Štítek cestovní pojištění

Cestovním pojištění se rozumí pojištění, kterým se pojišťujete při cestách po zahraničí. V rámci cestovního pojištění se vám hradí léčebné výlohy, pokud onemocníte nebo se zraníte v zahraničí. Dále se můžete pojistit proti ztrátě zavazadel, krádeži dokladů a peněžních prostředků. Toto pojištění většinou zahrnuje rovněž asistenční službu. Ve většině případů se cestovní pojištění uzavírá před odjezdem do zahraničí. Na našich stránkách si snadno můžete porovnat ceny cestovního pojištění.

Související obsah

Související štítky

Související zprávy

  • Jak dlouho trvá vyřídit cestovní pas? A kolik to stojí?
    Cestovní pas je třeba vyřizovat s předstihem, protože na jeho vyhotovení mají úřady 30denní lhůtu. Pokud zjistíte chvíli před dovolenou, že je váš pas již neplatný, pořádně si v případě zkrácené lhůty připlatíte. Vyřízení pasu do 5 pracovních dnů totiž stojí 3000 Kč, za 6000 Kč si můžete pořídit pas i do 24 hodin. Jak a kde lze vyřídit pas a jaké jsou náklady s jeho pořízením?
  • Jaké doklady jsou třeba k vyřízení dětského pasu nebo občanky?
    Chcete se s dětmi v létě vydat k moři? Přemýšlíte, jestli jim bude stačit občanka, anebo budou rovnou potřebovat pas? Přečtěte si, co je k vyřízení cestovních dokladů pro děti potřeba.
  • Kdy vám nebude nic platné pojištění přerušení nastoupené cesty
    Musíte přerušit už nastoupenou cestu na zaplacenou dovolenou? Někdy vám propadlé služby kryje pojištění. Nesmíte ale udělat chybu z vaší strany.
  • Čtyři situace, ve kterých vám pojištění storna dovolené nepomůže
    Chystáte se na dovolenou a zvažujete pojištění storna cesty? Věnujte pozornost i pojistným podmínkám. Pokud vás nepustí na palubu, protože se opijete nebo nebudete mít platný test, pojišťovna to nekryje.
  • Pět situací, na které nemusí stačit cestovní pojištění k platební kartě
    Využíváte cestovní pojištění k platební kartě? Jde o finančně výhodnější variantu, ale nelze na ni spoléhat vždy a všude. Na co si dát pozor, abyste nebyli nemile překvapeni?
  • Kdy může cestovní kancelář zdražit už zaplacený zájezd a požadovat doplatek
    Zakoupili jste si zájezd u cestovní kanceláře, ale ještě před odjezdem po vás chce doplatit další peníze. Co když se zdražením zájezdu nesouhlasíte?
  • Pět rizik, která nekryje základní cestovní pojištění
    Zvažujete, kterou variantu cestovního pojištění zvolit? Někomu vystačí prostý základ, aby byl krytý pro případ, že se zraní nebo onemocní. Jiný chce mít i jistotu, že kdyby se zničily jeho kufry, bude mít kde žádat o odškodnění.
  • Co dělat, když se v cizině zraníte bez cestovního pojištění
    Vyjeli jste na hory bez cestovního pojištění a zlomili jste si nohu? Částečně se můžete spolehnout na evropskou kartičku pojištěnce od své zdravotní pojišťovny, ale někdy ani ta nestačí. Náklady na ošetření pak musíte zaplatit sami.
  • Ochrání vás cestovní pojištění i v případě selhání antikoncepce?
    Pokud vám na dovolené selže antikoncepce, nemůžete využít cestovní pojištění na úhradu nákladů spojených s lékařským ošetřením a potratovou pilulkou. Pojišťovny vám ale pomohou se sjednáním schůzky u lékaře.
  • Chystáte se na hory či k moři? Jaké cestovní pojištění je pro vás to nejlepší?
    Podívejte se na srovnání cestovního pojištění, které pro vás bude vhodné? A kdy je vhodné sáhnout po ročním cestovním pojištění?
  • Cestovní náhrady opět vzrostly
    Cestovní náhrady se kromě růstu na začátku roku navýšily ještě jednou. O kolik a co přesně se změnilo?
  • Co dělat, když se vám ztratí zavazadla nebo zruší let?
    Ztratila se vám při cestování zavazadla, anebo jste je dostali, ale jsou poškozená? Co v takové situaci dělat a na co máte nárok? A jak postupovat, pokud se vám zpozdil, anebo dokonce zrušil let?
  • 4 situace, které vám mohou narušit dovolenou, a jak se v nich zachovat
    Během dovolené, anebo dokonce ještě před ní může nastat celá řada nečekaných, a hlavně nešťastných situací. Co v takovém případě dělat? A lze tomu nějak předejít nebo se zaměřit na prevenci?
  • Vše o cestovním pojištění: Jak správně nastavit kvalitní ochranu na cestách?
    Cestovní pojištění patří k produktům, které lze sjednat pohodlně, rychle a online, a to s okamžitou platností. Někdy jím člověk již disponuje, aniž by si to uvědomoval. I zdarma jej totiž někdy banky poskytují k platební kartě. Vždy se ale vyplatí být na pozoru. Ať už si budete pojištění sjednávat, nebo jej již máte jako doplňkový produkt, mějte přehled o tom, co pojištění zahrnuje, jaká jsou krytá rizika a výše pojistného plnění. Náklady za léčení v zahraniční se mohou vyšplhat na neuvěřitelné částky.
  • Na jakou zdravotní péči máte nárok v zahraničí s kartičkou pojištěnce?
    Chystáte se během letních prázdnin na dovolenou a nevíte, kdy vám při lékařském ošetření bude stačit pouze kartička pojištěnce? Jak žádat pojišťovnu o proplacení výdajů na lékařský zákrok v zahraničí?
  • Léto s covidem. Kde v Evropě ještě potřebujete tzv. covid pas?
    Do většiny oblíbených turistických destinací se letos podíváte bez omezení v podobě nutných covid pasů či PCR testů. Přesto je ještě pár míst, kde se této povinnosti nevyhnete. Které země to jsou a co budete potřebovat?
  • Cestovní pojištění: proč si ho zřídit, jaká rizika kryje a kde je nejvýhodnější?
    Na cestovní pojištění mnozí nedbají, přitom však může při náhlých situacích ušetřit spoustu peněz. Jaké druhy krytí cestovní pojištění obsahuje a kolik za něj zaplatíte?
  • Pomáháte uprchlíkům z Ukrajiny? Tyto informace jim pomohou
    Řada Čechů se nyní snaží pomoci uprchlíkům z Ukrajiny. Přinášíme přehled důležitých informací pro lidi, kteří utekli před válkou, i pro ty, kteří chtějí pomoci.
  • Jak je to s vyplácením stravného a dalších peněz na pracovní cesty?
    Zaměstnanci, kteří vyjíždějí na pracovní cesty, ať po ČR nebo do zahraničí, mají nárok na cestovní náhrady, zejména na tzv. diety. Má zaměstnanec dopředu nárok na zálohu? Jak je to s vyúčtováním?
  • Co se stane, když zrušíte zaplacený zájezd?
    Může se to stát skutečně každému. Řada lidí se těší na dovolenou, ale následkem nemoci, úrazu anebo osobních problému bude muset zájezd zrušit. Na co v takové situaci máte právo? A čekají vás nějaké poplatky?
  • Jak se pojistit na dovolenou podle typu cesty?
    Budete v blízké době cestovat do zahraničí? A pojedete autem anebo poletíte letadlem? Pojďte se podívat, co byste si pro všechny případy raději měli připojistit.
  • Jak je to s covidovými doložkami u cestovního pojištění?
    Letní dovolené jsou tu a letos (stejně jako loni) je víc než kdy jindy dobré uvažovat o správném nastavení cestovního pojištění, které má především krýt případné výdaje vynaložené na zdravotní problémy v zahraničí. Na co tedy nezapomenout?
  • Co musíte mít za dokumenty, když cestujete s dítětem, které má jiné příjmení?
    Pošlete dítě na dovolenou s prarodiči nebo jinými příbuznými. Co u sebe musí mít, aby se vyhnuli podezření z únosu dítěte? A co když cestujete s dítětem sami a druhý z rodičů zůstal doma, také musíte mít nějaké potvrzení?
  • Aplikace Tečka - COVID certifikáty na jednom místě
    Stáhněte si aplikaci Tečka, která vám usnadní cestování, protože v ní můžete mít uloženy COVID certifikáty vás i vaší rodiny. Jak aplikace funguje?
  • Problémy se zdravotním pojištěním po návratu z ciziny
    Odjeli jste pracovat do zahraničí a zapomněli jste se odhlásit u své zdravotní pojišťovny? Anebo jste nezapomněli, do zahraničí jste se vrátili, ale nemáte doklad, kterým byste prokázali, že jste byli účastníky pojištění v jiné zemi? Přečtěte si, co vás v případě těchto prohřešků čeká.
  • COVID pas: Od kdy začne platit a jak ho získat?
    Jak získat COVID pas, tedy digitální COVID certifikát EU? Je COVID pas pro cestování povinný? A jak můžete COVID pas získat? Jak bude cestování s COVID pasem fungovat?
  • Cestujete se psem? Nezapomeňte ho v autě zajistit a registrovat čip
    Letošní rok tráví většina Čechů dovolenou v tuzemsku. Výlety do přírody, do hor a k rybníkům jsou ideální možností, jak si prázdniny užít i se svým čtyřnohým mazlíčkem. Cestování se psem má ale několik důležitých pravidel, která je potřeba dodržet, aby už samotná cesta nebyla důvodem ke stresu pro zvíře ani pro majitele.
  • Jak je to s cestovním pojištěním do zahraničí v době koronaviru?
    Hranice jsou již nějakou dobu otevřené a skoro to vypadá, že Čechům nic nebrání v zahraniční dovolené. Koronavirus však nepůsobí, že by se dal úplně na ústup a do řady zemí lze cestovat jen s omezením. Jak je to toto léto s cestovním pojištěním?
  • Cestovní doklady na dovolenou ve 12 otázkách a odpovědích
    Než odjedete letos na dovolenou, zkontrolujte si doklady. Víte, jakou platnost musí mít cestovní pas do různých zemí, kde budete potřebovat vízum a kam dojedete jen na občanský průkaz a bez kontroly? Na 12 nejčastějších otázek máme aktuální odpovědi.
  • Pravidla po přepravu dítěte v evropských zemích
    Chystáte-li se autem do zahraničí i se svými malými ratolestmi, budete pro ně nejspíš potřebovat autosedačku. I když vlastně jak kdy. Ačkoliv je většina okolních zemí součástí Evropské Unie, pravidla pro jejich používání se liší stát od státu.
  • Kdy může zaměstnavatel odvolat zaměstnance z dovolené?
    Myslíte si, že na dovolenou máte nárok a nikdo vám ji nemůže vzít? To se tedy pletete. Zaměstnavatel vám může dovolenou nejen zamítnout, ale dokonce vás z ní i odvolat.
  • Pro koho neplatí uzavření hranic a zákaz vycestování?
    Téma koronavirus je v posledních několika dnech a dokonce i týdnech skloňováno nejčastěji. Vláda za tu dobu vyhlásila celou řadu opatření. Jak je to ale s uzavřením hranic a zákazem vycestování?
  • Zájezdy First minute jsou tady. Na co dát pozor?
    Začalo to už před vánočními svátky – s nabídkami zájezdů First minute se roztrhl pytel. A protože asi každý má své oblíbené místo, kam rád jezdí na dovolenou, nepochybně i vám zahrála nabídka na chuťový turistický nerv a zájezd jste si málem koupili. Nakonec jste ale dobře udělali a zaváhali, protože ne všechny nabídky First minute, jsou zcela v pořádku.
  • I na České hory se vyplatí pojistit. Jak?
    Pojedete na hory? České nebo zahraniční? Na tom nezáleží. Pojistit se proti úrazu a odpovědnosti se vyplatí i na našem území. Jak je to ale s pojistným plněním při požití alkoholu a je nutné pojistit zvlášť také děti?
  • Co radí expert ohledně pojištění dětí?
    Uvažujete o tom, že své děti necháte pojistit? Na co byste se při výběru pojištění měli dívat? A nebude lepší nejdříve začít u sebe? Přečtěte si, co o pojištění pro děti říká expert.
  • Penzisté a cestovní pojištění do zahraničí
    I senioři velmi rádi cestují do zahraničí. Ani ti by však neměli zapomínat na sjednání správně nastaveného cestovního pojištění, které je může finančně ochránit v případě zdravotního problému v cizině. S čím ale počítat?
  • Zapomněli jste na pojištění na cesty? Řešení hledejte v mobilu
    O tom, kam na dovolenou, přemýšlíte dlouho. Někteří pak zvolí dlouho rozmýšlenou variantu, jiní na poslední chvíli uvidí výhodnou destinaci ve slevě, kde se toužili vždy podívat. Obě varianty zájemců zájezdy koupí. Ale co když zapomenou na pojištění? Je to naprosto jednoduché, pojistí se prostě těsně před odjezdem přes mobilní telefon.
  • Co si pečlivě ohlídat u cestovního pojištění?
    Prázdniny už sice končí, ale mnoho Čechů se na dovolenou ještě chystá. Plno z nich také uvažuje o zřízení cestovního pojištění. V článku přinášíme rady a tipy, co si při zřízení ohlídat.
  • Jak si dobře naplánovat dovolenou
    I když se nacházíme zhruba v polovině prázdnin, mnoho z nás má dovolenou ještě před sebou. Ať už pojedete po vlastní ose, nebo dáte přednost organizovanému zájezdu, určitě byste si měli leccos předem promyslet. Na co nezapomenout?
  • 5 tipů pro zabezpečení bytu během dovolené
    Letní prázdniny jsou pro většinu Čechů obdobím cestování a řady sportovních aktivit dospělých i dětí. Vedle snížení rizika dopadu případných zranění, nemocí a dalších komplikací prostřednictvím cestovního pojištění se vyplatí věnovat pozornost i ochraně bytů a domů, které jsou během dovolených často vystaveny vyššímu riziku vloupání.
  • Na jaké předpisy se připravit před cestou autem k moři? (2)
    Jedete autem do zahraničí anebo rovnou k moři? V našem článku se dozvíte, na co byste si na silnici měli dát pozor v Řecku, Slovinsku a Španělsku.
  • Jak se vám může prodražit dovolená bez pojištění?
    Jedete letos na dovolenou do zahraničí a uvažujete, zdali se vám vyplatí sjednat cestovní pojištění? Víme, na kolik vás bez něj vyjde lékařská péče a i odtah auta.
  • České Mapy.cz se spojily s webem Booking.com a nabízí rezervaci ubytování po celém světě
    Nejoblíbenější česká aplikace Mapy.cz se propojila s globálním webem poskytujícím ubytování Booking.com. Nově tak lidé přímo v aplikaci najdou až 1,6 milionu objektů jako jsou hotely, apartmány či penziony, včetně jejich fotografií a recenzí.
  • Bude vám na dovolenou stačit česká kartička pojišťovny?
    Jaké jsou podmínky evropského zdravotního pojištění, kde všude nám platí modrá kartička zdravotního pojištění a jak drahá může být zdravotní péče na dovolené?
  • Jaké podmínky musí splňovat průkazová fotografie?
    Průkazová fotografie musí splňovat určitá kritéria, aby mohla být použita na doklad. Jde hlavně o rozměry a o to, co musí zobrazovat. Jak by tedy měla být fotka velká? A jak na ní musíte vypadat?
  • Bude vám na dovolené stačit cestovní pojištění k platební kartě?
    Společně s blížící se sezónou dovolených se zvyšuje i poptávka po cestovním pojištění. To je hojně nabízeno k platebním kartám. Postačí ale vůbec na klasickou dovolenou? Co všechno kryje? A jaké jsou jeho plusy a mínusy?
  • Co dělat, když cyklista zaviní dopravní nehodu?
    Cyklistická sezóna je v plném proudu. Bohužel počet nehod u osob na jízdním kole stoupá. Jaké bezpečnostní prvky spadají do povinné výbavy u cyklistů? A jak postupovat, když způsobíte dopravní nehodu?
  • Kolik v létě ušetří studenti a důchodci na cestování?
    Jste student nebo důchodce a plánujete v létě hodně cestovat po republice nebo i po zahraničí? V tom případě pro vás máme dobrou zprávou. Cestování pro vás bude letos v létě rekordně levné.
  • Na co může zdravotní pojišťovna přispět vašim dětem? (2)
    Zdravotní pojišťovny svým pojištěncům nabízí nejrůznější bonusové programy, slevy a příspěvky na pohybové aktivity, prevenci anebo očkování. Na co mohou přispět vašim dětem?
  • Zmeškali jste letadlo? Nepanikařte, na letišti jsou na to připravení
    Přestali jste si hlídat čas, zatímco jste nakupovali dárky v bezcelní zóně, nebo jste po cestě na letiště zůstali stát v nekonečné koloně a zmeškali let? Ačkoli se to zpočátku může zdát jako bezvýchodná situace, buďte v klidu. Letištní personál je na tyto situace připravený. Stačí, když se budete držet následujících bodů.
  • Poslední vstupenky na MS světa v hokeji jsou od zítřka v prodeji!
    Ve čtvrtek 28. února startuje poslední vlna prodeje vstupenek na MS v hokeji na Slovensku. Jak sehnat lístky a levné ubytování? A na kolik vás vyjde cesta autem, vlakem či autobusem?
  • Zvýšení stravného a cestovních náhrad za pohonné hmoty v roce 2019
    Jezdíte často na služební cesty? V tom případě by vás mělo zajímat, že v letošním roce stouplo tuzemské stravné a dále pak také cestovní náhrady za pohonné hmoty. O kolik?
  • Jezdíte na vánoční trhy do zahraničí bezpečně?
    Nejen ve velkých, ale i v malých městech jsou předvánoční trhy, kde voní všelijaké dobroty a je k dostání zajímavé zboží, kterým bychom mohli své blízké obdarovat. A čím dál víc z nás nevyhledává tato místa u nás, ale jezdí i za hranice České republiky. Myslíme v takových případech opravdu na všechno?
  • Kdy budou dokončeny opravy na dálnicích III
    Rozpočet ministerstva dopravy činí přibližně 54 miliard korun. Jak je na tom výstavba nových dálnic? Kolik kilometrů zbývá ještě dokončit? 
  • 4 druhy pojištění, které se vám budou hodit na horách
    Máte v plánu vyjet v zimě na lyže? Anebo na snowboard? A už jste přemýšleli o pojištění? Rozhodně ho nepodceňujte, a to zvláště, pokud jedete na hory do zahraničí.
  • Kdy budou dokončeny opravy na dálnicích II
    Dálniční síť se opravuje a někdy nepříjemně zasahuje do našich životů. Kdy budou jednotlivé úseky dálnic opraveny? A jak vypadá dostavba úseků dalnic? Kdy bude hotov Pražský okruh?
  • Kdy budou dokončeny opravy na dálnicích?
    Dálnice se v Česku pravidelně mění v parkoviště a konec oprav je v nedohlednu. Kdy budou dokončeny opravy na D1 či D2? A kdy bude hotové dálniční spojení do Rakouska?
  • Sháníte ještě dovolenou? Pojďte na to od lesa
    Vyrážíte na dovolenou na poslední chvíli? Máme pro vás rady a tipy, jak co nejvíce ušetřit. Někteří můžou dokonce cestovat zadarmo.
  • Kdy nemusíte platit pokutu za jízdu bez dálniční známky?
    Za jízdu bez dálniční známky vás čeká mastná pokuta. Tak to opravdu je. Zároveň ale lze najít hned několik případů, kdy se sankcím za jízdu bez dálniční známky můžete vyhnout. Patříte mezi ně anebo budete muset vytáhnout několik tisíc rovnou na místě? 
  • Cesta se psem do zahraničí? Není to tak snadné, jak si myslíte
    Chcete vzít svého čtyřnohého miláčka na společnou dovolenou k moři? Ano? A jste si jistí, že máte zařízeno opravdu vše? Podívejte se, na co nesmíte zapomenout.
  • Určitě víte správně, co si můžete a nemůžete zabalit do příručního zavazadla do letadla?
    Léto je tady a s ním i zájezdy na dovolenou. Pokud navíc cestujeme letadlem, po dobu letu nám bude k dispozici jen příruční zavazadlo. Co bychom tedy rozhodně neměli zapomenout přibalit? A co raději nechat doma, nebo zabalit do odbaveného zavazadla?
  • Láká vás na dovolené zorbing, rafting, canoyning? Pozor na výluky v pojištění
    Léto je tady a mnozí se již těší na exotickou dovolenou. Jelikož se české ekonomice daří, je pravděpodobně, že si Češi budou na zahraničních dovolených dopřávat a vyzkouší zážitky a atrakce, na něž by v domovině ani nepomysleli. Jenže pozor na to, co všechno kryje základní cestovní pojištění a co je už za příplatek.
  • Kam do aquaparku? 2. díl: srovnání cen vstupného
    Rádi byste o dovolené zajeli s dětmi do aquaparku? Pojďte se s námi podívat, kolik zaplatíte za vstupné.
  • Máte rádi adrenalin? Pak platí: připojištění nutné
    Zážitkem z dovolené může být i adrenalinový sport, nebo další aktivity, které hraničí se zdravotním rizikem. Jestliže jste si vědomi faktu, že do rizika půjdete, měli byste na to myslet i při svém pojištění. Základní verze totiž nekryje vše a některé sporty jsou pojištěny za vyšší cenu.
  • Kam do aquaparku? 1. díl: srovnání cen vstupného
    Přemýšlíte o tom, že byste teď v létě vyrazili do některého z českých aquaparků, jenže nemáte pojem o cenách? V tom případě se s námi podívejte na srovnání těch nejnavštěvovanějších.
  • Mistrovství světa ve fotbale 2018: Jaké jsou ceny lístků, letenek a ubytování?
    Český tým se na MS do Ruska nedostal, ale i tak se můžeme těšit na spoustu vypjatých zápasů. Na kolik vás vyjdou lístky a letenky? A budete potřebovat víza?
  • Svatba v zahraničí: co budete muset zařídit?
    Plánujete svatbu a uvažujete o tom, že byste si své „ano“ řekli někde na pláži u moře na dovolené? To samozřejmě můžete, ale náročné byrokracii se nevyhnete.
  • Jaké jsou poplatky za cestovní doklady a občanky od července 2018
    Nově od července můžete získat standardní cestovní pas už za 24 hodin. Je to samozřejmě dražší a navíc i logisticky náročnější, pro pas si totiž budete muset dojet osobně do Prahy na Ministerstvo vnitra.
  • Zpozdil se vám let nebo zavazadla? Řekněte si o finanční kompenzaci
    Zpoždění anebo rovnou zrušení letu není nic, co byste o dovolené chtěli zažít. Horší snad může být už jenom ztráta zavazadel. Nezapomeňte proto, že se v takových situacích můžete nechat ,,vyplatit“.
  • Kdy vám v zahraničí seberou řidičák? V Německu i za jízdu na červenou
    Zabavení řidičáku bývá nepříjemné už v rodné zemi, natož pak v zahraničí. Za jaké přestupky vám jeho zadržení může hrozit? A bude zákaz řízení z Německa platit i pro ČR?
  • Vybíráme cestovní pojištění. Na co si dát pozor?
    Jedete v létě k moři a přemýšlíte, jestli se vám vyplatí zřídit cestovní pojištění? Nebude stačit jenom průkaz pojištěnce? Ne, nebude, to vám můžeme říct rovnou. Ve smlouvě ale musí být jasně stanoveno, co pojišťovna uhradí, když dojde k pojistné události.
  • Jak je to s povinnou výbavou do auta na dovolené v zahraničí?
    Letní prázdniny se neúprosně blíží a s nimi i sezóna dovolených. Plno Čechů tak společně s rodinou vyráží autem k moři. Za co vám ale případná kontrola může dát pokutu?
  • Co přinese digitální revoluce v oblasti finančních produktů? Bankéři přestanou existovat
    Doba, kdy budou svět ovládat počítače namísto lidí, se urputně blíží. Jedny z největších změn pak nastanou v oblasti financí a bankovnictví. Na co se můžete (ne)těšit?
  • Hurá na hory do ciziny
    Konečně se dostaneme na hory, tentokrát se vypravíme třeba do Alp, ať to stojí za to. A pojedeme autem. Báječná představa, ale na její uskutečnění je třeba se dobře připravit.
  • Pět nejčastějších úrazů o jarních prázdninách
    Než začnou za týden a kousek jarní prázdniny, pojďme se podívat na to, co všechno se může dětem stát na horách. A nejen dětem.
  • Co dělat při ztrátě kartičky zdravotní pojišťovny?
    Nedaří se vám najít kartičku zdravotní pojišťovny? Nikde v peněžence ani v dokladech není a vy se bojíte, že jste ji ztratili? A máte vůbec nárok na novou?
  • Jak vybruslit ze služební cesty, na kterou se vám nechce
    Služební cesta se nemusí zamlouvat všem a ne každý je ji také povinen absolvovat. Čím se ale můžete bránit, když nechcete jet?
  • Rozhovor se zakladatelem Trip.market aneb jak si sestavit dovolenou podle vlastních představ
    Co byste řekli na to, kdyby si šlo individuálně vybrat letenku, ubytování, výlet anebo akci přes jednoho zprostředkovatele? O tom nám poví zakladatel nové online platformy Vít Rosberg.
  • 3 věci, na které není dobré zapomínat před odjezdem na služební cestu
    Odjezd na služební cestu s sebou nese řadu zařizování. Na co by správný šéf rozhodně nikdy neměl zapomenout?
  • Děti si můžete nechat pojistit třeba jen na víkend
    Riziko u dětí je větší ve dnech jejich volna, tedy například o prázdninách. Ty právě končí, ale nastupující babí léto děti stále láká na kolo, brusle, skákání na trampolíně a další nejrůznější sportovní aktivity, při kterých se mohou zranit. A pokud víme, že se jim dítě třeba o víkendu bude věnovat, není problém ho pojistit i na tuto krátkou dobu
  • 5 aplikací, které vás ochrání před otravnými telefonáty z call centra
    Obtěžují vás často nevyžádané hovory a SMS? Bojíte se, že z vás někdo bude chtít vytáhnout peníze skrz telefon? Tak si nainstalujte některou z aplikací, je to jednoduché a mnohdy i zadarmo! 
  • Odlétli jste se zpožděním? Možná vás odškodní
    Přijeli jste na letiště včas a na odbavovací tabuli vidíte u svého letu nápis DELAYED, čili zpožděno. Trávit na letišti desítky minut či dokonce hodin, to člověka nepotěší. V některých případech ale máte právo na odškodnění.
  • Připojištění na dovolenou? Nutnost, nebo zbytečnost?
    Pokud jedete na dovolenou do cizí země, vyplatí se zdravotně připojistit. České zdravotní pojištění totiž nekryje zdaleka vše, navíc připojištění není drahé.
  • Srovnaní cen potravin, nápojů a taxi v nejoblíbenějších dovolenkových destinacích
    Plno lidí už vyrazilo k moři a ještě hodně se jich tam letošní sezónu chystá. Věříme, že jste si o dané destinaci zjistili vše potřebné. Vyhledali jste si ale i ceny tamějších potravin a taxislužeb?
  • Když v cizině nabouráme, nebo nám auto ukradnou
    Letadlo nesnášíte, v autobuse se vám nechce trávit fůra hodin, takže jste se rozhodli jet na dovolenou autem. I v cizí zemi ale můžete havarovat, nebo vám někdo z auta může ukrást věci. Co v takovém případě dělat?
  • S cestovním pojištěním můžete v zahraničí ušetřit více než 2000 euro!
    Cestovní pojištění u nás není zřizováno často. Experti přitom tvrdí, že se bez něj na dovolené rozhodně neobejdeme. Co všechno pokrývá a kde nás vyjde nejvýhodněji?
  • O finanční náhradu za zpožděné lety mohou žádat i cestující letící na dovolenou s cestovní kanceláří
    Plno lidí při touze za zaslouženou dovolenou volí nejrychlejší možnou variantu cesty – letadlo. Náladu jim pak ale dokáže zkazit, když má zamluvený let zpoždění. Kdo se může odvolat a žádat odškodnění v podobě peněz?
  • Dovolená s domácími mazlíčky aneb kde vás ubytují s kočkou nebo psem
    Zvířecí miláčci jsou pro své páníčky nepostradatelní. Proto není divu, že řada Čechů vyráží každoročně na rekreaci právě po jejich boku. A i když množství ubytování, které dovoluje psa nebo kočku pod svou střechou, stále roste, najít to správné může být někdy oříšek.
  • Na co si dát pozor, než si koupíte dovolenou
    Nechali jste plánování letošní dovolené na poslední chvíli, nebo ještě čekáte na nejvýhodnější ceny zájezdů Last Minute do vámi vybrané destinace? Na co si dát pozor při vybírání a nákupu zájezdů.
  • Teroristický útok: Můžeme se proti němu pojistit?
    Je vůbec možné se pojistit proti terorismu? Jaké jsou podmínky a maximální výše krytí u jednotlivých pojišťoven?
  • Cestování se psem letadlem: co, kdy a kde zařídit?
    Ne všichni vyrážejí na dovolenou bez domácích mazlíčků. Někteří nenašli spolehlivé hlídání a jiní je zkrátka odmítají nechat jen tak doma. Co ale obnáší cestování s čtyřnohými kamarády a kolik stojí?
  • Vyřizování dětského pasu nenechávejte na poslední chvíli. Rychlopas se prodraží.
    Prázdniny začínají a s nimi i dovolenková sezóna. Na prázdniny s dětmi ale nemusí jen rodiče. Často jsou to právě zaúkolovaní prarodiče, kteří berou milované vnoučky k moři. Jak je to ale u dětí s cestovními doklady?
  • Sezóna Last Minute je tady. Jak se nenechat podvést?
    Dovolené mají být obdobím klidu. S výběrem těch na poslední chvíli se ale jedná spíš o adrenalinový zážitek. Od koho jsou Last Minute věrohodné a co bychom si před podepsáním smlouvy měli ověřit?
  • 8 tipů, jak na dovolené ušetřit
    Občerstvení, taxi, suvenýry, cetky a zbytečnosti. To jsou věci, za které plno lidí nechá v zahraničí až desetitisíce. Takhle by to ale nešlo. Skvělou dovolenou si můžete užít i bez vyhazování peněz.
  • 20 let Finance.cz: Rekordní návštěvnost a nový vzhled
    Portál Finance.cz oslavil na konci minulého měsíce 20 let své existence. Jedná se o nejstarší web věnovaný osobním financím v Česku. Finance.cz i po 20 letech stále rostou, což ukázaly poslední únorové dny, kdy stránky dosáhly absolutního rekordu v návštěvnosti. V roce 2017 se čtenáři a uživatelé dočkají nového responzivního designu stránek.
  • Jak a proč se stát digitálním nomádem?
    Přemýšleli jste někdy nad tím, jak skloubit práci a cestování, pokud zrovna nejste pilotem či letuškou? Právě takovou možnost se nabízí, když se stanete digitálním nomádem.
  • Asociace: Zájezdy kvůli novému zákonu skokově zdraží
    Vznik takzvaného garančního fondu, který má chránit spotřebitele v případě krachu cestovní kanceláře, povede ke skokovému nárůstu cen zájezdů. Tvrdí to Asociace cestovních kanceláří. Se vznikem fondu počítá návrh novely zákona o podnikání v cestovním ruchu, který by v dalších měsících měla projednat vláda.
  • Na co dát pozor při výběru cestovky?
    Jarní prázdniny jsou v plném proudu a mnoho lidí vyráží na dovolenou. Také se blíží se hlavní sezóna dovolených a Češi již začali ve velkém s předstihem nakupovat zájezdy. Dřív než podepíšete smlouvu, měli byste si zjistit důležité informace o cestovních kancelářích i agenturách a jejich povinnostech.
  • Dovolená 2017: Myslete na léto už teď, vyplatí se to (2)
    Přinášíme druhý díl rad, jak se připravit již v zimě na letní dovolenou a proč na ní myslet už krátce po vstupu do nového roku. Odpověď je jednoduchá: Úspora financí.
  • Jak strávit dovolenou v pohodě (2)
    Uděláte si o vánočních svátcích volno a vyjedete na dovolenou? Kde nejdete levné letenky, informace o destinaci, aktuální kurz měn, stav počasí, fotogalerie a mapy nebo možnosti pojištění? Přinášíme druhou část rad, které by mohly před odjezdem hodit.
  • Air Bank rozšíří služby, omezí ale výhody neaktivním klientům
    Air Bank plánuje do konce roku 2018 rozšířit síť bankomatů ze současných 120 na 350. Dále pro klienty chystá v příštím roce zavést kontokorent, cestovní pojištění nebo placení pomocí mobilních telefonů vybavených čipem NFC. Neaktivním klientům ale zruší garanci výhodného úročení peněz.
  • Pojišťovny odhalily podvody za víc než miliardu, meziročně více
    Pojišťovny odhalily za tři čtvrtletí pojistné podvody za více než miliardu korun, meziročně opět více. Vyplývá to z ankety ČTK mezi největšími pojišťovnami. Největší škody páchají organizované zločinecké skupiny. Nejčastěji je to v pojištění vozidel, například při fingování krádeží, ale stále častěji také v životním či dokonce cestovním pojištění.
  • Komerční vs. veřejné pojištění cizinců. O koho se postará stát a kdo se musí starat sám?
    V Česku dlouhodobě pobývá na půl milionu cizinců. Všichni, kdo do země přicházejí a chtějí zde zůstat delší dobu, musejí mít pojištění. O koho se postará stát a kdo si je musí zařídit sám? Jaké jsou výhody a nevýhody komerčního pojištění a jak se liší od toho veřejného?
  • Co dělat, když zkrachuje cestovní kancelář?
    I letos jsme mohli zaznamenat údadek několika cestovek. Klienti mají na uplatnění svého nároku půl roku a pojišťovna jim musí vyplatit celou částku bez ohledu na výši pojistného limitu. Jak má postupovat poškozený klient v případě, že cestovní kancelář zkrachuje? 
  • Zájem o zájezdy v Turecku nadále klesají, lidé raději zůstávají v České republice
    Dění v Evropě se výrazně podepsalo na zájmu o pobyty v zahraničí. Pokles se nejvíce týká Turecka, které nedávno zažilo puč a několik teroristických útoků. Naopak lidé více vyráží na dovolenou na Slovensko, do Chorvatska, Španělska i Malty. Raketově roste zájem o tuzemské pobyty.
  • V Česku jsou stovky tisíc cizinců. Kdo si musí platit zdravotní pojištění a za koho jej platí stát?
    Českou republiku navštívilo v loňském roce více než osm a půl milionu zahraničních turistů, dalších přibližně 480 tisíc cizinců v tuzemsku pobývá dlouhodobě či trvale. Jednou z povinností, které mají obyvatelé ČR i cizinci společné, je zdravotní pojištění. Krátkodobí turisté to nejčastěji řeší cestovním pojištěním, ovšem při dlouhodobějším pobytu přichází na řadu zdravotní pojištění cizinců.
  • Zájem o dovolenou ve Francii klesne kvůli terorismu o 30 %
    Teroristický útok ve francouzském Nice povede k dalšímu poklesu zájmu Čechů o dovolenou ve Francii. Podle Asociace cestovních kanceláří (ACK) do země letos v létě vyjede minimálně o 30 procent Čechů méně než loni, zejména však kvůli loňským útokům v Paříži. "Na Riviéře je nyní odhadem 6000 až 8000 českých turistů," řekl místopředseda ACK Jan Papež. Francie byla loni osmou nejoblíbenější destinací českých turistů, celkem tam vyjelo 139.000 Čechů.
  • 10 tipů jak na cestovní pojištění během dovolené
    K dovolené v zahraničí nezbytně patří vhodné cestovní pojištění. Aby klienta dostatečně chránilo, je třeba věnovat pozornost jeho výběru i správnému využití v případě nečekané události. UNIQA pojišťovna shromáždila hlavní zkušenosti z minulých let a v článku naleznete několik doporučení.
  • 10 tipů pro bezvadnou dovolenou
    Řada Čechů stráví letošní dovolenou v zahraničí. Kdo se chce vyhnout stresovým situacím při balení, na cestách i v místě pobytu, měl by se držet osvědčených doporučení. Řekneme vám, co byste si neměli zapomenout zabalit do kufru, jak naplánovat cestu autem nebo proč si zvážit kufr před cestou na letiště.
  • Motoristé volají k dopravní nehodě pozdě asistenční společnost
    Přestože 82 % řidičů tvrdí, že ví, komu nejdříve volat bezprostředně po dopravní nehodě, jejich reálné chování tomu neodpovídá. Podle průzkumu Linky pomoci řidičům 1224 mezi tisícovkou motoristů se ukázalo, že namísto orgánům záchranného systému volá 27 % z nich nejprve domů. I v případě závažného zranění volalo 13 % motoristů nejprve domů než záchrannou službu. Přestože by motoristé také záhy po nehodě volali asistenční společnost, v praxi dříve vyplňují záznam o nehodě či pořizují fotografie z místa incidentu, čímž mohou zdržet odstranění překážky na silnici a ohrozit tak ostatní účastníky silničního provozu.
  • Neobvyklé pojistné produkty
    Pojišťovny nemusí nabízet jen notoricky známé cestovní pojištění, pojištění vozidel, majetku nebo zdraví. Občas narazíte na velmi zajímavé produkty. Příkladem může být pojištění, které kryje náklady spojené s léčením závažné choroby na zahraniční klinice, náklady za denní péči o nemohoucího dědu nebo i náklady na váš pohřeb.
  • Rušíte objednaný zájezd? Toto pojištění vás ochrání před storno poplatky
    Za rodinnou dovolenou u moře zaplatí česká domácnost běžně desítky tisíc korun. Pokud musíte z vážných důvodů dovolenou zrušit, cestovní kancelář se určitě přihlásí o storno poplatek. Finanční kompenzaci v případě zrušení objednaného zájezdu zajistí pojištění storna.
  • Pojišťovny odmítly pojistit desítky cestovek. Proti krachu je jich pojištěných 900
    Pojišťovny pro tento rok pojistily proti riziku úpadku téměř 900 cestovních kanceláří, o zhruba 40 méně než před rokem. S dalšími ještě jednají, ale každá pojišťovna již odmítla pojistit desítky kanceláří. Důvodem byly jejich špatné ekonomické výsledky či nedůvěryhodný obchodní plán.
  • Teroristický útok? Nově budou moci klienti CK zrušit pobyt bez sankcí
    Ochrana a informovanost klientů, kteří si koupí cestovní služby, se má od léta roku 2018 výrazně zvýšit. V případě mimořádných událostí, např. při útoku teroristů, bude možné vypovědět smlouvu bez storno poplatku. Při zvýšení ceny zájezdu bude mít klient za určitých okolností nárok na vrácení celé částky zájezdu bez poplatku.
  • Jak se orientovat při výběru cestovního pojištění?
    Při cestě do zahraničí se vyplatí dbát na správné nastavení cestovního pojištění. Na co si dát pozor a jaké parametry sledovat? Důležitou roli hraje zaměření vaší dovolené, destinace i fakt, zda se jedná o jednorázový výjezd, nebo plánujete během roku i další zahraniční cesty. Při správném vyladění pojištění můžete ušetřit nejen finance, ale také své nervy.
  • Pojišťovnou roku je ČPP. Uspěla i Kooperativa a ERV Evropská pojišťovna
    Vítězem letošního 16. ročníku ankety Pojišťovna roku se stala stejně jako loni Česká podnikatelská pojišťovna (ČPP), která získala v pěti hodnocených kategoriích tři první a jedno druhé místo. Výsledky soutěže oznámily ČTK Asociace českých pojistných makléřů (AČPM) a Česká asociace pojišťoven (ČAP), které soutěž organizují.
  • Kolik stojí cestovní pojištění?
    Rizika na cestách do zahraničí není radno podceňovat. Navíc existuje jednoduchý a hlavně levný způsob, jak se proti jejich následkům bránit. Cestovní pojištění vyjde většinou na pár desítek korun denně a jeho sjednání prostřednictvím online srovnávače je rychlé a pohodlné. Přitom vás může ochránit před statisícovými výdaji nejen za léčebné výlohy. Kompletní pojištění celé rodiny na týden stojí 549 korun a lze ho pořídit online během dvou minut a s okamžitou platností.
  • Rodinné rozpočty pod náporem legislativních změn
    Loňský rok se v oblasti pojištění nesl ve znamení legislativní smrště. A už letos řadu změn pocítíme na našich rozpočtech. Dotknout se jich může například zpřísňující daňová novela rezervotvorného životního pojištění, která upravuje podmínky daňové uznatelnosti.
  • Brněnské letiště nabízí 3 pravidelné lety do Evropy, mladí lidé tak často létají z Prahy nebo volí autobus
    Mladí lidé cestují po Evropě převážně letecky. A zatímco z pražského letiště Václava Havla odlétají letadla pravidelně do 75 destinací v Evropě, v Brně lze přes rok nasednout na linky jen do tří evropských měst. Přistát z Brna tak lze v Londýně, Eindhovenu nebo Moskvě. Pokud se lidé chtějí dostat jinam, nezbývá jim než do vybraných měst vzlétat z Prahy nebo Vídně. Oblíbené jsou však i autobusové zájezdy, zejména takzvané eurovíkendy.
  • Úraz na sjezdové trati a spoluodpovědnost lyžaře
    Lyžování je oblíbený rekreační sport, se kterým je spojena značná odpovědnost za neohrožení zdraví a života druhých lyžařů. Dnes si představíme rozhodnutí Nejvyššího soudu, které se vyjádřilo ke spoluodpovědnosti lyžaře za úraz ve sporu proti provozovateli sjezdové trati.
  • Sedm tipů jak na pojištění nejenom pro zahraniční dovolenou
    Až jednu miliardu korun proplatí pojišťovny ročně Čechům, kteří se zraní v cizině. Vyplývá to ze statistiky České asociace pojišťoven, která uvádí, že pojistnou událost související s léčebnými výlohami a úrazem v zahraničí hlásí ročně bezmála 70 tisíc českých turistů. Průměrné náklady na jednu pojistnou událost přitom například loni činily 12 000 Kč.
  • Odborníci varují před nízkou kvalitou a nemožností reklamace oblečení a obuvi z dovolené
    Nákupy na letních dovolených jsou velmi oblíbené. Kvůli nižším cenám si Češi v zahraničí stále častěji pořizují oblečení, obuv a další suvenýry. Mezi destinace s velkými nákupními možnostmi patří Španělsko, Bulharsko a Turecko. Ačkoliv se pro mnohé stala lákadlem nízká cena, nakoupené zboží z ciziny s sebou nese jistá rizika. Odborníci varují před nízkou kvalitou zboží, nemožností reklamace, ale i před výdaji za pokuty, cla a dokonce správní řízení.
  • Pojišťovny zaznamenaly mírné oživení
    Pojistný trh pozvolna narůstá, ukázaly to statistické výsledky členů České asociace pojišťoven (ČAP) za 2. čtvrtletí letošního roku. Předepsané pojistné se meziročně zvýšilo o 715 mil. Kč, což odpovídá 1,2% navýšení.
  • Pojištění proti úpadku cestovních kanceláří
    Povinné pojištění cestovních kanceláří pro případ úpadku platí již řadu let. Toto krytí má ochránit klienty v případě, že cestovka své podnikání nezvládne a nedostojí převzatým závazkům. Z pojištění obdrží poškození vyrovnání částek, které kanceláři uhradili, aniž by ale čerpali některé služby nebo když dokonce na zájezd ani neodjeli.
  • Navrhovaný zákon klienty cestovních kanceláří neochrání
    Cestovní kanceláře jsou ze zákona povinny se pojistit pro případ úpadku. Chrání tím své klienty před dopady vlastního neúspěšného podnikání. Pokud se cestovní kancelář pojistí nedostatečně, klienti o své peníze přicházejí.
  • Jak řešit pojistnou událost v zahraničí?
    Aby mělo sjednané cestovní pojištění pro klienta očekávaný efekt, měl by vědět, jak v případě pojistné události postupovat. Správný postup mu totiž usnadní řešení problému hned na místě a zároveň urychlí průběh likvidace pojistné události po návratu z dovolené.
  • Chystáte se na dovolenou? Nezapomeňte na pojištění
    Vyrazit si na dovolenou do zahraničí je dnes již samozřejmostí téměř pro každého. Ne každému však přijde samozřejmé sjednat si cestovní pojištění. Stále je mezi českými turisty řada těch, kteří jedou do zahraničí nepojištěni, a vzpomínky na dovolenou se pro ně stanou dlouhodobou noční můrou.
  • Asistence u pojištění vám ušetří náklady i starosti
    Podle odborníků se Češi často pojišťují na vážná, ale málo pravděpodobná rizika. Drtivá většina Čechů přitom vnímá pojištění především jako finanční nástroj, který jim uhradí škody na majetku či je odškodní při újmě na zdraví. Jen málo lidí přitom opravdu využívá všechny služby, které jsou součástí pojistných balíčků.
  • Vyznáte se v pojistných produktech?
    Dnes si můžete pojistit nejen dům, auto nebo psa, ale i dopravní pokuty či pracovní neschopnost. Nabídka pojistných produktů je velmi široká a pokrývá nejrůznější oblasti. Proč se vyplatí pojistit?
  • Je výhodné nechat si pojistit ztrátu příjmů?
    V životě vás může potkat mnohé – většinou to bývá jako na houpačce – jednou dole, jednou nahoře. Rozumný člověk nahoře myslí na to, že tomu tak věčně být nemusí. Doba je nejistá, dnešní více než pěkné příjmy mohou být zítra minulostí.
  • Bez kvalitního pojištění na hory nejezděte
    Lyžování, jízda na snowboardu a další zimní sporty jsou mezi Čechy nadmíru oblíbené. Výběr správného pojištění, bez kterého se na sportovně zaměřené dovolené neobejdete, však vydá na víc než jen pět minut na internetu v den před odjezdem.
  • Při sjednávání cestovního pojištění berte v potaz fakultativní výlety
    Scénář, který zažilo mnoho z nás. Když si před odjezdem na dovolenou sjednáváte cestovní pojištění a online formulář pojišťovny na internetu vám dává na výběr mezi tarify „rekreační“ a „ rizikový“. Výrazně nižší cena jasně nahrává ve prospěch „rekreačního“ tarifu, jenže…
  • Jak se pojistit při zahraničním pobytu?
    Život studentský může být životem veselým, dobou plnou poučení, ale také dobou, kdy si můžeme ledacos vyzkoušet. Jako například život v cizině. Možnost studovat a žít po určitou dobu v cizině je dnes otevřená prakticky komukoliv, programů pro studium v zahraničí je nabízeno celá řada. Víte, jak postupovat, pakliže se chcete rozjet do ciziny na zkušenou?
  • 3 otázky, které byste si měli položit před sjednáním cestovního pojištění
    Vyřaďte Murphyho zákony ze hry, věnujte před odjezdem na dovolenou zvýšenou pozornost cestovnímu pojištění. Již za pár desítek korun denně díky němu můžete získat ochranu před neočekávanými výdaji, coby následek úrazu, infekčního onemocnění, bolesti zubů apod. Cestovní pojištění je jednou z věcí, na které se vyplatí nešetřit. Úspora několika desítek korun vás totiž ve finále může vyjít pořádně draho, až na několik set tisíc korun.
  • Jednoduché triky pro platby kartou v zahraničí
    Chystáte se na cestu do zahraničí? Víte, kdy je vhodnější platit v hotovosti a kdy dát přednost platbě kartou? Inspirujte se následujícími doporučeními a připravte se již před odjezdem, aby vás při pobytu v cizině nic nezaskočilo. Nejedná se o nic složitého, stačí se při plánování dovolené zaměřit na pár maličkostí. Není nic horšího než půldenní hledání bankomatu v zemi, kde vám nikdo nerozumí.
  • Jak se posuzuje pracovní úraz v zahraničí?
    Představme si situaci, že je zaměstnanec vyslaný zaměstnavatelem na pracovní cestu do zahraničí, během níž dojde k jeho zranění. Dochází k plnění pracovních úkolů po celou dobu pracovní cesty v zahraničí? Jsou veškeré úrazy, které se během pracovní cesty přihodí, pracovními úrazy?
  • Smysluplné cestovní pojištění
    Možná se vám už stalo, že jste se viděli, jak sjíždíte zasněžené Alpy či se za šumění moře vyhříváte na pláži, když vtom jste si uvědomili, že nemáte cestovní pojištění. Protože jste odpovědní, nechcete bez něho za hranice vyrazit, a tak začnete ve spěchu „něco“ shánět. Bohužel uvažování ve stylu „hlavně abych něco“ měl, může přijít velmi draho.
  • Víte, co vše umí vaše debetní karta?
    Co nám banky k platebním debetním kartám nabízejí? Jak moc jsou ony „výhodné“ nabídky opravdu výhodné?
  • Domácí trhy a události v týdnu od 24.6. do 30.6.2002
    Zprávy, ekonomický vývoj, trh peněžní, dluhopisový, akciový, devizový a základní makronomické údaje. Všechny důležité domácí informace uplynulého týdne Vám pravidelně každé pondělí přinášíme na našich stránkách ve spolupráci s firmou Conseq Finance.
  • Stabilní růst tržeb
    V maloobchodě včetně prodeje a oprav motorových vozidel a prodeje pohonných hmot se v dubnu tržby ve stálých cenách meziročně zvýšily o 4,7 % (po očištění o sezónní vlivy o 3,9 %).
  • US trhy si udržují zhodnocení z počátku seance
    Všechny tržní indexy začaly tento týden v plusových hodnotách a také se v nich doposud drží, přičemž neustále posilují. Navzdory tomu, že minulý týden byl čtvrtým v řadě, ve kterém Nasdaq Composite oslabil, schopnost indexu stabilizovat se při páteční seanci...
  • Do Polska za windsurfingem!
    Na co si dávat pozor v autě na cestách? Každý fanda oplachtěných prken určitě zná poloostrov Hell. Polsko totiž patří mezi vyhledávaná střediska windsurfingu. Moře je sice studené ale podmínky pro jízdu na prkně jsou ideální jak pro začátečníky, tak i pro pokročilé. Stačí sednout do auta a vzhůru směr polské hranice.
  • Jak si stojí koruna, euro a dolar? (Ruesch)
    Pondělní obchodování koruny bylo velmi klidné, zejména díky státnímu svátku ve Velké Británii, který snížil likviditu na trhu. Koruna se obchodovala v úzkém pásmu 30,34-30,42 CZK/EUR.
  • Uplatnění daňových výdajů u automobilu?
    Jste osoba samostatně výdělečně činná (OSVČ) a plátce DPH a nevíte jaké náklady můžete uplatňovat na provoz automobilu? Tak pozorně čtěte!
  • Měny opět v očekávání Wall street
    Dřívější výběr zisků poslal dolar dolů oproti euru, franku a yenu. Nyní dealeři očekávají směr, který udá kurzu USA. 
  • Burza v poledne
    Dnešní obchodní seanci pokračuje korekce, která začala po růstech v minulých týdnech. Poptávce došel dech, a tak se kurzy vytlačené na výrazně vysoké ceny sunou níže.
  • A je tu další snížení úroků u hypoték!
    Další banka poskytující hypoteční úvěry, přistoupila ke zlevnění hypoték. Od 9.5.2002 můžete získat levněji hypoteční úvěr u Raiffeisenbank.
  • EUR/JPY na měsíčním maximu
    Dolar prudce oslabil oproti evropským měnám, když dealeři reagovali na noční situaci na Wall streetu a obavu FEDu z antraxu.
  • Ceny plynu a potravin snížily inflaci
    Stejně jako v březnu klesly spotřebitelské ceny v dubnu meziměsíčně o 0,1 %, meziroční tempo růstu se zpomalilo na 3,2 %, což je nejnižší hodnota za posledních 28 měsíců.
  • Report z pražské burzy (Fio)
    Včerejší výrazný růst zahraničních trhů měl pozitivní vliv na obchodování českých akcií. Hodnota burzovního indexu PX-D si připsala 2,4 % a zavírala na 1282,6 bodu. Pozornost investorů se soustředila na akcie elektrárenské společnosti ČEZ a Komerční banky.  První ze zmiňovaných titulů si připsal více jak 6 % zhodnocení a jeho cena se dostala lehce pod hranici 100,- Kč.
  • Růst celého sójového komplexu
    Ceny sójového komplexu na CBOT během pátečního relativně aktivního dne posilovaly, když nejsilnějším článkem se stal sójový olej.
  • Licence chybí ještě pěti pojišťovnám
    Na novou licenci Ministerstva financí, o níž již všechny pojišťovny požádaly, stále ještě čeká pět pojišťoven.