlata, diamantů, pozemků… I když je v dnešní době mnoho komodit, do kterých je možné investovat, ne všechny jsou v konečném důsledku výdělečné. Koupě nemovitosti za účelem pronájmu zůstává přes všechny investiční trendy nejbezpečnějším způsobem uložení a zhodnocení financí. Podmínkou výnosnosti je však zvolení šikovné investiční strategie a především výběr správné nemovitosti.
  • Klienti zkrachovalých bank dostanou peníze za sedm pracovních dní
    Ze dvaceti na sedm pracovních dnů se od 1. června zkracuje lhůta pro výplatu náhrad vkladů, na něž mají nárok klienti zkrachovalé banky, družstevní záložny nebo stavební spořitelny. Informoval o tom Garanční systém finančního trhu, který od 1. ledna 2016 nahradil Fond pojištění vkladů. Ten byl do té doby odpovědný za výplatu náhrad vkladů zkrachovalých finančních institucí.
  • Jiří Diepolt: Úroky u vkladů neporostou, spíše ještě klesnou
    U bankovních depozitních produktů je v současnosti úročení ve výši od několika desetin procenta až po jedno či dvě procenta u termínovaných vkladů. V letošním roce budou úroky spíše stagnovat či dokonce mírně klesat, uvádí v rozhovoru pro Finance.cz Jiří Diepolt, místropředseda představenstva ANO spořitelního družstva.
  • Diepolt: V debatách o kampeličkách se zapomíná na zhodnocení členských vkladů
    Sektor družstevních záložen nyní prochází zásadními změnami v oblasti legislativy. Jedním z cílů těchto změn je, aby se člen družstva stal činným spolupodílníkem kampeličky, a tudíž se aktivně zapojoval do činnosti družstva, uvádí v rozhovoru pro Finance.cz Jiří Diepolt, místopředseda představenstva ANO spořitelní družstvo.
  • Kde nejlépe zhodnotíte úspory v cizí měně?
    V českých bankách můžete spořit nejen v korunách, ale i v zahraničních měnách. Na výběr máte mezi spořicími účty a termínovanými vklady. Výhodnější úrokové sazby najdete zpravidla u menších bank. Ve které bance získáte nejvyšší úrok? A jaké jsou další podmínky?
  • Kam bezpečně uložit finanční rezervu?
    Aktuální úrokové sazby spořicích účtů nikoho neoslní. I přesto mají tyto produkty nepopiratelné výhody – nabízejí alespoň nějaké zhodnocení a peníze máte v případě potřeby rychle k dispozici. Tyto výhody zůstávají i v současné době, kdy banky úrokové sazby snižují.
  • Kde zhodnocují své peníze bohatí
    Chytří a zkušení lidé vědí, že pokud peníze leží ladem, ztrácejí svoji hodnotu. Je tedy dobré je zhodnocovat. Zejména při záměru investovat větší sumu peněz, v řádu milionů, však není výběr správného nástroje jednoduchý. Zeptali jsme se proto profesionálů, co bychom neměli podcenit při výběru důvěryhodného investičního fondu. Přinášíme tipy, podle nichž se při svém rozhodování řídí takzvaní kvalifikovaní investoři.
  • Nejlepší spořicí účty na začátku roku 2014
    Pokud chcete získat nejvyšší úrokovou sazbu spořicího účtu na trhu, připravte se na to, že to nebude „zdarma“. V prostředí ultra nízkých úrokových sazeb, které nyní na finančních trzích panuje, si banky nemohou dovolit u svých spořicích účtů bez výpovědní lhůty úrokové sazby 1,5 % - 2 %, aniž by je zčásti dotovaly.
  • Vaníček: Důležitá je pravidelnost a vytvoření zdravého spořicího návyku
    I když aktuální úrokové sazby jsou nižší než v minulosti, je ale důležité uchovat si správné spořicí návyky, finanční rezervu vytvářet průběžně a v rámci možností ji optimálně zhodnocovat, uvedl mimo jiné Libor Vaníček v interview pro Finance.cz.
  • Kam ukládat peníze aneb Je risk stále zisk? I.
    Úroky nabízené na spořicích účtech dnes většinu střadatelů nepotěší. Peníze uložené na spořicích účtech si v lepším případě alespoň uchovají svoji hodnotu. Kdo by chtěl na dočasném vzdání se vlastních úspor vydělat, musí se poohlédnout po rizikovějších produktech.
  • Získejte peníze i ze svých útrat, nejen ze svých úspor
    Hoďte za hlavu starosti z nízkých úrokových sazeb spořicích účtů. Začněte do svého rodinného rozpočtu získat peníze navíc příjemnějším způsobem, než je šetření – utrácením. Jak na to, to si povíme v našem dnešním příspěvku.
  • Vyplatí se minimální odvody?
    Spor zaměstnanců a osob samostatně výdělečně činných ohledně výše odvodů na sociání a zdravotní pojištění se táhne od novodobé historie České republiky. Řada zaměstnanců vyčítá OSVČ, že mají nízké odvody. Ti se brání poukazováním na nutnost odvádět sociální pojištění, i když nejsou žádné příjmy (uvažujeme OSVČ jako hlavní činnost) a kontrují výhodami, které mají zaměstnanci a OSVČ nikoli.
  • Stavební spoření - vysoké úroky na odstřel
    Na přelomu století platilo, kdo nemá stavební spoření jako by nebyl. Důvodem byla velká výhodnost tohoto produktu, spojená se státním příspěvkem a určitou „státní jistotou“. Postupem času, jak státu „dochází peníze“, se výhodnost tohoto produktu snižuje.
  • „Dokonalá investice“
    Češi patří mezi nejkonzervativnější investory. Značnou část prostředků drží na spořicích účtech, případně v produktech se státní podporou. Pokud již investují, tak opět značně konzervativně, tedy především do produktů, kde je minimalizována možnost ztráty. Ovšem tato opatrnost se může občas vymstít. A to tehdy, pokud místo rozumu zvítězí „zaručené“ jistoty. Tyto „jistoty“ poskytují především zajištěné produkty.
  • Červnová inflace a spořicí účty v Česku
    Statistici nedávno zveřejnili výsledky inflace za červen 2013. Oproti květnu ceny vzrostly o 0,4 procenta. Svou roli v růstu inflace hrály zejména potraviny a nealkoholické nápoje. Například brambory zdražily o 86 % oproti květnu, což se spotřebitelským košem výrazně „zacloumalo“. Kromě brambor ale zdražilo i další jídlo. Významně stouply ceny drůbeže, mléčných výrobků i čokolády.
  • Špatné dluhy: Které to jsou a jak se jim vyhnout
    Peníze jsou dobrý sluha, ale zlý pán a dluhy mohou být jak dobré tak i špatné. V tomto článku se podíváme na hlavní rozdíl mezi špatnými a dobrými dluhy. Poznáte jak se jim vyhnout a v případě, že je již máte, jak se jich nejlépe zbavit.
  • Jak začít zhodnocovat v investiční společnosti
    I přes velký rozvoj spořicích účtů se stále najdou mnozí z nás, které neuspokojuje představa, že odkládáme peníze někam, kde výnosy někdy alespoň kryjí inflaci. Jedním ze způsobů, jak nepracovat pouze pro peníze, ale nechat naše peníze pracovat i pro nás, je svěřit část z našich příjmů investiční společnosti.
  • Společné jmění versus výlučné vlastnictví
    Představte si situaci, že během manželství uložíte finanční prostředky z výlučného vlastnictví na bankovní účet svého manžela. V rámci rozvodových sporů bude manžel považovat tyto peníze za společné. Jsou peníze vaše nebo už se jedná o součást společného jmění manželů?
  • Truhlář: Neúčastníme se dostihu „internetových spořitelen“
    Obchodní model velkých bank je založený na komplikované nabídce, která ztěžuje klientům orientaci a vytváří jakousi informační asymetrii banka – klient. Náš úspěch je v nabídce kompletní a jednoduché sady kvalitních služeb, uvedl v interview pro Finance.cz Roman Truhlář, generální ředitel mBank pro ČR a Slovensko.
  • Spořicí účty jsou vhodné pro odkládání peněz na platbu daně
    Někteří podnikatelé mohou s blížícím se termínem pro podání daňového přiznání řešit problém nedostatku peněz na uhrazení daně z příjmu. Tyká se především těch, kteří neplatí zálohou daň v průběhu celého roku. Nepříjemnosti však mohou předejít, pokud si každý měsíc odloží 15 % rozdílu z příjmů a výdajů u podnikání.
  • Jak zhodnocovat peníze na spořicím účtu
    Jednou ze zásadních služeb, které ovlivňují české bankovnictví, se staly online spořicí účty. Jak už to tak bývá, prvotní nadšení nad zajímavým úrokem, začínají střídat naštvané komentáře zakladatelů kont, kterým se zajímavá úroková sazba snížila stejně jako optimistická očekávání konečně zajímavého účtu.
  • Bázliví a ještě bázlivější
    O tom, že ideálem našeho Spořínka je vkladní knížka, bylo popsáno mnohé. Ale jak je to zlé, ukazuje se čím dál víc. Jak nedávno ukázala studie Generali PPF Asset Managementu Potential to Invest, Češi nejsou jen „řádově“ jako investoři bázlivější než je běžné v rozvinutém světě, ale patří v investování k nejvíce konzervativním dokonce i v porovnání s ostatními postkomunistickými státy střední a východní Evropy.
  • Investoři jsou již léta v šoku
    Situace u nás není od té „světové“ nijak výrazně odlišná. I naši drobní investoři se ještě nevzpamatovali z šoku, který je postihl v rámci finančí krize. Od září roku 2008 z fondů stáhli bezmála 100 miliard korun, z toho víc než polovinu hned do konce roku 2008.
  • Kampelička nebo banka? Proč dnes využít služeb družstevní záložny
    Význam družstevních záložen jako alternativ k běžným bankám roste. Jaké jsou hlavní rozdíly mezi klasickou bankou a kampeličkou? A proč již dnes není třeba se bát podobných skandálů, jako byla známá kauza krachu kampeliček na počátku 90. let?
  • Co byste měli vědět před zrušením pojistné smlouvy
    Tento článek je určený pro všechny, kteří uvažují o sjednání životního pojištění, ale i těm, kteří již pojištění sjednáno mají. Obecně platí, že když zakládáme jakýkoliv finanční produkt, jde vše hned a bez problémů; při jeho rušení se však náhle setkáváme s novými informacemi. Přečtěte si o rizicích předčasného ukončení pojištění a možných alternativách.
  • Vklady vítězí nad fondy na celé čáře
    Po jarní chvilce oddechu zas lepší náladu smetly vlny pesimismu a horších vyhlídek. Jak mohli zareagovat podílníci našich fondů jinak než brát nohy na ramena i se svými penízky do „pojištěných“ bankovních vkladů.
  • Spoření do 18 let přístupné
    Jak vhodně zkombinovat klasické i dětské spořicí produkty a usnadnit tak svým potomkům vstup do finanční dospělosti?
  • Lukáš: Se spořitelnami se současní politici nebaví
    AČSS byla vždy považována za partnera při projednávání a zavádění změn v oblasti stavebního spoření. K současným návrhům nebyli však zástupci stavebních spořitelen přizváni.
  • Ekonomické statistiky srazily akcie
    Po včerejších negativních ekonomických zprávách zavládly na akcích výprodeje. Spotřebitelská důvěra ve Spojených státech činila v září 76,8 bodu, přičemž v předcházejícím měsíci bylo dosaženo hodnoty 81,7 bodu. Trh sice očekával snížení,...
  • Jaká splátka úvěru na bydlení je pro Vás přijatelná?
    Jak dopadla poslední anketa v sekci Bydlení? Jaká odpověď dostala od čtenářů nejvíce hlasů? Podívejte se s námi na její vyhodnocení …
  • Denní brífink (BBG Finance)
    Americké akcie byly taženy směrem dolů firmami Ford, General Motors a finančním sektorem.
  • Snižování dovozních a vývozních cen se zrychlilo
    Ceny poklesly u dovozu o 1,2% a u vývozu o 1,3%. Nejvíce se snížily v dovozu ceny surovin (zejména vlákniny), tržních výrobků tříděných podle materiálu a strojů a dopravních prostředků, pouze ceny nerostných paliv (především ropy a ropných výrobků) mírně vzrostly.
  • Zprávy ze zahraničních burz
    Na nejnižší hodnotu za posledních čtrnáct dní se propadly americké cenné papíry. Německé akcie se pod vlivem negativního otevření amerických trhů propadly znovu do červených čísel. 
  • Stát bude vracet desítky miliard korun!
    Díky opomenutí úředníků MF bude muset stát vracet až desítky miliard korun. A proč? Úředníci ministerstva financí totiž nesladili číselné kódy, které definují ropné produkty v celním sazebníku, se zákonem o spotřební dani.
  • Zpomalení růstu životního pojištění
    Oproti minulému roku došlo k nižšímu nárůstu životního pojištění za první čtvrtletí 2002. Loňský nastartovaný růst tak letos zatím poněkud ochabl.
  • Denní přehled trhů (Atlantik)
    Denní přehled trhu dluhopisů (Český trh dluhopisů včerejšího obchodního dne a výhled na dnešek, peněžní trh PRIBOR, swapové sazby, výnosová křivka), zahraniční peněžní trhy (peněžní trh LIBOR, výnosová křivka), devizové trhy (CZK/EUR, CZK/USD), kalendář očekávaných událostí a mnoho dalších informací.
  • Dolar profituje z možné intervence
    Dolar šel nahoru během asijské seance, důvodem byl mírný výběr zisků a týdenní absenci japonských obchodníků. . Evropské trhy jsou dnes otevřeny mino Velkou Británii.
  • Měď oslabila po zlých zprávách
    Aktivní červencový futures kontrakt na měď v pátek oslabil o 1,15 centů a uzavřel na 72,40 centů za libru.
  • Irák obnoví vývoz ropy
    Irák, který pumpuje okolo tří procent světové ropy, oznámil, že obnoví svůj export. Ten zastavil 8. dubna na protest proti izraelské okupaci palestinských území.