-
Chci vrátit peníze od směnárny: odstoupení a lhůty
Půjdete si v blízké době vyměnit peníze do směnárny? Ne všude budete spokojení. Kurz určitě nebude výhodný u všech. Jak postupovat a co vás čeká, pokud chcete vrátit směněné peníze?
-
Která země má největší zásoby ropy? Saudská Arábie? Rusko? Samá ropa, tedy voda...
Ropa je stále surovinou, která hýbe nejen našimi auty, ale i světem. Která země má největší zásoby? A která nejvíce ropy exportuje? Kdo naopak musí ropu dovážet?
-
Vybíráte peníze z bankomatu cizině?
Nestihli jste si vyměnit peníze v cizí měně na dovolenou a teď se blížíte k bankomatu, protože směnárnám mimo banky třeba moc nedůvěřujete. Bude výběr zadarmo, nebo na svou zapomnětlivost doplatíte?
-
8 věcí, které byste měli vědět o platbě kartou v zahraničí
Platit kartou na dovolené v zahraničí je už běžná věc. V restauraci nebo v hotelu stačí vytáhnout kartu a hotovost není třeba řešit. Při placení menších položek je ale hotovost ještě často nutná.
-
Kvíz: otestujte si, jak se vyznáte v měnách evropských států
Myslíte si, že se dobře vyznáte v evropských měnách? V tom případě si pojďte udělat krátký kvíz, ve kterém můžete otestovat své znalosti.
-
Kupujeme letenky levně
Na celé dovolené bývá doprava mnohdy dražší než samotný pobyt, hlavně pokud cestujeme letadlem. A tak sháníme co nejlevnější, zpravidla nízkonákladové společnosti, které nám prodají letenky levně. Ale i zde se skrývají nebezpečí.
-
Kde natankovat cestou do Itálie?
Itálie je jedna z nejoblíbenějších dovolenkových destinací pro české turisty. Která cesta do Itálie je nejlepší? Kde natankovat? Kolik stojí dálniční známky při rakouské a německé cestě? A kolik vás čeká kilometrů?
-
Ceny na dovolené: v Turecku nakoupíte levněji než loni, v Egyptě dráž
I když se zahraniční dovolené prodávají za bezmála stejné ceny jako loni, v některých státech budeme mít s naší korunou větší kupní sílu, dostaneme za ni víc zboží.
-
Dovolená v Chorvatsku: kde tankovat po cestě k moři
Jsou pryč doby, kdy čeští řidiči tankovali před odjezdem plnou a jeli „na doraz“? Jaké jsou ceny pohonných hmot v zemích při „maďarské“ nebo „rakouské“ cestě? Kde je výhodné natankovat plnou a kde radši netankovat vůbec?
-
Strach z neznámého – kryptoměnám důvěřuje pouze jeden z deseti
Podle nejnovější studie společnosti Kaspersky zabraňuje rozšíření kryptoměn neznalost a nedůvěra ze strany zákazníků. Report Kaspersky „Neprozkoumaná oblast: proč se uživatelé stále zdráhají používat kryptoměny“ odhalil, že 29 % lidí má na jednu stranu o digitálních měnách alespoň základní povědomí a chtěli by je používat. Na druhou stranu ale pouze jeden z deseti plně rozumí tomu, jak kryptoměny fungují.
-
Do kdy můžete vrátit peníze ze směnárny?
Od 1. dubna 2019 můžete vrátit vyměněné peníze ve směnárně. Za jakých okolností můžete peníze? A do jaké částky a do kdy můžete peníze vrátit?
-
Poslední vstupenky na MS světa v hokeji jsou od zítřka v prodeji!
Ve čtvrtek 28. února startuje poslední vlna prodeje vstupenek na MS v hokeji na Slovensku. Jak sehnat lístky a levné ubytování? A na kolik vás vyjde cesta autem, vlakem či autobusem?
-
Co vše právě teď ovlivňuje kurz koruny k euru
V tuzemsku nejsledovanější měnový pár nejen pro české spotřebitele, ale také pro české i zahraniční společnosti, řeč je o měnovém páru EURCZK. Jaké je aktuální dění na tomto měnovém páru a co všechno ovlivňuje poslední dobou jeho vývoj.
-
Nejobchodovatelnější měny světa
Se kterými měnami se nejvíce obchoduje? Která měna zažívá oživení a která naopak ustupuje ze svých pozic? Jak jsou na tom euro, dolar, rubl či koruna?
-
Jak nejlépe používat platební kartu na dovolené v zahraničí
Dnes si skutečně nemusíte brát do vyspělé ciziny velkou hotovost a riskovat, že vám někdo ukradne peněženku a přijdete o všechno. Platební karta, pár eur v peněžence a k tomu ATM lokátor v mobilu úplně postačí.
-
Půjčka na Bitcoin? Šílenství
Současná moderní doba nám přináší mnoho způsobů, jak zbohatnout a zabezpečit se na důchod. Vložit peníze můžete prakticky do čehokoliv, ale taková investice do kryptoměn má svá specifika – je jednou z nejrizikovějších vůbec.
-
Klidný start do roku 2018 – trh s kryptoměnami spíše stagnuje
Ti, kteří na začátku ledna očekávali růst celého kryptoměnového trhu, se spletli. Druhá polovina ledna se nesla spíše v duchu korekcí na všech frontách. V článku se dozvíte, jak vypadal konec minulého roku a jaké hlavní faktory stojí za utlumením růstu trhu v prvních týdnech roku letošního.
-
Nová generace kryptoměn
Nově nastupující generace kryptoměn řeší tři hlavní problémy bitcoinu a jeho klonů, kterými jsou především rychlost transakcí, vysoké transakční poplatky a centralizovaná těžba spotřebovávající velké množství energie. Nové kryptoměny mají za úkol řešit očekávaný růst a zpracování extrémního množství mikrotransakcí, které bude internet věcí potřebovat.
-
Co je to bitcoin cash a proč byste se o něj měli zajímat
Bitcoin cash je další z poměrně nových kryptoměn, která těží ze slavného jména bitcoinu. V médiích bitcoin cash získal masovou pozornost až v posledních několika dnech, kdy ho do svého portfolia zařadila uživatelsky nejrozšířenější burza Coinbase.
-
Litecoin – stříbrný sourozenec bitcoinu
Mladší sourozenec bitcoinu v posledním roce znásobil svou hodnotu o tisíce procent. V prvních prosincových dnech se jeho cena vyšplhala ze 100 USD za kus na 300 USD. V článku se dozvíte, co stojí za úspěchem a mohutným posílením litecoinu v nedávné době.
-
Bitcoin ve světle prosincové korekce kryptoměnového trhu
Bublina praskla. Konec bitcoinu. Vystřízlivění. Těmito titulky plnila média jejich předvánoční sloupky, a komentovala tak probíhající bitcoinovou korekci. Pojďme se v tomto článku ve zkratce podívat, co vánoční kryptoměnový pád zapříčinilo a jak se celý trh k téměř 30% poklesu postavil.
-
Šokující předpovědi Saxo Bank pro rok 2018
Mezinárodní investiční a obchodní banka Saxo Bank vydala jako každoročně svých 10 „šokujících předpovědí“ na rok 2018. Zaměřují se na nepravděpodobné avšak dost dobře možné a nedoceněné události, které by, pokud k nim skutečně dojde, mohly v příštím roce významně zahýbat finančním prostředím. I když tyto předpovědi nepředstavují oficiální předpovědi Saxo Bank pro trhy v roce 2018, jsou varováním proti možnému špatnému odhadu rizik ze strany investorů.
-
3 hlavní trendy kryptoměn v roce 2018
Letošní rok byl stěžejní pro celý trh s kryptoměnami. Zažili jsme něco, co média přirovnávají ke zlaté kryptoměnové horečce. V článku se dozvíte, co by nás mohlo v oblasti kryptoměn čekat v následujícím roce 2018.
-
Asijské kryptoměnové regulace
Asijské kryptoměnové trhy patří mezi nejvýznamnější hráče na světě a tak není divu, že jsme v tamním prostředí svědky prvních významnějších zákazů a úpravy zákonů týkající se obchodování s kryptoměnami.
-
Kryptoměnová jízda prvních prosincových dní
To, že jsou kryptoměny v kurzu, můžeme sledovat celý rok. Začátek prosince byl ale v kontextu roku 2017 výjimečný, protože jsme zažili zejména u bitcoinu extrémně silný růst a i následnou korekci, po které se situace, zdá se, stabilizovala.
-
Jak dlouho ještě cena bitcoinu poroste?
Bitcoin v posledních měsících trhá rekordy. A stal se tak jednou z nejlepších investic. Pokud jste před pár lety nakoupili pár bitcoinů, tak jste na tom ale sakra vydělali. Krom toho dochází i k výraznému rozvoji v celkovém prostoru kryptoměn, vznikají nejen odnože bitcoinu, jako je bitcoin cash, ale také další kryptoměny, například monero, litecoin nebo ethereum.
-
Segwit2x se nekoná. Bitcoin se zatím štěpit nebude.
Očekávané listopadové rozdělení bitcoinu se nekoná a díky tomu posiluje bitcoinová odnož bitcoin cash, která vznikla už v srpnu. Kurz bitcoinu se po několika týdenním konstantním růstu zastavil a probíhá korekce pravděpodobně v návaznosti na neproběhlé rozštěpení.
-
Bitcoin má nové dvojče a je zlatý
Bitcoin koncem října 2017 prošel dalším rozštěpením, ale výrazné propady v kurzy neproběhly a hodnota kryptoměny roste i nadále.
-
Rusko a kryptoměny
Rusko poslední týden řeší, jaký postoj zaujme ke kryptoměnám obecně. Zároveň zavádí vlastní kryptoměnu tzv. „kryptorubl“, který by měl být jednoduše směnitelný za rubly, ale oproti klasickým kryptoměnám nepůjde těžit, protože jeho emisi bude kontrolovat stát.
-
Ekologie a kryptoměny – čeká nás zajímavá budoucnost?
Těžba kryptoměn i zpracování jejich transakcí je vysoce náročná energetická záležitost. Ve světě ale vznikají nové projekty, které se soustředí na ekologický aspekt a k fungování využívají obnovitelné zdroje elektřiny a výhody lokálního prostředí.
-
Zajímavé kryptoměny v roce 2017
Rok 2017 je ve znamení tvorby stovek nových kryptoměn. Nejznámější z nich jsou popsané v článku včetně jejich stručné charakteristiky a možného využití či obchodování.
-
Čínské turbulence na trhu s kryptoměnami
V září zatím došlo k největšímu propadu kurzu bitcoinu od počátku roku 2015. Po hvězdném jaru a bohatém létě bitcoin svůj růst zpomalil. Hlavním viníkem jsou čínské regulace. Jaké byly hlavní příčiny poklesu kurz bitcoinu se dozvíte v článku.
-
Jak a proč vznikl bitcoin cash
Bitcoin zažil v poslední době velké změny. Začátkem srpna došlo k jeho prvnímu rozdělení a s velkou pravděpodobností dojde k dalšímu začátkem listopadu letošního roku. I přes tyto události jeho cena během srpna vzrostla a nic nenasvědčuje opaku do budoucna.
-
Ceny pohonných hmot stagnují, benzín stojí v průměru 29,55 Kč/l
Neustálé zdražování cen pohonných hmot dokáže potrápit nejednoho rodiče. Dobrou zprávou je, že alespoň nafta zlevnila. Jak ale dopadl benzín?
-
Zapomeňte na Bitcoin, přichází Ethereum
Ethereum je relativně nová technologie, která dokáže zcela změnit způsob, jak internetové aplikace v současné době fungují. Můžeme v brzké době očekávat její masové rozšíření i do dalších jiných oblastí, než jsou kryptoměny?
-
Kolik si koupíte za 1000 Kč na dovolené v Turecku nebo v Chorvatsku?
Češi mají asi třináct oblíbených destinací a ve většině z nich díky silnější koruně ušetříme. Podle analýzy UniCredit Bank nám nejméně pohubne peněženka v Egyptě, Tunisku a Turecku, nejdražší jsou Rakousko a Francie.
-
Kde všude můžete v Česku prohlásit: „Zaplatím to bitcoinem“
V Česku přibývá míst, kde můžete platit bitcoiny. Tam, kde tuto formu platby nepodporují, využijte bitcoin platební kartu s multiměnovou kartou Revolut. Jak na to se dozvíte v článku.
-
6 tipů, jak co nejlevněji vyměnit peníze v zahraničí na dovolené
Pas, letenky a peněženku. Sbalilas to, mámo? Eura máš? Vezmi toho co nejvíc, aby bylo na zmrzlinu a na pivo k obědu.
-
Praktický návod: jak začít s bitcoinem – výběr vhodné peněženky
Abyste mohli začít obchodovat či platit bitcoiny, je důležité mít vhodnou peněženku. V článku se dozvíte, jaké možnosti dnes jsou, jak takovou peněženku vybrat a co byste měli vědět, než s bitcoiny poprvé začnete.
-
Nové trendy ve vývoji alternativních měn – čeká nás nová „finanční revoluce“?
Od počátku roku 2017 sledujeme dramatický vývoj na poli všech alternativních měn. Dozvíte se, kam celý trh s kryptoměnami pravděpodobně směřuje a jaké jsou hlavní příčiny jeho dramatického vývoje. Je vše celé další jen „finanční bublina“ či počátek nadcházející „revoluce“?
-
ČNB může intervence ukončit dříve než v polovině roku, uvedl Zeman
Česká národní banka (ČNB) by mohla ukončit intervence proti posilování koruny dříve než v půlce letošního roku, o které zatím hovoří členové bankovní rady. Při návštěvě Olomouckého kraje to dnes řekl prezident Miloš Zeman, který patří k odpůrcům devizových intervencí a v závěru minulého týdne o nich jednal s guvernérem ČNB Jiřím Rusnokem.
-
Euro oslavilo 15. narozeniny: jaké vysvědčení si odnáší ze základní školy?
Euro oslavilo patnácté narozeniny a dostalo svou první občanku. Jak si vedlo celých patnáct let a kolik let má ještě před sebou?
-
Co je to Carry Trade a oživí inflace zájem o tyto obchody?
Finanční krize, kterou spustil pád investiční banky Lehman Brothers se rozšířila jako smrtelná nákaza do celého světa. Primárně postihla kapitálové trhy a jejich hlavní účastníky - banky, následně se přetavila do komplexních ekonomických systémů. Není divu, že finanční trhy po takovéto události změnily svůj charakter a už skoro nic není tak, jak bývalo. Bohatí soukromí investoři si v prostředí nulových až záporných úrokových sazeb zvykli držet hotovost a sedět na penězích. Po špatných zkušenostech z krize, kdy mnozí ztratili i kalhoty, se straní rizikových aktiv. Finanční nákaza způsobila ztrátu důvěry v bankovní systém. Hotovost držena jen tak na běžných účtech se stala pro mnohé komfortní, hlavně bezrizikovou investicí, na níž v čase deflace neprodělávali.
-
Jaký bude rok 2017 pro měny rozvíjejících se zemí?
Lednový cenový vzestup měn rozvíjejících se trhů by se mohl v průběhu letošního roku rychle zastavit. Nástup Donalda Trumpa do úřadu amerického prezidenta přinesl na finanční trhy hodně optimismu, který podpořil apetit po rizikových aktivech, mezi něž se řadí i měny rozvíjejících se zemí. Dokonce i mexickému pesu (MXN), které je vystavené výhrůžkám výstavby zdi na hranicích a zrušení obchodní dohody (NAFTA) s USA, se podařilo vymazat část předvolebních ztrát. Mexické peso oslabilo po prezidentských volbách proti americkému dolaru o 16 procent.
-
V letošním roce česká ekonomika rostla, na co se připravit v roce příštím?
Rok 2017 začne za pár dní, co od něj můžeme ekonomicky čekat? Česká republika dále poroste, bude se muset vypořádat s chybějící kvalifikovanou pracovní sílou, nejspíš se dočkáme pár politických změn v Evropě i ve světě a možná se změní i kurz české koruny.
-
Trump není mrtev!
Divergence předvolebních průzkumů v posledních týdnech se mezi demokratickou kandidátkou na amerického prezidenta a jejím republikánským soupeřem v mainstreamových médiích setkala s universální úlevou: „tak přece mají Američané rozum!“. Radost a úleva jsou však, dle mého, předčasné a trhy by se měly připravit, že Brexit nemusí být letos jediné překvapení.
-
Brexit a prezidentské volby v USA: Řada nezodpovězených otázek pro obchodníky s měnami
Do britského referenda o EU, které nás čeká 23. června, zbývá jen několik málo dní. Poslední průzkumy naznačují příklon k odmítnutí EU. Nejdramatičtější výsledek předpovídá v pátečním průzkumu ORB. S desetibodovým náskokem se obyvatelé Velké Británie rozhodnou pro odchod z EU. Trh obchodující s kurzem libry je za současné situace nefunkční, na trhu opcí s datem splatnosti po referendu v podstatě neexistuje likvidita. Nestabilita malého objemu opcí, které se ještě obchodují, vyskočila na úroveň, jakou jsme nezažili ani v nejčernějších chvílích globální finanční krize.
-
Banky v Česku oprašují íránské kontakty, některým to vlastníci nedovolili
Zatímco ještě loni v létě nebylo možné mezi Prahou a Teheránem bezhotovostně převést ani korunu, letos je to jinak. Spolupráci s íránskými finančníky zahájily dva velké bankovní domy – ČSOB a Česká spořitelna.
-
Euro za patnáct. Drsné praktiky pražských směnáren pokračují
Takhle mě ještě nikdo neokradl, rozčiluje se turistka před směnárnou Chequepoint v pražské Kaprově ulici. V ruce drží účet s datem 15. února 2016, na kterém stojí, že za jedno euro jí obchodník vyplatil jen patnáct českých korun. Ten den vycházel kurz České národní banky (ČNB) na sedmadvacet korun a například ve vedlejší směnárně mohla dotyčná vyměnit svých 15 euro za 24,90 koruny za kus.
-
Rok 2015. Co přinesl evropským akcionářům?
S blížícím se Silvestrem přichází obligátní bilancování událostí, které nás v uplynulém roce ovlivnily a nejinak tomu je i na akciových trzích. Pojďme se podívat, jaké faktory se letos nejvýrazněji podepsaly na obchodování s evropskými akciemi a kde se dalo nejvíce vydělat či naopak prodělat.
-
Šokující předpovědi Saxo Bank na rok 2016
Mezinárodní investiční a obchodní banka Saxo Bank dnes vydala své každoroční „Šokující předpovědi“ pro příští rok. Zde je 10 nepravděpodobných, avšak možná nedoceněných událostí, které by v roce 2016 mohly významně zahýbat finančním prostředím.
-
Čína sahá po dalších nástrojích pro záchranu své ekonomiky
Čínský jüan v úterý zažil nejhlubší pád za více než dvě dekády a oslabil na tříleté dno (nejslabší od září 2012) poté, co čínská centrální banka (PBOC) překvapila trh devalvací měny o téměř 2 procenta.
-
V4: utažení měnové politiky není na programu dne
V letošním prvním půlroce se regionu V4 vedlo za dlouhou dobu nejlépe – nejpomalejší mezikvartální růst HDP byl 0,8% (Maďarsko), nejpomalejší meziroční růst skoro 3% (Slovensko). Na rozdíl od minulosti, kdy byl růst tažen většinou exportem, je navíc faktorem růstu č. 1 po dlouhé době poptávka domácností.
-
Co v létě trápí ekonomiku, aneb jak vše se vším souvisí
Léto se obecně považuje za okurkové období. Platí to i pro trading, kdy prázdniny snižují počet důležitých ekonomicko-politických událostí. Letos se ale situace vyvíjí překvapivě jinak.
-
Kudy z řecké mizérie?
Politická jednání ohledně situace okolo Řecka vrcholí a akronym „grexit“ bývá čím dál častěji skloňován napříč všemi médii. Ve skutečnosti si však málokdo umí představit, co by v důsledku pro řeckou ekonomiku bankrot Řecka znamenal.
-
Ruskému rublu se letos daří
Ruský rubl se po špatném loňském roku, kdy utržil rozsáhlé ztráty, staví opět na nohy. Loni oslabil vůči americkému dolaru (USD/RUB) o více než 120 procent.
-
Peníze míří z eurozóny ven
Investoři otočili kormidlem o 180° a kapitál namířili z Evropy ven. Hlavní trend je v současnosti z eura do dolaru a dalších zemí „bezpečných“ měn, jako jsou Dánsko nebo Švýcarsko. Společná evropská měna klesla za uplynulých dvanáct měsíců proti americkému dolaru o 20 %. Euro se díky tomuto poklesu dotklo 12letého minima proti USD a zároveň se přiblížilo na dostřel parity.
-
Kdy bude yuan rezervní měnou a čínské banky součástí LBMA?
Čína je zase o krok blíže k získání zvláštního postavení na měnovém trhu a nejen na něm. Čína se snaží o začlenění yuanu do systému rezervních měn Mezinárodního měnového fondu, a tím by se yuan zařadil po bok amerického dolaru, eura, jenu a britské libry. Na nedělním fóru prezentoval guvernér čínské centrální banky Čou Siao-čchuan připravenost yuanu na začlenění měny do mezinárodních rezerv. A jaká je reakce ze strany MMF?
-
Síla USD přináší riziko destabilizace světových trhů
Zotavování dolaru včera místy narušilo oslabení chuti riskovat. Významným, pokud ne přímo hlavním, motorem je jasná a neustávající síla amerického dolaru, která v tuto chvíli svým tempem hrozí destabilizací světových trhů.
-
Vedení Tesla Motors své akcionáře znovu zklamalo
Výsledky hospodaření za uplynulý kvartál akcionáře firmy příliš nepotěšily. Hned na úrovni celkových výnosů jde vidět zklamání, když bylo dosaženo pouze 1,1 mld. USD oproti odhadovaným 1,2 mld. USD. Nižší než očekávané výnosy se následně podepsaly i na jednotlivých úrovních zisku, přičemž celkově byla za 4Q reportována čistá ztráta 16 mil. USD. Trh přitom očekával dosažení poměrně solidního zisku.
-
Komodity v roce 2015
Rok 2014 většině komodit nepřál. V grafu níže vidíme přehled výkonů komodit v loňském roce. Na prvním místě se bezesporu umístila káva se ziskem více než 50 procent. Na druhém místě je dobytek neboli maso, pak nikl, kakao, hliník a pomerančový džus. Všechny ostatní komody byly loni v mínusu v čele s ropou, plynem a bavlnou.
-
Čekají bitcoin zlaté časy?
Technologická firma Microsoft udělal krok směrem k virtuální měně bitcoin, který může znamenat zásadní zlom v dalším rozšíření této virtuální měny.
-
Rusko čekají těžké časy
Ruský rubl zaznamenal během čtvrtečního obchodování (30. 10. 2014) největší jednodenní nárůst proti americkému dolaru za posledních téměř šest let. Investoři očekávají, že centrální banka pravděpodobně přijme velmi přísná opatření, aby měnu upevnila.
-
Nejtvrdší měnou je norská koruna
V ideálním případě by měl stát Big Mac hamburger od McDonald´s ve všech zemích stejně. Cenové odlišnosti nám pomáhají částečně indikovat podhodnocené a nadhodnocené měny světa. Ze sledovaných měn je nejtvrdší norská koruna a nejslabší ukrajinská hřivna.
-
Skotské referendum a jeho vliv na britskou libru
Skotsko bylo 307 let součástí Velké Británie. Nyní se však připravuje na hlasování o nezávislosti. Referendum je naplánováno na 18. září 2014. Nicméně finanční trhy tuto událost zatím přehlížejí a nezapočítávají ji do ceny aktiv.
-
BRICS zakládá vlastní mini-MMF
V minulém týdnu proběhl v Brazílii summit zemí Bricsu, jehož hlavní náplní bylo vytvoření anti-dolarové aliance, kterou lze označit jako "mini-MMF".
-
Hledáte důvod pro oslabení EUR/USD?
Pro ty, kteří hledají důvod pro posílení USD vůči EUR, se kromě srovnání výnosů státních dluhopisů těchto dvou ekonomických celků momentálně nabízí i komparace odlišných rétorik jejich centrálních bank.
-
200denní průměr všude, kam se na měnovém trhu podíváš
Prostý 200denní klouzavý průměr vyjadřuje průměrnou zavírací cenu finančního aktiva za posledních 200 dní, přičemž aplikuje stejnou váhu na všechny ceny ve sledované časové řadě.
-
RUBL, JUAN, RUPIE vstupují na scénu, dolar je za oponou
Ruské ministerstvo financí je připraveno k radikálnímu povýšení role ruského rublu ve vývozních operacích a zároveň k snížení podílu dolarových transakcí.
-
Konec uvolněné měnové politiky v USA přinese posílení dolaru a zpomalení růstu akciových trhů
Minulý týden bylo zveřejněno množství statistických dat z největší světové ekonomiky. Nejprve zklamal analytiky celkový růst výstupu hospodářství.
-
Duben: Měsíc komoditních měn
V případě, že zvažujete koupi komoditních měn, mezi něž se řadí australský, kanadský a novozélandský dolar, tak byste váš jarní nákup neměli zbytečně odkládat. Měsíc duben je totiž za posledních 10 let obdobím, kdy mají tyto měny nejlepší výkonnost.
-
Japonský jen jako hlavní indikátor světových trhů
Pokud chceme vědět, jakým směrem se tentokrát vydají americké akciové indexy, tak nám při správné identifikaci pohybu může pomoci i měnový pár USD/JPY.
-
Forex: jedna velká žena a myšlenka
Hned po bouchnutém šampaňském a příchodu nového roku mi přišel nový email. Psala mi dívka nebo žena, která vyložila svoji situaci a prosila mě o rady, jak využít FX trhu co nejlépe.
-
Rok po…
...zvolení Shinza Abeho za japonského premiéra a prosazení jeho netradiční hospodářské politiky
-
Big Mac Index: Asijské měny jsou podhodnoceny
Podhodnocená národní měna usnadňuje přístup domácích výrobků a zboží na zahraničních trzích. Vůči americkému dolaru jsou dle "Bic Mac Indexu" podhodnoceny především asijské měny.
-
Eurozóna ztrácí páru
Po nejdelší kontrakci v kontinentální Evropě za posledních 40 let, se regiónu v druhém kvartále 2013 konečně podařilo zdolat 18ti měsíční šňůru klesajícího HDP.
-
Co týden dal? Sazby hypoték jdou pomalu nahoru
Průměrné úrokové sazby hypoték v říjnu stouply na 3,06 procenta ze zářijových tří procent. Na rozdíl od úrokových sazeb klesly v říjnu počty i objemy hypotečních úvěrů. Více se dočtete v pravidelném přehledu událostí.
-
Švédská koruna je na rekordních minimech
Ještě loni v létě předtím než Mario Draghi, šéf Evropské centrální banky (ECB), řekl zázračná slova, že ECB udělá všechno pro záchranu společné měny eurozóny, jsme obdivovali vysoké výkony severských měn. Měnový pár EUR/SEK se v srpnu 2012 obchodoval na 12 letých maximech, a to 8,20 švédské koruny (SEK) za jedno euro (EUR).
-
Politici v USA pokračují ve snaze vstřelit ekonomice vlastní gól
Zatímco v Itálii se hrozba politické krize a pádu vlády rozplynula rychleji než pára nad hrncem, tak američtí politici se stále usilovně snaží vstřelit největší ekonomice vlastní gól.
-
Evropa a eurozóna v nejistotě
I když se z voleb v Německu nakonec raduje Angela Merkelová, Evropa a eurozóna se ocitly v extrémní nejistotě. Drtivé vítězství Merkelové přitom podpořili i voliči, kteří se začali odvracet od jejího koaličního partnera FDP. Na Merkelovou tím pádem zbývá nepříjemná povinnost - vytvořit koalici buď s SPD, nebo se Zelenými.
-
Jak investují Leoš Mareš a Jindřich Šídlo?
Hvězdný souboj v rámci investiční soutěže společnosti BOSSA právě začal. Jak se na něj připravuje duo Leoš Mareš z Evropy2 a Jindřich Šídlo z iHNedu? Jaké jsou jejich dosavadní zkušenosti s investováním a jakou strategii volí proti svému rivalovi?
-
Co týden dal? Hitem letošních Vánoc možná budou „chytré“ hodinky
Po inteligentních domácích spotřebičích, smartphonech a další rozumné elektronice přichází na trh "chytré" hodinky. Samsung tím předstihl svého hlavního rivala, americký Apple, který podobný přístroj plánuje také. K úplné spokojenosti tak chybí snad už jen "smart" politická reprezentace.
-
Podzim vrátí trhům volatilitu
Letní prázdniny se pomalu a jistě chýlí ke konci, což netěší hlavně ty školou povinné, ovšem vnáší velká očekávání i do mysli investorů. Trhy mají za sebou několik týdnů snížené volatility, což mohlo některým obchodníkům evokovat pocit poklidu a jistoty. Z těchto pohodových dnů je potřeba se pomalu začít probouzet a přeorientovat se na bouřlivý podzim, od kterého se hodně čeká.
-
Australská centrální banka snížila úrokové sazby
Australská centrální banka (RBA) snížila v úterý úrokové sazby o 25 bodů na historicky nízkou úroveň 2,50 procenta. Poté, co klesla poptávka po komoditách ze strany Číny a následně ochabl těžařský „boom“, se tamní centrální banka snaží najít nový způsob, jak přimět ekonomiku k životu.
-
Vliv utahování kohoutků měnové politiky USA na rozvíjející se trhy
Velké rozvíjející se ekonomiky jako Brazílie, Indie či Indonésie začaly v poslední době utahovat kohoutky monetární politiky, aby zabránily dramatickému propadu svých domácích měn, které začaly ztrácet poté, co šéf americké centrální banky (Fed) upozornil na možnost snižování objemu nákupu dluhopisů.
-
Euro versus libra, kdo tento souboj vyhraje?
Souboj dvou hlavních evropských měn eura a libry představuje jeden z nejsledovanějších párů na měnovém trhu označován symbolem EUR/GBP. Britská libra byla historicky vždy o něco silnější, než její kolega z eurozóny, čemuž odpovídá i dlouhodobý trend z měsíčního grafu níže, v němž se měnový pár EUR/GBP již několik let obchoduje pod klesající trendovou linií. Za zamyšlení nyní stojí, zda tomu tak bude napořád? O tom mohou rozhodnout centrální banky jednotlivých zemí.
-
Jednoduché triky pro platby kartou v zahraničí
Chystáte se na cestu do zahraničí? Víte, kdy je vhodnější platit v hotovosti a kdy dát přednost platbě kartou? Inspirujte se následujícími doporučeními a připravte se již před odjezdem, aby vás při pobytu v cizině nic nezaskočilo. Nejedná se o nic složitého, stačí se při plánování dovolené zaměřit na pár maličkostí. Není nic horšího než půldenní hledání bankomatu v zemi, kde vám nikdo nerozumí.
-
Bernanke nepřekvapil, ale zabojoval o svůj program
Středeční podvečer naplnil finanční trhy vysokou volatilitou. Nebyla to však hra velkých investorů, ale proslov šéfa americké centrální banky (Fed) Bena Bernankeho, který předstoupil před americký Kongres, aby poreferoval o stavu domácí ekonomiky a budoucnosti třetího kola kvantitativního uvolňování. Před samotným proslovem zaplavily média stovky zpráv o tom, co se stane a jak to bude, jisté však bylo jediné, a to že dojde k osvětlení tolik diskutované situace, jakou je měnové uvolňování v USA.
-
Investiční soutěž: Hitem týdne byla ropa
První týden investiční soutěže na reálných účtech byl pro většinu soutěžících úspěšný. Nejlepší obchod vynesl více než 11 tisíc korun. Nejvíce se obchodovalo s měnovým párem EUR/USD, ropou a zlatem. Tento týden nabídne řadu příležitostí k dosažení zisku. Které události pohnou s trhy?
-
Začalo druhé kolo investiční soutěže. Jaké události nás čekají?
V neděli večer 4. listopadu se začátkem týdenní obchodní seance odstartovala první investiční soutěž na reálných účtech v České republice. První výsledky ukazují, že soutěžící přistupují k investování zodpovědně a hlavně opatrně. Podaří se hráčům zopakovat úspěchy z prvního kola soutěže?
-
Známe nejúspěšnější tradery prvního kola investiční soutěže
První kolo investiční soutěže společnosti Bossa, ve kterém se obchodovalo s fiktivními penězi, je úspěšně za námi. Ze třech týdnů investorského klání vzešlo 28 šťastlivců – šikovných obchodníků, kteří od Bossy dostanou 10 tisíc korun a postupují do druhého reálného kola, ve kterém se hraje o hlavní cenu – hybridní vůz Hondu CRZ.
-
Investiční soutěž: Nejlepší obchod přinesl přes třicet tisíc
Na začátku minulého týdne byla odstartována investiční soutěž společnosti Bossa. V prvním týdnu se nejvíce obchodovalo s měnovým párem EUR/USD, zlatem a ropou. Právě ropa vydělala jednomu z účastníků soutěže 33 tisíc korun. Jaké další události přinesl první soutěžní týden?
-
Celkový růst tržeb se zpomalil
V maloobchodě včetně prodeje a oprav motorových vozidel a prodeje pohonných hmot se v květnu tržby ve stálých cenách meziročně zvýšily o 2,6 % (po očištění o sezónní vlivy o 2,3 %). Od počátku letošního roku se jednalo o nejnižší tempo růstu.
-
Zprávy ze zahraničních burz
Americké trhy dnes otevíraly pozitivně, když jejich hodnota dosáhla až 1% zhodnocení indexu Nasdaq. Nicméně poté došlo k přerušení růstového trendu výprodejemi dlouhých pozic.
-
Autem na Slovensko? Dobrá rada nad zlato!
Na co si dávat pozor v autě na cestách? Cestujete na dovolenou do zahraničí vlastním autem? Mnozí z vás určitě ano. A co takhle náš východní soused Slovensko. Slovensko má krásnou přírodu, ceny tam jsou pro nás celkem příznivé, tak proč nevyrazit na dovolenou právě tam? Výhodou také je, že naše jazyky jsou podobné a tak se bez problémů všude domluvíme.
-
Odpovědnost zaměstnance – škody na motorovém vozidle
Jste zaměstnanec, který často k výkonu svého povolání používá vozidlo zaměstnavatele? Víte, že zaměstnavatel může po vás vyžadovat náhradu v případě, že způsobíte s vozidlem škodu.
-
Připsané zhodnocení za rok 2001 bude 4,3%
Za 1. čtvrtletí letošního roku dosáhl Allianz penzijní fond zisku 28 milionů Kč. Celková aktiva vzrostla na 2,6 miliardy Kč. Ve stejném období se prostředky klientů ve správě zvýšily o 130 mil. Kč.
-
Majitelé nemovitostí pozor na daň!
Vlastníte, najímáte nebo užíváte nemovitosti? Nezapomeňte zaplatit daň z pozemků a staveb! Dnes máte poslední den k zaplacení celé daně nebo první splátky ze čtyř.
-
Jak si stojí koruna, euro a dolar? (Ruesch)
Čtvrteční obchodování koruny bylo technického rázu, dopolední obchodování bylo ovlivněno očekáváním výsledku zasedání bankovní rady ČNB.
-
Komoditní trhy v kostce
Futures kontrakty na dobytek ve čtvrtek v Chicagu klesly o maximální denní burzou povolený limit, neboť obchodníci přepokládají, že nabídka zvířat připravených na okamžitou porážku bude v nadcházejících týdnech natolik vysoká, aby velkoobchodníci bez problémů uspokojili oslabující se maloobchodní poptávku po steacích a dalším hovězím mase.
-
Denní přehled trhů (Atlantik)
Denní přehled trhu dluhopisů (Český trh dluhopisů včerejšího obchodního dne a výhled na dnešek, peněžní trh PRIBOR, swapové sazby, výnosová křivka), zahraniční peněžní trhy (peněžní trh LIBOR, výnosová křivka), devizové trhy (CZK/EUR, CZK/USD), kalendář očekávaných událostí a mnoho dalších informací.
-
Úvěry pro malé a střední podnikatele
-
Obecné účetní principy
Komentář se týká obecných účetních principů s důrazem na nové účetní principy uplatňované v české účetní legislativě od roku 2002.
-
Burza v poledne
Akcie Českého Telecomu si dnes udržely růst a znovu získávají 1,2% až na 339 korun. Objem obchodů však silně zaostává za průměrem.
-
Cena pšenice se propadla
Trh s pšenicí na Chicago Board of Trade včera vymazal veškeré zisky získané během technické středeční seance.
-
Kurz koncentrátu již týden roste
Kurz aktivního červencového futures kontraktu na mražený pomerančový koncentrát se včera dostal na šestitýdenní maximum.
-
Cukr je téměř na šesti centech
Futures kontrakty na světový surový cukr ve čtvrtek na Coffee, Sugar & Cocoa Exchange uzavřely na nejvyšších úrovních za téměř čtyři měsíce.
-
Mírný růst amerických trhů
Americké trhy dnes zaznamenávaly během první poloviny obchodování rozdílné trendy, Nasdaq se dnes „plácá" okolo počátečních hodnot, naproti tomu Dow Jones se dnes drží v mírném růstu. Pohyb indexu Dow Jones je stimulován mírným nadšením investorů pro akcie společnosti Wal-Mart a dalších maloobchodních společností, které čerpají z neutichající poptávky amerických spotřebitelů.
-
Měny opět v očekávání Wall street
Dřívější výběr zisků poslal dolar dolů oproti euru, franku a yenu. Nyní dealeři očekávají směr, který udá kurzu USA.
-
Zájem o paladium upadá
V minulém roce se cena paladia propadla o 53 %, když se hlavní spotřebitelé, automobilový a elektronický průmysl, stejně jako dentisté začali přeorientovávat na platinu.
-
Denní přehled trhů (Atlantik)
Denní přehled trhu dluhopisů (Český trh dluhopisů včerejšího obchodního dne a výhled na dnešek, peněžní trh PRIBOR, swapové sazby, výnosová křivka), zahraniční peněžní trhy (peněžní trh LIBOR, výnosová křivka), devizové trhy (CZK/EUR, CZK/USD), kalendář očekávaných událostí a mnoho dalších informací.
-
Kodex etiky pojišťovacího makléře dle KOPM